Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2005., 13:25   #1
Imam pauka i bubamare za kućne ljubimce

Vec vise od godinu dana u lamperiji na zidu iza mog monitora nalazi se gnijezdo bubamara, ima ih i crvenih sa crnim tackicama i crnih sa crvenim tackicama, svako malo se pojavi jedna ili dvije tu na radnom stolu ili na prozoru pored, neke sam spasavao od mog macka, da ih ne pojede, i one su se tu uglavnom ugnijezdile. Vjerujem da im topli zrak iz mog monitora odgovara, jer on ide direktno na lamperiju.

A prije par dana smo rodjak i ja sredjivali neke softvere na racunaru i ugledali smo malog smedjeg pauka, od tada se doticno stvorenje ne mrda sa mog monitora. Evo bas dok ovo pisem on setka tu po rubovima monitora.
Pretpostavljam da mu je tu negdje i mreza, tamo iza, ne usudim se brisati prasinu iza monitora, ne zelim da mu nesto poremetim.

Mene zanima, mozda pitanje bude smijesno i debilno ali, mene zanima mogu li ja kako hraniti ove zivotinje. Kaze mi mama jucer "daj im mrvica" rekoh, u redu je, ajd idi lezi, umorna si

Moj fanaticni rodjak je inace ljubitelj pauka, ima citave kolekcije enciklopedija o paucima, zelio je nabaviti tarantulu ali mu je djevojka porucila "ako nabavis to cudoviste, biraces, ili ona ili ja". I on mi je rekao da je ova vrsta koju ja imam tu klasicni predator, izbacuje mrezu iz sebe takvom brzinom da bubica koja se nadje u njegovoj blizini za tili cas bude obmotana cirka 200 puta tom mrezom. I ja znam da ovaj stvor upravo sada gleda u mene i misli se kako bi me mogao meziti godinama, mogao bi otici u penziju i uzivati, samo da me kako moze uhvatiti. Ali eto, meni je on sladak.

PS: jebem ti, tek sad mi je palo na pamet, pa ovaj mali predator SIGURNO jede moje bubamare

sta da radim sad? ovo je sasvim novi problem, pa oni ne mogu biti prijatelji sjeca li se neko pricice "bubamara i pauk Gara".
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 15:00   #2
A jesi lud

Dobro, ja se isto javljam - mi smo jednom miša imali u stanu pa sam ga hranila. Sirom

Ma ne moraš ih hraniti, snaći će se oni.
A da premjestiš pauka u neku drugu prostoriju?
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 15:21   #3
ja sam cijelo ovo ljeto imala bubamare na prozoru. Bila je tema na svijetu oko nas Mene su te bubamare super fascinirale pa sam pronasla na googleu da se one hrane uglavnom parazitima koje su ti napale biljku neku doma pa su zato jako korisne i pravi su cistaci tih stvarcica Njima je super tam di jesu i mislim da one nebi bile tamo (isto ko i pauk) da se vec nemaju cime hranit, tak da mislim da se nemoras time zamarat nego uzivaj u bubamarama - jer one donose srecu
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 21:44   #4
Bubamare jedu lisne uši, a pauk jede ono kaj ulovi (vjerojatno i bubamare) možeš mu kupit crve u ribičkom dućanu.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 21:50   #5
Lightbulb

http://www.dezinsekcija.hr/


flint is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 23:04   #6
Necu zohare, necu dezinsekciju, pauk sada spava a ja ne smijem previse glasno da tipkam, probudicu ga

Mene zapravo fascinira sve to.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 00:06   #7
Isprazni Potala peemove
Mljacko1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 12:49   #8
Ej frende, ako ih imas par komada viska i ako si iz zagreba ajde MOLIM TE udjeli koju. Pokusavam ih naci za staklenik - debline usi mi jedu listove na veliko. Bubamare jedu usi. Bolje bubamare nego usi kazem ja. Ajde molim te javi sto prije
traschan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 13:49   #9
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
Necu zohare, necu dezinsekciju, pauk sada spava a ja ne smijem previse glasno da tipkam, probudicu ga

Mene zapravo fascinira sve to.
ma stvarno si super!!!!!
mala 1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 21:38   #10
zazidaj pauke i bubamare u zidu i tamo če uginuti!
frontline92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 23:29   #11
Daj Frontline više... natukao si 112 postova u mjesec dana. Ispeci pa reci.
Mostly_Harmless is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 11:29   #12
Vanjuška, pusti brižne beštije na miru i odi igrati rukomet.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 11:31   #13
Quote:
frontline92 kaže: Pogledaj post
zazidaj pauke i bubamare u zidu i tamo če uginuti!
savjet: promisli prije nego pocnes tipkat
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 12:37   #14
Mi smo u jednom postanarskom stanu imali pauka u spoju između škure od prozora i zida. Zvali smo ga Šarlota po knjizi iako nismo znali spol. To nam je bila prirodna obrana od mrava i od kada se Šarlota uselila stvarno nismo više imali problema s njima. Osim što bi ja mravlje posmrtne ostatke svaka dva dana počistila s prozora. A imali smo i jednu tarantelu u sobi (vrstu gušterice, ne tarantulu pauka) koju isto nismo dirali jer je jela moljce i ostale kukce (bio je podrumski stan pa bi nam kroz prozor znalo uči dosta toga). Ona je jedno par mjeseci živjela s nama, a onda vjerojatno izašla kroz prozor kako je i ušla. Šarlotu smo ostavili kad smo odselili. Nadam se da je novi stanari nisu ubili. S nama je bila više od godinu dana. Ne znam koliko pauci normalno žive.. Bila je dosta veliki pauk(oko 1cm), okruglog smeđeg tijela i crnih dlakavih nogu, face koju samo mama može voljeti
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:57.