Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2004., 14:40   #61
uglavnom , najlakse ih je proglasiti
inace , u normalnom zivotu , oni se malo prilagode nama , mi malo njima i svi smo sretni i zadovoljni
samo nemojmo potezati "artiljeriju" dok nismo sigurni da je negdje poremecaj , jer cesto smo mi ti koji nismo u stanju pratiti ritam zdravog i zivog djeteta
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 15:47   #62
Quote:
hobbit kaže:
Moze itekako. Npr. samo mu na godine dodaj Hiperaktvinost.
ali onda dijete nije raspusteno i neposlushno

nego mu treba pomoc

odvesti psihologu a ne reci "ja mu ne mogu nista"

pa ga jos pljusnuti

dakle postoji nacin

nego niko im od "zastupnika" tjelesnog kaznjavanja nije odgovorio na pitanje:

Kako znate da se vasha jedna pljuska nece pretvoriti u 20 pljuski i kako cete to dijete kazniti ako ne poslusha ni nakon 20 pljuski?
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 16:22   #63
"Kako znate da se vasha jedna pljuska nece pretvoriti u 20 pljuski i kako cete to dijete kazniti ako ne poslusha ni nakon 20 pljuski?"

na isti nacin kao sto ti znas da tvoje ili necije urlanje na dijete nece prerasti u vrijedanje , pa u mlacenje
zato jer odgovoran roditelj cini ono sto mora u odnosu na dijete i okolinu u kojoj se dijete krece
kad poduzme nesto ili kad kaznjava , ne radi to jer je ljut ili izbezumljen , vec zato da se dijete ne upusta u nesto lose ili po njega opasno
izvanpredmetno je ovdje pricati o roditeljima koji polude i naprave sranja , ovakva ili onakva
jedni pribjegavaju prebijanju , drugi cak perfidnijoj taktici : vrijedanju i omalovazavanju , dok treci uskrate djetetu ono najvaznije - ljubav
vazno je prepoznati i faze u razvoju djeteta i skuziti sto ono u stvari radi
da li prkosi , da li iskusava granice do kojih moze ici , da li bog svih tih sitnih ali bitnih detalja , roditelj ostaje jedini "strucan" , jedini koji to dijete stvarno poznaje
tako ce nekad pljes po guzi stvarno biti najbezbolniji nacin , iako , slazem se da je to nesto sto treba izbjegavati , kao uostalom i sve druge metode prisile i kazne
no , kad je potrebno , nema razloga za krivnju
i ponavljam : nikad , nikad udariti (kaznjavati uopce) jer ste ljuti
samo i iskljucivo jer je nesto objektivno lose i jer to lose nije shvaceno
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 16:28   #64
Quote:
zg_sash kaže:
"Kako znate da se vasha jedna pljuska nece pretvoriti u 20 pljuski i kako cete to dijete kazniti ako ne poslusha ni nakon 20 pljuski?"

na isti nacin kao sto ti znas da tvoje ili necije urlanje na dijete nece prerasti u vrijedanje , pa u mlacenje
pa vi ste meni rekli da ja to ne mogu znat - nego da cu vidjeti kad budem imala djecu

kako sad odjednom da se moze znati?
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 16:31   #65
i samo da napomenem, ovdje je od proshlog tjedna zakonom kaznjivo pljusnuti djecu ispod 2 godine starosti i iznad 12 godina, NIKAD se ne smije dijete udariti nicim drugim nego rukom i SAMO po guzi i NIKAD u ljutnji

ako se bilo sto od toga napravi u pitanju je kriminalni prekrsaj i zatvorska ili uvjetna kazna

ali je pitanje pred sudom i dalje da se i to sasvim ogranicemo pljuskanje rukom po guzi od 3 do 12-te godine isto zabrani

i nadam se da hoce
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 19:22   #66
To je nešto najgluplje što sam u životu čula. Trebalo bi ga kompletno zabranit.
LadyFel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 22:22   #67
Quote:
zg_sash kaže:

