Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2003., 14:36   #41
Ajmo se mi vratiti na HPV

Negdje sam procitala da je cjepivo u trecoj klinickoj fazi testiranja. Zna li netko nesto tome?
lahor is offline  
Old 02.06.2003., 18:00   #42
Re: HPV

[QUOTE]nestvarna kaže:
[B]Verica kaže da se HPV ne liječi. I mnogi govore da je HPV neizlječiv. Kažu, može se zalječiti, ali uvijek je prisutan. E pa to nije istina.


Možda je i HIV izlječiv?
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Old 02.06.2003., 19:27   #43
sve je izljechivo, samo mi josh neznamo kako...

kad bi imao kontrolu nad cijelim mozgom, i kontrolirao svaki misich, zhlijezdu, organ, mogao bi zhivjeti vjechno i izlijechiti svaku bolest...

nema neizljecivih bolesti, samo neotkrivenih lijekova...
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Old 02.06.2003., 22:24   #44
Quote:
Reebok kaže:
sve je izljechivo, samo mi josh neznamo kako...

kad bi imao kontrolu nad cijelim mozgom, i kontrolirao svaki misich, zhlijezdu, organ, mogao bi zhivjeti vjechno i izlijechiti svaku bolest...

nema neizljecivih bolesti, samo neotkrivenih lijekova...
Stari ovo je vec za filozofiju.......
Spinnaker is offline  
Old 03.06.2003., 06:51   #45
pa, mozhda i je...

al stvar je u tome da se i "lijek" za HIV 99% sigurno nalazi negdje u nekoj biljki ili zhivotinji, a mozhda cak i u nama samima, samo shto je jako dugotrajan proces nachi bas onu malu sitnicu koja ga mozhe sjebat...

isto kao shto je moguche da ga je vech netko i otkrio...

samo... cuj, da ti ili ja nemamo bas neke velike moralne kvalitete, i da nam se jebe za ljude ovog svijeta, i da otkrijemo lijek za hiv, bili ga sad prodali, ili bi se strpili jedno 5 godina dok epidemija nebi porasla za nekih 50ak 100ak ili 500ak posto, a uz to i nasha zarada na tom lijeku?

je, da, filozofiram, ali eto... jednostavno reagiram na onu sarkasticnu recenicu "mozhda je i hiv izljeciv"

pa... sigurno postoji bar jedna osoba na ovom planetu koja ce se zarazit hivom, a vec treci dan ce taj virus netragom nestati iz njegovog organizma - zbog nekog enzima, izluchevine ili cega vec koju bas ta osoba ima, ili ima u nekoj specifichnoj kolichini...

i zato vjerujem da je moguce da se neko izlijeci i od HPVa... je, svi ce na to reci da tu nekaj ne shtima, ili pak da je to cudo, ali ljudski organizam je sposoban izvesti svakakva chuda... samo shto ih ne izvodi bas uvijek
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Old 08.06.2003., 14:41   #46
Quote:
Reebok kaže:
pa... sigurno postoji bar jedna osoba na ovom planetu koja ce se zarazit hivom, a vec treci dan ce taj virus netragom nestati iz njegovog organizma - zbog nekog enzima, izluchevine ili cega vec koju bas ta osoba ima, ili ima u nekoj specifichnoj kolichini...

i zato vjerujem da je moguce da se neko izlijeci i od HPVa... je, svi ce na to reci da tu nekaj ne shtima, ili pak da je to cudo, ali ljudski organizam je sposoban izvesti svakakva chuda... samo shto ih ne izvodi bas uvijek
Slažem se s tobom.
Gledala sam neku emisiju o tome kako su skužili da u JAR-u (inače tamo je oko 20 % stanovništva zaraženo HIV-om ) postoji nekolicina crnačkih žena koje se bave prostitucijom i koje su SVAKODNEVNO u doticaju sa zaraženim osobama, a one se nisu zarazile. To je apsolutno nemoguće nazvati "slučajnošću", znači da u njihovom tijelu postoji nešto što ih brani.
kamala is offline  
Old 14.06.2003., 07:04   #47
Quote:
lahor kaže:
Ajmo se mi vratiti na HPV

