Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2010., 12:50   #1881
Quote:
krug88 kaže: Pogledaj post
nisam te bas shvatila, odakle dokle si isao, al treba u svakom slucaju biti oprezan taxisti u svakom gradu su opansi za strance, treba traziti taximetar.. sad ima uglavnom na retrovizoru pa lijepo mozes vidjeti kolika je cijena, a u najgorem slucaju mozes traziti da izadjes jer ti se cijena ne svidja ili otici a ne platiti hahah treba s njima prljavo igrat=D
Od aerodroma do Stupa sam išao i naplatio mi 20 maraka.
Edo2387 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 12:52   #1882
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Burek sa kajmakom Imaš čevapčića po Sarajevu da obližeš prste. Nisu loši u Želji, ali ima i još puno boljih. Nigdje nema čevapčića kao u Sarajevu...
Mislila je na pavlaku sigurno
Edo2387 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 14:12   #1883
Doček Nove godine u Sarajevu s Collegiumom

Pozdrav svima!
Molim vas za informaciju, ako je netko bio za Novu godinu u Sarajevu s Collegiumom, kako vam je bilo? Također me zanima smještaj.
Hvala unaprijed
Elena. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 17:31   #1884
Quote:
Elena. kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Molim vas za informaciju, ako je netko bio za Novu godinu u Sarajevu s Collegiumom, kako vam je bilo? Također me zanima smještaj.
Hvala unaprijed
Ja sam bio jednom s njima. Sve je bilo okej. Jedino je obilazak glup i obiđeš Sarajevo sa busom i vodič objašnjava a nije imao baš pojma. Jedan dio nam je objašnjavao vodič iz Sarajeva pa se vidjela razlika. Smještaj je bio odličan, hotel Hercegovina. Jedina mana je šta je hotel bio na Ilidži znači nekih 10 kilometara od centra, ali vidio sam da collegium nudi i druge hotele kao primjerice Grand. Od ove godine nudi i Radon Plazu a to je jedan od najboljih ako ne i najbolji hotel u Sarajevu. S obzirom na broj putovanja koja idem više ne idem sa agencijama ali ako si se odlučila na agenciju slobodno uzmi Collegium nećeš pogriješit a i mislim da su oni među najjeftinijima.
Edo2387 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 00:05   #1885
došli smo u Sarajevo, izašli iz vlaka...

....i što sad?

dakle ovako; tri mladića u najboljim godinama planiraju vikend posjet Sarajevu. Došli bi vlakom koji kreće iz ZG navečer i dolazi u SA negdje oko pola 7 ujutro; to je prva stvar koju smo utvrdili.

Drugo, gledao sam malo po temi, i vidim da hostel Residence ima sve preporuke; po kvaliteti, lokaciji, gazdama, a i cijene mi se čine ok (na webu stoji trokrevetna soba 45€, što bi ispalo 15€ po glavi). Ima netko bolji prijedlog od toga?

Nadalje, zamolio bih nekog od Sarajlija za smjernice što trebamo vidjeti u tri dana Sarajeva, jer nitko od nas nikad nije bio u Sarajevu, pa smo malo izgubljeni.
Htjeli bi vidjeti, saznati, jesti, piti (po mogućnosti tim redom, ovo zadnje ne previše ), pa da sad ne lutamo, svaki savjet u popunjavanju rupa je dobrodošao.
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077
kowalski is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 16:14   #1886
Quote:
kowalski kaže: Pogledaj post
....i što sad?

dakle ovako; tri mladića u najboljim godinama planiraju vikend posjet Sarajevu. Došli bi vlakom koji kreće iz ZG navečer i dolazi u SA negdje oko pola 7 ujutro; to je prva stvar koju smo utvrdili.

Drugo, gledao sam malo po temi, i vidim da hostel Residence ima sve preporuke; po kvaliteti, lokaciji, gazdama, a i cijene mi se čine ok (na webu stoji trokrevetna soba 45€, što bi ispalo 15€ po glavi). Ima netko bolji prijedlog od toga?

Nadalje, zamolio bih nekog od Sarajlija za smjernice što trebamo vidjeti u tri dana Sarajeva, jer nitko od nas nikad nije bio u Sarajevu, pa smo malo izgubljeni.
Htjeli bi vidjeti, saznati, jesti, piti (po mogućnosti tim redom, ovo zadnje ne previše ), pa da sad ne lutamo, svaki savjet u popunjavanju rupa je dobrodošao.

