Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2013., 21:01   #1
Exclamation za mlade, spolno prenosive bolesti,jedna ozbiljna

Pa prvo pozdrav svima, registrirao sam se tek na forum u želji za ozbiljnom komunikacijom, ipak ovu temu otvaram pod kutak ZDRAVLJE što uistinu je najbitnija stvar na svijetu. U naslovu stoji za mlade, kao ipak seksualno najaktivniju dobnu skupinu (čast izuzecima :-) ). Ono o ćemu se premalo prića i na što se premalo ukazuje jesu spolno prenosive bolesti. Sad ovo povlaći i trenutnu političku prepirku u zemlji vezano za zdravstveni odgoj u školama. Ja sam zaprepašten činjenicom, što me i navodi na pisanje ovog ''članka'', da neki znakove koje im vlastito tijelo daje zanemaruju, i idu dalje kroz život strepeć i odbijajuć se suočit sa istinom. Da, živimo u svijetu u kojem pojedinci(da ne kažem većina što možda i jest) prvo moraju uništit tuđi život da bi sredili svoj uz izgovore pijanstva, drogiranosti ili sličnoga. Ma nema toga opravdanja! Dovoljna je jedna noć pijanstva, u kojoj mlad, zdrav čovjek napravi grešku spavajuć sa nekim koga relativno dobro, ili apsolutno ne pozna, da mu se sutra sruši cijeli svijet, i sve o čemu je maštao. Pritom mislim na u sadašnjemu svijetu neizlječive bolesti(virusima izazvanim). Pozdravljam zdravrstveni odgoj u školama, jer puno roditelja ne razgovara sa svojom djecom na toj razini zbog ''neugodnosti'' koliko god se to činilo banalnim. Živimo u predivnoj zemlji, u kojoj do pred 20 godina toga nije ni bilo. Ali činjenica je da su bolesti sve raširenije, pa npr. EURO u nogometu u Ukrajini i Poljskoj, koliko ima tih polumajmuna od ''huligana'' koji otiđu na takav jedan događaj, napiju se, izdrogiraju, pod utjecajem svega toga spavaju sa prostitutkom i donesu u Hrvatsku virus npr. HIV-a, a zatim spavaju sa curom koja svijeta nije vidjela i pred kojom je tek život, koji će joj uništit majmun svojom neodgovornošću? Treba dignut razinu svijesti. Previše se reklama vrti na televiziji o alkoholu i vožnji, a premalo o ovom problemu! Otvorio sam ovu temu za sve oni koji su u nemilosti i brizi da se jave kako bi im se pomoglo riješiti problem i pružila im se podrška jer ne radeći ništa si samo kompliciraju život, a možda i tuđi.
darko0408 is offline  
Old 30.01.2013., 01:08   #2
a poanta teme je?
manchild is offline  
Old 30.01.2013., 11:08   #3
Nema poante.

Na Zdravlju i na Ženskom zdravlju postoji hrpetina tema o raznoraznim spolnoprenosivim bolestima i nema svrhe da stoji ovako tema kad maltene svaka bolest ima svoju temu, a i postoje informativne općenite teme tako da je ova tema zbilja višak.

Ključam ovu temu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.