Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2006., 13:11   #21
Ja malo kad ucim.Jedino ako je to vrlo potrebno u slucaju da cu icina popravni ili sl.a isto prolazim s 3-4.Uvijek u zlatnoj sredini po ucenju a vrlo rijetko drzim knjigu u ruci.
Zeljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 14:14   #22
Quote:
L.Nimoy kaže:
nemam ja živaca da učim

a morao bi

najebaću
To je zato što nemaš razvijenu naviku učenja. U biti se ta navika treba steći u osnovnoj, starci trebaju reći klincu: ovo je tvoje mjesto pod suncem za učenje, učiš svaki dan od toliko do toliko H, malo ga prekontrolirat, a kad stekene naviku nema više nikakvih problema. A bez razvijene navike sve dođe na naplatu, kad tad. U krajnjoj liniji na faksu.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 18:14   #23
To je i moj problem- nemam navike.

Učim samo dok zagusti. Na taj način prolazim sa četvorkom, većinu vremena se zafrkavam, a kada STVARNO treba učiti nekako izdržim, uz jedvite jade, budna do dugo u noć... Jer se puno toga nagomila. Tom metodom idem cijelu srednju skolu...No pitam se kako će biti na faksu...
Belle is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 18:48   #24
navike se mogu stec kasnije, ja sam zivi primjer
u osnovnoj i srednjoj sam ucio jako malo, skoro nista, sad ucim barem sat vremena dnevno, katkad i vise, pred kolokvije/ispite i puno vise. evo recimo danasnji kolokvij sam spremao 4 tjedna po sat-dva dnevno, vikendom i po 4 sata, s tim da sam nedelju i jucer ponavljao s frendicom 6-7 sati u komadu
sto se mora nije tesko
Sunburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 01:43   #25
Quote:
soks kaže:
To je zato što nemaš razvijenu naviku učenja. U biti se ta navika treba steći u osnovnoj, starci trebaju reći klincu: ovo je tvoje mjesto pod suncem za učenje, učiš svaki dan od toliko do toliko H, malo ga prekontrolirat, a kad stekene naviku nema više nikakvih problema. A bez razvijene navike sve dođe na naplatu, kad tad. U krajnjoj liniji na faksu.
Bože oslobodi, u osnovnoj nekoliko sati svaki dan? *sumanuto se križa* Ja stvarno nemam radne navike, ali najbolje funkcioniram kad sam u vremenskoj stisci - onda se fakat super organiziram i sve stignem. Al dok god nije gusto, uvijek se nadje nešto pametnije za radit.
__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 10:04   #26
Di ti vidiš da tu piše nekoliko sati?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 13:21   #27
Quote:
učiš svaki dan od toliko do toliko H
Quite possible da sam ja to krivo shvatila, ali nepotrebno mučenje klinca bi mi tek bilo da ga silim da svaki dan sjedi pred knjigom po pola sata. Pa u tih pola sata vjerojatno ne bih ni pročitala ništa kak spada neg bih sam zujala okolo.*shrug*
__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 14:06   #28
Pa, ja se s tobom apsolutno ne slažem. Niti mislim da je klincu koji stekne naviku učenja, učenje mučenje. Veće je mučenje kad učiš pod pritiskom u nekim vremkenski ograničenim rokovima, nego kad je to neki kontinuirani proces.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 20:40   #29
ja nikada ne učim u sebi, uvijek na glas, ponavljam sve po 100% nikad mi nisu bili jasni ljudi koji uče u nsb-u.. mene dekoncentrira to što je oko mene 100 ljudi..

ne mogu učit za stolom.. uvijek sve skripte poslažem na krevet.. isto tako ne učim iz knjiga nego si sve knjige skriptiram.. znam da je to puno posla al eto vješta sam u tipkanju na komp a i dosta zapamtim radeći to..

