Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2006., 15:10   #81
tamnica, si sigurna da si imala rotove osim fizičkog izgleda?
jerbo, 3 rota a svi spavaju u krevetu i turbo su poslušni; khm malo mi je nespojivo s njhovim temperamentom.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 15:19   #82
Quote:
Billi kaže:
treniranje strogoce nema veze s tim. bitno je postaviti odnos sa psom da se zna tko koga slusa. i ako se dobiju ili rotu dozvoli da budu mentalno ravnopravni, oni ce pokusat nametnut svoju volju a znamo kak to ide. meni recimo pas sjedi uz stolic dok jedem, ne smeta mi. ali ocekujem da kad kazem da se makne da poslusa. da se ne bi desilo da nece poslusati, ja ga zelim primit za ogrlicu i maknut, pa da na mene zarezi. i zato imam ful postovanje prema njemu kao takvom i zahtijevam red.
Mi se onda u potpunosti slazemo. I ja sam napisala tu negdje da pas mora slusati. Moj pas moze biti razigran i lezat na krevetu i meni na glavi, ali kada kazem dosta, onda slusa.
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 15:25   #83
Tilla sve je moguce, samo kad te pas dozivljava.
problem u (ne)ravnopravnom odnosu u stanu jer kad idioti nabave takvog cucka i ne znaju kako s njim postupati. onda nastaje problem.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 16:45   #84
Quote:
tilla kaže:
tamnica, si sigurna da si imala rotove osim fizičkog izgleda?
jerbo, 3 rota a svi spavaju u krevetu i turbo su poslušni; khm malo mi je nespojivo s njhovim temperamentom.
Napisala sam da nam je ovo treci rottweiler. Nemam ih trenutno troje, nego je ovaj treci u zivotu.
A nema ni problema da ih imas troje, ako ih lijepo odgojis da slusaju. Oni su ti velike maze i emotivci. Zaigrani jesu, ali ako slusaju, nema problema.
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 17:51   #85
Quote:
zlokobni kaže:
par tornjaka je dovoljan da zaštiti stado od većeg čopora vukova...




Neznam baš...
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 17:59   #86
Quote:
Billi kaže:
moby, ajde u 3 rijeci pa da te skinemo...
rot i ini su kombinacije cuvarskih i borbenih pasa. vrlo podlozni dresurama. prema ljudima pazljivi. ali to nije pas za svakom majmuna. ako pas povrijedi covjeka, moras znati da je to u 100% slucajeva zato sto ga je gazda na neki nacin ujebo. iako je steta nacinjena, treba se znati zasto je do nje doslo. a takovi psi su cesto podlozniji losem pristupu. znaci to nije apriori zao pas ubojica, nego je ono sto je vlasnik od njega napravio.
Npr. tip čiji me je cucak ugrizo je narkić, a nakon što je sazno da me pas ugrizo još ga je i prebio. Odgoj mu očito nije jača strana.
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 18:04   #87
Quote:
Billi kaže:
Tilla sve je moguce, samo kad te pas dozivljava.
problem u (ne)ravnopravnom odnosu u stanu jer kad idioti nabave takvog cucka i ne znaju kako s njim postupati. onda nastaje problem.
ma znam; ali 3 fantastična rotića za redom.
i sama znaš kako se autoritet uvodi
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 18:55   #88
Quote:
tilla kaže:
ma znam; ali 3 fantastična rotića za redom.
i sama znaš kako se autoritet uvodi
Ne znam zasto ti je to nemoguce
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 18:56   #89
ma sve je moguće.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 20:49   #90
Quote:
Kex Doomlich kaže:




