Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2013., 19:22   #1
Niz tegoba: premorenost, vrtoglavica, znojenje, poremećaj menstrualnog ciklusa...

Zbog uzasnog umora i iznemoglosti, te precestih menstruacija doktorica me uputila na vadnje krvi, te terapiju ukoliko je zeljezo nisko.

Medutim, nalazi su gotovo uredni.
Godinama mi vec stitnjaca slabije radi. Do sada je TSH bio oko 8. Medutim terapiju ne uzimam. Receno mi je da je privremeni umor koji osjecam rezultat iste, kao i povremen vrtoglavice. Medutim tada su umori bili manji, ali opet sve ovisi od osobe do osobe.
Jedino sto je gore u nalazima, su antitijela. Koja su mi sa solidnih 20 i nesto pala na 5 ATPO i 10 ATG sto je dosta blizu granice.

GUK uredan.
Tlak je prilikom zadnjeg mjerenja bio uredu.

Inace imam problema sa skoliozom, no to nema nikakve veze s mojim trenutnim stanjem.

Znaju me stezati misici, nakon manjeg napora se iscrpim, zadnja tri dana ne funkcioniram najbolje.
Zna mi se dogoditi da imam povremene mucnine od teze hrane. Drhte mi ruke, pretjerano se znojim. Takoder imam i cestu mjesecnicu. Pojacan apetiti, dobila sam na tezini. Zna mi mi svijetliti pred ocima.
Sto se tice tegoba one traju mjesecima, prvenstveno umor, no nije bio tako intenzivan, jak.
Sto se tice limfnih cvorova, prilikom zadnjeg ultrazvuka stitnjace, sjecam se da je doktorica spomeula da je pokoji zadebljan ili slicno, ne sjecam se tocno trebala bih pogledati papire.
Takoder, sto se tice probave, imam malo cesce zatvore.
kavu pijem, pusim isto, iako ne previse.

Sto se tice nalaza od mokrace:
izgled: lag zamucen, treba biti bistar
boja: zut svjetlozut
volumna masa: 1.028 1.002-1.030
ph: 5.5 5.0-9.0

leukocitna esteraza, nitriti, proteini, ketoni, bilirubini eritrociti/hb= neg kao sto i treba biti
glukoza, urobilinogen=norm, kao sto i treba biti

EDIT. pamcenje mi je nikakvo, koncentracija uzasna, ne mogu povezivati recenice...prije dosta godina sam vadila krv za nadbubreznu i cini mi se da nije bio bas uredan.

Danas sam jos koliko toliko uredu. Srijeda i cetvrtak su mi grozno prosli. Mislila sam da cu zavrsiti na hitnoj.
LejdiDi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 19:25   #2
Zašto ne piješ terapiju za štitnjaču? Pola simptoma koje si navela su ti vjerovatno od nje.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 19:33   #3
Jer mi ju doktori nisu dali.

Salu na stranu. Navodno odstupanje nije toliko veliko da bi se trebala uzimati.
LejdiDi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 19:37   #4
Hehe, znači i ti si naletila na doktora koji ne da ispod 10. Ali ozbiljno, pola simptoma ti se može pribrojiti štitnjači, od poremećaja u menstrualnom ciklusu, premorenosti, vrtoglavice, probave, koncentracije i pamćenja...
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 19:40   #5
A znam, da.

I da ti iskreno kazem dio mene se nadao da ce biti stitnjaca. Jer ovako kada ti je sve vise-manje uredno, a ti prezivljavas, to je gadno.

Ma ne mogu ni 10m pretrcati da se ne znam kako ne zapusem i izmorim.
LejdiDi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 19:43   #6
Koliko sad već dugo imaš problema s štitnjačom?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 19:44   #7
Oko cetiri godine.
LejdiDi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 19:48   #8
Uh, predugo. I sve to vrijeme ti ne daju terapiju?

