Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2018., 14:27   #1
BMW 4 kupovina

Stiglo je vrijeme za kupovinu automobila a najvise me zanima BMW cetvorka.
Gledam uzeti polovnu do 100t km i da je cijenom do nekih 250k kuna.
Sad me zanima da li mi je bolje gledati njemacku ili hrvatsku po tom pitanju? Da li se moze uopce naci za te novce?
Ima li kakvih poznatih tvornickig gresaka na tim cetvorkama (znam da su trojke imale nekih serijskih problema)?
Ima li mozda kojih drugi preporuka za auto u tom cjenovnom rangu?
Perkan777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 14:35   #2
koliko znam serja 4 i serija 3 su gotovo iste, tako da problemi koji su pratili 3cu sigurno su pratili i 4ku. mislim da nekih problema nebi trebao imati, da ne ponavljam, ja sam sa svojim imao (lanac, zamajac, i još poneka sitnica koji su rješeni u jamstvu), auto radi i vozi se ka urica, pa tako mislim da će biti i sa tvojom budućom serijom 4. mislim da od 2014., ili 2015. godine nema ni tih famoznih problema s lancem. ja sam u 2015. godini ima u jamstvu taj veliki servis di su mi sve to riješili. moja preporuka ti je auto iz 1. ruke, i obavezno sve održavano u ovlaštenom, svaka čast svakom, ali to je ipak novi auto.

u tom cjenovnom rangu, ja bi oko bacija na najnoviji A5, ako se da naći neki rabljeni iako je to baš novi novi model, oni prošli mi nema smisla jer se nije mjenja od 2009. godine, ali ovi novi, vozija, vidija, avion je.
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 14:51   #3
Zahvajujem na odgovoru.
e da upravo za taj problem sa lancem sam citao bas na ovom forumu. Koliko znam BMW 4 nebi trebao imati problema sa tim posto se proizvodi tek od 2014.
Reci mi samo sto se tice kilometraze, vidim dosta ih ima po 120-130t km. Jeli to vec puno i krecu li tad veci servisi?
Koliko tebe izadje odrzavanje auta?
Puno hvala
Perkan777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 15:32   #4
Ja sam sada na 230.000 km, tako da mislim da nekih 120.000 km neće biti prevelik problem za takav auto. Bitno je samo održavati ga redovno. Što se tiče održavanja, a ono, kako što, definitivno najskuplje je bio taj lanac i zamašnjak (no to nisam mora platiti, na sreću), druga stvar je bio kuplung (kvačilo i lamela), neznan sada točan iznos, ali nekih 1500 eura, no ovdi u DE je održavanje svakako skupo. Redovni servis su cca 250 eura, kako kada, no cijene su kod nas u HR povoljnije nega ovdi, i to znatno. Bio sam par puta kod nas u BMW servisu i znam da je cijena Ok, ulje ako se ne varam oko 1000 kuna.

Gume, kočnice, felge, sve to ovisi o tvojim afinitetima, no kao orijentacija, gume 17 zoll oko 5000 kuna za 4 kom, isto tako zimske, kočnice isto oko 5000 kuna (sada sam stavio Zimmerman, prije sam oem BMW).
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 22:48   #5
Ako kupujes dizela bjezi od bilo koje verzije 2.0 dizela.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 08:12   #6
zašto bježati od 2.0d ?

kupiš >2014-to godište i izbjegao si problem s lancem. da nema tog famoznog lanca, po meni je to najbolji dizelaš od 2000 kubika
aligator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 09:52   #7
Pa lanac se zamijeni.
Kad kupujes auto ukalkuliras zamjenu i ciao...
Ja svaki auto koji kupujem odredim cifru plus oveci servis(namjerno nisam napisao veliki servis jer bi skocili neki na zadnje noge) i to je to. Dosad me niti jedan auto nije iznevjerio. Ili sam imao srece...
A sto se tice cetvorke, trica ko trica.... Sve je vec receno...
Jos kad vidim koliko malo mjesta unutra ima te prastare instrumente i onu gumu na rucnoj...
Ali zato izvana dizajn grandcoupe odliiicccccnnnoooooo izgleda...
Po meni je to auto za dvije osobe i voznja nedjeljom.
Al zato bi trebala biti motorizacija pod haubom
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 10:08   #8
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
Pa lanac se zamijeni.
Kad kupujes auto ukalkuliras zamjenu i ciao...
Ja svaki auto koji kupujem odredim cifru plus oveci servis(namjerno nisam napisao veliki servis jer bi skocili neki na zadnje noge) i to je to. Dosad me niti jedan auto nije iznevjerio. Ili sam imao srece...
Upravo tako i ja radim. Mislim da izgledi za "sreću" s autom na taj način budu dosta veći nego da se kuna ne stavi u njega.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 10:34   #9
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ako kupujes dizela bjezi od bilo koje verzije 2.0 dizela.
drobiš gluposti. Da si barem neki argument za ovu izjavu napisao
!!MEDO!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 16:47   #10
A što misliš o ovome??

http://www.transauto.hr/detalji/osob...nije-uvoz-3399
ribaricr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 22:09   #11
Kako je lijep s tim svjetlima u pm. Bolesno.
Brbljavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 22:14   #12
Quote:
!!MEDO!! kaže: Pogledaj post
drobiš gluposti. Da si barem neki argument za ovu izjavu napisao
decko, de odi malo papat griz, auti su za znalce, ne za djecu u pelenama.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 17.01.2018., 22:18   #13
Problemi sa 2.0 N motorima sezu od negdje 2006e , pa sve do cca 2013e godine .. naravno sto noviji to je manje prijavljenih problema ali bilo je pucanja i kod tih godista.
Nevjerovatno za jednu takvu marku ali tak je kak je.
Znaci ili ukalkulirati cca hiljadarku € za zamjenu lanca, ili ici na veci motor sta sa sobom opet povlaci svoje.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 22:36   #14
Znaci da treba sacuvati oko 1000 eura za lanac, 1500 za set kvacila te oko 150-250 za servis. Vjerovatno nece doci niti na dobrim gumams.

