Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2011., 14:34   #801
Ajmo ne raspravljati o moderiranju, može?

Za gledanje u sunce, duhovne obnove i sl. imate ovaj pdf - Alternativno liječenje i molim vas da tamo raspravljate i razmjenjujete iskustva o ovakvim stvarima.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 22:35   #802
Ja sam znao da če neki forumaši tako reagirat al to mi nije bio cilj nego sam samo htio da mi neko kaze iskustva ako su ih iskušali jel kolko sam ja svatio da bi se trebalo malo i altenativi posvetit kad doktori neznaju kako kvalitetno lječit našu boleštinu Neču više postavljat takva pitanja .Poz svima kolko nas ima!!
tomislavone is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 23:21   #803
Kažem ti, ovdje ljudi uglavnom pišu o klasičnom liječenju. Probaj na alternativi pitati, jest da tamo ima svega i svačega al nađe se i dobrih postova i iskustava.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 10:41   #804
ljudiiiiiii počela sam se družit samo sa zidom dok hodam
danas trebam po papire s komisije za fizioterapeuta. Uglavnom od "potpuno nepokretne" osobe od prije 16 dana, ja danas hodam uz pomoć svog starog prijatelja, koji me nikad neće iznevjerit
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 10:47   #805
__________________
Jedan osmijeh ne košta ništa, a donosi mnogo...
celamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 11:21   #806
Quote:
Luscinia kaže: Pogledaj post
ljudiiiiiii počela sam se družit samo sa zidom dok hodam
danas trebam po papire s komisije za fizioterapeuta. Uglavnom od "potpuno nepokretne" osobe od prije 16 dana, ja danas hodam uz pomoć svog starog prijatelja, koji me nikad neće iznevjerit
Super napreduješ samo tako samo se nemoj previše forsirat ni to nije dobro
tomislavone is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 11:53   #807
znam da se ne smijem forsirati.. odem do wc-a, malo na balkon i to je to
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 13:03   #808
Ok ajel vježbaš znam da je to dosadno kad si doma al ja mislim da bi trebala kolko god možeš bit vani u prirodi i negdje se učlanit na terapisko jahanje di je tebi bliže mislim da je to ok ,
tomislavone is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 22:38   #809
Quote:
Luscinia kaže: Pogledaj post
.......Uglavnom od "potpuno nepokretne" osobe od prije 16 dana, ja danas hodam uz pomoć svog starog prijatelja, koji me nikad neće iznevjerit
super
polagano naprijed, budi ustrajna i pazi da se ne preforsiraš
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 15:22   #810
Gluten

Surfajući netom (što je postala svakodnevnica otkada sam na ovom forumu) pročitala sam da je gluten štetan za oboljele od MS-a.
Neki preporučaju swank dijetu ali i ishranu bez glutena.
Je li se netko odlučio na isto i imate li kakvih iskustava?


Milijuni ljudi u svijetu pate od nekog oblika alergije na gluten, ali toga nisu svjesni zbog toga što se osjetljivost na gluten i celijakija nazivaju nekom drugom bolesti. Postoji čak 55 bolesti čiji uzrok može biti gluten (prema The New England Journal of Medicine). Neke od tih bolesti su sindrom iritabilnog crijeva, anemija, osteoporoza, umor, karcinomi, lupus, multipla skleroza, reumatoidni artirtis, te skoro sve druge autoimune bolesti. Osim toga, gluten se povezuje i s mnogim neurološkim bolestima poput depresije, tjeskobe, šizofrenije, demencije, migrene, autizma, epilepsije i slično.
cc4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 21:46   #811
molim vas, interesira me tko je bio na pulsnoj terapiji
je li sad normalno da nakon 3 dana po 1000mg infuzije Medrola ne dobiješ dobiješ dodatne tablete Medrola da se ne smanji naglo doza ?
na Rebru je to izgelda običaj već 2 godine

molim vas kakva su vaš iskustva ? ovoga me strah, jedini su koji to tako rade
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 22:15   #812
Quote:
molim vas, interesira me tko je bio na pulsnoj terapiji
je li sad normalno da nakon 3 dana po 1000mg infuzije Medrola ne dobiješ dobiješ dodatne tablete Medrola da se ne smanji naglo doza ?
na Rebru je to izgelda običaj već 2 godine

molim vas kakva su vaš iskustva ? ovoga me strah, jedini su koji to tako rade
Par puta mi se desilo, ali bi mi uvijek dali nakon što ih podsjetim na to...
KDA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 22:18   #813
Meni su dali, tri tjedna sam uzimala tablete, postupno smanjujući. Na Rebru, ali očna. Ja se ne bih skanjivala podsjetiti.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 01:51   #814
ja bio krajem siječnja i dobio kao i uvijek dosad, na ispisnici dr. napiše 15ak dana medrola i još mi oni daju za dan/dva ako ne mogu do svoje doktorice odmah sutra, valjda je to do dr, ne znam kod koga si

jedino ih moram podsjetit povremeno za ranital/peptoran za vrijeme pulsne
ajant is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 03:30   #815
bravo bravo...

Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Odlično, sad smo saznali i to da fizikalna terapija ne liječi MS. A baš sam mislila da liječi... Kao i svi mi na ovom topicu. Ne samo bolesni nego i priglupi valjda, pa nas treba prosvijetliti?


Jel ima kraja tome?

Svim padobrancima: mi koji imamo MS budimo se s tom dijagnozom svaki dan. Živimo s njom svaki dan. Informiramo se o njoj svaki dan. Donosimo odluke svaki dan. Možda je nekome jako zabavno banuti ovdje na temu i učiti nas pameti, zastrašivati rakovima i drugim boleštinama - ali nama nije. Meni nije.

Ni u kojem padežu, pa ni u instrumentalu.

Molila bih toliko poštovanja prema ljudima na ovoj temi koji imaju MS da se prestane s takvom praksom i pametovanjima.
Također, oni koji misle da nemaju MS nego neku drugu bolest, neka otvore svoju temu o bolesti koja nije MS i tamo raspravljaju o toj ne-MS bolesti.
Ovo je MS tema.
Zmajićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 03:52   #816
Pozdravljam Vas sve i htio bi se priključit raspravama vezanim za ovu boljku koju imam...posjedujem MS od 2003 godine
Zmajićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 08:04   #817
ja sam evo treći put dobivala kortikosteroide i nisu mi davali dodatno medrol... 3g Solu medrola u 4 dana, a pitala sam dr. i on kaže s razlogom se zove pulsna terapija.. a taj razlog mi naravno nije objasnio!
Hvala svima na podršci!
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 10:05   #818
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
molim vas, interesira me tko je bio na pulsnoj terapiji
je li sad normalno da nakon 3 dana po 1000mg infuzije Medrola ne dobiješ dobiješ dodatne tablete Medrola da se ne smanji naglo doza ?
na Rebru je to izgelda običaj već 2 godine

molim vas kakva su vaš iskustva ? ovoga me strah, jedini su koji to tako rade
u desetom mjesecu prošle godine sam dobio isto tri dana pulsnu pa mi nisu dali tablete s objašnjenjem da po novome se ne daje kad je tri dana u pitanju!!!!!!
__________________
pozdrav svima koliko vas ima !!!!!
mladžo0504 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 13:09   #819
Pozdrav svima kaj se tiče pulsne terapije ja na nju ne reagiram a vi kaj ju mozete dobivat morate bit oprezni jel ju nebi smjeli 2 puta godišnje isfuravat jel bi posljedice mogle bit u suprotnom grde po kosti i ostalo . poz svima!!!
tomislavone is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 14:58   #820
Kortikosteoridi su opasne stvari koje se mogu i odbiti ako neko smatra da baš i nisu neophodni kao moja malenkost napr.Naime dobio sam ih točno prije god. dana zadnji put .I sad mi ih je neurolog preporučio i ja sam ih odbio.Hoću reći da pojedini dri vrlo lako kod msa posežu za tim otrovom koji može imati jako neugodne i trajne posljedice.
To se po meni uvijeno kaže medicinski pulsna terapija, a u stvari nije drek neg se pas posro.Istina je da su ponekad neophodni ,ali dali je to pravilo?
I stvarno ne znam što se tu promijenilo(ili je to još neka štednja na račun nas oboljelih) Prekid uzimanja KORT. NESMIJE biti naglo nego postepeno uzimanjem Medrola kroz tabletice. Veća ,pa svakim danom manja itd.Dozu uzimanja KORT.određuje neurolog,a ona ovisi o stanju pacijenta odnosno o kg koje ima.Tu se MORA obavezno uzimati zaštita za želudac(Ranital) i Kalij jer se on gubi.
Taksativno nabrojene moguće nuspojave uzimanja KORT.
Nuspojave kratkotrajnog uzimanja KORT.retencija tekućine,pojačani apetit,anksioznost,smetnje spavanja
Moguće nuspojave dugotrajnog uzimanja KORT.osteoporoza,akne,sporije cijeljenje rana,psihotične reakcije,katarakta,visok tlak,ulkus na želucu,pojačana sklonost inf.,dlakavost
Jednom riječi BUDITE OPREZNI. Lijepi pozdrav.Bok.
cocker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:23.