Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2008., 09:15   #601
Sorry amlador, ali sami zdravi razum govori da nisi u pravu šta se okrićanja i privrćanja madraca tiče...

Kad su 2 odvojena madraca na bračnom krevetu, ima itekako smisla... Pa čak i sa jednim bračnim madracom... Jer, zamor materijala je neizbježan, za apsolutno sve vrste madraca, samo je pitanje koji će duže a koji kraće izdržat... Okrićanjem i privrćanjem se taj period može ponešto povećat... Jer, ako malo bolje pogledaš, bokovi ne dolaze na apsolutnu sredinu kreveta... Kad zarotiraš madrac, ipak se promini pritisak na njega, da ne govorin kako ispod ramena nije isti pritisak ka ispod nogu/kolina...

Možeš ti branit koliko 'oćeš nove vrste madraca i konstrukcije koje nisu simetrične po svim osama ka da ih ne triba okrićat... Ali, činjenica je da postoji 'memorija' materijala, zamor materijala, elastična i plastična deformacija, i madraci bilo koje vrste nisu imuni na njih... Ako se konstantno spava na istom mistu na isti način, dogodit će se plastična deformacija... Ako se rotira, dogodit će se kasnije...

Pogotovo ako ljudi spavaju stisnuti, na sredini kreveta od zajedničke težine dogodit će se 'rupa'... Makar rotacija na istoj površini i onih madraca koji imaju različite slojeve pa se ne mogu okrićat, omogućit će da svako toliko rupa od ramena završi pod kolinima i rupa od zajedničkog spavanja na sredini kreveta završi na vanjskom rubu kreveta...

Ja svakako nebi uzeja takav madrac sa nesimetričnin slojevima, koji nemogu 'flipnit' ali to je moj izbor... A i takve je dobro makar rotirat, ako ih se već nemože privrćat... Moji argumenti za to su iznešeni... Argumenti prodavača kako to ne triba mogu bit, po meni, samo iz razloga da se madrac prije 'potroši' i ide se na kupnju novoga... Možda griješin, ali nevirujen... Neka svak za sebe odluči...