Ajd probaj ti popričati sa doktorima, ne znam koji kuki čekaju. Očigledno je da štitnjača neće sama se čarobno pokrenuti, ovo je samo mučenje organizma jer se netko drži nekakvih glupih smjernica (ni međusobno se ne slažu da li su te smjernice ispravne, toliko o tome). Jasno mi je da na prvu neće svima davati terapiju i da će jedan period pratiti ali da me netko ovako maltretira 4 godine malo bi si drugačije popričali.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 20:01   #9
Da, nisam nikada uzimala terapiju.

S obzirom na to koliko mi je lose bilo i da sam jedva stajala na nogama doktori, tj. ona, doktorica opc prakse je bila uvjerena 100% da sam anemicna. Kada ono zeljezo i vise nego doboro.

Ne znam, znas...moguce da i je dio do stitnjace, ali da mi bas toliko slabo radi.
A mozda i jest samo do nje ipak smo svi individue i ovisi kako koga sto pogodi.
LejdiDi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 20:36   #10
Gle, ja sam imala TSH od 8 i meni je bilo još gore od tebe. Ja sam spavala po 12, 14h dnevno, bila u depri, koncentracija i pamćenje su mi bile nula, menge su mi dolazile svaka 2-3 mjeseca, umarala bi se kad bi nešto radila, penjanje na bilokakve stepenice su rezultirale sa tahikardijama i nedostatkom zraka, udebljala sam se 15 kg, kosa mi je opadala u pramenovima, probava mi je bila u banani...

Tako da oni te smjernice sebi mogu natrpati u jedno određeno mjesto. Moj endić me pratio jedan period (mislim cca 6 mjeseci), vidio čovjek da mi tsh skakuće, da mi nije dobro i iako je tada bio tsh 6 i nešto sitno uveo mi je terapiju.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 10:15   #11
Samo sto ja unatoc mojoj hipotireozi imam mengu po 2 puta u mjesecu.

Ma sve je nesto naopako.

Ti je sada bolje kada su ti dali terapiju?

A je moguce da mije hipofiza "u kvaru"?


A tek mjesta s puno ljudi. Slabo mi je automatski cim nemam dovoljno zraka...

Ma ponekada mislim da sam ja jednostavno poludila. :/
LejdiDi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 14:06   #12
Nisi.

Pa od štitnjače se mogu poremetiti menstrualni ciklusi. Ja sam jednom curila 3 tjedna. Bude tu svega, nema pravila, štitnjača djeluje i na spolne hormone i kad se oni poremete onda imaš cirkuse sa izostankom, učestalim dolaskom, neprestankom menge i ostale divotice.

Je, bolje mi je otkako pijem terapiju. I dalje postoje neki simptomi, na mahove, ali je to ni 10 posto onoga kako mi je bilo bez terapije. Sad kad se sjetim vidim da sam se zbilja mučila. Gle, trebaš početi piti terapiju pa ćeš i sama vidjeti šta ti se povlači od simptoma a šta ne i dalje čeprkati ako treba. Ovako sa zbrčkanom štitnjačom ti nitko točno ne može reći šta je šta i s čime povezano jer štitnjača djeluje na cijeli organizam i znaju se neki simptomi poklapati sa ostalim stvarima.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 17:56   #13
Ja sam sve te simptome imala od štitnjače. Ne znam što tako dugo liječnici čekaju, meni je po euthyroxu super, svi simptomi nestali. Na tvom mjestu bih tražila drugo mišljenje jer ti se situacija može iskomplicirati....
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 17:20   #14
U petak idem na ultrazvuk, rekla je doktorica da ce me pokusati ugurati jer se ceka po par mjeseci.
LejdiDi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 11:08   #15
I izgleda da je ovo sve meni i od nadbubrezne.
LejdiDi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 11:17   #16
Jesi išla to provjeriti?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 11:23   #17
idem sutra, ako stignem.

kaze doktorica da cu sigurno dobiti terapiju, ali da joj je malo cudno kako mi je toliko slabo pa da za svaki slucaj provjerim. jer da one i malo lose rade, povezane sa stitnjacom rade sve i svasta.
LejdiDi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 16:19   #18
Da, dosta često zna vući jedno drugo. Ajd barem ćeš dobiti tarepiju, tu će ti jedan veliki dio simptoma otići.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:04.