Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2008., 10:23   #181









koji je njuf, a koji Landseer?
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 10:29   #182
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Nema smisla da se navlacimo i raspravljamo oko jezicja i nacina na koji netko nesto kaze.
Da. Nema smisla.
Ray Quick is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 11:33   #183
Evo da se i ja javim,ipak sam dugo godina imala njufiće i moram se složiti s svime što Smartie priča.Naime Landseer kao zasebna vrsta ne postoji,niti je ikada postojala,to je samo oznaka za boju kod njufića(bijeli s crnim mrljama) kao što je Smartie već navela.

Ma koliko god mi europljani htjeli imati svoju verziju njufića,to nam nikad neće poći za rukom,njufić je samo jedan i jedini,onaj pravi izvorni kanadski!

No dosjetili smo se stvoriti zasebnu vrstu i iskoristiti Byronove slike kao začetak nečeg sličnog njufu a to je ECT Landseer.

ECT Landseer,to je posve druga vrsta psa i iako vuče početne korijene od njufića, ima svoju vlastitu dugu povijest i ne može se nikako reći da je to Newfoundland.To bi bilo isto kao da kažete da su bernardinac i njufić jedno te ista stvar.

ECT Landseer u biti stoji za Europski kontinentalni tip i priznaje ga samo FCI.

ECT Landseer ima puno više bijelog po sebi,duže noge,nema isti temperament kao njufić,više su aktivniji od njufa i lakše su građe.

Po ovome,tvoj pas Shark po meni za štene od četiri mjeseca ima previše robustan kostur,a morao bi biti i više odlakan(na ovo ne mislim na podlaku),šaplje i došaplje je prejako,više odgovara jednom bernardincu nego njufiću ili ECT Landseeru,skočni zglobovi su previsoki,ravni odgovaraju ECT Landseeru,ali ne njufiću - bar koliko mogu vidjeti s ove slike iz profila,no nekad slika vara pa me nemojte uzeti za riječ.

No zasigurno se radi o tome da ovo nije njufić,ECT Landseer s ponekim omaškama možda.No sve u svemu najglavnije je da vi volite svog psa bez obzira kakvo porijeklo on vuče.
fischer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 14:03   #184
Quote:
fischer kaže: Pogledaj post
No zasigurno se radi o tome da ovo nije njufić,ECT Landseer s ponekim omaškama možda.No sve u svemu najglavnije je da vi volite svog psa bez obzira kakvo porijeklo on vuče.
Jesi sigurna da nije njufić?
Nemoj poslije reći da je... kad odem pitati za zdravlje onog lika u Viroviticu koji mi se, prilikom prodaje, kleo da je to pasmina Newfounladner. On mi je rekao i to da su Landseeri druga pasmina, a da ovaj pas iako je crno bijeli nema veze sa Landseerima.

Vidio sam to leglo i svi su bili crni njufići, samo ovaj bijeli... vidio sam roditelje te štenadi, usporedio sam sa onim što sam čitao po internetu.. .i sve je išlo u prilog da su to njufići.
I sad me vi tu uvjeravate da nisu. Hm...
Ray Quick is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 14:10   #185
Quote:
Ray Quick kaže: Pogledaj post
I sad me vi tu uvjeravate da nisu. Hm...
ma niko te ne uvjerava... kaj je to bitno uopće???

i jesi li dobio rodovnik. ako jesi i u njemu pise njuf, onda zasigurno i je. ako nisi... oze biti svasta. od toga da mu se kuja njuficka sparila s nekim lijevim do kaj ja znam cega. znas, puno je svercera koji prodaju muda pod bubrege, zato nisu rodovnici samo za one koji zele ici po izlozbama i tak nekaj. to je ipak garancija da dobijes ono kaj kupis, da ima uvid u porijeklo, da su roditelji dobili uzgojnu dozvolu...
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 14:37   #186
da li se mozda pesonjin tata zove ben? ili tako nesto
sivi_machor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 17:35   #187
evo da stavim sliku svoje njufice !