DoomsdayST is offline  
Old 03.12.2008., 01:33   #602
neće biti

razmisljas logički i to što kazes tako i izgleda...no...
ja sam u poslu koji se zove proizvodnja madraca.dakle firma u kojoj radim ih proizvdi i konstruira i tu postoji čitav sistem od promatranja spavača do hrpe vrsta pijena sa različitim svojstvima.
dvoje ljudi- par..koji spava skupa u istom krevetu...nakon nekih 45 minuta po ulasku u san se razdvaja i svako ide na svoju stranu madraca( ako je madrac širine koje trba biti za normalno spavanje) jer se tijelo samo nastoji dovesti u položaj u kojem se može okretati i zauzimati položaj koji odgovara trnutnom spavanju..kako se opustanjem mišića tokom spavanja ( a kod ispravnog madraca mišići se trebaju kompletno opustiti i dostići to da nisu napeti jer se tek onda odmaraju i oporavljaju)svi mišići ne uspijevaju opustiti to spavač mijenja položaj..ruku, nogu, i kod ispravno odabranog madraca koji je usaglašen s podnicom i središnji dio tijela, slabinski dio.
Sama struktura i kvaliteta danasnjih pjena je tako konstruirana da kod kvalitetnih pjena ne postoji mogućnost ulegnuća tokom preporučenih 7 godina...max 8 godina koristenja ,ali uvijek je ALI
kaze narodna izreka "Tko jeftino plati ku**u skupo će ga koštati doktor"
tu je to ALI i kod madraca. Ako uzmes jeftin madrac od Pur -pjene koji je uz to visok samo 15 cm ili 16 cm u jezgri ne možeš od njega očekivati da podnese težinu od 100 kg tokom 10 godina koliko ga kod nas minimalno koriste...ALI ni tu ne pomaže okretanje osim što sam sebi daješ osjećaj Placebo efekta i misliš da si nadmudrio lošu kvalitetu.
Na žalost kod nas osim rijetkih iznimaka, u stvari samo jednoga, nitko od proizvođača ne daje predviđenu max težinu opterećenja za madrace i uz nju i oznaku tvrdoće, kod nas je uobičajena oznaka F1 i F2 sto je moglo hodati dok je dotična firma haračila i držala monopol pa nitko i nije znao za bolje. Danas..uz net..uz prisustvo više proizvođača je vec šansa za izborom dobrog proizvoda i odnosa BEST BAY daleko veća
DA rezimiramo cijelu pricu u madracima
* ne očekujte za malo novaca kvalitetu
* pitajte..pitajte..i provjeravajte što je što prije nego idete u kupovinu i biježite odmah ako vidite da prodavač nema znanja ili sve svodi na finu priču a nezna što je prednost hladne pjene nad Pur pjenom, sto je Bio pjena a kome odgovara lateks, koja tkanina je preporučljiva za one koji se više znoje a koja ne..a da bi vi to saznali ..surfajte ..tražite i čitajte što piše po , ne samo nasim nego i ostalim web sitovima.
i zapamtite..ne kupujete dio namještaja..ne kupujete madrac..KUPUJETE SI ZDRAVU BUDUĆNOST JER JE KRALJŽNICA ONO ŠTO NOSI CIJELO VAŠE TIJELO A ODMORITI I REGENIRATI SE SKUPA SA MIŠIĆIMA SE MOŽE SAMO U LEČEĆEM POLOŽAJU..SAMO DOK SPAVATE I ONDA LJUDI DRAGI NE ŠTEDITE NA SEBI ...jer stvarnoi kvalitetan madrac i podnicu možete kupiti za samo 1-2 kune na dan spavanja( 8 godinax365danax1,5 kuna po danu koristenja =4380 kuna a to je DOBAR KVALITETAN MADRAC SKUPA SA PODNICOM

pitanja..savjeti..samo naprijed
spavajte udobno i ugodno..ali prije sna ne zaboravite na demografsku sliku...multiplicirajte se
almador is offline  
Old 03.12.2008., 13:51   #603
muz bi madrac dao sinu

MM je dobio ideju da nase 2 god stare latex madrace (koji sa donje str ima pjenu pa je madrac visok 20 cm) metnemo na djecji krevet na kat. A nama da uzememo druge. Ali bojim se da ako nama smetaju, nece li i klincu? Malac je naime tezak samo 12 kg.

Hvala
mamaL is offline  
Old 03.12.2008., 21:49   #604
klincima te težine će madrac biti sasvim ok, bez problema ih mogu upotrbiti..inace bez obzira na trudnocu idealna visina kreveta sa madracem na njemu je izmedju 58-65 cm..jer je to visina kod koje ljudi srednje visine mogu lako ustati i leći te nema potrebe za podupiranjem kod ustajanja.
Inace nova moda kreveta koji su nisko nije s zdravstvenog aspekta dobra.
na visini od cca 35-40 cm . vlada drugačija mikroklima, hladnije je, vise je mikroorganizama i prašine...uostalom sjetite se postelja prije 50-tak i vise godina, ili nasih prabaka..bile su visoke jer blizu poda nije zdravo spavati,
Kad smo vec kod spavanja dobro bi bilo da nema javne rasvjete koja ulazi u sobu..da je mrak i nema zvukova izvana koji utjecu na proces spavanja
almador is offline  
Old 04.12.2008., 08:06   #605
mamaL, almador je vjerojatno u pravu, samo moraš imat gustu podnicu, 26-28 elastičnih lamela, ili će se madraci vrlo brzo uništit, neće imat dovoljno potpore... Mislin, ne tako brzo ka kod odraslog jer dite sa 12 kg sa puno manjon silon djeluje na takav madrac, ali isto vrimenon će otić kvragu...

