Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2007., 20:06   #21
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Pročitaj topic od početka.
ok, ali nije mi sve jasno
u referadi skoro ništa ne znaju o tome, kome onda da se obratim?
2. god. je na izmaku, pa me zanima do kada je to moguće napraviti?
i hoće li mi onda ostati dom?

thx

pozz
unknown_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 22:28   #22
Pa odi do dekana. Očito su ti u referadi malo zakinuti.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 14:10   #23
Question Zamrzavanje godine

Bok!

Evo mene jos jednom s pitanjem, ako netko ima iskustva.

Uglavno, znam da na nekim fakultetima prolazi zamrzavanje godine kao iz šale, glavno da imas lijecnicku ispricnicu, a znam da je na nekima to uzasno tesko ostvariti (ja sam s fakulteta gdje je to dosta tesko ostvariti, rekao bih).

Situacija je sljedeca, trebao sam upisati trecu godinu, ali mi je ostao jedan ispit iz prve godine (sve drugo sam dao osim toga, ali dobro necu sad ulaziti u to kako je profesor kreten jer sam i ja ljencuga) pa necu moci upisati.

Ako sad padnem, iduce godine cu (makar sve ocistim) izgubiti studentska prava, znaci ove godine cu imat jos, iduce gubim (o tome ne trebamo diskutirat, sve provjereno). S time cu izgubiti naravno i svoj posao preko studentske referade, a i smjestaj u studentskom domu. To ne zelim da se dogodi

E sad, kako bi imao prava godinu dana duze, mislim sad dok su jos upisi zamrznuti godinu.

Imam lijecnicku ispricnicu s potpisom i pecatom na kojoj pise da nisam bio u mogucnosti polagati ispite i sl. ove godine, tj. bio sam kod svog ljecnika nedavno i on je to ispisao.
Razlozi koje je naveo su istiniti, jedino sto u dokumentima koje imam koje bi potkrijepili tu ispricnicu stoje stariji datumi, te probleme sam prije imao (ali radi se o psihickim problemima + srcane tegobe za koje bih u zamolbi za zamrzavanje mogao napisati da ih jos imam, al jednostavno nisam isao na neke preglede ove godine koje bi to potvrdile ponovno).

Uglavnom, pitanje koje me muci je da li je bolje da predam samo tu ispricnicu posto na njoj sve lijepo pise kao da je doktor u biti sve moje nalaze od prije pregledao i to ustanovio ili da uz ispricnicu i zamolbu za zamrzavanje fakultetu jos prilozim i sve dokumente kopirane na temelju kojih je moj lijecnik dosao do toga zakljucka sto je napisao na ispricnici (ili da ih ne prilozim posto su na njima stariji datumi)?

Eto, ako ima tko kakvih savjeta ili iskustva... nadam se da sam bio dovoljno jasan

PS: znam da se mozda nekima nece svidjeti te "spletkarije", ali eto kad sam u situaciji gdje mi od 45 ispita jedan ostane, a sam se financiram poslom preko stud. servisa koji bi mi super dosao jos godinu dana ak zamrznem, a i znam da ima masa studenata s drugih fakulteta koji zamrzavaju godine kao iz šale.. ja barem imam kolko-tolko validan razlog


Hvala!!
Ryuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 16:53   #24
frendica je zamrznula godinu... isto je navela psihičke probleme..bla bla...zbog prometne nesreće...i moraš donijeti sve papire od liječnika... nebi bilo loše da odeš psihologu...i da ti i on da potvrdu...
__________________
Tata kupi mi autoo..fakultet..i romobiiil!!!
ssanjich is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 20:39   #25
Znaci i ispricnicu, i papire. Hm. Hm. Bit ce im cudno sto su stari datumi na papirima.. a ispricnica nova. Uf.

A da idem do psihologa je kasno...
Ryuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 09:54   #26
Quote:
Ryuu kaže: Pogledaj post
A da idem do psihologa je kasno...
Zasto?
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 10:31   #27
na pravu je teško zamrznuti. Uglavnom zamrznu zbog trudnoće ili psih sjebanosti (što nije teško imat na pravu ).
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 21:11   #28
Quote:
garfield01 kaže: Pogledaj post
Zasto?
Pa, u biti sam predao vec sto sam imao, jer mi je rekla referentica da moram predat tad i tad (vjerujem da sere, nema ona pojma), a ne znam nekog psihologa ovako osobno kod kojeg bi mogao ici da mi falsificira nesto.

