Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2007., 15:13   #61
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Ne znam kako bi dokazao takve stvari kad nemam uvjeta za to. Realno gledajući samo određeni imaju pristup nekim informacijama i uvjetima. Mi jedino što možemo probati eksperimentirati je ponavljanje procesa koji su opisani kao čuda prirode i onda pratiti rezultate. Kud sreće da doma imam piramidu 5 metara visoku da vidim što se sve tamo može
ne treba ti piramida od pet metara. ako je vjerovati crackpotovima iz rusije, dosta su ti i malene. bar su ih masu prodali i lijepo zaradili na naivcima.

evo tvoje izjave:
Quote:
voda koja odstoji u piramidi sadrži jednostavno veću čistoću i kvalitetu
Što je to veća čistoća i kvaliteta? Nečistoće u vodi su sve molekule i ioni koji nisu H2O. Kako tvar može jednostavno nestati? Bome nikako. Kršenje temeljnog prirodnog zakona.
Jedan benzenski prsten koji je u čaši završio na kraju svog putovanja koje je počelo u nekoj koksari neće nestati s lica Zemlje zato jer si posudu u kojoj se nalazi stavio u građevinu oblika piramide. Neće.
Voda je po organoleptičkim svojstvima najbolja kad je hladna i kad sadržava veću količinu otopljenog ugljikovog(IV) oksida, kao i malu količinu magnezijevih, kalcijevih, natrijevih i kalijevih kationa te kloridnih, hidrogenkarbonatnih i sulfatnih aniona.
Temperatura i točno određene nečistoće u malim količinama su ono što vodu čini ugodnom za piće. Ništa drugo.
Kemijski čista voda nema okus i zapravo je meni osobno prilično odvratna, a s tim se slažu i drugi.
Poboljšati kvalitetu vode može se samo donošenjem i odnošenjem stranih tvari iz nje. Ne i stavljanjem vode u piramidalni objekt.

Quote:
Na usjeve djeluje tako da ako je sjemenje odlagano u takvi prostorijama da daje bolje urode.
Gdje je to dokazano? Zašto agronomija onda to ne koristi za poboljšanje prinosa? Gdje ćeš veće koristi od gradnje neke manje piramide i njenog korištenja u svrhe rezervoara?
Nemoj sad govoriti da je to zato jer proizvođači umjetnih gnojiva ne bi zaradili. To nije argument. To je teorija zavjere.
1) Našao bi se netko tko bi zaradio na tim rezorvoarima.
2) Biljkama umjetna gnojiva trebaju, ako misle narasti velike i plodne.

Quote:
Tu je i ono poznato o oštrenju žilete.
Ne, nije poznato. To je sprdačina.

Quote:
Također piramidalni objekti iscjeliteljsko utječu i na ljudsko tijelo.
Ne, nemaju. Samo labilne osobe koje su uvrtile sebi u glavu da im piramide pomažu, u njima ili noseći ih na glavi će se bolje osjećati, no nije dokazano da postoje ikakvi iscjeliteljski fenomeni.
To je jebena piramida. Nije kemijski spoj.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 20:51   #62
Ništa od onog što si citirao nije u kontekstu onoga što sam odgovorio.
Izvrćeš ono što govorim, takav je tvoj pristup prema većini informacija ovdje kada se obračaš nekom.
Ništa drugo ne radiš nego samo imaš suprotan stav, kojeg ništa ne podupire.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 21:34   #63
Ja izvrćem? To su tvoje izjave. Ako ih se sramiš, nemoj ih pisati.

Kako izjave:
Quote:
Što se tiće vode što kako piše kruži tamo negdje kod piramide (?), inače poznata su iscjeliteljska obilježja piramidalnih objekata. Npr voda koja odstoji u piramidi sadrži jednostavno veću čistoću i kvalitetu. Na usjeve djeluje tako da ako je sjemenje odlagano u takvi prostorijama da daje bolje urode. Tu je i ono poznato o oštrenju žilete. Također piramidalni objekti iscjeliteljsko utječu i na ljudsko tijelo.
mogu biti izvučene iz konteksta? Izravne su da izravnije ne mogu biti.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 22:06   #64
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ja izvrćem? To su tvoje izjave. Ako ih se sramiš, nemoj ih pisati.