- e i imam jedno pitanje za vlasnike ovih medvjeda ! ja sam kiru vodila vec par puta na jezero na kupanje i mala ne zeli u vodu nikako ! mislila sam da ce se bacit bez razmisljanja posto vole vodu al ova sam umoci sape i nece dalje !
jesu i vasi ovak ludi za vodom il se ona sam boji ?
Siki 6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 17:53   #188
uđi ti prva u vodu i zovi je da dođe... mada ja moga ludonju(nije njufic) nisam ni zvao neg cim me vidio u moru uletio za mnom ..
lekay is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 18:39   #189
Quote:
sivi_machor kaže: Pogledaj post
da li se mozda pesonjin tata zove ben? ili tako nesto
Da!
Ray Quick is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 18:45   #190
Quote:
Siki 6 kaže: Pogledaj post
evo da stavim sliku svoje njufice !


- e i imam jedno pitanje za vlasnike ovih medvjeda ! ja sam kiru vodila vec par puta na jezero na kupanje i mala ne zeli u vodu nikako ! mislila sam da ce se bacit bez razmisljanja posto vole vodu al ova sam umoci sape i nece dalje !
jesu i vasi ovak ludi za vodom il se ona sam boji ?

Dok su mali plaše se vode. Uđu samo tamo gdje mogu gaziti, malo "caplaju" po vodi i trk van. Ne valja ih gurati u vodu, mada sam ja, mogu reći nasilu, svog pozvao u Koranu. Ja ušao u vodu, malo plivao dok se on na obali "čudio", onda sam ga pozvao i povukao sa sobom ... pa smo plivali do jednog kamena koji viri iz rijeke... tamo se odmorio ... i onda smo kasnije veselo natrag na obalu. Nije mi zamjerio... sad uskače sam i kad mene nema u vodi.

Ipak, bez obzira na sve... savjetujem ti da ne siliš Kiru u vodu... samo češće dolazite do vode .... i jednog dana će sama uskočiti.
Ray Quick is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 22:25   #191
Quote:
Ray Quick kaže: Pogledaj post
Da!
joj tata mu je preprekrasan i ogroman
sivi_machor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 22:43   #192
Quote:
sivi_machor kaže: Pogledaj post
joj tata mu je preprekrasan i ogroman
Stvarno je div. I lijep. Valjda će i Shark biti takav
Ray Quick is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 13:01   #193
Quote:
Ray Quick kaže: Pogledaj post
Jesi sigurna da nije njufić?
Nemoj poslije reći da je... kad odem pitati za zdravlje onog lika u Viroviticu koji mi se, prilikom prodaje, kleo da je to pasmina Newfounladner. On mi je rekao i to da su Landseeri druga pasmina, a da ovaj pas iako je crno bijeli nema veze sa Landseerima.

Vidio sam to leglo i svi su bili crni njufići, samo ovaj bijeli... vidio sam roditelje te štenadi, usporedio sam sa onim što sam čitao po internetu.. .i sve je išlo u prilog da su to njufići.
I sad me vi tu uvjeravate da nisu. Hm...
Ray Quick,vjeruj ja sam samo iznjela svoje mišljenje,nikog nemam namjeru vrijeđati,tvoj pas je predivan,novi je član vaše porodice i dok god bude tako,sve ostalo je nevažno.

Kažeš da se tata tvog psića zove Ben i da je iz Virovitice - mislim da znam o kome pričaš,o velikom psu koji prelazi sve norme standarda jednog njufa(taj pas po meni nije njuf,ma koliko god njegov gazda to možda želi) i koji dolazi iz Gornje Plavice pokraj Bjelovara iz uzgoja dviju gospođa koje uz takozvane njufiće uzgajaju i zlatne retrivere i westy-je.Nigdje nisam pronašla da je ovaj uzgoj registriran pri HKS,čime zaključujem da se radi o nekakvoj farmi pasa ili slično,no može biti da se varam,ali ako te zanima više, ti sam provjeri.

Meni je ovdje jedino cilj da ljudi konačno shvate da sve što liči na njufa ne znači automatski da i jeste Newfoundland.

Svi ovi uzgoji na crno,bez papira odmažu pravim i istinskim zaljubljenicima u ovu vrstu,koji poštivaju propisani standard i koji vode računa o očuvanju vrste,kao što su :Tatjana Bilbija (Vom Darius Land),Bela Siklosi(Skipper's Newfy),Sona i Vlado Kročko(King of Helluland) i mnogi drugi.

