Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2010., 17:39   #2081
Nazovi VETOSAN, broj ti je 099 487 716, veterinar je Matija Škulac.

Moj mican je, prije par mjeseci, dobio napad bubrežnih kamenaca u subotu navečer i zvala sam sve žive veterinare i jedino je Škulac nazvao nazad. Imam samo riječi hvale za njega, čovjek je legendaran i da nije njega bilo pitanje je dal mi moj mačak danas bio živ.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 18.04.2010. at 18:09.
leeloo27 is offline  
Old 19.04.2010., 11:09   #2082
Lapdog, jesi li ono neki dan meni za Nestora (iz NA) napisala pola "humanog" Linex-a?
Baš sam danas kupila Linex (bakterijice), pa ću mu dati. Baš se bio sredio na čak puna dva dana i sinoć, kad sam bila umorna, umjesto da sredim pureća srca ja mu dam 200grama (dvije vrećice) Pedigree-a i jutros se nađem u deep sh...

Bez uvrede, ali Hills' mi je preskup, pa ću ja svom đukiju uglavnom kuhati (piletina, srca i slično...).

Nadam se da Linex brzo djeluje, jer sam jutros sa očisititi komu s pločnika iskoristila čitave novine i to onako natrgane i zgužvane u kugle....

Za sve moje "kolege" kojima pasići iz azila rade probleme, obratite pažnju- svašta se dogodi i onima koji su kupili rasne pse. Naši pasići? hmmm. Hranjeni su onim što su im mogli kupiti, a to svakako nije bio Hills'. Što se tiče Nestora, taj se još prenemaže za komad mesa ovaj ili onaj ili keksić ovakav ili onakav (bi-ne bi), ali nikad ne propušta progutati komad kruha bačen za golubove (sad kad sam to shvatila. pazom da to ne radi-da se još ne bi otrovao iako nisam čula da je netko u Splitu trovao golubove...). tko zna što naši siročići pokusaju i prije nego dođu u sklonište za pse.....samo da bi preživjeli.
St Vanja is offline  
Old 19.04.2010., 12:52   #2083
Da, po pola Linea kad ima proljev. Od dobrih, a manje skupih hrana ima Alleva i Brit Care. Jedino neznam jel ih ima u Splitu. Pedigree, Chapi i općenito sve što ima u običnim supermarketima je najniža moguća kvaliteta i bilo bi dobro izbjegavati. A za pse sa problematičnom probavom nikako.

Koju je hranu jeo u NA? Možda da se nabavi ista barem za početak ili neka od skupljih (ove linije medicinskih hrana, baš za proljev) dok traje prilagodba na novi dom.
lapdog is offline  
Old 19.04.2010., 14:07   #2084
Hmm. Ekipa iz NA i nije baš često na forumu, ili su bar tihi. Preko moba se obično čujem, tj pročitam s Tsev, a gospođa Helena mi je uglavnom neuhvatljiva.....Na bilo koji odgovor od njih čekam po bar pet dana. Za Chappi znam da je totalni promšaj, a za Pedigree nisam znala. Kad pogledam koliko novca troše na reklamiranje...nisu li to mogli utrošiti u kvalitetniju sirovinu?
St Vanja is offline  
Old 19.04.2010., 15:12   #2085
Eh, od mnogih čujem kako ih je upravo reklamiranje prevarilo. Ali, srećom, danas možemo provjeriti informacije dalje od tv-a. A i cijena ih otkriva. Da je sve što se reklamira najbolje, imali bi svi punu kuću Topshop proizvoda, krečka, bicikle bez kotača, čarobnih uređaja i krema za pretvarenje sala u trbušnjake...

Uglavnom, kuhati bi bilo dobro, ali prvo istražiti što sve psu treba (i koja količina).

Za proljev- dijetna hrana, npr. raskuhana riža (rižina sluz) i bijela pileća prsa+Linex ili ugljen par dana. Ako ne upali, stolicu na analizu.

Kada se riješi proljev, ja bih ga hranila hranom koju je jeo u azilu, pa postepeno dodavala novu (kvalitetniju) i dodavala je sve više, a stare sve manje, dok staru potpuno ne zamjeni nova.