Ako hoćete imate hotel 100 m od baščaršije Telal. Trokrevetna 45 €. U Residence nisam bio pa ne mogu ništa reć.
Što se tiče za vidjet, možete otić na avazov twist toranj. To vam je blizu željezničke stanice, vidjet cete ga 172 m je visok i prelijep vidikovac. 1 marka se plaća. Gore je i super kafić. Odite na vrelo bosne na Ilidži. Idite vidjet tunel ispod piste. Samo pitajte nekoga i uputit ce vas. tunel vam je 5 maraka sa objašnjavanjem. Tamo dođete i čovjek ce vas primit i sve objasnit. Eto to ukratko. Što se tiče jest ma to imate di hocete. Standard na baščaršiji buregdžinice (Asdž, Bosna), čevabdžinice (Željo,Mrkva,Hodžić, Petica). Izlasci zavisi šta vas zanima. Ali u centru imate svega
Edo2387 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 05:48   #1887
Quote:
Edo2387 kaže: Pogledaj post
Mislila je na pavlaku sigurno
ma da.. s pavlakom je.
__________________
Feel the fear but do it anyway...
lollol
aleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 08:06   #1888
Pozz ljudi!

Da li ima netko info o Hostelu Mills? Čini mi se relativno ok, a i cijena nije loša.

http://www.hostelmills.com/
morpheus2410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 11:41   #1889
Bio prošli tjedan s curom, odsjeli u hotelu Saraj, 5 min pješke od baščaršije, hotel i osoblje predobri i superljubazni, ko i većina Sarajlija. O čevapima kod želje je već sve ispisano tak da se netreba ponavljat. Vrelo bosne i vožnja fijakerom alejom javora nešt kaj se nesmije propustit kod posjete Sarajevu.
Los Borrachos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 06:51   #1890
Quote:
kowalski kaže: Pogledaj post

Nadalje, zamolio bih nekog od Sarajlija za smjernice što trebamo vidjeti u tri dana Sarajeva, jer nitko od nas nikad nije bio u Sarajevu, pa smo malo izgubljeni.
Htjeli bi vidjeti, saznati, jesti, piti (po mogućnosti tim redom, ovo zadnje ne previše ), pa da sad ne lutamo, svaki savjet u popunjavanju rupa je dobrodošao.
Kad budete u centru grada, vidjet ćete BBI Shopping centar, u njemu, na prizemlju kraj ulaza za lift, na zidu se nalazi polica sa besplatnim vodičima po Sarajevu, mjesečno izdanje. Saznat ćete neke stvai koje vrijedi posjetiti, i još dosta informacija.
__________________
light touched my hand in a dream of golden skans
osoba_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 20:50   #1891
http://www.sonar.ba

