Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2006., 18:31   #41
da ne otvaram novi topic..
da li isto vrijedi i za t-mobile račune? (postoji i rješenje o ovrsi.)
trailer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2006., 19:13   #42
Zastarni rok za telefonske racune je godinu dana!

No obzirom da vec postoji rjesenje o ovrsi zastara se prekida, a ovrha se mora izvrsiti u roku od 10 godina.
Reci da li si prigovorio na to rjesenje?
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2006., 19:22   #43
nisam, jer sam saznala za to prije mjesec dana, a doslo je doma prije sest (ni zivi m sa starcima, a tamo sam prijavljena).
mogu li ista uciniti sad?
trailer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2006., 19:36   #44
Ah
istekao ti je rok za prigovo koji je bio 8 dana od dana dostave rjesenja

Povrat u prijasnje stanje bi vrlo tesko mogla isposlovati, a i da ucinis to sta bi dobila osim novih troskova postupka?

Iz iskustva ti mogu reci da su ti sanse male.
Na cemu temeljis svoj razlog neplacanja racuna?
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 00:12   #45
A koliko je zastara za vrazju RTV pristojbu?!
__________________
Zivot je lijep....
tanya_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 13:22   #46
godinu dana, prekida se pokretanjem ovrhe
dr. Szmola is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 23:21   #47
Zastara duga

Bok,
Mobilni operater mi je naplatio 20.000 kn za medjunarodne pozive usprkos tome sto je postojala zabrana medjunarodnih poziva (covjek iz Italije zvao je mene). O toj zabrani ne daju nikakvu papirnatu potvrdu.
Cini mi se najjednostavnije to otplilit sve skupa. Kada nastupa zastara za takvu vrstu dugovanja? Ako netko ima neki bolji savjet, bit cu zahvalan.
Hvala.
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 08:15   #48
3 godine od dana dospijeća telefonskog računa, pod uvijetom da ti mobilni operater ne pokrene ovrhu do tog trenutka, šta čisto sumnjam da neće.

Nakon pokretanja postupka zastare nema.
__________________
Summum ius, summa iniuria.
johnny_b_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 14:32   #49
Quote:
johnny_b_good kaže:
3 godine od dana dospijeća telefonskog računa, pod uvijetom da ti mobilni operater ne pokrene ovrhu do tog trenutka, šta čisto sumnjam da neće.

Nakon pokretanja postupka zastare nema.
Zar za pokretanje ovrhe nije potreban nekakav sudski postupak i rješenje?
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 14:52   #50
Mjesas pojmove!

Vjerovnik pokrece ovrhu podnosenjem prijedloga za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave (npr: racuna) javnom biljezniku.
Javni biljeznik na temelju prijedloga donosi Rjesenje o ovrsi te isto dostavlja ovrseniku (duzniku). Ovrsenik u roku od 8 dana moze izjaviti prigovor. U prigovoru je dovoljno napisati da ne postoji nikakvo dugovanje. Kad biljenzik zaprimi prigovor predmet prosljeduje na nadlezni sud. Sud pokrece parnicni postupka i poziva stranke na prvo rociste, a prijedlog za ovrhu ima se smatrati tuzbom.


Ukoliko ovrsenik ne ulozi prigovor na rjesenje o ovrsi protekom roka rjesenje postaje pravomocno, pa ovrhovoditelj s takvim rjesenjem ide u ovrhu.
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 14:57   #51
Sto se tice tvog problema, dobro prouci Opce uvjete poslovanja koje si dobio uz Zahtjev za zasnivanje pretlatnickog odnosa. Operateri se u praksi jako dobro ograde od svih mogucnosti i redovito tj. u 90% dobijaju sve parnice za neplacene racune na sudu.

Nije mi jasno kako si ti duzna snositi trosak ako je netko iz inozemstva zvao tebe. Da li si ti to isto bio u inozemstvu tada?
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 17:32   #52
Quote:
Vespazijan kaže:
Sto se tice tvog problema, dobro prouci Opce uvjete poslovanja koje si dobio uz Zahtjev za zasnivanje pretlatnickog odnosa. Operateri se u praksi jako dobro ograde od svih mogucnosti i redovito tj. u 90% dobijaju sve parnice za neplacene racune na sudu.