Negdje sam procitala da je cjepivo u trecoj klinickoj fazi testiranja. Zna li netko nesto tome?
Navodno kad prodje sve faze testiranja da ce bit na trzistu za cirka 5 godina.....
Nego, moja poznanica je to imala (ima) i trenutno je papa uredan jer se virus povukao i u fazi mirovanja je, ali trenutno je pod tolkim stresom da mi se sve cini da slijedeci papa i nece bit blistav...
testiranje ima svakih pola godine
i glupa su vam prepucavanja oko neodgovornosti i da si je sama kriva sto je bolesna.... jednostavno, ona i decko su uvijek koristili kondom, a kad su odlucili poradit na bebi naravno da se nisu zastitili i prvi papa je sve pokazao..., zapravo, ona je znala i prije testa zbog groznog iscjedka
a decko..., jebiga, oni nemaju simptome ko mi, bar nam je tako objasnio ginekolog kad sam je pratila.....da su oni samo prenositelji i da ga je imao i prije nego sto su se upoznali
mislim da mi je isto tako ginekolog reko da ako bi joj se pogorsalo i doslo do Cin III da bi joj odstranili taj zahvaceni dio rodnice, ali isto tako da je to u krajnjoj nuzdi jer ce tako imati velik rizik od spontanih pobacaja
Vinska Mushica is offline  
Old 14.06.2003., 09:39   #48
kamala... istina, moguce je da imaju prirodni imunitet, tj. sustav obrane od virusa u tijelu, ali moguce je da jednostavno imaju srece...

bas u zemlji koja ima toliki postotak zarazenih, ce bit i najveci broj onih kojima se posreci, i virus ne uspije uci u krvotok...

virus je kao etnicko ciscenje... malo seoce ce se puno uspjeshnije "ochistiti", nego recimo grad od 10 milijuna ljudi...

ali, ako je vjerovati da je aids nastao prirodnim putem, i ako je doshao iz afrike, onda je i vrlo vjerojatno da je mutirao dosta prije 80ih i ranije presao na ljude, pa je mozhda vec priroda nasla protuudar za njega... a ak je tako, onda je za pretpostavit da bi ga nasla tamo di su ljudi najdulje u kontaktu s bolesti, tj. u africi...

iako, tada je 30ak godina premalo da bi evolucija izgradila imunitet... no moguce je da to nije evolucijski imunitet, nego da se jednostavno potrefilo da ti ljudi imaju "to neshto"... ili pak da je bolest na ljudima vec stoljecima, samo se nije tako brzo sirila... a i kako je virus vjerojatno presao sa zivotinja na ljude, moguce je da bi i obrana od njega presla na ljude...

zajebana je priroda, nikad s njom neznash... frajerica prefrigana
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Old 05.04.2008., 12:24   #49
HPV-Human papilloma virus

zdravo svima

tema o kojoj vecina djevojaka ne zna je upravo HPV. To je virus koji izaziva rak grlica maternice i koji je danas prisutan kod vecine zena i djevojaka a da ni same ne znaju da ga imaju. Nema nikakvih simptoma, osim da se kod nekih zena pojave kondilomi kao bradavice i tada je u vecini slucajeva pozitivan. moze se lijeciti ako se na vrijeme otkrije. Tako cure moje uradite nalaze za hpv i papa test kako bi ste bile sigurne da ga nemate.

Prije 4 mjeseca mi je ustanovljen hpv pozitivan visokorizicni i lijecila sam se do sada. medjutim desilo mi se to da nam je prilikom odnosa puknula higijenska gumica tako da sam prekinula terapiju jer cekam da dobijem da bi Dr bila sigurnija pri lijecenju. Sada cekam da dobijem menzes i ako sve bude uredu nastavljam sa lijecenjem. Nadam se da necu ostati trudan jer se bojim da mi to ne naskodi djetetu. Ako ima cura sa istim problemom pisite jer me zanima da li je neko uspio da iznese normalnu trudnocu trudnocu uz hpv i cinI ili II. radila sam 2 papa testa u roku 1 god i sada u 5 mjesecu radim 3. Ova 2 su mi uredna nema cinova samo je virus prisutan nadam se da ce tako i ostati da se nece siriti bolest.

Unaprijed hvala za sve komentare koje budete pisali...........................
princesita is offline  
Old 05.04.2008., 12:36   #50
50 % cura koje znam imaju hpv. Nikom se problemi nisu povećeli, samo se redovito kontroliraju, i nisu im više u aktivnoj fazi.
Znam curu koja je imala cin2 i hpv i rodila normalno, bez problema, sve uredu s njom i djetetom i to u 36 godini.
RitaHayworth is offline  
Old 05.04.2008., 12:48   #51
hpv

Quote:
RitaHayworth kaže: Pogledaj post
50 % cura koje znam imaju hpv. Nikom se problemi nisu povećeli, samo se redovito kontroliraju, i nisu im više u aktivnoj fazi.
Znam curu koja je imala cin2 i hpv i rodila normalno, bez problema, sve uredu s njom i djetetom i to u 36 godini.
vecinu svojih prijateljica pitam za hpv nisu nikada cule a da budem iskrana nisam ni ja znala za to do prije 4 mjeseca. Znam da na hpv utice imunitet mora se jacati tokom cijelog zivota jer kada opadne imunitet virus ceka taj pogodan trenutak da se aktivira zbog toga se bojim jer imam strasno slab imunitet tako da sad pijem i aloe vera i noni i sve vitamine da ojacam imunitet ali moja dr kaze da to mora postepeno u mom slucaju jer nikada u zivotu nisam nista jela zdravo kao voce i povrce koje je neophodno za zdrav zivot jednostavno nisam to volila ali sada sve t jedem sto prije nisam valjda covjeka bolest natjera na sve i moras se boriti.hvala ti na informaciji zaista
bojala sam se da mi trudnoca moze biti rizik zbog hpv-a sada sam malo mirnija