Kako izjave:

Što se tiće vode što kako piše kruži tamo negdje kod piramide (?), inače poznata su iscjeliteljska obilježja piramidalnih objekata. Npr voda koja odstoji u piramidi sadrži jednostavno veću čistoću i kvalitetu. Na usjeve djeluje tako da ako je sjemenje odlagano u takvi prostorijama da daje bolje urode. Tu je i ono poznato o oštrenju žilete. Također piramidalni objekti iscjeliteljsko utječu i na ljudsko tijelo.

mogu biti izvučene iz konteksta? Izravne su da izravnije ne mogu biti.
Pa tražiš da dokažem stvari sa kojima sam se upoznao na mnogo izvora a nemam mogućnosti da ih dokažem. Da je to stvarno tako lako vjerojatno ne bi bila misterija i znanost bi to priklonila. Bio bi najsretniji da imam uvjete sam istraživati takve fenomene, pa kombinirati piramidalne oblike sa npr zvukom, svjetlošću, vodom, biljkama, raznim drugima. Vrh piramide što je viši (i brojne druge predispozicije) ima veće mogućnosti primanja energija koje su najjače od vrha pa do centra piramide, u sredini. Kakva sve energija kola i sudara se u sredini i što je sve moguće unutar tih kutova stvarno je danas još misterija za znanost, il bar se tako čini. Siguran sam da bi bilo iznimno zabavno i poučno jednostavno raditi eksperimente unutar za to predviđenog određenog piramidalnog objekta i siguran sam da bi se postigli vidljivi rezultati da baš i ne pratimo niti jedan prethodni test.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 22:14   #65
Istina, Endi oslanjaš se samo na ono znanstveno dokazano i ne uzimaš u obzir da bi još nešto moglo postojati osim toga dokazanog. Da sam ti prije 200 godina rekao za struju, rekao bi mi, to je izmišljotina iz dječijih snova...
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 22:54   #66
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Istina, Endi oslanjaš se samo na ono znanstveno dokazano i ne uzimaš u obzir da bi još nešto moglo postojati osim toga dokazanog. Da sam ti prije 200 godina rekao za struju, rekao bi mi, to je izmišljotina iz dječijih snova...
Rie, on govori da nešto kad ima oblik piramide, stvara energiju.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 23:45   #67
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Rie, on govori da nešto kad ima oblik piramide, stvara energiju.
Nisam rekao da stvara energiju, možda bi prikladniji izraz bio da privlači prirodne 'energetske' tokove i frekvencije.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 00:01   #68
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Nisam rekao da stvara energiju, možda bi prikladniji izraz bio da privlači prirodne 'energetske' tokove i frekvencije.
opet te vražje frekvencije i energetski tokovi.
gocat, ti ne znaš što je frekvencija niti energija. I to je činjenica. New Ageri zlorabe znanstvene izraze.

frekvencija je učestalost. ne možeš privlačiti... učestalost.
niti postoje energetski tokovi, osim ako ne misliš na parovode, strujne kablove, pukotine gejzira i slično.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 00:14   #69
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
opet te vražje frekvencije i energetski tokovi.
gocat, ti ne znaš što je frekvencija niti energija. I to je činjenica. New Ageri zlorabe znanstvene izraze.

frekvencija je učestalost. ne možeš privlačiti... učestalost.
niti postoje energetski tokovi, osim ako ne misliš na parovode, strujne kablove, pukotine gejzira i slično.
Svi tokovi energija, npr vjetar, kiša, sunce, magnetski polovi.
Sve je u valovima i sve 'vibrira', ostavlja frekvencije na nekom nivou.
Sve odašilje i prima valove na nekom nivou, to je normalna.. prirodna pojava.
To se širi naravno u svim smjerovima, 3D smo nismo 2D
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 00:17   #70
zašto baš piramide privlače te frekvencije?
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 00:18   #71
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
...

frekvencija je učestalost. ne možeš privlačiti... učestalost.
niti postoje energetski tokovi, osim ako ne misliš na parovode, strujne kablove, pukotine gejzira i slično.
Hartmannovi čvorovi i zračenja toka podzemnih voda su naravno new age gluposti i svatko tko vjeruje da to postoji je crackpot i debil, jelda endimione??!
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 00:29   #72
Quote:
canex kaže: Pogledaj post
zašto baš piramide privlače te frekvencije?
Zbog jednostavnosti oblika, a mnogo je stvari koje bi mogli pokušati objasniti, no ne bi sve mogo dokazat, pogotovo još dok nemaš kako istraživati.