Neznam baš...
e, pa zato ja znam. da ne znam, a da ti znas, onda bi ti napisao post, a ne ja! vuk(samac) u direktnom sukobu sa tornjakom nema nikakvih sansi. nije tu samo tornjak u pitanju, i rott bi mu se najebo majke, a ima tu jos i gro pasmina pojedinacno puno jacih od vuka... glavno oruzje vuka nije fizicka snaga pojedinca, nego copor i timski rad, taktika u lovu, itd... dva tornjaka su dovoljna da zaplase(ne da ih razbucaju) veliki copor vukova... da si se ikad susreo sa vukom u zivo(osim u zoo vrtu) shvatio bi koliko su oni zapravo plasljivi!
zlokobni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 20:57   #91
rott je, u pocetku i sluzio cuvanju domacih zivotinja, prvenstveno ovaca, pa ga se i smatra ovcarom. borbe su aktualizirane puno kasnije
zlokobni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 21:00   #92
rott je u proslosti sluzio cuvanju domacih zivotinja, prvenstveno ovaca, pa ga se i smatra ovcarskim psom. borbe su aktualizirane puno kasnije
zlokobni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 21:48   #93
Quote:
Sexanovski kaže:
Pas nije član obitelji. Pas je životinja.
Napokon ispravan stav

Quote:
. Sa svojim "Pas je ravnopravan osobi u obitelji" stavom možeš otići ravno u doktora.

i to ravno u bolničku 32
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 21:50   #94
Quote:
mobyXXL kaže:
i to ravno u bolničku 32
ozbiljno? ni vam loše; i internet imate ko što vidim.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 02:50   #95
Quote:
zlokobni kaže:
e, pa zato ja znam. da ne znam, a da ti znas, onda bi ti napisao post, a ne ja! vuk(samac) u direktnom sukobu sa tornjakom nema nikakvih sansi. nije tu samo tornjak u pitanju, i rott bi mu se najebo majke, a ima tu jos i gro pasmina pojedinacno puno jacih od vuka... glavno oruzje vuka nije fizicka snaga pojedinca, nego copor i timski rad, taktika u lovu, itd... dva tornjaka su dovoljna da zaplase(ne da ih razbucaju) veliki copor vukova... da si se ikad susreo sa vukom u zivo(osim u zoo vrtu) shvatio bi koliko su oni zapravo plasljivi!
Hmm...malo sam se krivo izrazio. Istina, vukovi su plašljivi i neće napadati stado koje čuvaju tornjaci. Ali pretpostavka je da će vukovi napasti stado, e sad, ako su to jako gladni vukovi, ti tornjaci nebuju dobro prošli. Što se tiče 1 on 1 sukoba već sam rekao da nemogu baš svi psi pobjedit vuka. Tornjak je ipak malo masivniji pas...
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 17:18   #96
Quote:
Kex Doomlich kaže:
Tornjak je ipak malo masivniji pas...
i to mu je jedina prednost...to i srcanost. kao da se potuku van damme i mirko cro cop! ma glavno da smo se mi razumjeli...
zlokobni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 19:13   #97
tornjak nema šanse protiv divlje životinje. odn. vuka.
sad je li on masivan ili ne nebitno je za priču; jerbo da je tako ne bi se dogadjali vučji izleti u ovčje tabore koje tornjak čuva.
i da jedan tornjak se može skrit pred šarplanincom i njegovom srčanošću u srazu s vukom.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 19:28   #98
Jebiga, svi vukovi će pobjeći ako vam stado čuva lav
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 08:40   #99
Rottweileri su odlični psi, govorim iz iskustva. A kad se dogodi incident, treba prvo vidjeti tko mu je vlasnik i kako se ophode sa psom. Vidjela sam i previše bolesnika koji misle da im je snažan Rott produžetak onog organa, pa se okolo preseravaju sa psom.Ja sam imala mužaka i ženku i NIKADA nisu pokazivali agresivnost niti prema ljudima niti prema drugim psima, jer smo ih socializirali još kada su bili štenci.Normalno da smo ih uvijek vodili van na povodniku i pazili da slučajno ne dođe do frke s drugim psima.
gea55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 09:36   #100
amen
plavusa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.