hvala............................................. ...........
princesita is offline  
Old 05.04.2008., 14:16   #52
Quote:
princesita kaže: Pogledaj post
zdravo svima

tema o kojoj vecina djevojaka ne zna je upravo HPV. To je virus koji izaziva rak grlica maternice i koji je danas prisutan kod vecine zena i djevojaka a da ni same ne znaju da ga imaju. Nema nikakvih simptoma, osim da se kod nekih zena pojave kondilomi kao bradavice i tada je u vecini slucajeva pozitivan. moze se lijeciti ako se na vrijeme otkrije. Tako cure moje uradite nalaze za hpv i papa test kako bi ste bile sigurne da ga nemate.

Prije 4 mjeseca mi je ustanovljen hpv pozitivan visokorizicni i lijecila sam se do sada. medjutim desilo mi se to da nam je prilikom odnosa puknula higijenska gumica tako da sam prekinula terapiju jer cekam da dobijem da bi Dr bila sigurnija pri lijecenju. Sada cekam da dobijem menzes i ako sve bude uredu nastavljam sa lijecenjem. Nadam se da necu ostati trudan jer se bojim da mi to ne naskodi djetetu. Ako ima cura sa istim problemom pisite jer me zanima da li je neko uspio da iznese normalnu trudnocu trudnocu uz hpv i cinI ili II. radila sam 2 papa testa u roku 1 god i sada u 5 mjesecu radim 3. Ova 2 su mi uredna nema cinova samo je virus prisutan nadam se da ce tako i ostati da se nece siriti bolest.

Unaprijed hvala za sve komentare koje budete pisali...........................

ja sam isto saznala o tome sta je HPV tek u 9. mjesecu, kad sam bila 1. put kod ginekologa, zbog pilula. Tada mi je objasnio sto je to, kak se mogu stiti, a i da ne spavam s deckom bez kondoma ak si nisam sigurna jel stvarno nevin. To je zastrasujuce, koliko su/smo mi mladi neinformirani.
cuttie_123 is offline  
Old 05.04.2008., 14:32   #53
da, baš je zastrašujuće. ono, danas je 5.4. nula osme, u hrvatskoj smo a ne u siromašnom i gladnom afričkom selu, o hpv-u se pisalo u teenu kad sam ga ja još kupovala, a sad imam 21, ne mogu vjerovat da postoji netko tko još k tome ima i internet, a da ne zna šta je hpv ili je za njega čuo prije par mjeseci. ne mogu. ne želim.

kristoforka, to što ti nisi čula za hpv dok nisi saznala da ga imaš ne znači da nije nitko. vidi, pisalo se o tome već.


Quote:
princesita kaže:
Tako cure moje uradite nalaze za hpv i papa test kako bi ste bile sigurne da ga nemate.
papa test ne otkriva hpv, a koja bi točno bila poanta hpv tipizacije? znat da ga imaš i nervirat se, stresom si sjebat imunitet i postić da se virus aktivira?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 05.04.2008., 16:38   #54
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
da, baš je zastrašujuće. ono, danas je 5.4. nula osme, u hrvatskoj smo a ne u siromašnom i gladnom afričkom selu, o hpv-u se pisalo u teenu kad sam ga ja još kupovala, a sad imam 21, ne mogu vjerovat da postoji netko tko još k tome ima i internet, a da ne zna šta je hpv ili je za njega čuo prije par mjeseci. ne mogu. ne želim.

kristoforka, to što ti nisi čula za hpv dok nisi saznala da ga imaš ne znači da nije nitko. vidi, pisalo se o tome već.


