Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2014., 14:36   #221
obamrlost ruke tokom sna

Meni se počelo učestalo dogadjati da se iz sna budim gotovo obamrle ruke al noćas posebno jakog inteziteta,doživila sam šok budjenjem, čak sam vikala da netko zove hitnu al u roku 5 minuta počeo se vraćati osjet.
Imam dijagnosticirani išijas i baš me i on muči zadnjih dana,ne znam dal ima sa tim veze al mene jako jako strah zaspati sad da mi nebi stvarno ruka ostala bez cirkulacije i odamre skroz..jel moguće?
19NERA82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 14:48   #222
Quote:
19NERA82 kaže: Pogledaj post
Meni se počelo učestalo dogadjati da se iz sna budim gotovo obamrle ruke al noćas posebno jakog inteziteta,doživila sam šok budjenjem, čak sam vikala da netko zove hitnu al u roku 5 minuta počeo se vraćati osjet.
Imam dijagnosticirani išijas i baš me i on muči zadnjih dana,ne znam dal ima sa tim veze al mene jako jako strah zaspati sad da mi nebi stvarno ruka ostala bez cirkulacije i odamre skroz..jel moguće?
ne znam u kakvom si zdrav. stanju inače, ali prije nego počneš obilaziti doktore, probaj nešto što je meni riješilo dugogodišnji problem s leđima (ovo s išijasom je puno niže od ruku, zato govorim o cijeloj kičmi).

rešetkasta podnica ispod madraca kojoj se može podesiti visina uzglavlja, znači malo je podići, memory pjena madrac i memory pjena jastuk.

jest, koštalo je, ali kad zbrojim bolovanja, analgetike i općenitu volju za životom - vrijedilo je totalno.

malo potraži po netu, cijene istog materijala jako variraju, ovisi o marki. traži gustoću memory foam od bar 50
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 15:28   #223
Imam iskrivljenu kralježnicu tj laganu skoliozu,a vjerujem da pomaže udoban ležaj,probat ću se na to bazirati,trenutno nažalost spavam na kauču tako da rješavam taj dio,samo šta me zbilja strah ovih pojava,ne znam kako ću noćas zaspati,dešavalo mi se već bar 10 ak puta zadnjih par mjeseci al nikad kao noćas
19NERA82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 15:43   #224
ima tu još puno faktora - godine, kile, mišići, ali ovo s krevetom nije samo da je udoban ili neudoban, nego baš koliko si komprimiraš, pritisneš pojedini dio kičme i živaca i krvnih žila dok ležiš. zaustaviš si cirkulaciju, pa kad se probudiš sav si ukočen i u trncima.

