Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2009., 17:17   #61
Bachalarus/ bachalaria ekonomije, tj. prvostupnik ilitiga engleski first degree.
Moš se prebacit na bilo koju ekonomiju u Hrvatskoj jer su svi fakulteti povezani - Zagreb, Rijeka, Osijek, Dubrovnik i Varaždin. Možda sam koji zaboravila.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 22:35   #62
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Bachalarus/ bachalaria ekonomije, tj. prvostupnik ilitiga engleski first degree.
Moš se prebacit na bilo koju ekonomiju u Hrvatskoj jer su svi fakulteti povezani - Zagreb, Rijeka, Osijek, Dubrovnik i Varaždin. Možda sam koji zaboravila.
Jesi sigurna za Zagreb, jer oni imaju sistem 4+1 a rijeka 3+2 godine... i zanimalo me da li se moze na nekom drugom fakultetu zavrsiti diplomski a da nije ekonomija, i da li se onda dobije titula magistra tog fakulteta... ovo sve vec znam...
neooen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 22:45   #63
Hm... Možda najbolje da pitaš na forumu ekonomije Zg...
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 12:17   #64
1. pozz svim forumasima , nakon dugo vremena citanja foruma odlucio sam se reg..

2. ovako vezano za temu :

Ja sam zavrsio 2 god na filozofskom, smjer kroatistika, i sad nisam upisao 3.-u , tehnicki vec me 1.5 god taj fax uzasno zivcira, profesori, predmeti, nema veze s hrvatskim i tehnicki imam osjecaj da bi taj posao mogo obavljati i bez diplome jer drzim instrukcije negdje za 5 - 6 ljudi , jedini je problem bacene 3 god ... ali nije to stvar, nisam otisao jos do faxa po ispis, jer me starci napadaju da necu imat zdravstveno i neke takve stvari, tehnicki to me ne smeta, ali njih smeta. Plan mi je radit do ožuka 2010. preko frendovog ugovora, dat nesto para doma jer nije situacija bas financijski odlicna, ali naravno uz taj rad, poboljsat ce se [ naravno da ne odustajem zbog rada... nije da se nema sad ni kune ... ali bit ce dobra pomoc ] , i nakon 3. mjeseca htio bih se poceti spremati za pmf [ biologija ili bio-kem] , e sad oni primaju dosta studenata bez placanja , a uz hrvatski to su bili predmeti koje sam obozavao... vase misljenje... [ jer meni se od ffzg-a povraca i pomisao da moram do te zgrade ]...
DJiN is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 12:32   #65
nemoj se ispisati, moras sada polagati drzavnu

imati ces pravo na zdravstveno kao nezaposlena osoba

a, s biologijom-kemijom si isto profa kao i s hrvatskim

mislim, ja bi probala barem izgurati do prvostupnika, a onda vidjeti sta cu dalje
orka12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 12:42   #66
cek znaci zdravstveno se ima kao nezaposlena osoba to je onda rijeseno, vjerovatno se placa nes... a sto se tice mature nije to neki problem ionako sam cuo da se rijesavaju samo izborni vezani za fakultet posto imam maturu...

ma ne mogu izdrzat vise na tom faxu, stvarno ne mogu ... sutra idem po papire... tnx
DJiN is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 12:51   #67
gle, ne znam tocno za izborne, doro se raspitaj..... mislim da gubis bodove na sve ne polozene predmete koji se traze
orka12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 13:03   #68
Došlo mi je, i vjerojatno će mi doći još puno puta, ali ne odustajem. Rijetko koji fakultet ovdje veseli studente, da im je ne znam kakav gušt studirati. Svaki fakultet ima bolje i lošije profesore. To je poput lijeka, gadnog je okusa ali ako ćeš ga uzimati kroz neko vrijeme, poslije će ti biti bolje I još nešto, što već i ptice na grani pjevaju- studiranje i posao su potpuno različite priče.
Kamena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 13:08   #69
ok, valjda ti se i posao nakon fax koliko-toliko svidja
orka12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 17:09   #70
Jako malo ljudi s filozofskog radi u struci... Tak da on može i ne mora raditi nekaj vezano uz hrvatski (s 3 godine ionak nije profesor)... Na ff-u dobiva relativno široku izobrazbu, može raditi i bilo di drugdi.

@ DJiN
Zdravstveno se ne plaća nikaj ekstra. Samo moraš otić na socijalno u roku 30 dana po isteku tvojih studentskih prava, kažeš da si nezaposlen poslije faksa i oni te prebacuju sa studenta među nezaposlene i to je to. Plaćaš istu participaciju ko i kad si bio student (osim ak nemaš dopunsko).

A inače, i moj savjet bi ti bio da izdržiš još godinu dana... Ako si stvarno položio već dvije... Prešao si pola puta... Probaj ih se sve naučiti ignorirati i izguraj barem do prvostupnika...
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 08:28   #71
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
@ DJiN
Zdravstveno se ne plaća nikaj ekstra. Samo moraš otić na socijalno u roku 30 dana po isteku tvojih studentskih prava, kažeš da si nezaposlen poslije faksa i oni te prebacuju sa studenta među nezaposlene i to je to. Plaćaš istu participaciju ko i kad si bio student (osim ak nemaš dopunsko).

