Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2006., 07:50   #121
Quote:
chupava&dlakava kaže:
je, i mene to zanima?!

i koliko to solarij može zamijeniti?! nisam kvarc-fan i nebi nikad htjela bit onako umjetno smeđa...wannabe ljeto usred zime... al ak to ima ikakav pozitivan učinak, jednom-dvaput tjedno bi se zaletila... sve za ljepotu
Nisam ni ja neki fan ali sam primjetila da meni jako pomaže. Prije nego sam krenula sad nedavno, bilo mi je jedno od gorih razdoblja. Sreća da nije bilo vruće pa sam mogla odjećom zakamuflirat.Apsolutno mi ništa nije pomagalo, koža mi je bila crvena, krastava, ranjava i rekoh - idem opet probat sa solarijem, ako mi je prije pomoglo možda bude opet. Za ne povjerovat koliko je to bilo poboljšanje u samo tjedan dana. Istina, promijenila sam sapun koji vjerujem isto pomaže, ali mislim da je tu solarij imao najvećeg efekta. Sad bih išla jednom tjedno ili jednom u dva tjedna, čisto da sve održim pod kontrolom.
Još sam potrefila period popusta pa se nisam ni istrošila
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 08:24   #122
Sad kad je nekoliko tema spojeno i kad sam malo pročitao o problemima kod a.d. moji ekcemi se čine mila majka. Svaka vam čast, ljudi!
Ja sam sa ovih svojih nekoliko krasta bio u periodu kad sem htio ubiti nekog i baciti bombu na sve dermatološke ambulante. A onda pročitam: "Juhu, danas sam skinula zavoje, život je lijep!". Držte se svi!

BTW, moj standardni epikutani test, 20 alergena (mogo sam i pitat koji ) sve negativno. Dobra stvar u cijeloj ovoj priči je da sam zdrav ko dren (jel zna neko šta je dren?). Čovek od gvožđa
Sinoć sam se napokon nakon tjedan dana namazao Elocomom! Uf, koje olakšanje danas! To mi je fascinantno kako se ekcemi povlače na očigled. Još kad bi i tak htjeli ostati...
Malo me bedira što sam jučer pogledao sve one linkove koje je neko ostavio i tam piše da se numularni ekcem (kronično govno, btw) javlja najčešće kod muškaraca od 55-65 godina, a da je blaža pojava moguća u ranijoj dobi (25-30). Znači, ako mi se ovo sad i povuće (blaža ), za 30 godina ću biti Crusty the clown!
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 08:46   #123
Quote:
wardancer kaže:
Hm, ne kužim. Zašto bi im bilo teže naći jedan topic od drugog?
Mislio sam da će spojiti topic atopijski sa stresom i da će se novi topic zvati stres i..., ovako je dobro. Zadovoljan sam što je ostao topic atopijski dermatitis.
Eps is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 09:52   #124
Quote:
bliss kaže:
Cure, kaj s ovom fototerapijom koja je spomenuta negdje u ovom topicu? Zna li netko nešto o tome - kako djeluje, koliko je djelotvorno, di to ima i tak.
Fototerapija nije kvarc! to je medicinska lampa koja izgleda kao kvarc lampa. emitira uvb zrake koje pomazu kozi da se regenerira. posto imam psorijazu imam puno iskustva s njom i mogu vam reci da fakat pomaze!

na salati vam se izvodi ta fototerapija. a i dobro bi vam bilo da odete tamo kod doktora jer su oni bas poznati za lijecenje koznih bolestina i uho-grlo-nos.

djeluje tako da odes na nju 2-3 put tjedno kroz odredeni period.
ak imas jos pitanja slobodno me pitaj meni ti je to ko doma
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 09:55   #125
Quote:
emergence kaže:
Fototerapija nije kvarc!
Znam da nije. Zato i pitam jer ne znam dovoljno o tome. Ali primjetila sam da i kvarc pomaže

Pa evo, mogla bi nam malo objasniti za kakve se sve kožne promjene koristi fototerapija, koliko košta, kak se naruči....
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 10:59   #126
Quote:
bliss kaže:
Znam da nije. Zato i pitam jer ne znam dovoljno o tome. Ali primjetila sam da i kvarc pomaže

Pa evo, mogla bi nam malo objasniti za kakve se sve kožne promjene koristi fototerapija, koliko košta, kak se naruči....
koristi se osim za psorijazu i za druge kozne promjene. ne znam tocno za koje ali valjda za sve oblike dermatitisa.
meni je moja dokica opce prakse dala uputnicu za specijalista na salatu tamo se upises u karton i to je to. ja sam student pa imam socijalno i ta mi se terapija ne naplacuje.

no mislim da je cijena oko 50kn...
znaci trebala bi otici doktorima na salatu tamo se s njima dogovoriti za kreme i dali bi ti fototerapija mogla uopce pomoci. oni ce ti tamo sve reci i uputiti te.
anything else?
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 19:05   #127
Quote:
kemik kaže:
cekaj, ak pijes dimidril onda se ne radi o atopijskom, nego o alergijskom dermatitisu, kaj ne???
atopija znaci da imas povecanu predispoziciju za razvoj raznih alergijskih bolesti
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 20:16   #128
kolko minuta/puta tjedno bi trebala otić u solarij da se primjeti neka razlika? da vidim jel mi ima to kakvog (pozitivnog) učinka?
__________________
...luda sam za tobom,
ali ovo jeste vrijeme ludih,
i ja ću za nas osedlati strah,
a ti me ljubi do zla, dok ne izgubim dah...
chupava&dlakava is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 21:35   #129
Koliko si bijela? Ja sam bila prilično bijela (iako ne onoliko koliko sam prirodno bijela, a to je sir ) pa sam krenula s manjom minutažom. Išla sam jednom 6 min, dvaput 8 min (između ta dva sunčanja od 8 minuta sam napravila tri dana pauze), i onda 10 min i tad se već vidjela jako velika razlika. Koža mi je bila u dosta lošem stanju tako da se nije mogla vidjeti neka velika razlika od samo jednog ili dva sunčanja.