Jedino da sam osao pa glumio kretena


No dobro, jedino sto referentica opet nije imala pojma mi reci da li da ja upisem pad odmah pa se onda zamrzne ili samo predam zamrzavanje a za upisivanje pada cekam. Jer sjednica je zadnju srijedu u ovom mjesecu, pa moram cekati sad... nadam se da mi onda nece reci "pa ti si trebao upisat pad pa onda zamrznut", jer ako mi to kazu, popizdit cu.. (a cuo sam tako nesto, da se prvo upise iduca godina iliti pad pa onda zamrznes, a ne obrnuto).

Thx svima
Ryuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 14:55   #29
Zaleđivanje godine

da li mi netko moze reci sta znaci zaledivanje godine na fakultetu?
hvala unaprijed!
 
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 00:36   #30
itko?? molim vas!!
 
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 10:33   #31
kolko ja znam, to ti je kad npr. zbog neke dugotrajnije bolesti il tak neceg nisi u mogucnosti dolazit na predavanja i samim time gubis pravo izlazaka na ispit jer te nema, npr. 3 mj. na faksu, onda zamrznes godinu kako slijedece godine ne bi morao ic na prijemni i sve to, nego samo pocnes ispocetka, a i mogu ti se priznat polozeni ispiti i kolokviji, ali to ti sve vec ovisi od profesora do profesora. e sad, ja sam ti rekla slucaj koji je imala moja frendica i zbog cega je zamrznula godinu, mozda ima jos varijanti.
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 12:49   #32
PRAVO NA MIROVANJE OBVEZA
ima student
- za vrijeme služenja vojnog roka
- za vrijeme trudnoce i do godinu starosti djeteta
- za vrijeme dulje bolesti
- i u drugim atipicnim slucajevima.
Studenti se moraju javiti u Studentsku referadu radi reguliranja prava na mirovanje obveza.
Za vrijeme mirovanje student ne placa studij. Vrijeme mirovanja obveza studenta se ne uracunava u vrijeme studiranja.

Dulja bolest je u neprekidnom trajanju od 60 dana ili prekidno 90 dana

Mozes polagati ispite ako si na mirovanju.

Tako je u Osijeku
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 22:52   #33
Ovisi ti sve o Statutu fakulteta koji studiraš. Nabavi si primjerak Statuta i znat ćeš u kojim situacijama možeš zamrznuti godinu. Isto tako trebaš paziti u koje doba akademske godine tražiš zamrzavanje. Njabolje je na početku godine, jer što se više približava vrijeme kraju ak.godine, to ti Fakultetsko vijeće sve manje zahtjeva za zamrzavanje uvažava, jer pri kraju godine mnogi koji de favto gube pravo na školovanje, žele guzicu sačuvati time što traže zamrzavanje i to zamrzavanje retrogradne naravi.
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 21:33   #34
Talking Zamrzavanje godine / Mirovanje studentskih prava

Pozdrav!

Zanima me da li imate kakve savjete sto se tice zamrzavanja godine?
Studiram na Filozofskom Fakultetu.

Cuo sam da dobro prolazi depresija.
Takoder sam cuo od prijatelja da mu je proslo kada je predao papire u vezi dioptrije (+8).


Uglavnom, htjeo bih cuti vasa iskustva i prijedloge o tome sto najlakse prolazi


Hvala unaprijed, pratim temu!

EDIT: I.. da li je bolje predati cijelu dokumentaciju ili samo ispricnicu na kojoj pise da se studentu treba uvaziti mirovanje i zbog cega. Vjerujem da je bolje cijelu dokumentaciju.. ali samo u slucaju da bas imas valjane i uvjerljive dokumentacije..
Riou G is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 21:53   #35
Ovako..znam da ta tema vec postoji...ali nema odgovor koji ja trazim...

1.) izvanredni sam student (znaci uz placanje)

2.)Da li je potrebno zamrznuti godinu ili mogu jednostavno prekinuti skolovanje nakon zavrsene prve godine i nastaviti za kojih godinu dvije..