kauč - za jednu noć ok, dulje - jako loše. ali nema razloga da se bojiš, nije opasno po život, samo je neugodno.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 15:24   #225
da li zapravo svako trnci i slabost u rukama,nogama,uz ukocenja u vratu mora biti neka teska neuroloska dijagnoza?? sad sam trudna pa ne mogu na sve pretrage koje mislim obavit,ali takvi problemi mi se pojavljuju na periode,pa prestanu...al se bojim sto bi mi dr mogao reci... jedina smjernica koju znam dosada je da mi je rengen vrata pokazao jako lose stanje,i isla sam na fizikalnu vec.sad mi je najgore sto kako mi trbuh raste,znam se iz sjedeceg polozaja dignuti i noga dok je ne "razgazim " mi je teza za ucinit korak,a slabija mi je i ruka na toj strani,a sve to mi da i na ravnotezu...ne znam jel bitno da sam godinama prije imala ukocen vrat,i pila svako mal tbl za ukocenja,te da mi otac ima isto genetski problem vratne,od kojega je izgubio dio sluha,a i "otisao" mu je centar za ravnotezu...ugl moze li vratna izazivati razne neuro probleme??ili je to uvijek neka teska bolest,tumor? uzasno se bojim,a tako samo stetim i bebi...
purplequeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 01:34   #226
Quote:
purplequeen kaže: Pogledaj post
moze li vratna izazivati razne neuro probleme??ili je to uvijek neka teska bolest,tumor? uzasno se bojim,a tako samo stetim i bebi...
Teske neuroloske bolesti i tumori su sami po sebi rijetki te imaju veoma jake simptome te se inace javljaju kod starijih ljudi, slabost u rukama i nogama je vise opca slabost i ona moze biti uzrokovana kod puno stanja. Nedostatak vitamina,magnezija, anemija ili pak poremecen rad stitnjace. Trnci u rukama i nogama su normalna stvar kod loseg polozaja tijela jer se zaustavi cirkulacija i stvara se pritisak na zivac. Vratna kraljeznica je problem mnogih ljudi pa cak i mene, a poremecaji vratne(laksi) isto mogu stvarat jake simptome, tipa migrene i vrtoglavice a vrlo moguce i trnce. Navedeni simptomi su sigurno istaknuti cim se brines oko njih ali barem meni ne izgleda kao nista ozbiljno.
Briga je normalna stvar ali je treba izbjegavat, manje citat o bolestima na internetu itd.
Toffeq is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 03:42   #227
Dragi svi, s obzirom na to da drugo mišljenje tražite upravo na forumu dat ću si slobodu pretpostaviti da vam probleme uzrokuje dugotrajno sjedenje i držanje ruke i ramena u nepravilnom položaju. Sjetite se koliko dugo boravite pred računalom i na koji način. Ja sam o tome počelo razmišljati baš jučer.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 11:48   #228
godinama sjedim "zgobavljena" za kompom,bilo da je posao,ili kuci,i prestala sam kao mala nosit uloske u cipeli,imam i sa krivim stopalima problem.ortoped mi je rekaoda su mi gleznjevi nateceni od opterecenja na kraljeznicu,to je bilo prije trudnoce jos i da ja vec imam probleme s vratnom,ne da cu ih tek imat ko starija...radi se o spondilozi,lordozi koja je presla u blagu kifozu,okostavanje neko tih vratnih kraljezaka,i sklonost osteoporozi...i u donjem dijelu leda je neki problem magnet nije napravljen,sto se tice diskova,zivaca,ledne mozdine....
otac,koji je godinama aktivan i bavi se rekreacijom i sportom,sad u starijoj dobi,je od vratne izgubio sluh,bio je na pretrage,u srednjem uhu mu je ostecen zivac i taj centar za ravnotezu je "otisao skroz"
radio neke vjezbe da ponovo uci ravnotezu,jer kad se centar osteti,funkciju ravnoteze preuzimaju oci i mozak,a uz to vrtoglavice,povracanja...
purplequeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 19:00   #229
Trnci u glavi/mozgu

Pozdrav svima, zadnjih nekoliko mjeseci znam ponekad osjetit kao neke trnce u stražnjem djelu glave, a nekad i iznad. Imam osječaj nekad kao da mi trnu one vijuge u mozgu. Zvuči smješno ali neopisivo čudan je osječaj. Jeli to normalno, jeli se to kad vama dogodilo?
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 00:03   #230
Moj problem: kad legnem spavati, nakon što se umirim, počne mi neki čudan osjećaj po tijelu, kao da po meni šetaju bube, kao da nešto gmiže po meni i na trenutke kao da me nešto ubode, kao iglicom, kao da me nešto gricka, pa onda opet negdje samo kao da gmiže. Grozan osjećaj. Kad se malo promeškoljim, taj osjećaj prestane na par minuta i onda opet krene. I nije povezano da tamo gdje osjećam kao gmizanje, da onda tamo osjetim kao ubod.
Isto se događa i kad nisam u krevetu nego kad se umirim negdje u fotelji ili čak i u stolici pred kompom. Kad se krećem, hodam, nešto radim - onda tog osjećaja nema, sve je normalno.
Na koži nema ničega, nema prištića, perutanja, ugriza, uboda, crvenila, ničeg i kad ta senzacija prođe na tom dijelu tijela, ja zapravo više niti ne mogu točno locirati točku na kojoj sam to osjećala, znam samo otprilike gdje se to javilo. I tako po cijelom tijelu, svako malo negdje drugdje i bockanje nije svako jednakog intenziteta - neki je lagan, jedva primjetan, a neki bude jako bolan, tako da se cijela trznem i naravno jako se prestrašim.
I neko bockanje bude samo kao jedan ubod, a neki bude kao 3-5 uboda, ugriza na istom mjestu znači kao da me nešto 3-5 puta piknulo na istom mjestu.
Da ne pričam kako panično pregledavam krevet, tražim svašta-nešto, tražim bube ispod kreveta i u krevetu, stavila sam pod krevet klopke za kukce i ništa se nije primilo.
Napominjem da mi se isto događa i u boravku u fotelji, dakle uvijek kad se negdje umirim i za nekih par minuta počne. To traje neka dva mjeseca. Više niti ne spavam jer me svaki taj "ubod" probudi. Na koži nema nikakvih znakova uboda, ugriza, prištića, ničega....
Molim za bilo kakvo mišljenje.
Muž spava pored mene u krevetu i njega ništa ne "grize".
Inače imam Hashimoto već 14 godina (pod terapijom, regulirano) i Neuralgiju trigeminusa 4 godine (pod terapijom, u granicama podnošljivosti).
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 00:23   #231
Snježana - možda parkinson? tako je mojem poznaniku bilo,ful je mlad i nikad ne bi pomislio na takvu bolest,kad ono
vanilimill is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 01:01   #232
Vanilimill, hvala na mišljenju, ne znam puno o Parkinsonu, tek nešto malo ali kad sam guglala, npr. ovo http://www.plivazdravlje.hr/bolest-c...va-bolest.html
nemam ništa od tih simptoma, ni slično.
Svejedno, hvala.
Možda ima netko takve simptome kao ja pa mi se javi.
Inače, gledala sam po ovoj temi, tamo negdje 2011. je jedna forumašica opisala isto svoj problem točno tako kao i ja svoj, ma sve isto i vidim da joj nitko nije odgovorio u nastavku teme, očito da nitko nema ideje šta bi to moglo biti.
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 22:44   #233
Question Žarenja i trnci po tijelu

