Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2015., 16:08   #2041
Da li je potrebno vlastoručno potpisat molbu ako se nosi direktno poslodavcu i da li trebam na omotnicu u kojoj nosim dokumente staviti svoje podatke i podatke poslodavca?
Sonyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 21:32   #2042
Ne moraš ništa potpisivati, ali bolje izgleda ako je molba potpisana.
Purple one is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 23:05   #2043
Treba potpisati
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 08:02   #2044
Znači zamolbu treba potpisati, a da li treba omotnicu u kojoj ću dostaviti dokumente?
Sonyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 09:31   #2045
Pa pravilo je da se zamolbai cv potpisuju, jer ti tu iznosis neke tvrdnje za koje jamcis svojim potpisom da su istinite, trebaš staviti i datum i mjesto. Ne razumijem baš pitanje za omotnicu
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 12:41   #2046
Osobno ću uručit dokumente poslodavcu u kuverti, znači da li moram stavljat svoje i njihove podatke na ti kuvertu. Šalje, prima itd.
Sonyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 14:50   #2047
Nisam sigurna, mislim da je točan odgovor kako želiš. Ja bih stavila, čisto iz razloga da se kuverta zagubi po ladicama da se obrati pažnja na nju.
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 12:40   #2048
potpisuješ molbu/prijavu/zamolbu (to je sve jedan te isti papir) jer ona ima formu dopisa, a dopis iliti službeno pismo se potpisuje.
ne potpisuješ životopis

ne stavljaš naslove "molba" ni "životopis" na iste.

Ako osobno nosiš prijavu za posao, ne trebaš uopće staviti u kuvertu.
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 12:47   #2049
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
Jako mi je drago to pročitati! Hvala na pozitivnom odgovoru! :klap: čestitam!

Poslala sam ih više od desetak u prvoj turi pa ćemo vidjeti za dalje. Nema mi smisla čekati natječaje jer idu na kapaljku i u zadnje vrijeme najviše traže pripravnike ili čujem unaprijed da su namješteni pa se javim čisto da udovoljim savjetnici s burze.

Poslala sam zamolbu i životopis kao attachment i tekst da šaljem otvorenu zamolbu za posao, najjednostavnije moguće, bez kompliciranja i okolišanja, ulizivanja i sličnog. Mailom na službene adrese ustanova.. to mi se za početak činilo bolje, nego da kopiram sve papire i osobno nosim od vrata do vrata, što bi možda imalo i bolji efekt?!
za tvoje dobro se nadam da si svaki put poslala drugačiju molbu?!?
...od onog da si mijenjala ime primatelja... preko onog za koje se točno radno mjesto prijavljuješ...
do onog zašto baš TEBE uzeti u obzir i pozvati na razgovor za posao.
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 12:51   #2050
čemu služi slika u životopisu?
1. ako si već bio kod njih (osobno predati prijavu za posao, nekad prije bio kod njih radi bilo čega)- da te se sjete;
2. ostali razlozi

ljepite slike u životopise. lagani osmjeh, popravlja dojam. ne skenirajte slike s osobne, nisam vidjela da je dobro ispalo. može u boji, dapače.
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 14:50   #2051
Quote:
RIB kaže: Pogledaj post
potpisuješ molbu/prijavu/zamolbu (to je sve jedan te isti papir) jer ona ima formu dopisa, a dopis iliti službeno pismo se potpisuje.
ne potpisuješ životopis

ne stavljaš naslove "molba" ni "životopis" na iste.

Ako osobno nosiš prijavu za posao, ne trebaš uopće staviti u kuvertu.
Ja potpisujem oba, i tako mi je u obrascima. Sve ovisi gdje i za što se tko natječe. U mojoj struci se potpisuje
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 22:59   #2052
Prvi put vidim ovakav oglas tj. na ostalima sam uvijek vidio kako traže molbu i životopis.



Kako bi vi to napisali (ovo u prvome redu me zanima) ? Hvala!
Sonyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 11:34   #2053
Sad vidim da dolje naravno traže molbu, ali ovaj prvi red mi nikako nije jasan.
Sonyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 22:02   #2054
Može li mi netko odgovoriti piše li se po pravopisu naziv radnog mjesta i stručne spreme velikim slovom (u zamolbama i životopisima)?
ivan_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 10:01   #2055
Quote:
ivan_zg kaže: Pogledaj post
Može li mi netko odgovoriti piše li se po pravopisu naziv radnog mjesta i stručne spreme velikim slovom (u zamolbama i životopisima)?
Ne.
Spakstil šokok is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 11:41   #2056
Nakon razgovora za posao...