i ponavljam : nikad , nikad udariti (kaznjavati uopce) jer ste ljuti
Ovo me priznajem , ostavlja zbunjenom.
Zasto?
Ljudi udare djecu bas zato sto su ljuti. Ja sam svoje djete udarila jer sam bila izbezumljena i ljuta, ravno na licu mjesta.
Pitam se sto je bolje i normalnije - pljusnuti ga preko guze odmah nakon sto je izletio na cestu ( moj slucaj ) ili mirno nastaviti setnju, doci kuci dva-tri sata kasnije, i stalozenim mu tonom reci neka se namjesti te ga odalamiti po guzi. Onda mu ici objasnjavati - jel' se sjeca kad je ono...., e pa zato sad.... Da sam ja dijete - tek mi onda nista ne bi bilo jasno.
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 23:36   #68
Quote:
margarita kaže:
ali onda dijete nije raspusteno i neposlushno

nego mu treba pomoc

odvesti psihologu a ne reci "ja mu ne mogu nista"

pa ga jos pljusnuti

dakle postoji nacin

nego niko im od "zastupnika" tjelesnog kaznjavanja nije odgovorio na pitanje:

?
Do mene je, nisam objasnio da je u ovom slucaju hiperakvtinost nije recena u smisli poremecaja. Nego mali jednostavno zna da mu se nece nista desiti.

Quote:
Kako znate da se vasha jedna pljuska nece pretvoriti u 20 pljuski i kako cete to dijete kazniti ako ne poslusha ni nakon 20 pljuski
Da ti odgovorim sa protupitanjem. Kako ti znas ako se neko jednom potuce negdje da nece slijedeci put nekoga iskajisati nozem ili mu sasuti sarzer u tijelo?
Mislim bezveze.

Na onom proslom topicu sam naveo rezultate istraizivanja.

Nema nikakvih dokaza da cesto a blaze fizicko kaznjavanje ili rijedje a zesce fizicko kaznjavanje ostavlja bilo kakve lose poslijedice na razvoj djeteta. Tako da iako su htjeli da uvedu fizicko kaznjavanje djeteta kao krivicno djelo nisu imali zasto da se uhvate.

Oni koji redovno upotrebljavaju vise od 20 pljuski ili jos gore nacine fizickog maltretiranja cine nekih 5% roditelja i to je obicno jedan takav u zajednici.

Uostalom previse teorije, praksa je drugo.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 09:00   #69
margarita
ja sam nemam vlastite djece , pa ja sigurno nisam bio taj koji ti je mogao reci da cekas svoju
diadora
mislio sam reci da ces dijete kazniti jer je ucinilo nesto nedopusteno/opasno , a ne zato jer je to tebe razljutilo
razlika je ogromna jer tezina kazne ne moze ovisiti o tvom raspolozenju nego o tome sto je dijete napravilo i koliko shvaca da je pogrijesilo
inace , slazem se da je efekt kazne najbolji kad se dogodi odmah iza djela koje ju je zasluzilo
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 18:10   #70
Quote:
hobbit kaže:
Do mene je, nisam objasnio da je u ovom slucaju hiperakvtinost nije recena u smisli poremecaja. Nego mali jednostavno zna da mu se nece nista desiti.


Da ti odgovorim sa protupitanjem. Kako ti znas ako se neko jednom potuce negdje da nece slijedeci put nekoga iskajisati nozem ili mu sasuti sarzer u tijelo?
Mislim bezveze.

Na onom proslom topicu sam naveo rezultate istraizivanja.

Nema nikakvih dokaza da cesto a blaze fizicko kaznjavanje ili rijedje a zesce fizicko kaznjavanje ostavlja bilo kakve lose poslijedice na razvoj djeteta. Tako da iako su htjeli da uvedu fizicko kaznjavanje djeteta kao krivicno djelo nisu imali zasto da se uhvate.

Oni koji redovno upotrebljavaju vise od 20 pljuski ili jos gore nacine fizickog maltretiranja cine nekih 5% roditelja i to je obicno jedan takav u zajednici.