Nije mi jasno kako si ti duzna snositi trosak ako je netko iz inozemstva zvao tebe. Da li si ti to isto bio u inozemstvu tada?
Ne, bio sam tu. Covjek je zvao iz Italije, pozivi su doista obavljeni ali nisam pozivao ja nego ovaj iz Italije. Na ispisu mog racuna stoji kao da sam ja zvao. Na pitanje kako je moguce da se na racunu nalaze stavke medjunarodnih poziva usprkos zabrani medjunarodnih poziva dobio sam nesuvisli i ireleventni odgovor o cijenama medjunarodnih poziva, a pismenu potvrdu o zabrani poziva nisam dobio jer tu potvrdu navodno ne daju. Ne znam smijem li to napisati ali radi se o T-mobileu.
BTW, hvala na odgovoru!
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 17:51   #53
Hm, to je vise nego zanimljivo. Kazes da ti njega nisi niti jednom zvao?
Reci mi bi li ti mogao doci do ispisa poziva njegovog operatera, odnosno da li si tolko dobar s njim tim Talijanom da ti to dostavi. Ukoliko se na tom popisu nalaze ti pozivi za koje ti tvrdis da je on zvao imas dobar dokaz na sudu.
Ukoliko to ne ide, ostaje ti da na sudu trazis vjestacenje, ali vjestak ce opet dobiti na uvid kompjuterski ispis T-Mobila. Ne znam, razmisli sta ces, kazem ti iz mog iskustva u takvim predmetima, a recimo da ga imam dosta, sanse ti nisu velike, no mozda vrijedi pokusati.
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 23:21   #54
Svjestan sam realne situacije. S talijanom nisam dobar. Trenutno mi se cini najrealnije i najjednostavnije ne pritimi poziv na sudsku raspravu i cekati zastaru.
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 00:00   #55
Quote:
Vespazijan kaže:
Hm, to je vise nego zanimljivo. Kazes da ti njega nisi niti jednom zvao?
Postoji mogućnost da je Talijan zvao na račun primatelja poziva, a primatelj nije obavješten o tome. Naravno, ovo je samo spekulacija.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 00:06   #56
Quote:
wheel kaže:
Svjestan sam realne situacije. S talijanom nisam dobar. Trenutno mi se cini najrealnije i najjednostavnije ne pritimi poziv na sudsku raspravu i cekati zastaru.
Nema zastare kod građanskog postupka.

I, da ne doći na sudsku raspravu jest najjednostavnije - jer će onda sud imati osnovu donijeti presudu zbog izostanka, tj. uvažiti zahtjeve tužitelja 100%, naime u građanskom postupku, ako ne ideš na ročišta, ne izjasniš se o tužbi i sl. smatra se da se s njom slažeš u potpunosti.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 00:06   #57
Quote:
Vojky kaže:
Postoji mogućnost da je Talijan zvao na račun primatelja poziva, a primatelj nije obavješten o tome. Naravno, ovo je samo spekulacija.
jel uopće postoji ta mogućnost u t-comu?
mislim,onda te bilotko iz pm može zvat i gnjavit i nabijat ti račun.
kolko ja znam,tamo di postoji mogućnost primanja poziva na vlastiti račun,se prvo mora pitat primatelja poziva dal želi primit poziv,kaj ne?
valjda
__________________
klikni ovdje--->X
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 00:08   #58
wheel,jesi dobio svoj ispis poziva?
ak nisi,traži ga.
pa da pokažu onda kad su svi ti pozivi napravljeni i u kojem trajanju.
i kamo točno.
__________________
klikni ovdje--->X
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 00:17   #59
Quote:
Vojky kaže:
Postoji mogućnost da je Talijan zvao na račun primatelja poziva, a primatelj nije obavješten o tome. Naravno, ovo je samo spekulacija.
Doista, taj Talijan je navodno, jer mu je presusila pretplata, nesto dogovorio ne znam jel sa svojim ili s mojim mobilnim operaterom da bi se mogli obavljati razgovori. Vjerojatno je to sto si spomenuo, ali ja nisam o tome bio obavjesten niti sam znao da je to moguce pa nisam to niti uzimao za ozbiljno.
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 00:20   #60
Quote:
ambasadorica kaže:
wheel,jesi dobio svoj ispis poziva?
ak nisi,traži ga.
pa da pokažu onda kad su svi ti pozivi napravljeni i u kojem trajanju.
i kamo točno.
Imam ispis. U ispisu stoji da sam ja zvao njega, a nisam. Pozivi su obavljeni ali je on zvao mene. Ja nisam obavjesten o nikakvom preuzimanju troskova. Stovise, zbog ogranicenja troskova je mjesec dana prije poziva i napravljena zabrana medjunarodnih poziva. Ali T-mob. ne izdaje tu potvrdu u papirnatom obliku, vec je drze u svom kompjutoru radi vlastite evidencije. (Sumnjam da ce je priloziti u eventualnoj sudskoj raspravi).
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:17.