nikad ne učim po noći.. učim tokom dana ako ima puno toga i po 8 sati dnevno a večer je rezervirana za kave i odmaranje a po noći fino spavanje
Treci kamencic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 23:52   #30
učim za stolom obavezno. dan, noć- svejedno. i nikako ne mogu iz knjige pamtiti.
leteca_medvjedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 17:46   #31
e ovo da nemreš učit iz knjige potpuno shvaćam.. kad vidim debljinu knjige prva pomisao ma di ću te sve pročitat a kamoli naučit.. zato jedna dobra kvalitetna skripta sve sredi
Treci kamencic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 17:54   #32
Uf ni ja ne mogu učiti iz knjige....
Redovito si radim skripte, ali ni to nije loše jer dok ju napravim puno toga naučim.....
__________________
U ŽIVOTU PROPALICE GUBE
šlapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 18:02   #33
Ovako je učio jedan moj frend iz knjige: Svaku stranicu pročita 2 puta, drugi put potcrta ono što je bitno, i onda ponovi u sebi Svaki dan 30 stranica. Čovjek je prije roka završio Pravo, bio je izvanredni student pa nije morao ići na predavanja, nego samo izlazit na ispite koji su za izvaredne studente bili svaki mjesec.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 18:03   #34
Svaka mu čast!!!
Ja ne bih mogla tako učiti.....
__________________
U ŽIVOTU PROPALICE GUBE
šlapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 19:44   #35
citam i pisem si najvaznije i najzanimljivije svojim rijecima, predmete koji me nezanimaju samo citam, ponekad i nekoliko puta ovisi o kolicini gradiva i zivaca na raspolaganju pred ispit

obicno kad ucim se zanesem pa to potraje po 5 sati otprilike, poneka pauza od 2-3 minute, ponekad i bez
__________________
They won't let me join their games...
H5N1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 10:35   #36
evo
za 2 sata imam kolokvij iz organizacije, zadnji
ucila se nisam i pojma nemam ali su zato tu moji dobri prijatelji salabahteri (njih 30ak) pa cemo vidjeti
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 18:10   #37
ja uglavnom ucim po noci i to vecer prije ispita da mi sve bude svjeze a ne da zaboravim sve do ispita :d
najljepse mi je uciti po noci jer nitko ne zivka na telefon,nitko ne zvoni na vrata i slicno...jednostavno uzivam u tisini i mogu se full skoncentrirati...
a metoda...pa nemam...obicno prepisem neke stvari iz knjige (prakticki napravim svoju skriptu) u neku biljeznicu na papir i slicno i onda ucim iz toga...sve mi mora biti sareno i podvuceno i slicno i obavezno napisano mojim rukopisom jer se ne snalazim ni u tudem rukopisu ni u tiskanom tekstu
__________________
"And God said: 'Let there be Satan, so people don't blame everything on Me. And let there be lawyers, so people don't blame everything on Satan.'"
mima_0022 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 21:47   #38
ne znam meni je večer rezervirana za kave, gledanje tv-a, surfanje po netu i tipa toga.. po danu najbolje pamtim i uvijek učim iz svog rukopisa i radim svoje skripte i sve podvlačim markerima
Treci kamencic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 02:21   #39
Ne valja ucit ponoci. Produktivnost pada opako, mada to niko ne osjeti direktno. Najbolje je odmah ujutro, probudite se, nesto u usta, odma za knjigu prije nego sto se latite bilo kojeg glupog posla. Dodje 12 h, a ti vec sa 2-3 sata ucenja. Sto je dosta za svaku skolu ili fax ako nije neka stiska. Ja radim tako, samo od 10-11 pa do rucka. I ostatak dana slobodan, sto se ucenja tice.
husky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 04:18   #40
Quote:
soks kaže:
To je zato što nemaš razvijenu naviku učenja. U biti se ta navika treba steći u osnovnoj, starci trebaju reći klincu: ovo je tvoje mjesto pod suncem za učenje, učiš svaki dan od toliko do toliko H, malo ga prekontrolirat, a kad stekene naviku nema više nikakvih problema. A bez razvijene navike sve dođe na naplatu, kad tad. U krajnjoj liniji na faksu.
gle, meni stara je govorila da učim, al nervirale su me njene metode govorancije kako ću bit propalitet ako ne budem učio

pa sad moram isprobat tu tezu. I zaista sam bio u pravu, lagala je.

mama, vidi me sad, kakav propalitet, moderiram forum.hr

Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:29.