papa test ne otkriva hpv, a koja bi točno bila poanta hpv tipizacije? znat da ga imaš i nervirat se, stresom si sjebat imunitet i postić da se virus aktivira?
papa test ukaze na ta to da nesto ne valja zbog cega se dalje ide na bris za hpv...ne pokazuje konkretno da je rijec o hpv-u, al pokaze dovoljno za daljnje pretrage
stellaa0407 is offline  
Old 05.04.2008., 18:15   #55
papa test pokaze hpv ali ne i tipizaciju, kod zene koja vec ima neki od cinova ali bez obzira na internet nisam se toliko interesovala za takve stvari vecinom sam trazila po intenetu neke stavari u vezi faksa i vecinom sam isla na teme koje su me trenutno zanimale ili ako bi cula nesto od prijateljice informisala sam se ovim putem ali za hpv iskreno nisam nikada cula dok mi dr nije preporucila da uradim nalaze a vjerujte da su se kod nas ti nalazi tek poceli raditi zadjne 2 god tako da nisam imala vremena da saznam najvise vremena sam provodila uceci na internetu i ako mislite da to vecina djevojaka zna nije tako ima sve na internetu i da covjekse o svemu moze informisat ako je nekad cuo za neki pojam ili sl. onda ce i potraziti ovdje i ja sam kad sam saznala informisala sam se upravo preko interneta o hpv. mnogi o tome malo znaju vjerujte mi ali nikada nije kasno da se informise za ono sto vas interesira.
princesita is offline  
Old 05.04.2008., 18:27   #56
Quote:
princesita kaže: Pogledaj post
papa test pokaze hpv ali ne i tipizaciju, kod zene koja vec ima neki od cinova ali bez obzira na internet nisam se toliko interesovala za takve stvari vecinom sam trazila po intenetu neke stavari u vezi faksa i vecinom sam isla na teme koje su me trenutno zanimale ili ako bi cula nesto od prijateljice informisala sam se ovim putem ali za hpv iskreno nisam nikada cula dok mi dr nije preporucila da uradim nalaze a vjerujte da su se kod nas ti nalazi tek poceli raditi zadjne 2 god tako da nisam imala vremena da saznam najvise vremena sam provodila uceci na internetu i ako mislite da to vecina djevojaka zna nije tako ima sve na internetu i da covjekse o svemu moze informisat ako je nekad cuo za neki pojam ili sl. onda ce i potraziti ovdje i ja sam kad sam saznala informisala sam se upravo preko interneta o hpv. mnogi o tome malo znaju vjerujte mi ali nikada nije kasno da se informise za ono sto vas interesira.
a kaj na netu nisi isto skužila interpunkcijske znakove???
papa test ne pokazuje hpv. btw.
a što ja znam; mozda ti pricaj o srbiji ili nekoj trećoj zemlji.
u rvackoj nije baš da se ženske ne susreću s pojmom hpva. barem ne ove koje su na netu informisane.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 05.04.2008., 18:41   #57
[QUOTE=tilla;13468200]a kaj na netu nisi isto skužila interpunkcijske znakove???
papa test ne pokazuje hpv. btw.
a što ja znam; mozda ti pricaj o srbiji ili nekoj trećoj zemlji.
u rvackoj nije baš da se ženske ne susreću s pojmom hpva. barem ne ove koje su na netu informisane.[/QUOTE to sam jutros kod jedne pacijentice koja mi je pokazala nalaze vidjela da ovako stoji u nalazu papa testa:

CIN II+HPV

dakle, to je ono sto pise nista ne izmisljam zaista

ne bih to znala da nisam isla na premazivanje inteferonom i dok smo cekale svoj red malo cavrljale i onda mi je pacijentica pokazala svoj nalaz i ona isto dolazi na lijecenje kao i ja
princesita is offline  
Old 05.04.2008., 18:45   #58
Quote:
stellaa0407 kaže: Pogledaj post
papa test ukaze na ta to da nesto ne valja zbog cega se dalje ide na bris za hpv...ne pokazuje konkretno da je rijec o hpv-u, al pokaze dovoljno za daljnje pretrage
nije točno. možeš imati HPV a da ti papa bude savršen.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 05.04.2008., 18:50   #59
Quote:
princesita kaže: Pogledaj post

dakle, to je ono sto pise nista ne izmisljam zaista

ne bih to znala da nisam isla na premazivanje inteferonom i dok smo cekale svoj red malo cavrljale i onda mi je pacijentica pokazala svoj nalaz i ona isto dolazi na lijecenje kao i ja
ne kazem ti da izmisljas. po vlasitim rijecima do jucer nisi ni znala da postoji; danas si vec strucnjak...

ugl. nije tesko zguglat; pa osim mene i jos nekolicine tu mos nac sve o hpv.u.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 05.04.2008., 19:15   #60
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
nije točno. možeš imati HPV a da ti papa bude savršen.
da to je tocno takav je slucaj kod mene papa uredan a hpv pozitivan visokorizicni

ja samo kazem da sam papa moze pokazati hpv ako on postoji jer sam se u to uvijerila, pa boze vidjela sam na nalazu koji pokazuje i hpv vjerovatno je okazao zbog cina jer je hpv ujedno i glavni uzrocnik raka grlica...........

sve u svemu puno teorija tako da mislim da su nalazi i doktori kljucni za sve dijagnoze........................

a mi samo mozemo pisati svoje price i traziti misljenje drugih jer ni jedna zena nije ista tako da u vecine do 60% zena sam iscezne iz organizma jacanjem imuniteta sto znaci da je sve na nama i BOGU..................................
princesita is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:54.