Uostalom previse teorije, praksa je drugo.
ali uvijek treba prvo dobro prouciti teoriju prije nego se upustimo u praksu

a to kako znas da nece neko nekoga izrezati nozem

moje je pitanje bilo sarkasticno jer se meni cijelo vrijeme spocitavalao da "ne mogu znati dok ne budem mama" pa sam zato pitala kako to da mame sad znaju da nece prebit to dijete na mrtvo ime ako im dovoljno zacrni pred ocima ako im sad udijele pljusku/dvije?

jer svi ovdje opisani slucajevi tjelesnog kaznjavanja su bili kad: ih je dijete naljutilo (dakle u afektu - u Canadi kaznjivo) ili kad nisu imale vremena ili strpljenja da drugacije postupe - dakle udarale iz vlastite frustracije

a to za tog petogodisnjaka - ako on zna da mu se nece nista dogoditi ako napravi bilo kakvo sranje - za to je milion posto kriv roditelj (roditelji) kojo ocito ne znaju uspostaviti nikakva pravila niti imaju bilo kakav autoritet kod tog djeteta

nema veze s tim sto ga nisu tukli

da su ga mlatili ko vola u kupusu a poslije to porekli (a vidjela sam takvih slucajeva oko sebe - prvo dijete premlate a onda se rasplacu zajedno s djetetom i izvinjavaju mu se) - mali bi oet radio ista sranja
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 18:12   #71
Quote:
LadyFel kaže:
To je nešto najgluplje što sam u životu čula. Trebalo bi ga kompletno zabranit.
slazem se
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 21:36   #72
ko hoce tuci djecu samo dijete pod ruku i pravac canada!

http://www.cbsnews.com/stories/2004/...in596918.shtml
bilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 22:47   #73
Quote:
margarita kaže:
ali uvijek treba prvo dobro prouciti teoriju prije nego se upustimo u praksu

a to kako znas da nece neko nekoga izrezati nozem

moje je pitanje bilo sarkasticno jer se meni cijelo vrijeme spocitavalao da "ne mogu znati dok ne budem mama" pa sam zato pitala kako to da mame sad znaju da nece prebit to dijete na mrtvo ime ako im dovoljno zacrni pred ocima ako im sad udijele pljusku/dvije?

jer svi ovdje opisani slucajevi tjelesnog kaznjavanja su bili kad: ih je dijete naljutilo (dakle u afektu - u Canadi kaznjivo) ili kad nisu imale vremena ili strpljenja da drugacije postupe - dakle udarale iz vlastite frustracije

a to za tog petogodisnjaka - ako on zna da mu se nece nista dogoditi ako napravi bilo kakvo sranje - za to je milion posto kriv roditelj (roditelji) kojo ocito ne znaju uspostaviti nikakva pravila niti imaju bilo kakav autoritet kod tog djeteta

nema veze s tim sto ga nisu tukli

da su ga mlatili ko vola u kupusu a poslije to porekli (a vidjela sam takvih slucajeva oko sebe - prvo dijete premlate a onda se rasplacu zajedno s djetetom i izvinjavaju mu se) - mali bi oet radio ista sranja
Nemam ti ni ja nista drugo reci nego "Cekaj dok dobijes svoje". Svasta smo i mi nesto citali, gledali, imao svakakvih ubijedjenja, zelis da ispadnes orginalan u podizanju djeteta, imas neku sliku kako bi to sve trebalo da izgleda.
Onda dodje "hands on" i jebiga sve to smo procitali pada u vodu, praksa je drugo.

I nego sta da su reagovali u ljutnji i treba. Uostalom vidjeces. Ipak je to na kraju postavljanje autoriteta i snaga mentalne moci.
Meni je draze ono dijete koje se opire, koje ganja nesto svoje nego ono sto odmah poslusa sve sto mu se kaze.

A ti sada razmisli zasto?

I jos nesto, pored svih tih knjiga i teorija na kraju opet ispadne da je savjet sto ce ti neka baka dati, mnoge bolje pomaze.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk

Zadnje uređivanje ADEX : 05.02.2004. at 01:05.
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 14:43   #74
Quote:
hobbit kaže:
Nemam ti ni ja nista drugo reci nego "Cekaj dok dobijes svoje". Svasta smo i mi nesto citali, gledali, imao svakakvih ubijedjenja, zelis da ispadnes orginalan u podizanju djeteta, imas neku sliku kako bi to sve trebalo da izgleda.
Onda dodje "hands on" i jebiga sve to smo procitali pada u vodu, praksa je drugo.