sve sto nadjete na ovoj stranici pise u tom vodicu "Navigator" =DDDD i takodje mozete ga pokupiti u vecini kafica, ili u Turistickoj zajednici, koja se nalazi u ulici Zelene beretke i u Saracima =DDD
krug88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 10:34   #1892
uvijek sam imala zelju da posjetim Sarajevo..i eto prije nekoliko dana mi se i ustvarila...posto sam ja iz malenog grada, cinio mi se prevelik...inace ne volim guzve ni nista..al lijepo je vidjeti toliko ljudi na istom mjestu, toliko turista, pogotovo na Bascarsiji! Prelijepe Dzamije, prelijepe ulice, sve je super....prelijepi hoteli... Najela sam se cevapa )
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 16:20   #1893
Pozdrav,dobri ljudi!!!Pročitala sam vaša iskustva i dojmove o Sarajevu,iako nikada nisam bila u Sarajevu čini mi se zanimljiv grad kojeg svakako vrijedi posjetiti.Planiram s dečkom za vikend (30. i 31.10) ići u Sarajvo.Već sam mnogo toga saznala na forumu što se tiče razgledavanja grada,gdje dobro jesti i sl.Ono što me zanima je kakvo vrijeme obično bude u Sarajevu krajem 10.mj.,naravno ne očekujem točni vremensku prognozu,nego možemo li s već tada nadati snijegu ili je prerano za to?Voljela bih da bude lijepo vrijeme da uživamo u šetnji i razgledavanju.Planirali smo noćiti u hotelu Telal pa me zanimaju vaša iskustva o tom hotelu,je li stvarno blizu centra kao što kažu?Jel teško s autom naći Telal s obzirom da prvi put putujemo tamo?Oprostite na ovako dugačom postu.lijep pozdrav
studentica st is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 10:38   #1894
Studentice..Ja kad sam bila..prvi dan je bila kisa al svejedno je bilo puno ljudi!!! Drugi dan je bilo suncanije...sto se tice snijega, ne vjerujem da ce biti vec tako rano...najbolje je otici u Sarajevo u proljece ili ljeto..
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 10:44   #1895
Quote:
studentica st kaže: Pogledaj post
Ono što me zanima je kakvo vrijeme obično bude u Sarajevu krajem 10.mj.,naravno ne očekujem točni vremensku prognozu,nego možemo li s već tada nadati snijegu ili je prerano za to?
A zašto ne bi točnu ako je već možeš dobiti?
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 15:48   #1896
Hvala na info!! E,i jel zna možda tko koliko je udaljen importane centar od baščaršije??Može li se pješke,ako ne kako najjednostavnije stići tamo??
studentica st is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 20:12   #1897
ma sve ti je manje vise blizu kod nas, nije Sarajevo veliko kao Zagreb ili Beograd. Od Bascarsije do Importanea ti treba mozda nekih pola sata lagane setnje, a tramvajem mozda 5 stanica =D

Najbolje bi ti bilo da setas glavnim setalistem od Bascarsije Saracima - Titovom - predjes na obalu kroz ulicu koja se zove Kulovica do mosta Dva Ribara - i setas do Skenderije - onda Vilsonovim setalistem do mosta za pjesake - (od Dva Ribara pa do ovog mosta ides samo pravo) i tu ti je Importane, dodjes sa druge strane gdje je parking, vidjet ces i sama a mozes pitati usput nekoga, zapisi ovo sebi pa pitaj redom...

ako ti bas nije jasno, mogu ti ja na karti nacrtati pa poslat na mail?
krug88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 22:03   #1898
Quote:
studentica st kaže: Pogledaj post
Pozdrav,dobri ljudi!!!Pročitala sam vaša iskustva i dojmove o Sarajevu,iako nikada nisam bila u Sarajevu čini mi se zanimljiv grad kojeg svakako vrijedi posjetiti.Planiram s dečkom za vikend (30. i 31.10) ići u Sarajvo.Već sam mnogo toga saznala na forumu što se tiče razgledavanja grada,gdje dobro jesti i sl.Ono što me zanima je kakvo vrijeme obično bude u Sarajevu krajem 10.mj.,naravno ne očekujem točni vremensku prognozu,nego možemo li s već tada nadati snijegu ili je prerano za to?Voljela bih da bude lijepo vrijeme da uživamo u šetnji i razgledavanju.Planirali smo noćiti u hotelu Telal pa me zanimaju vaša iskustva o tom hotelu,je li stvarno blizu centra kao što kažu?Jel teško s autom naći Telal s obzirom da prvi put putujemo tamo?Oprostite na ovako dugačom postu.lijep pozdrav
Da, Telal je blizu Baščaršije. I lako ces ga nac... Malo surfanja malo karte. Pa ljudi niste nepismeni .
Edo2387 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 22:08   #1899
Hvala puno!!!)) Zanima me još koliko su Avazov toranj i likovna akademija udaljeni od baščaršije,mogu li također i do njih pješke?
studentica st is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 22:43   #1900
Quote:
studentica st kaže: Pogledaj post
Hvala puno!!!)) Zanima me još koliko su Avazov toranj i likovna akademija udaljeni od baščaršije,mogu li također i do njih pješke?
Ma naravno. Skoro cijelo Sarajevo možeš proć pješke a i tako ceš sve vidjet. Avazov toranj ti je na Marijin dvoru. Samo pitaj svi znaju a mislim da ceš ga sama vidjeti . Blizu autobusne i željezničkog kolodvora. likovna akademija na obali Miljacke isto ceš vidjet. Sve je to blizu i jednostavno za nac...
Edo2387 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:14.