Jeftinija i neloša podnica ti je Hespo Legenda SK, nema podešavanje tvdoće, ali madrac je pretpostavljan višezonski pa to nije toliko ni bitno... Zbog teške tlake kod podešavanja, kad bi sutra kupova drugu podnicu, kupija bi tu, i višezonski madrac, i barem se nebi izmučija ka neka stvar podešavajć podnice... Pokuša bi naš pravu tvrdoću madraca za kilažu, i basta...

Mislin da ti je to OK kombinacija, klincima te latex koji su ipak dosta kvalitetni madraci, uz možda nove podnice Legenda SK, a sebi nešto drugo, eventualno taj Hespo Exclusive, sebi F1, mužu F2, na svoje podešavajuće podnice...

Usput, jeste pokušali podesit podnice...? Jesi našla zašto je rupa na sredini kreveta, jel imaš petu nogu...? Nije loša ideja od almadora da legneš na bok na gole podnice pa vidiš di ti lamele dolaze, ali jedini problem je šta se možda nećeš bez jastuka namistit na isti način po dužini kreveta ka šta se namistiš dok spavaš, a to je dosta bitno, da pogodiš cca. položaj tjela u većini slučajeva...

DoomsdayST is offline  
Old 05.12.2008., 10:33   #606
almodar i Doomsday, vidim da se vi razumijete u madrace i podnice. da li bi mogli, za nas koji smo zbunjeni obilaskom dućana, napisati za što je koja vrsta madraca najbolja. Napr kada se uzima latex, kada hladna pjena, kada džepičaste opruge itd.

Konkretno, mi smo se već odlučili za latex, temeljem onoga što sam ja čitala na internetu (prirodan materijal, više zona itd). Onda smo krenuli probati i skužili da nam ne paše, konkretno mene odmah čim legnem na višezonski latex počnu boliti leđa, kao da mi je u predjelu bokova pretvrd. Probala sam i pjenu, taj mi je jako udoban, ali me smeta što nije prirodni materijal i što malo ipak previše utonem u njega. Na kraju mi se najudobniji pokazaio madrac s džepičastim orpugama. No to je sve ležanje od tri minute, a u par zagrebačkih dućana mi je neugodno doći pa ležati dva sata, a nemam ni vremena. Prodavači - svaki svog konja hvali i nagovara da se uzme što skuplje a bez nekih pravih argumenata o razlikama.

Sada spavamo na nekakvom Jogi Hospital, bio je dobar ali sad nakon 10 godina ima po sebi planine i pećine, ujutro se budimo poptpuno slomljeni.
sama svoj majstor is offline  
Old 05.12.2008., 15:30   #607
Uffff, bojin se da ti ja ne mogu previše pomoć kod većine tih pitanja, i ja san ka i ti surfa, čita, pokušava shvatit i nešto naučit, kupija i nada se najboljem...

Ja san se ovi put odlučija za pjenu gustoće 35 kg/m3 madrac sa 5 zona debljine 25 cm... Podnica je sa čini mi se 26 letvica, 5 ih je prilagodljive tvrdoće ispod križa i bokova... Nisan siguran da ponovo kupujen kako bi se opet odlučija za isto, ali ovo iman i sa ovin zasad moran radit i bit zadovoljan...

Ono šta je mene misecima ispižđivalo je podešavanje tvrdoće tih 5 lamela podnice... Ženi san naša optimum u misec dana, ja san se lomija 3 miseca... Nebi čovik virova koliko mali pomaci mogu imat utjecaja na kvalitet spavanja...

Da sad kupujen, moguće je da bi uzeja đepičaste opruge...Brat ih ima, i kaže da je zadovoljan... Uzeja bi od Hespa model Vitasan... Nije pretvrd, nije premekan, ima 2 tvrdoće, ženi bi uzeja mekši F1, sebi tvrđi F2...

http://www.hespo.hr/mad_vitasan.htm

Ima 5 zona, pa bi, da se poštedin muka štelanja, ispod njega stavija Hespo Legenda SK podnicu, 28 lamela, bez podešavanja... Madrac ima zone, i mislin da bi to bilo dovoljno...