I nego sta da su reagovali u ljutnji i treba. Uostalom vidjeces. Ipak je to na kraju postavljanje autoriteta i snaga mentalne moci.
Meni je draze ono dijete koje se opire, koje ganja nesto svoje nego ono sto odmah poslusa sve sto mu se kaze.

A ti sada razmisli zasto?

I jos nesto, pored svih tih knjiga i teorija na kraju opet ispadne da je savjet sto ce ti neka baka dati, mnoge bolje pomaze.
da - naravno
opet ono staro - cekaj da dobijes svoje

e pa ja svoje necu tuci kao sto nije ni moj otac nas a njegova mama - moja vrla baka mu je takve savjete davala

margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 22:20   #75
Quote:
margarita kaže:
da - naravno
opet ono staro - cekaj da dobijes svoje

e pa ja svoje necu tuci kao sto nije ni moj otac nas a njegova mama - moja vrla baka mu je takve savjete davala

Nije otac a mama?

Netucem ni ja svoje curice ali razumijem ako se to desi.

A bake sam spomenuo ne u vezi tuce nego u vezi teorije i prakse. Jedna baka ti moze bolje dati savjet oko cuvanja ili lijecenja dijeteta nego neka knjiga ili jebatanje po doktorima.

Da i ovako, sjedi se za stolom u dnevnom pije se kava ima i kolacica na stolu. Dijete od dvije godine naravno napada stol i svasta bi diralo.
Baka ima mali brezov prutic duzine nekih 20 cm kao pridje ona malo podigne glas i puc po ruci. Boli, nema placa, dijete krece opet i opet puc. Ovaj put plac ali ne prilazi stolu. Krece u zadnji pokusaj, baka samo pokaze prut. Dijete zna i trazi drugu zanimaciju. Kava se moze na miru popiti.
Drugi put kada se kava pije dijete opet krene ali ovaj put je dovoljno samo pokazati prut.

O takvom fizickom kaznjavanju ja govorim. A ne mlacenju kaisima ili samarima ili sta ti ja znam.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 08:53   #76
Quote:
hobbit kaže:

Da i ovako, sjedi se za stolom u dnevnom pije se kava ima i kolacica na stolu. Dijete od dvije godine naravno napada stol i svasta bi diralo.
Baka ima mali brezov prutic duzine nekih 20 cm kao pridje ona malo podigne glas i puc po ruci. Boli, nema placa, dijete krece opet i opet puc. Ovaj put plac ali ne prilazi stolu. Krece u zadnji pokusaj, baka samo pokaze prut. Dijete zna i trazi drugu zanimaciju. Kava se moze na miru popiti.
Drugi put kada se kava pije dijete opet krene ali ovaj put je dovoljno samo pokazati prut.
Nish osobno...

Ali ovako i lavove u cirkusu dresiraju...

I kasnije im ne smiiju ledja okrenut.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 13:27   #77

a kaj smijes okrenuti nedresiranom lavu ?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2004., 17:28   #78
nikad, to je samo znak necije slabosti...ak ne zna drukcije pa lupi
__________________
malo sunca u hladnoj vodi
histeria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2004., 22:17   #79
Quote:
magic kaže:
Nish osobno...

Ali ovako i lavove u cirkusu dresiraju...

I kasnije im ne smiiju ledja okrenut.
Dobro da cu ti adresu svoje bake pa joj ti to lijepo objasni. Mislim to sa lavovima i ledjima.

Je, sva djeca i sva unucad i sva praunucad su joj okrenula ledja
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 13:13   #80
Quote:
hobbit kaže:
Je, sva djeca i sva unucad i sva praunucad su joj okrenula ledja
Hobbit, nije to bilo da će joj djeca leđa okrenut, nego da ona njima ne bi smjela okrenut leđa, poput trenera lavova...

A ja baš zbog primjera koji si gore naveo s prutom nemam namjeru svoju djecu ostavljat bakama i djedovima na čuvanje - jer sam se već iz razgovora uvjerila da su njihove odgojne metode drugačije od mojih. Pa bi onda bilo još više sranja ako mu vidim trag pruta ili čujem da ga je netko pljusnuo - već sam rekla, ta ga osoba više nikad ne bi vidjela u životu.
LadyFel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:15.