Moj ti je savjet da upitaš za papire,jer osim što će ti to dati potvrdu da imaš baš njufića, dobit ćeš time i koliku toliku sigurnost u zdravlje svog psa.Papiri koštaju nekih 150 kn i ne utječu bitno na cijenu samog psa.

Pozz..
fischer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 17:32   #194
Quote:
fischer kaže: Pogledaj post
Ray Quick,vjeruj ja sam samo iznjela svoje mišljenje,nikog nemam namjeru vrijeđati,tvoj pas je predivan,novi je član vaše porodice i dok god bude tako,sve ostalo je nevažno.

Kažeš da se tata tvog psića zove Ben i da je iz Virovitice - mislim da znam o kome pričaš,o velikom psu koji prelazi sve norme standarda jednog njufa(taj pas po meni nije njuf,ma koliko god njegov gazda to možda želi) i koji dolazi iz Gornje Plavice pokraj Bjelovara iz uzgoja dviju gospođa koje uz takozvane njufiće uzgajaju i zlatne retrivere i westy-je.Nigdje nisam pronašla da je ovaj uzgoj registriran pri HKS,čime zaključujem da se radi o nekakvoj farmi pasa ili slično,no može biti da se varam,ali ako te zanima više, ti sam provjeri.

Meni je ovdje jedino cilj da ljudi konačno shvate da sve što liči na njufa ne znači automatski da i jeste Newfoundland.

Svi ovi uzgoji na crno,bez papira odmažu pravim i istinskim zaljubljenicima u ovu vrstu,koji poštivaju propisani standard i koji vode računa o očuvanju vrste,kao što su :Tatjana Bilbija (Vom Darius Land),Bela Siklosi(Skipper's Newfy),Sona i Vlado Kročko(King of Helluland) i mnogi drugi.

Moj ti je savjet da upitaš za papire,jer osim što će ti to dati potvrdu da imaš baš njufića, dobit ćeš time i koliku toliku sigurnost u zdravlje svog psa.Papiri koštaju nekih 150 kn i ne utječu bitno na cijenu samog psa.

Pozz..
Znači, svi smo mi prevareni što smo kupili štenad iz Virovitice? Uvalili nam neku mješanu pasminu pod Newfoundlandere? Isto tako, ispada da su prevareni i svi oni koji su kupili štenad iz Bjelovara.
Khm...

Dobro, a kolika je cijena onda pravog njufića kad ovaj "mješanac koji nije njufi" košta 400 eura?

I usput da priupitam... S koliko mjeseci se njufi cijepi protiv bjesnoće? Virovitičan mi napisao na papir, uz ostale upute, da se ne smije prije šestog mjeseca jer bi to moglo utjecati na razvoj psa, a veterinari mi govore da mora od četiri mjeseca jer tako piše u zakonu.
Ray Quick is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 18:53   #195
Quote:
Ray Quick kaže: Pogledaj post
Znači, svi smo mi prevareni što smo kupili štenad iz Virovitice? Uvalili nam neku mješanu pasminu pod Newfoundlandere? Isto tako, ispada da su prevareni i svi oni koji su kupili štenad iz Bjelovara.
Khm...
ah, nisi jedini. mnogi koji traze pse bez papira jer ne zele na izlozbe, popuse tu spiku. zato se prije kupnje treba informirati. fore poput "sa papirima 600 eura, bez papira 400" su glupe, jer kao sto fischer kaze, papiri i upis psa kostaju 150 kn, tako da si htio-ne htio prevaren. papiri nikako nisu samo za izlozbe, papiri su dokaz o porijeklu, dokaz da je pas u okviru standarda, tj. njegovi roditelji, dokaz da je to ono sto zapravo je. Uzgajivac koji smatra da neko stene nije izgledom ili bilo cemu unutar standarda pasmine, vjerojatno ce prodati to stene jeftinije, opet, sa papirima. Kad pas odraste, ne moras ici na izlozbe, ali ako ti puhne, mozes ici na uzgojni pregled gdje ocijene psa da li je podoban za uzgoj ili ne, obavis sve potrebno, za neke snimke kukova, laktova... za neke ne. Napominjem, ne moras ici na izlozbe. Ako je podoban, mozes ga slobodno pariti dalje, ako nije, onda bolje ne.
U suprotnom, nabavis pesa iz azila, ne platis nista i opet svi sretni i zadovoljni.