A vrste hrane što se tiče, priušti mu što bolje možeš, te se režima prehrane drži bez previše eksprimentiranja i to je to. Baci oko i na VMP vitamine.

By the way, u Splitu redovito truju sve živo (prvenstveno mačke, tehnikama koje samo extra besposlen i totalno poremećen um može smisliti), pa obavezno posveti pažnju i vrijeme odučavanju od stavljanje ičega u usta kada je vani.
lapdog is offline  
Old 19.04.2010., 15:58   #2086
Kako je maca? Jeste je vodili kod veterinara?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 19.04.2010., 22:14   #2087
kako moj pas ima ucestale proljeve znala sam mu dat linex ili ugljen i kad sam to napomenula veterinarki rekla je da mu to nikako ne dajem da se to ne smije,nego maknut hranu na 24h,vodu bar pol dana a ja kazem a sta ako dehidrira ne jede ne pije ona kaze nece.a bas mu bude zlo da jedva na nogama jadnik stoji...
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Old 20.04.2010., 11:47   #2088
Cura je očito bila na forumu, ali ništa od novosti. Mrzim kad mi se želudac stišće zbog tuđe životinje. It makes me real mad!
__________________
mrzim lovce i neodgovorne roditelje svih vrsta, kao i one koji iz svoje vlastite bijede seru po poštenim ljudima
notrzan is offline  
Old 20.04.2010., 11:56   #2089
Šarplaninac - ponašanje

Pozdrav svima.
Ako ima tko ovdje da se je susreo sa slicnom situacijom, naime, prije par dana mi se pas poceo tresti, bio je pobjego kroz ogradu i vratio se za par minuta sav cudan, hoda u jednu stranu i sav se trese, bili kod veterinara i ona mu dala analgetik za bolove i neke tablete da pije, ne zna tocno sto je to, do prije par dana su mu se tresle samo zadnje noge, odnosno zadnji dio a sada se je vec poceo trest i prednji dio, odnosno polako se cijeli trese, a sto me najvise zabrinjava cijelo vrijeme dise jako, cijelo vrijeme na usta i jezikom dosta izbacenim za van a k tome mu je i dosta crven jezik.
Pa eto ako neko zna kako bi mu mogao pomoci ili ako se netko susreo sa takvom situacijom ili ima nekoga tko bi mi mogao pomoci neka se samo javi.
hvala.
__________________
sjebek is online :)
Sjebek is offline  
Old 20.04.2010., 12:02   #2090
Ja se nadam da su ipak odveli macu kod veta.

Znam da Škulac ako su ga zvali se sigurno javio jer je on jedan od rijetkih koji stvarno voli životinje i nije mu se teško dići ni u pola noći zbog njih. Ja sam inače vodila svoje mačke kod Furyja al kako mi se jedino Škulac javio kad mi je bilo hitno sa micanom ne pada mi napamet ih voditi ni kod jednog drugog veta osim njega.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 20.04.2010., 12:09   #2091
Hvala, Lapdog. Evo, upravo sam skuhala piletinu, riža je sva sluzava, novi Linex (beloved bakterije spreman)..
Najluđe od svega je što je Nesti živahan i razigrana (ja ne baš toliko dok u 6 ujutro perem pločice u kuhinji prije nego mi muž to vidi).

a to što kažeš da treba paziti na zatrovanu hranu po splitu...to me prevarilo s kruhom, jer kad odustane od kioščice ili komadića salame. očekujem da neće na kruh..kad ono!


Čim stigne knjižica, vodim mališana vetu, dakle, za koji dan.....

