Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2015., 20:06   #61
Meni izgleda kao da je uštekan. Radi već 15 god. tako, dobro je.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 13:48   #62
eto opet mene...
ljetos mi se jednom dvaput prilikom paljenja upalila lampica abs i abs ne radi tada, al nakon kocenja il dva on proradi ugasi se lampica i nikom nista..

sad sam primjetio da kada idem reko bih ispod 30-20kmh i lagano stisnem kocnicu odmah pali abs (lampica ne svjetli) znaci osjetim ga na papucici i auto "ne koci".. ako opletem na kocnicu punom snagom on zablokira (ako idem sporije od 20 cini mi se) i stane, ako idem brze od 30 i stisnem kocnicu on uredno odradi abs... znaci kad se krecem polako i stisnem kocnicu lagano on se upali BEZ POTREBE...

gdje da trazim problem... golf4 sdi, 1999g...

najlakse potaknuti na to ga je u prvoj, lagani gas i lagano kocnicu i isto vrijeme.. abs "lupa" a nema potrebe...
nisam jos bio kod majstora idem sljedeci tjedan vjerojatno al cisto ovako ako bi mozda mogao negdje pogledati ako je problem neki koji mogu sam popraviti
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 14:17   #63
dijagnostika bi trebala reći koji od senzora (koji kotač) daje krivi signal.
dotad provjeri nazubljene prstenove na unutrašnjoj strani svakog kotača. ako su cijeli, dobro.
ako je neki puknuo, zna od toga nastat ovakvih problema.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 17:09   #64
Što se tiče potrošnje ulja... Moj tata vozi golf 4 SDI 2001., trosi oko 1,5l ulja na 10000km, presao 350000km na ininom ulju stalno. Pratio sam od zadnje promjene ulja potrošnju i čini mi se kad je u autu novo ulje da troši puno manje. Ne znam jel slučajno i koliko smisla ima ali na prvih 5000 sam možda pola litre dolio a u zadnjih 5000 još litru, sad je taman vrijeme za izmjenu.

Ako je netko zainteresiran za jos neka iskustva s tim autom mogu napisati
ivanboz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 10:09   #65
Ah, prvi auto koji sam dobio u ruke. Nas obiteljski auto, 2000., trenutno je na jedva 200tis km, pouzdan, malo trosi, redovito servisiran, odveo nas je kud god je trebalo, nekad i gdje nije, je da je malo tromiji, do 150 ga treba cekati, nema prestizanja kamiona na kratkim relacijama ili uletanja u skarice, al boze mili, 68KS ni nije za te radnje. U ovih 14 godina koliko je kod nas nikakvih kvarova osim onih redovitih promjena ulja i zaruljica i dijelova koje se prirodno habaju kao sto su pakne i diskovi.
Odvest ce te gdje trebas, e sad, mozda 5min kasnije nego neki jaci, ali ce manje potrositi.
Ako se ne misli jurcati s njim, pristojan autic.
semperfidelis67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 11:02   #66
Quote:
ivanboz kaže: Pogledaj post
Što se tiče potrošnje ulja... Moj tata vozi golf 4 SDI 2001., trosi oko 1,5l ulja na 10000km, presao 350000km na ininom ulju stalno. Pratio sam od zadnje promjene ulja potrošnju i čini mi se kad je u autu novo ulje da troši puno manje. Ne znam jel slučajno i koliko smisla ima ali na prvih 5000 sam možda pola litre dolio a u zadnjih 5000 još litru, sad je taman vrijeme za izmjenu.

Ako je netko zainteresiran za jos neka iskustva s tim autom mogu napisati
Ako ti auto u početku intervala troši manje ulja nego na kraju znači da ili je interval predug ili je ulje loše (za taj motor).

Raspadnu se VI improveri i ulje postane ko voda - ja bi razmislio o drugom ulju.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 16:08   #67
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ako ti auto u početku intervala troši manje ulja nego na kraju znači da ili je interval predug ili je ulje loše (za taj motor).

Raspadnu se VI improveri i ulje postane ko voda - ja bi razmislio o drugom ulju.
U pitanju je Delta sint 10W-40. Nema vidljive promjene u viskozitetu tako da pretpostavljam da se ulje nije razbilo. Interval je 10000km a dobro radi do 6000 cca, kasnije se motor više čuje a ulje bude JAKO crno.
Imam BMW compact 318ti iz 1996. u kojem je zadnje bio Castrol magnatec 10W-40 i ulje je nakon 13000 izgledalo bolje nego ovo nakon 2000 tako da mislim da je dosta do ulja ali vjerojatno i do motora.
ivanboz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 22:18   #68
..ponovo problem

nedavno sam minja remenicu alternatora i posli par dana voznje mi se vise ne pali lampica baterije
kako auto normalno pali nisam ga vraca mestru ali sad ima ponekad cudan zvuk
pari ko da sam upalia mlin za kavu ?
kosara9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 21:14   #69
a kako sdi podnosi ložu ili plavo dizlo?
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 20:16   #70
isto ko i eurodizel =)
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 20:23   #71
hvala na odgovoru
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:27.