Npr vrh piramide je centar, dno je sredina koja kad gledaš sa vrha ide prema sredini zemlje. Energija se kreće i zemlje prema vrhu, i iz vrha prema zemlji i u svim stranama. Svaki kut predstavlja neki put, protok neke energije. Unutrašnjost piramide, sredina, sjecište iz sredina svih kuteva piramide, u njenoj sredini je centar svih protoka koje kolaju kroz piramidu. To je mjesto gdje se najviše 'energije' ili nečega akumulira, jer sve sa svih kuteva pravilno se balansira u centru piramide.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 00:36   #73
zašto planine ne djeluju na taj način, nego je potrebno graditi piramide? što su energetski tokovi radili u doba kada nije bilo piramida? zašto su tokovi energije toliko ovisni o geometrijskoj pravilnosti?
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 00:44   #74
Quote:
canex kaže: Pogledaj post
zašto planine ne djeluju na taj način, nego je potrebno graditi piramide? što su energetski tokovi radili u doba kada nije bilo piramida? zašto su tokovi energije toliko ovisni o geometrijskoj pravilnosti?
Tko kaže da planine ne djeluju na sličan način
Energetski tokovi su sveprisutni, i postojali su i kada nije bilo piramida, to je priroda. Energetski tokovi nisu ovisni o geometrijskim pravilnostima, ali bolje djeluju ako imaju bolje uvjete. Pravu prirodu svih energetskih tokova na zemlji još ne znamo u cijelosti.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 00:46   #75
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Hartmannovi čvorovi i zračenja toka podzemnih voda su naravno new age gluposti i svatko tko vjeruje da to postoji je crackpot i debil, jelda endimione??!
upravo tako.
bespredmetno je vjerovati u takve stvari. daj dokaz. ako vjeruješ da podzemne vode zrače (inače ih piješ, izlaze iz slavine ako nisi znao), a nemaš dokaz, onda si debil. vrlo je jednostavno.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 00:51   #76
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
upravo tako.
bespredmetno je vjerovati u takve stvari. daj dokaz. ako vjeruješ da podzemne vode zrače (inače ih piješ, izlaze iz slavine ako nisi znao), a nemaš dokaz, onda si debil. vrlo je jednostavno.
Analogno tome, ako ti vjeruješ da podzemne vode ne zrače, a nemaš dokaz, onda si debil.
Btw. podzemna voda baš i ne mora izlaziti iz slavine, jelda?!

A što je s hartmannovim čvorovima? Tko je tu debil? Ti ili ja?
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 00:53   #77
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
upravo tako.
bespredmetno je vjerovati u takve stvari. daj dokaz. ako vjeruješ da podzemne vode zrače (inače ih piješ, izlaze iz slavine ako nisi znao), a nemaš dokaz, onda si debil. vrlo je jednostavno.
Evo primjer, kad s rašljama tražiš vodu, osječaš energetske tokove gdje vuče rašlje prema dolje. To uopće nije problem osjetiti. To je tipično jedan od nevidljivih oblika sveprisutnih energetskih tokova.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 00:58   #78
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Pilence, ti bi govorio kako je znanost loša i sranje, a ne znaš što je slijepa proba. E pa jebemu onda.

Znam ja što je DBT, no daj nam pojasni kako se to radi sa žiletima? I piramidom, naravno.
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 00:59   #79
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Evo primjer, kad s rašljama tražiš vodu, osječaš energetske tokove gdje vuče rašlje prema dolje. To uopće nije problem osjetiti. To je tipično jedan od nevidljivih oblika sveprisutnih energetskih tokova.
Ma neeee. Kak ne kužiš? Rašljarenje je new age debilana i svatko tko vjeruje u to je debil i crackpot.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 00:59   #80
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Analogno tome, ako ti vjeruješ da podzemne vode ne zrače, a nemaš dokaz, onda si debil.
Btw. podzemna voda baš i ne mora izlaziti iz slavine, jelda?!

A što je s hartmannovim čvorovima? Tko je tu debil? Ti ili ja?
ne, ja ne vjerujem da podzemne vode ne zrače. ja ZNAM točno kako zrače i ZNAM da to zračenje nije moguće osjetiti. to je vrlo slabo toplinsko zračenje i radiovalovi.
da čovjek to osjeća, preplavili bi ga osjeti kad bi se približio rijeci, ili čak drugom čovjeku, jer živ čovjek temperature ~37 °C zrači neusporedivo puno više od podzemnog toka vode koji lagano gmiže kroz stijenje.

ono što izlazi iz slavine je podzemna voda. educiraj se malo.

za postojanje hartmannovih čvorova ne postoje nikakvi dokazi. to je sve luda crackpot ideja.


Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Evo primjer, kad s rašljama tražiš vodu, osječaš energetske tokove gdje vuče rašlje prema dolje. To uopće nije problem osjetiti. To je tipično jedan od nevidljivih oblika sveprisutnih energetskih tokova.
rašljarenje je šarlatanstvo. gore sam sinkeu pojasnio da se to ne da osjetiti.
zar stvarno misliš da bi geolozi tražili vodu skupim uređajima da je jednostavno najlakše uzeti rašlje i hodati po polju?
da, žalosno je da se za neke stvari treba izmučiti na fakultetu, a prevesla te degen s dvije žice.
jesi se sjetio arapa i svih koji žive u subsaharskim regijama? a što s bušmanima? nema kod njih rašlji. imaš iskustvo prepoznavanja znakova gdje vode ima, i imaš visokosofisticirane uređaje koji rade na temelju radio-odjeka.

rašljarenje je šarlatanstvo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.