Nije najskuplja kombinacija na svitu, ali mislin da je OK... ali isto tako, mislin da ako se uzima jednozonski madrac, triba ipak uzet podnicu koja se može štelat, i dobro pomučit oko štelanja... Ako je madrac višezonski, mislin da nije nužno... Ali, to je samo moje laičko mišljenje...

A kažeš, nisi madrac minjala 10 GODINA!!!

Nije čudno da se budite slomljeni... Maximum šta bi ja drža madrac je 7 godina, 5 godina optimum... Ako se ne deformira i ranije, pa ga triba minjat... Bar je to moje, opet kažen, laičko mišljenje...

I ako uzmeš ovaj Vitasan, morat ćeš ga okrićat baren svako 6 miseci, jer na jednoj strani ima podlogu od pamuka, a na drugoj od vune, pa bi se moglo reća da ima litnju i zimsku stranu... Ja san se nekako navika svaka 3 miseca vrtit madrac, prvo zarotirat noge/glava na istoj strani, onda flip po dužoj osi, okrenit strane tako da opet glava i noge zaminu mista, ali i donja i gornja strana zaminu mista... Tako namistiš da ti rotacija pada početkon lita i početkom zime, a flip (okret) početkom prolića i jeseni... Tako okrićeš litnja/zimska strana, a u pola litnje/zimske sezone još zarotiraš na istoj strani... Tako san navika jer san ima zimska/litnja strana madrac, pa san nastavija i sa ovim, jer mi se čini dosta logično... Nastavit ću tako, makar neko kaže i da ne triba... Meni ima smisla...

Za sve ove druge vrste madraca i podnica, odgovor će ti morat dat almador, on je tu 'doma', ja san samo mali user/laik koji je gleda za sebe, šta ne znači da će to isto bit i tebi dobro... Sa srićon...

DoomsdayST is offline  
Old 05.12.2008., 22:06   #608
zima-ljeto

dragi moji, ne dajte da Vas zavede zimska i ljetna strane..jer jednostavno..kolika je temperature sobe u kojoj spavate..zimi niza od 15 C..ljeti ..e klima..blazena..
dakle ako i ljeeti i zimi spavate na cca 17-25C tu nema potrebe za zimskom i ljetnom stranom.
ali ono što morate paziti je. NAVLAKA SE MORA DATI SKIDATI I PRATI U DVA OVOJENA DIJELA..jer tijelo izluci( bez oooooonihhhhhhradnji) u prosjeku 2000litara znoja u 8 godina spavanja i podnese oko 10 000 udaraca, ruka, noga i slicno tokom okretanaj u snu...pa je DEFINITIVNO PREPORUČLJIVO najmanje 2 puta godišnje prati navlaku madraca. Ako se pere na 60 C e..to je super jer će i biti fino oprana.
ugodan san da bi vam bio uspiješan novi dan.........ops pjesnik u meni
almador is offline  
Old 05.12.2008., 22:23   #609
Ergo - chek

Vjerovatno ste čuli o njemu..Kompjuterski uredjaj koji se sastoji od 600 i nesto senzora smještenih u posebnoj plahti i spojenih sa kompom. Postavljanjem na razne ( do 5) vrste madraca i mjerenjem vašeg pritiska kod ležanja na ledjima-stomaku ili bočno daje sliku 3D priotiska vašeg tijela i odgovora maraca na njega. Zelena polja su ok..što više crvenije i na kraju plavo to je gore, ili bolje rečeno crveno i dalje označava da nema cirkulacije na tom dijelu tijela te će doći do utrnuća i lošeg spavanja...

reklama

Zadnje uređivanje fonemf : 01.02.2010. at 00:28. Reason: brisanje reklame
almador is offline  
Old 06.12.2008., 06:31   #610
Ja nikako da skuzim koji madrac mi odgovara - primjer: sestrin neki iz Kike, mislim da ma opruge - koma, mamin isto neki takav ali tvrd - koma, ili su mi pretvrdi, ili premeki, nis ne kuzim.. jedino di volim spavati je na dvosjedu u dnevnoj sobi, sad ne znam sta je unutra ni zašto mi paše, ali paše mi.http://www.mobilar.hr/florida_m.htm to je ta garnitura, kaj bi tu moglo biti?? neke opruge??