Quote:
Dobro, a kolika je cijena onda pravog njufića kad ovaj "mješanac koji nije njufi" košta 400 eura?
niko ne kaze da je ovo mjesanac, ali sigurno je van standarda. Iako, nikad ne znas, mozda i ima nekaj zmiksano... Njuf sigurno kosta vise od 400 eura, to ti garantiram.

Quote:
I usput da priupitam... S koliko mjeseci se njufi cijepi protiv bjesnoće? Virovitičan mi napisao na papir, uz ostale upute, da se ne smije prije šestog mjeseca jer bi to moglo utjecati na razvoj psa, a veterinari mi govore da mora od četiri mjeseca jer tako piše u zakonu.
ne samo njufi, vec bilo koji pas... poslusaj veterinara, moj ti je savjet. Cijepivo mu sigurno nece usporiti ili zaustaviti razvoj. samo ga moze zastititi.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 23:05   #196
Ajme meni koja rasprava je započela nakon mog samo jednog bezazlenog pitanja...

Gledajući realno, svi ste u pravu...njuf je njuf i nije lendseer, ali može biti njuf-lendseer, što je u konačnici potpuno nebitno, jer ga svi imamo iz ljubavi i za ljubav, a ne za izložbe, barem se nadam.

Evo imam i ja jednu srolju, kupljena je prošle godine u Rajevom selu kraj Županje, pod: Newfoundland-Landseera, majka je imala papire, no moja mala nema, nisam ni tražila... i najdraže je biće na svijetu!

tek kada je došla


bavim se uzgojem kunića, pa se brzo prihvatila mrkve - glumeći zeca



ona i mali beba pekinezer


ovdje je već malo veća curka




ovdje je puuuno veća!

i voli se igrati s macom...


zimus
repenapatapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 23:05   #197

voli papati bananu
repenapatapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 07:10   #198


ove slike s pekijem i bananom su za rastopit se!!!
predivna je! ma svi su predivni kakvi god bili.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 02:35   #199
Quote:
Ray Quick kaže: Pogledaj post
Dok su mali plaše se vode. Uđu samo tamo gdje mogu gaziti, malo "caplaju" po vodi i trk van.

Ipak, bez obzira na sve... savjetujem ti da ne siliš Kiru u vodu... samo češće dolazite do vode .... i jednog dana će sama uskočiti.
nisam bila dugo na ovoj temi pa da odgovorim !=D
ma nisam ni silila kiru da ude,sam imam doma i malamuta koji odkad je 1. put vidio vodu iz nje se nije vadio ! =D !
bili smo jos par puta,al mala jednostavno nije entuzijasticna bas oko cijelog plivanja,a i ribicima je tjerala ribu pa jedva da je i izgacala nes !

Inace nemam bas iskustva s njufijima,a kira mi je doslovno upala u zivot,pa me zanima,jer ova malecka mi buja sve vise u sirinu neg visinu XD ! ... vidim i sama da voli njupat sve zivo,no ja ju hranim s k9 i na njihovim vrecama ne pise neka okvirna kolicina hrane koju bi joj trebala dat,pa joj dajem odprilike koliko se meni cini da je ok ! i u nesto manje od 2 tj mi je dobila 5 kg ! znaci prije par dana je napunila 3mj i ima 15 kg ! jel to ok ! il da smanjimo hranu,za koju se vech ionako graba cim stigne !
Siki 6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 15:53   #200
Pozdrav svima!

Imam jednog sasvim šašavog njufića kojeg smo nedavno udomili... Zove se Roki.
Pošto mu je vruće cijeli se dan odmara


A evo ga nakon ludovanja po nekakvoj travuljini (satima smo vadili sjemenke iz krzna)...


Zahvaljujem posebno Fisher-ici koja nam je dala masu savjeta i od koje sam puno puno puno naučila
__________________
Pa da mi je i dolinom smrti poći
zla se ja ne bojim,jer ti si sa mnom
Lutonjica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.