A inače, i moj savjet bi ti bio da izdržiš još godinu dana... Ako si stvarno položio već dvije... Prešao si pola puta... Probaj ih se sve naučiti ignorirati i izguraj barem do prvostupnika...
da ali ako dam i ovu godinu, e onda tek cu izgubit 4 god vremena, a ne 3 kaj je ionak previse, + prvostupnik je ku..c... , ionak se ne cu hrvatskim bavit ko prvostupnik, nego idem na drugi fax...nema smisla se mucit tu jos jednu god, ovako zaboravim na to, okrecem novu stranicu u životu i to je to..
DJiN is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 13:23   #72
jednopredmetni studij engleskog???

u velikoj sam dilemi , studentica sam prve godine HR-ENG u Osijeku . zanima me postoji li u Zagrebu jednopredmetni studij Engleskog jezika, i postoji li mogućnost prebacivanja sa fakulteta u os na fakultet u Zg na drugoj godini

hvala

xoxo
Survivor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 18:21   #73
Ne postoji jednopredmetni engleski.

@ DJiN
Ok, ako misliš da ti je tak najbolje, sretno. Držim fige za dalje.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 22:53   #74
Quote:
neooen kaže: Pogledaj post
Jesi sigurna za Zagreb, jer oni imaju sistem 4+1 a rijeka 3+2 godine... i zanimalo me da li se moze na nekom drugom fakultetu zavrsiti diplomski a da nije ekonomija, i da li se onda dobije titula magistra tog fakulteta... ovo sve vec znam...
Moze se upisati diplomski na EFZG-u, ovdje ti pise sto treba:
http://web.efzg.hr/dok/za%20studente...0Hrvatskoj.pdf

I mozes na diplomski na nekom drugom fakultetu, ali treba biti donekle srodno, znaci u sklopu drustveno-humanistickih znanosti, pa pogledaj na Filozofskom, Fakultetu politickih znanosti (tamo mozes upisati novinarstvo uz 4 predmeta razlike), Hrvatskim studijima, Edukacijsko-rehabilitacijskom i slicno.
E da i ljudi ovo dozivljavaju kao mijenjanje ili odustajanje od prethodnog fakulteta, ali to nije to, to je samo upis nove razine studija nakon zavrsenog preddiplomskog i isto tako mozete nakon diplomskog upisati poslijediplomski na nekom drugom fakultetu - eto, bolonja ima i nekih prednosti.
caps is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 17:56   #75
trebam pomoć....ja sam upisala u puli jednopredmetnu kroatistiku ove godine,i mene zanima dal bi se ja mogla drugi semestar prebaciti u zg?? mislim da nema jednopredmetnog u zg-u pa me zanima dal bi mogla uzet još nešto pa da polažem onda ispite iz tog predmeta...jel to moguće????
 
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 15:36   #76
do kada možemo minjati fakultete
je li zna ko možda?
swoof is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 15:39   #77
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Ne postoji jednopredmetni engleski.

@ DJiN
Ok, ako misliš da ti je tak najbolje, sretno. Držim fige za dalje.
je li znas mozda do kada možemo minjati fakultete?
swoof is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 15:41   #78
Nisam sigurna da te kužim... Do koje godine života, s obzirom na državnu maturu, s obzirom na bolonju...
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 18:32   #79
:/ Ja sam upisala filozofski fakultet i gadi mi se. Ne mogu ga smisliti. A traje tek mjesec dana. Povraća mi se od literature i od toga što sve moramo učiti napamet. Upisala sam kroatistiku i filozofiju i užasno je. Ne znam što da radim:/. Ja bih odustala, a za mjesec dana ću imati 20 godina i što da onda radim? Zapravo mi je možda najgore što ne znam kako da kažem svojima.

Ne znam. Potpuno sam demolirana. Što biste vi napravili da ste ja?
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 18:42   #80
Quote:
moon girl kaže: Pogledaj post
:/ Ja sam upisala filozofski fakultet i gadi mi se. Ne mogu ga smisliti. A traje tek mjesec dana. Povraća mi se od literature i od toga što sve moramo učiti napamet. Upisala sam kroatistiku i filozofiju i užasno je. Ne znam što da radim:/. Ja bih odustala, a za mjesec dana ću imati 20 godina i što da onda radim? Zapravo mi je možda najgore što ne znam kako da kažem svojima.

Ne znam. Potpuno sam demolirana. Što biste vi napravili da ste ja?
Skupi hrabrost i reci svojima da ne želiš više studirati kroatistiku i razmisli što istinski želiš i voliš. Nije ti kasno za promjeniti fakultet!! Ja, na žalost nisam tako nešto napravila kad sam trebala i sad imam 29 godina, studiram nešto što mi ne ide, nemam motivaciju, roditelji još uvijek me forsiraju da radim ono što ne volim, a ja ne znam što da radim i tako iz godine u godinu. Užas!!! Zato djeluj dok nije kasno!
Anabella28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.