3.)Ako moram zamrznuti...na koliko godina mog zamrznuti i da li je uopce moguce zamrznuti jer sam dobio priliku za posao koju ne mogu odbiti...

Posto mi je ponuda dosla sada...ja bih najrade otisao sada raditi ali onda sam novac ulozeni u prvu godinu bacio...a to ne zelim...zato ako je moguce kad zavrsim zamrznuti na vise godina...pa se samo vratim kao da nista nije bilo...ili ne mogu'??
ako nije moguce onda idem odmah pa cu poceti iz pocetka kada dodem kuci nakon 2-3 godine...hvala unaprijed...

i da li je mogucezamrznuti nakon zavrsenog semestra?? znaci ne nakon zavrsene cijele godine....hvala

Zadnje uređivanje Countess : 02.02.2011. at 23:59.
Valchy_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 19:23   #36
smije li se raditi preko studentskog servisa ako se zamrzne godina?
tamaradujm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 19:40   #37
Quote:
tamaradujm kaže: Pogledaj post
smije li se raditi preko studentskog servisa ako se zamrzne godina?
Mislim da može. Uvjet je da si redovan student, a zamrzavanjem godine se ne gubi to pravo, tako da mislim da ne bi trebalo biti problema.
PollyS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 20:12   #38
nadam se Jedino zasto nisam sigurna je sto su ti onda i studentska prava u mirovanju, a nije li jedno od tih prava i rad preko sc-a?
tamaradujm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 12:58   #39
eto da podijelim svoje iskustvo...

ja sam pauzirala na filozofskom u zg. ako je netko zainteresiran s tog faxa nek se javi prof. mikulicu (procelnik za nastavu i studente) i on ce vam sve objasnit..meni je rekao da zapravo svaki student ima pravo pauzirat bez obzira na razlog. u molbi navedes da je razlog osobne/obiteljske ili kakve god prirode. meni je npr. stara dobila otkaz i nije bilo para za stan, rezije itd. tete u referadi nisu bile bas susretljive (a kad jesu?) ali mikulic i onaj novi tip u referadi su mi sami to sredili.

moze se pauzirat 2 godine uzastopno, imas sva prava sto ukljucuje i rad preko stud.servisa i mozes polagat ispite ako imas potpis ili ispunjene obveze od prije.

nadam se da je ovo nekome korisno sretno!
__________________
They got me on the run, direct me to the sun...
venenum is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 04:27   #40
Molim Vas za pomoć

Ljudi, u velikom sam škripcu. Unaprijed Vas molim da mi date samo konkretne mogućnosti bez filozofiranja i napadanja jer ni Vi, a ni ja nemamo ništa od toga.

Uglavnom, upisala sam studij ove godine (prva godina) i malo se zezala pa godina prošla, dakle nisam upisala ni drugi semestar niti sam položila bilokoji ispit u prvom, pa tako ni u drugom semestru. Godina je prošla uzalud... Samo bih Vas molila da mi kažete ako znate da li je moguće od jeseni nastavit studirat tu prvu godinu bez plaćanja i kako? Jel je to ono tzv. zamrzavanje statusa studenta? Da li treba neko opravdanje, neka ispričnica i kakva (psihijatrijski nalaz, smrtni slučaj, medicinski nalaz, financijski problemi,...). Nadam se da nisam trebala ići na državnu maturu zbog ponovnog upisa... Nije mi problem doć do biločega od toga. Ponavljam, nije me drugi semestar bilo na predavanjima niti sam položila koji ispit, prvih mjesec dana prvog semestra sam išla na predavanja. I dalje uredno dobivam mirovinu.

Studiranje mi je jako bitno zbog prihoda koje dobivam (mirovine), a sad se osjećam spremnom za to. Helpajte mi, već je 5. mjesec i stvarno tko god se potrudi bilošta reć bit ću mu zahvalna do kraja života...

Osim prvog pitanja koje opravdanje uvažavaju da bi dalje mogla bit prva godina bez državne mature, moje drugo pitanje je do kad redovni student ima pravo dobivanja mirovine i da li se ona dobiva kroz ljeto? Čula sam da da, ali se treba vratiti ako se ne upiše druga godina. Hvala na pomoći od srca
drammaqirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:43.