ja sam si izabrlaa vitazon prestige, al nisam sigurna da mi to paše
 
Old 06.12.2008., 08:33   #611
A čuj, mislin da je ova ekipa proizvela tu garnituru, pa ih nazovi i pitaj, broj je na dnu...

http://www.tapetarija-orasinovic.hr/...a_florida.html

Ili su opruge, ili neka poliuretanska pjena... Ako su opruge, skoro pa sigurno su Bonnel opruge... Taj Vitazon Prestige šta si odabrala je puno bolji nego oni sa Bonnel oprugama jer ima džepićaste opruge i višezonski je... Imaš 2 tvrdoće, F1-mekši i F2-tvrđi... Ovaj mekši F1 je tačno u sredini po tvrdoći...

http://www.hespo.hr/mad_vitazonprestige.htm

Ako si do 70-tak kg, to bi bilo to... Za nekog priko 70-80 kg možda bolje F2... I odgovarajuća podnica je bitna... Ja bi osobno iša na Legenda SK bez podešavanja, piše gori zašto i imaš sliku... Dovoljno gusta... I mislin, osobno, da će i madrac sa oprugama profitirat od elastične podnice... Ali, to je samo moje mišljenje...

DoomsdayST is offline  
Old 07.12.2008., 00:49   #612
svima.

i moje muke oko madraca su počele pa sam, čini mi se na dobrom mjestu.

prošvrljala sam malo topicom i najviše me čudi što nitko nema krevet 200x200.

voljela bih takav krevet koji bi imao jedan madrac i dvije podnice.

e sad koji madrac, koje podnice, vidjet ćemo nakon valjanja po salonima , ali zanima me ima li tko iskustva s ovakvim nečim.

za i protiv?
svasta_nesto is offline  
Old 07.12.2008., 18:10   #613
Mi smo prije 3mj uzeli u Concordiji krevet iz sobe Linea, izrada u nestandardnoj velicini 180*210 (2000kn+besplatna dostava) i u Mis maru od Hespa uzeli exclusive madrac isto (180*210), cijena s popustom na gotovinu oko 4000kn i podnice dvije (90*210) Vario S (Hespove) zajedno isto s popustom oko 1400kn, dostavu smo platili 100kn, mi smo prezadovoljni! Nakon dvije godine spavanja na 100*220 sa bonel oprugama ovo je nesto preeeodlicno.
Ne razumijem te kada kazes da nitko nema krevet i madrac 200*200, mozda nemaju izlozeno ali to je najveca standardna dimenzija kreveta i madraca, sve ostalo iznad je nestandard i ovisi o proizvodjacu da li se pojedini krevet ili madrac uopce pravi u toj nestandardnoj dimenziji (po narudzbi naravno). Osobno znam da su moji starci kupili krevet i madrac 200*200 bez problema
Liddy is offline  
Old 07.12.2008., 20:54   #614
kreveti

