Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2016., 17:58   #441
Quote:
NIKEST kaže: Pogledaj post
Ekipa ako može molim vas pomoć tko zna i šta prije, puno će značit.

Znači situacija je ovakva... 30.9.2015 prošle godine, san izgubila status redovnog studenta i nisan nastavila studij a nisan se još ni ispisala, ni digla papire, jer san mislila da ću se ipak vratit ove godine. Nisam ni prvu prijavu na biro napravila. Premašila san onaj rok od 30 dana da bi dobila zdravstveno kao nezaposlena, tako da nisan htjela niti ić dole. Prije koji misec, kako me bolilo, otiđen u svoje doktorice, bar da me pogleda, pa makar platila, kad kaže ona meni, pa ti si i dalje uredno osigurana. Ništa, odem na zdravstveno, rekoh pravit ću se glupa, da vidim, da li je moguće da mi je zdravstveno automatski produženo kako nisan digla papire i kako nisan evidentirana ni na birou, možda nekom zabunom. Dođem dole, i pitam ženu na šalteru može li mi provjerit šta je sa mojim osiguranjem, da li mi vrijedi... Pita ona mene ime i prezime i jesam li redoviti student? Kažem ja, jesam. Upiše ona moje podatke i gleda tako u kompjuter, i nakon par minuti pruža mi dva papira, kao sve ok, police, osnovnog i dopunskog di piše da san osigurana kao redovni student do 30.9.2016... Znači osigurana kao red.student i dalje, iako to nisam, nit sam se pojavila dole s nekom potvrdom, niti išta. Na osnovu čega? (I da napomenem, svo to vrijeme nisam koristila nikakve zdravstvene usluge, ni doktora, ni lijekove)...
Sad mi je to isteklo. Na stranici mi stoji ovako: Obvezno osiguranje, Kategorija: J , Osnova: 00169 , Dopunsko: Nema važeću policu.
Zanima me kakve su mi šanse da se sad oden ispisat s faxa i pokušan normalno prijavit kao nezaposlena osoba, ili je moguće da su u međuvremenu skužili da je greška ili da će skužit, da mi nije tribalo bit produženo osiguranje kao studentu, pa da se opet neću moć prijavit kao nezaposlena???
Da li mi možda može pomoć to šta neman roditelje, oboje umrli i šta živin samo s bakon, nezaposlena, bez radnog staža. Na socijalnom su škrti sa ikakvim informacijama, samo kažu, morali ste pazit na rokove. :/

Sad mi je osiguranje stvarno bitno da iman, makar to osnovno, jer moran hitno vadit korijen zuba, a uz to iman i srčanu manu zbog koje bi trebala prije na ponovni pregled u kardiologa i po antibiotik, da se sprijeći moguća infekcija srčanih zalisaka, nakon vađenja. Ne smijen samo otić izvadit, bez toga, a novac neman da to sve platin. :/
J - OSTALE OSIGURANE OSOBE (SVI ONI KOJI NISU POBROJANI POD GORNJIM OZNAKAMA)
mozda si osigurana po nekoj drugoj osnovi?
nisi kategorija I
I - NEOSIGURANE OSOBE (NOO, NOS) -> Osigurane osobe koje same uplaćuju doprinos
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 01:13   #442
Quote:
Rhaego kaže: Pogledaj post
J - OSTALE OSIGURANE OSOBE (SVI ONI KOJI NISU POBROJANI POD GORNJIM OZNAKAMA)
mozda si osigurana po nekoj drugoj osnovi?
nisi kategorija I
I - NEOSIGURANE OSOBE (NOO, NOS) -> Osigurane osobe koje same uplaćuju doprinos
Kategorija J koja meni piše, su studenti. Ja sam njih zvala 10ak dana nakon šta mi je isteka rok za prijavit se kao nezaposlena, pitala šta mogu napravit, žena mi je rekla, ništa dok se ne zaposlin, i tako sam otišla... Naknadno sam još pitala i na socijalnom da li mi mogu pomoć, žena rekla samo, trebala si pazit na rokove. Tako san prepustila sve, nisan više ni išla, računam odjavili su me, dok se ne zaposlim bit ću bez osiguranja i molit Boga da mi se ništa ne desi, jer da sama uplaćujen ne mogu, kad neman nikakva primanja. Sada sam čula neke informacije, da se obvezno zdravstveno zapravo ni ne može izgubit čak ni ako se prijeđe rok, da oni samo automastki produže ono koje je zadnje bilo, imao ti za platit ili ne, te da naknadno samo ispostave račun. Znači moj studentski status je istekao 30.9.2015, i otada se nisan prijavila ni kao nezaposlena jer mi nisu dali zbog tog roka, ni kao zaposlena jer nisan našla posa. Jeli to sad znači da ću ove sve mjesece dok se ne zaposlin, morat na kraju platit svaki po 400 i nešto kuna, što bi na kraju izašlo preko 5000kn, iako ama baš nikakve zdravstvene usluge nisan koristila u tom periodu?
NIKEST is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 08:00   #443
Quote:
NIKEST kaže: Pogledaj post
Kategorija J koja meni piše, su studenti. Ja sam njih zvala 10ak dana nakon šta mi je isteka rok za prijavit se kao nezaposlena, pitala šta mogu napravit, žena mi je rekla, ništa dok se ne zaposlin, i tako sam otišla... Naknadno sam još pitala i na socijalnom da li mi mogu pomoć, žena rekla samo, trebala si pazit na rokove. Tako san prepustila sve, nisan više ni išla, računam odjavili su me, dok se ne zaposlim bit ću bez osiguranja i molit Boga da mi se ništa ne desi, jer da sama uplaćujen ne mogu, kad neman nikakva primanja. Sada sam čula neke informacije, da se obvezno zdravstveno zapravo ni ne može izgubit čak ni ako se prijeđe rok, da oni samo automastki produže ono koje je zadnje bilo, imao ti za platit ili ne, te da naknadno samo ispostave račun. Znači moj studentski status je istekao 30.9.2015, i otada se nisan prijavila ni kao nezaposlena jer mi nisu dali zbog tog roka, ni kao zaposlena jer nisan našla posa. Jeli to sad znači da ću ove sve mjesece dok se ne zaposlin, morat na kraju platit svaki po 400 i nešto kuna, što bi na kraju izašlo preko 5000kn, iako ama baš nikakve zdravstvene usluge nisan koristila u tom periodu?
Bojim se da bi mogli,. Kad su bili nakratko uveli da studentsko osiguranje se ne moze imati nako 26. ili 27. godine, prijatelj je uredno dobio retrogradno racun...

Postoji fora da se prijavis kao ispomoc u kuci (npr prijateljici), tako nesto, platis zdrastveno, doprinose i sve sto ide za jedan mjesec (minimalac) i onda dobijes otkaz i regularno se unutar roka prijavis kao nezaposlena i ovaj put pazis na rokove. Potrazi o tome, ali ne na socijalnom, to bas i nije legalno :P
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 10:28   #444
Osigurana sam kao nezaposlena osoba, što i jesam bila. Upisala sam diplomski ove godine, trebam li sad ići u HZZO s potvrdom da sam student ili mogu ostaviti ovako?
__________________
Dreambound for life.
oceanborn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:33.