Nadam se da bi i tebi pomoglo
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 22:17   #130
ja jako brzo crnim i nikad ne izgorim, al trenutno sam prozirna...onak aristokratski bijela
budem se zaletila za probu par puta...samo me strah jer sam prije maturalne večeri išla na kvarcanje i onda nakon maturalne nisam uopće išla, pa sam postala sva flekava po nogama, jer se boja nije ravnopravno skidala onda sam se pilingirala ko luda, pa je bilo okej
__________________
...luda sam za tobom,
ali ovo jeste vrijeme ludih,
i ja ću za nas osedlati strah,
a ti me ljubi do zla, dok ne izgubim dah...
chupava&dlakava is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 06:53   #131
Onda javi jel ti išta pomoglo
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 09:32   #132
Je, solarij nije fototerapija, ali istina je da može malo pomoći. Meni je dermatolog znao reći da navratim tijekom zime nakratko. Ali tipa jednom tjedno ili tri puta u tjednu pa dva tjedna pauze. I curke, pazite u koji solarij idete, stare lampe vam dugoročno mogu donijeti više štete nego koristi.
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 11:34   #133
Quote:
wardancer kaže:
Je, solarij nije fototerapija, ali istina je da može malo pomoći. Meni je dermatolog znao reći da navratim tijekom zime nakratko. Ali tipa jednom tjedno ili tri puta u tjednu pa dva tjedna pauze. I curke, pazite u koji solarij idete, stare lampe vam dugoročno mogu donijeti više štete nego koristi.
Slažem se. Ne pretjerivat. Evo, meni je već prošlo 10 dana i još ću malo pričekati. I idem u dobar solarij.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 17:35   #134
može par preporuka (na pm)? u koji vi solarij idete? su bolji stojeći, il ležeći? kaj kad ja nju pitam kolko su lampe stare, kak znam da me ne laže? koji odgovor trebam dobit? ja tutlek
__________________
...luda sam za tobom,
ali ovo jeste vrijeme ludih,
i ja ću za nas osedlati strah,
a ti me ljubi do zla, dok ne izgubim dah...
chupava&dlakava is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 20:08   #135
Budem ti na PM poslala gdje ja idem, pa ak ti nije daleko, možeš tamo probat. To je jedini solarij s kojim sam zadovoljna. Svi koje sam prije probala nisu bili za niš.
Ne bih preporučila stojeći. Ovaj salon gdje ja idem ima i ležeći i stojeći, i ženskice su mi same rekle da je ležeći bolji jer ima bolju klimu i jaču zaštitu.

Ovo s lampama je malo nezgodno jer te uvijek mogu muljat, pogotovo ako si nova. Kad neko vrijeme ideš, već te znaju, malo popričate i saznaš neke stvari. Baš mi je prije 2 tjedna ženska rekla da lampe imaju za odradit još 70 sati, a to začas prođe, znači vrlo brzo će promijenit lampe. A solarij je svemirski
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 10:59   #136
Kontaktni alergijski dermatitis

Pozdrav!
Kontaktni alergijski dermatitis ustanovljen mi je prije 10 godina (službeno) iako muku mučim od djetinjstva. Od tada ima boljih i lošijih dana za kožu...posebno ruku. Lice je pod kontrolom, koristim Vichy ali nekako nisam baš previše zadovoljna po sad mislim isprobati Avene. Problem mi je šampon. Bilo koji da koristim, koža ruku uvijek reagira, sigurno i sami znate kako...Dakle zanimaju me vaša iskustva s kozmetikom, što koristite? Da malo razmijenimo iskustva...
tsunami1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 11:50   #137
Imam atopijski dermatitis pa mi ruke opako reagiraju na sve kad je akutno. Probaj s dječjim šamponima (uvijek biraj varijantu sensitive ili clasic il slično, sa što manje dodataka), meni je bio dobar klorane bijeli i ducray za osjetljivu (apoteka, vjerovatno moš nažicat testere- samo im pokaži ruke, pali 100% ). Imaš u aromatici kupiti bazni šampon, bez ičega. Moš ga koristit tako ili dodati eterično ulje za koje znaš da ti ne smeta, (odeš tam, baciš se među testere, prstom naneseš par ulja koja ti pašu na podlakticu-minimalne količine-samo dotakneš vrh bočice i onda dotakneš kožu i vidiš na kaj pošizi). Ili probavaj sve šampone na kojima vidiš da ne sadrže sodium laureth sulfate (jesam, li točno napisala ). Ak sve to ne pomogne: rukavice na ruke, (one tanke-"kirurške"), glavu nagnuti naprijed, oprati, zamotati u ručnik i onda se dalje tuširat, (ako to radiš s glavom unazad, voda uđe u rukavice ).
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 12:05   #138
Aromatica? Gdje je to? Zg?
tsunami1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 14:07   #139
Zagreb, stara vlaška-pri vrhu. Ali ima i u drugim gradovima: www.aromatica.hr
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 16:05   #140
imate sampone bez tog sulfata od alverde. koristim onaj s brezom i super je 14.50kn
skuplji proizvodaci stavljaju u proizvode taj sulfat
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.