standard je do 180x200 ...sve iznad toga je narudžba.No to i nije problem, naroćito kod kreveta koji se rad od pločastih materijala, iverala i sličnoga. Kod biranja tih materijala obratite pažnju , ako možete dobiti info da imaju što mnaje formaldehida u ljepivoj masi jer osim neugodnog mirisa ispuštaju i otrovne supstance koje naročito kod osjetljivijih mogu izazvati glavobolje, Također izbhegavajte sve što nema bar 20mm širine , ploče,u ovome slučaju bočne stranice i čekla kreveta. Cool je ako nadjete privatnog stolara pa vam napravi dva puta po 18mm i to abs trakom kantira..to već izgleda dobro. No najbolji kreveti su , i najzdraviji oni izrađeni od punog drveta. pazite ne samo rub nego cijela srtranica od punog drveta. kako ih prepoznati..moraju se dati pogledati svi dijelovi tako da vidite da je drvo a ne samo okvir..polako noktom po čelu ili bočnici , uglavnom oko 2.4 cm od ruba..obično se tu spaja i ljepi...pa osjetite razliku u drvetu.
Zašto masivno drvo..zato što je i obrađeno ipak živo i ima dušu ..te je i miris i cijela soba s tim namještajem ugodna i zdrava.
Skuplji jesu od iverala..no..krevet se ne kupuje svaki dan..i da..vise nije moda da soba..tj krevet i ormar moraju biti u paru.isti stil..boja i to..birajte odvojeno i posvetite pažnju materijalima ...a madrac će vam svi napraviti po određenoj mjeri..i ljudi ..stvarno.maknite se od žičanih jezgra..i džepičastih..da znate što se sve naseli unutra i kakvih tu alergenata ima ..to je vrijeme prošlosti..žica..vrijeme je hladne pjene, bio pjene na bazi tikve..latexa i kombinacija tih pjena a žica je passe..i to davno vec..pogledajte malo stranice proizvođača po svijetu..osim USA..oni su njevjerovatno ali jos zaostaliji oda nas.

reklama

Zadnje uređivanje fonemf : 01.02.2010. at 00:29. Reason: reklama
almador is offline  
Old 07.12.2008., 21:13   #615
almador - može jedno pitanje?

kratka recenzija memory pjene?
oprosti ako si o tome već pisao, nisam našla.
hvala i
svasta_nesto is offline  
Old 07.12.2008., 22:30   #616
memory-tempu-visco pjene

Sve su to samo neki od naziva za pjenu koja se toplinski modificira..ili da laički kažemo prilagođava topilini tijela korisnika.
Osnovna odlika te pjene je upravo prilagodjavanje oblika pjene tijelu korisnika , uslijed topline koja omekšava pjenu na područjima koja su pod pritiskom a uslijed topline tijela.
To je naročito vidljivo kad se npr. takav jastuk stavi na hladno -tvrd je , a na toplome omekša.
Pozitivne strane- kopiranje obrisa tijela i "pravljenje kalupa" korisnika u kojem se osjeća kao da pliva ui dobro podupiranje tijela u svim točkama dodira.
Negativne strane - topao osjećaj spavanja, za one koji ne vole taj vrući osjećaj može biti neugodan i stvarati neugodu .
Pažnju treba obratiti na visinu memory pjene jer ako ste teži a pjena je iznad 4-5 cm onda će vam tijelo upasti u kapup iz kojega nećete tako lako moći promjeniti položaj tokom spavanja pa će to biti vrlo loš izbor.
Preporučljiva debljina je oko 4 cm a po osjećaju pod rukom ćete doći i do odabira pravilne gustoće, 20 40 80 kg/m te je to i odabir kvalitet.
To je naročito vidljivo u ponudi jastuka, na tržišu imate jeftine memory jastuke ali kad ih uzmete u ruku on je lagan..i to je lose, znači da je rađen od lakšeg materijala i tome shodno je niži pod pritiskom a samim tim i ne daje dobar oslonac-otpor.


reklama

A da li madrac od memory pjene ili ne..to je stvar odluke koju moras sama donijeti, probati i vidjeti. No preporuka ja i dalje probati i probati

Zadnje uređivanje fonemf : 01.02.2010. at 00:32. Reason: reklama
almador is offline  
Old 07.12.2008., 22:50   #617
hvala ti. dao si mi razmišljati. a valjat ću se po salonima do besvijesti