Pozdrav,
vec par mjeseci mi se ovo javlja. Tokom hodanja ili samo neke vrucine, dobijem napad kada mi se svo tijelo zacrveni, i ja osjecam uzasne trnce po cijelom tijelu. Ljudi odmah pored mene primjete na vratu i to se zaustavi nakon 5 min. Jako je neugodno i ne znam od cega je. Imam osjecaj da je mozda od guste krvi. Cesto su mi i usi crvene.
nexon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 01:21   #234
Snježana, vidi ovdje:

http://www.medguidance.com/thread/Skin-Crawling.html
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 01:30   #235
Spominje se i drugdje kao moguća nuspojava lijekova, ali trebalo bi dobro istražiti kojih točno. Možda dolazi u obzir i ono što uzimaš za neuralgiju trigeminusa ili hipotireozu.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 02:21   #236
Godiva, hvala na linku, sad još samo da si to prevedem jer evo, taman svaku treću riječ otprilike, ne razumijem.
Padalo je i meni to na pamet da bi moglo biti neka nuspojava lijekova, čitala sam na uputama koje dolaze uz ove lijekove - ne piše da ima tih nuspojava, ali ne isključujem da je svejedno moguće, to mi je zapravo i prvo palo na pamet. Morat ću pod hitno napraviti kontrolu i za štitnjaču i neuralgiju pa da vidim s liječnicima. U svakom slučaju - put neurologa i endokrinologa.
Hvala još jednom, Godiva.
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 23:01   #237
Mogući uzroci koji se spominju su:

sifilis, herpes zoster, rak kože, menopauza, alergije (na detergente, npr.), trovanje živom, dijabetička neuropatija, lajmska bolest, nuspojave lijekova (konkretno ovdje navode Ritalin i Adderall), mogu biti simptom apstinencijske krize (alkoholizam, narkomanija), Morgellon's.

Vidi što ti od ovog ima smisla i kojim ćeš redom ići isključivati opcije.

Sretno
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 00:33   #238
Puno hvala Godiva, još jednom.
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 14:25   #239
Quote:
snježana0301 kaže: Pogledaj post
Puno hvala Godiva, još jednom.
Nema na čemu. Želim ti brzo i trajno rješenje problema.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 16:53   #240
Lijepi pozdrav!
U zadnje vrijeme dosta često osjetim jake trnce u ekstremitetima i usnama, pogotovo u prstima ruku. A danas ujutro su u prstima ruku bili toliko jaki da ih nisam mogla micati i poplavili su mi, tako da sam se malo preplašila. Događa se bez obzira na hladnoću ili toplinu. Inače sam dosta aktivna, imam 20 godina, a od dijagnoza imam epilepsiju, migrenu i cistu na hipofizi, te sumnju na hipotireozu (u daljnoj obradi) a od th. uzimam Topamax 2x 25.mg. Ima li to kakve veze s dijagnozama, terapijom, ili je nešto treće?
Unaprijed hvala!
Zer0cool27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.