Sto znaci da vec prije kupovine, trebas skloniti oko 3000 eura, mozda i 3500 ako zelis mjenjati i gume. E da, na 120tkm, vjerovatno ce trebati raditi i kocnice. Zaokruzi ukupnu cifru za svaki slucaj na 4000 eura.
__________________
Mazda CX-5 2.5, Toyota Corolla 1.8, Ford Mustang 3.7 V6, Mazda 626 2.0, Audi A6 2.7 V6, Pezo 307 1.6, VW Jetta 1.8T, Dodge Stratus 2.4, Kia Ceed 1.4, Reno Clio 1.4, Rover 400 2.0D, Audi 80 1.8
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 22:59   #15
To su pretjerane cijene. Lanac oko 4tkn, zamašnjak na "pravoj" verziji ne postoji, egr 1300kn i to je to. Lanac valja zamijeniti do 180.000km, čak i najnovijim N47 motorima, ili kad počne proizvoditi zvukove.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 23:08   #16
Znaci da je prava verzija sa automatikom?

Ali eto, i da gleda cijene u HR, imamo 4000 kuna za lanac, EGr 1300 kuna, trebat ce mu set guma, to je sigurno preko 1000 kuna, pametno bi bilo odraditi i redovni servis i pogledati kocnice. Jos ako ipak insistira na rucnom mjenjacu....
__________________
Mazda CX-5 2.5, Toyota Corolla 1.8, Ford Mustang 3.7 V6, Mazda 626 2.0, Audi A6 2.7 V6, Pezo 307 1.6, VW Jetta 1.8T, Dodge Stratus 2.4, Kia Ceed 1.4, Reno Clio 1.4, Rover 400 2.0D, Audi 80 1.8
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 23:22   #17
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Znaci da treba sacuvati oko 1000 eura za lanac, 1500 za set kvacila te oko 150-250 za servis. Vjerovatno nece doci niti na dobrim gumams.

Sto znaci da vec prije kupovine, trebas skloniti oko 3000 eura, mozda i 3500 ako zelis mjenjati i gume. E da, na 120tkm, vjerovatno ce trebati raditi i kocnice. Zaokruzi ukupnu cifru za svaki slucaj na 4000 eura.
Ako je šaltung barem 2000€ ostaviti sa strane ako ne postoji čvrst dokaz da je isti promijenjen.
Do 150 tkm nakon izmjene bi trebao biti mir, nakon toga bi ga trebalo opet promijeniti da se bude siguran, jer je najviše havarija bilo između 150-200 tkm.

Zato taj auto trenutno nije toliko popularan kao rabljeni (mislim prodajni) kod nas. Prijašnja verzija se bolje prodavala.
Al jbg., tko voli, to će platiti i voziti propeler. Nema tu puno pameti.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 00:07   #18
I ja bih volio iskusiti dobar ( brz ) BMW jer ga nisam nikada posjedovao a znao sam imati zelju. No kako god okrenem, strah me je jer sam vidio/cuo svasta a nisam bogat niti posebno spretan oko automobila pa da mi nije bitna pouzdanost tj cijena popravka.

Mozda nekada uzmem si na lizing, jer mi se to cini kao dobra prilika bez rizika. Odlicno za kukavice bez mehanicarskih sklonosti.
__________________
Mazda CX-5 2.5, Toyota Corolla 1.8, Ford Mustang 3.7 V6, Mazda 626 2.0, Audi A6 2.7 V6, Pezo 307 1.6, VW Jetta 1.8T, Dodge Stratus 2.4, Kia Ceed 1.4, Reno Clio 1.4, Rover 400 2.0D, Audi 80 1.8
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 13:29   #19
Zahvaljujem svima na odgovorima. Koliko znam problem sa lancima je rijesen pa nebih trebao imati sa tim problema?
Naravno planirao sam odmah ga odvesti na servis i kupiti set guma za njega i naravno puno kasko osiguranje jer sam mladi vozac i prvi auto sa stranjim pogonom. Audi mi se nikako ne svidja.
Ovo sto ste pisali egr,kvacilo,lanac i jos ostale kerefeke, na koliko km bi se to trebalo mjenjati?
Perkan777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 13:54   #20
Quote:
Perkan777 kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem svima na odgovorima. Koliko znam problem sa lancima je rijesen pa nebih trebao imati sa tim problema?
Naravno planirao sam odmah ga odvesti na servis i kupiti set guma za njega i naravno puno kasko osiguranje jer sam mladi vozac i prvi auto sa stranjim pogonom. Audi mi se nikako ne svidja.
Ovo sto ste pisali egr,kvacilo,lanac i jos ostale kerefeke, na koliko km bi se to trebalo mjenjati?
Ovak, od 2015 su ti krenuli novi "modularni" BMW motori. 2.0L diesel ti je sada oznake B47 i sa time ne bi smio imati problem s lancem a i općenito je motor moderniji.
Stariji su N47 i za njih vrijedi kao i za ranije trojke. Famozni lanac je poboljšan na novijim serijama N47 ali nije potpuno otklonjen problem.
Inače ovo sa kvačilom i egr-om prvi put čujem ali dobro...valjda je tak.

Inače i što se tih lanaca tiče, tvornički servisni interval za ulje je retardiran, mijenjaj na 10-15 a ne na 30k i bit će to skroz ok.

E da ovo sa stražnjim pogonom neka te ne brine, nije to kockica, ljudi pričaju budalaštine...
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:33.