bed je što zapravo čovjek treba na nekom madracu odspavati da bi vidio kako to zapravo izgleda.
svasta_nesto is offline  
Old 14.12.2008., 11:43   #618
Quote:
sama svoj majstor kaže: Pogledaj post
Konkretno, mi smo se već odlučili za latex, temeljem onoga što sam ja čitala na internetu (prirodan materijal, više zona itd). Onda smo krenuli probati i skužili da nam ne paše, konkretno mene odmah čim legnem na višezonski latex počnu boliti leđa, kao da mi je u predjelu bokova pretvrd. Probala sam i pjenu, taj mi je jako udoban, ali me smeta što nije prirodni materijal i što malo ipak previše utonem u njega. Na kraju mi se najudobniji pokazaio madrac s džepičastim orpugama.
Sada spavamo na nekakvom Jogi Hospital, bio je dobar ali sad nakon 10 godina ima po sebi planine i pećine, ujutro se budimo poptpuno slomljeni.
Kupila sam Jogi hospital super (normalni, mekši) i jutros se po prvi put nakon više godina probudila bez glavobolje nakon dugog sna.
Inače sam vikendom ustajala ukočena i s glavoboljom.

Btw, moja potraga za madracom je trajala cca 2 god. (imala sam novi madrac pa me je bilo strah da opet ne pogriješim). Isprobala sve.
Na kraju sam zaključila, nek priča tko god što hoće, đepičaste opruge su zakon (dvoumila se između raznih proizvođača). Potrebno je paziti na tvrdoću, ovisno o težini. Jedino one imaju točkastu elastičnost (što znači da pritisak na jednom dijelu ne povlači za sobom i ostatak madraca).
Prije toga sam najudobnije spavala na dječjem Jogi madracu s boneli jezgrom (mekan), na fiksnoj podlozi. I kad sam sve prostudirala (a jesam!!!), zaključak je da su podnice precijenjene (bar kad su žičane jezgre u pitanju), jer je madrac taj koji treba biti elastičan i osigurati pravilno podupiranje, a ne podnica koja se nalazi 20-25 cm ispod madraca. Madrac mora "raditi".
Još bih dodala, potrebno je pripaziti da vam ne prodaju te marketinške trikove!
Najskuplje nije uvijek i najbolje. Pa valjda to svi znamo iz primjera preskupe kozmetike i odjeće!

A moderni materijali (mislim na razno-razne pjene), hvala, ali ne više!
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...

Zadnje uređivanje Silencium : 14.12.2008. at 12:23.
Silencium is offline  
Old 14.12.2008., 11:51   #619
Quote:
almador kaže: Pogledaj post
A da li madrac od memory pjene ili ne..to je stvar odluke koju moras sama donijeti, probati i vidjeti. No preporuka ja i dalje probati i probati
Obratite pažnju da vam prodavači obično u ruku daju komad memory pjene i opišu kako to funkcionira.
U praksi, između vašeg tijela i memory pjene obično dođe: štep deka (zaštita za madrac), plahta i vaša piđama. Plus obloga madraca! Naravno da uz te među-slojeve, učinak memory pjene nije isti kao kad "golu" pjenu pritisnete rukom!
Uračunajte i faktor temperature prostorije u kojoj spavate: ako je hladnija - dođete do zaključka da ste jednako mogli spavati na parketu na koji ste položili štep-deku.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...

Zadnje uređivanje Silencium : 14.12.2008. at 12:21.
Silencium is offline  
Old 14.12.2008., 12:16   #620
Quote:
almador kaže: Pogledaj post
ne, gle, madraci sa žičanim jezgrama ne idu na fleksibilne podnice jer su onda premekani.
lateks i hladna pjena te Pur pjena i memory ide isključivo na fleksibilne podnice osim u slucaju kad su e bljina iznad 19 cm i kad nemate vise od 70-75 kilograma jer onda ne prenosite težinu na podnicu.

Još ću dodati da je moja specifična gustoća manja od specifične gustoće madraca.... šalim se, naravno, ali ostaje činjenica da sam virila ispod madraca (raznih) i uvijek sam primijetila isto - da podnica pod mojim tijelom ne reagira, što će reći - nisam dovoljno teška da bi mi podnica amortizirala pojedine dijelove tijela.
Može li se zaključiti da dobra podnica ima smisla za osobe od 90+ kg?

ps: doma imam dobru, gustu, solidno plaćenu podnicu
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...
Silencium is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:52.