Već neko vrijeme tražim aktivno i odlučno posao i išla sam već na dosta razgovora, ali od toga samo par za ozbiljan i konkretan posao ( a posao tražim isključivo preko ozbiljnih portala).

Prije par dana sam bila na jednom razgovoru koji bi mi bio baš (onak..) po mojoj mjeri- ništa posebno, imam sve uvjete i mrvicu više, ali ima nekih drugih prednosti i dobro bi se uklopio u moj životni ritam.

Razgovor je prošao dobro, posao je prodajno orijentiran, pa sam pokazala i komunikativnost itd...
I sad me zanima čime se još istaknuti u moru kanditata? Da li poslati mail i zahvaliti se na ugodnom razgovoru i još jednom iskazati svoju motivaciju za to radno mjesto? Ili da čekam da me pozovu u 2 .krug razgovora, za koji pretpostavljam da će biti?

I što je s tom praksom da nakon većine razgvora ne dobijem nikakav odgovor. Onaj automatski odgovor na prijavu na natječaj mi ništa ne znači, ali zar ne bi bilo lijepo bar poslije razgovora doboti bilo kakav odgovor..?
Amelie12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 00:36   #2057
Quote:
Sonyy kaže: Pogledaj post
Da li je potrebno vlastoručno potpisat molbu ako se nosi direktno poslodavcu i da li trebam na omotnicu u kojoj nosim dokumente staviti svoje podatke i podatke poslodavca?
Savjetujem da potpisuješ sve - zamolbu/životopis, mene su odbili u jednom ministarstvu, tj nisu mi dali mogućnost da uopće pristupim testiranju jer se nisam potpisala na zamolbu, a neki traže i potpis na životopisu, tako da pazim na to i savjetujem drugima da pripaze
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 00:38   #2058
Quote:
RIB kaže: Pogledaj post
za tvoje dobro se nadam da si svaki put poslala drugačiju molbu?!?
...od onog da si mijenjala ime primatelja... preko onog za koje se točno radno mjesto prijavljuješ...
do onog zašto baš TEBE uzeti u obzir i pozvati na razgovor za posao.
Na sve sam pazila, no nažalost za badava... same odbijenice ili nema odgovora uopće!
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 00:40   #2059
Quote:
Amelie12 kaže: Pogledaj post
Već neko vrijeme tražim aktivno i odlučno posao i išla sam već na dosta razgovora, ali od toga samo par za ozbiljan i konkretan posao ( a posao tražim isključivo preko ozbiljnih portala).

Prije par dana sam bila na jednom razgovoru koji bi mi bio baš (onak..) po mojoj mjeri- ništa posebno, imam sve uvjete i mrvicu više, ali ima nekih drugih prednosti i dobro bi se uklopio u moj životni ritam.

Razgovor je prošao dobro, posao je prodajno orijentiran, pa sam pokazala i komunikativnost itd...
I sad me zanima čime se još istaknuti u moru kanditata? Da li poslati mail i zahvaliti se na ugodnom razgovoru i još jednom iskazati svoju motivaciju za to radno mjesto? Ili da čekam da me pozovu u 2 .krug razgovora, za koji pretpostavljam da će biti?

I što je s tom praksom da nakon većine razgvora ne dobijem nikakav odgovor. Onaj automatski odgovor na prijavu na natječaj mi ništa ne znači, ali zar ne bi bilo lijepo bar poslije razgovora doboti bilo kakav odgovor..?
Navikni se na to! Ja šaljem već godinu dana i super sretna sam ako me uopće itko obavijesti o ičemu.. to bi tako trebalo biti, vjerojatno u drugim, kulturnim zemljama i jest tako, no u praksi (kod nas) je skroz drugačija situacija.
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 16:00   #2060
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
Navikni se na to! Ja šaljem već godinu dana i super sretna sam ako me uopće itko obavijesti o ičemu.. to bi tako trebalo biti, vjerojatno u drugim, kulturnim zemljama i jest tako, no u praksi (kod nas) je skroz drugačija situacija.
Ni u drugim kulturnim zemljama se ne dobije uvijek odgovor na prijavu za posao. Konkretno, na do 40% se dobije nekakav feedback, a na ostalo ili nikakav ili nakon nekoliko mjeseci jos pokoji feedback. Barem moje iskustvo.
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:46.