Nemate pojma kako je sladak, umiljat i zahvalan pasić. Najbolje je od svega što "pas nema glas". Ne laje u stanu!


ooooooo, vjerujem da je tvoja vetica možda u pravu, ali kad smo kod togf 2učestale" ja bih tražila mišljenje i drguog veta. vidjet ćemo kako ćemo proći Nesti i ja sa ovim sh....
St Vanja is offline  
Old 20.04.2010., 12:40   #2092
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
kako moj pas ima ucestale proljeve znala sam mu dat linex ili ugljen i kad sam to napomenula veterinarki rekla je da mu to nikako ne dajem da se to ne smije,nego maknut hranu na 24h,vodu bar pol dana a ja kazem a sta ako dehidrira ne jede ne pije ona kaze nece.a bas mu bude zlo da jedva na nogama jadnik stoji...
Ovo su savjeti za prvu ruku i uspješno rješavaju proljev uzrokovan npr. kad pas pojede nešto što nebi smio ili mu nešto naškodi pa ga prosere da oprostite. Ako se problem često ponavlja, onda je tu nešto više od "pojeo sam krivo". Imam starijeg psa sa kroničnim problemima s crijevima (crijeva "popuštaju") koji se očituje ko kroničan proljev čak s tragovima krvi. Natečena i bolna guza i, kao posljedica učestalog kakanja (i vjerojatno naprezanja) hemeroidi. Naravno da onda jednokratno dati Linex ili ugljen ništa njemu ne znači. Ako je baš loše, završi na injekcijama, a inače se strogo pazi što jede, isključivo medicinski dehidrat i kuhanana riža s tu i tamo malo piletine ili mrkvice. Sve ostalo, uključujući i Intestinal (RC i Hills) konzerve njemu uzrokuju proljev.

Kad je to krenilo, mislili smo, ajde proljev ništa strašno ni neobično. Kada se nije rješilo za 2-3 dana otišli smo vetu na pretrage koje su uključivale rtg i analizu stolice i prema tome skužili što je te se prebacili na posebnu klopu.

Ovo maknuti hranu je ok, kada mi je Kona bila proljevasta, skuhala sam joj malo riže i piletine, čisto da mrvicu pojede, zgurala ugljen i sljedeće dane davala djetno, te nastavila s manjim količinama dehidrata. U dva dana je prošlo, valjda je vani požderala nešto što nije smjela (bila je tada još blesava i mlada). Maknuti hranu 24 sata je ok, ja nisam skroz, ali sam dobro smanjila oborke, ali voda bi se trebala davati barem umjereno, na špricu ili manju količinu (ne osatviti na raspolaganju ko što je inače). Kad pas ima gadan proljev, sama voda curi iz njega i treba nadoknaditi tekućinu. Barem da malo popije.

Očito ti pas ima neki problem s probavom, možda "samo" osjetljivu probavu, pa bi trebalo pripaziti na hranu, odabrati odgovarajuću, i eventualno napraviti pretrage ako se problem konstantno ponavlja. Razlika je između toga i "jednodnevnog proljeva", evo ko ovaj Koninin, jednom u životu (4,5 godina).
lapdog is offline  
Old 20.04.2010., 14:11   #2093
Ne znam gdje se nalaziš, ali mijenjaj veterinara pod hitno. Naj lakše je spičit nešto a ne znati za što.
Smartie is offline  
Old 20.04.2010., 20:24   #2094
Quote:
Sjebek kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Ako ima tko ovdje da se je susreo sa slicnom situacijom, naime, prije par dana mi se pas poceo tresti, bio je pobjego kroz ogradu i vratio se za par minuta sav cudan, hoda u jednu stranu i sav se trese, bili kod veterinara i ona mu dala analgetik za bolove i neke tablete da pije, ne zna tocno sto je to, do prije par dana su mu se tresle samo zadnje noge, odnosno zadnji dio a sada se je vec poceo trest i prednji dio, odnosno polako se cijeli trese, a sto me najvise zabrinjava cijelo vrijeme dise jako, cijelo vrijeme na usta i jezikom dosta izbacenim za van a k tome mu je i dosta crven jezik.
Pa eto ako neko zna kako bi mu mogao pomoci ili ako se netko susreo sa takvom situacijom ili ima nekoga tko bi mi mogao pomoci neka se samo javi.
hvala.
Ja sam prije nekih 3 tjedna primjetil da moj pas čudno hoda, zbunjen je i trese se......

jučer se zrušil i skužili smo da ima epilepsiju, ali neznam da li bi to moglo biti povezano
Komar22 is offline  
Old 20.04.2010., 22:24   #2095
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Ovo su savjeti za prvu ruku i uspješno rješavaju proljev uzrokovan npr. kad pas pojede nešto što nebi smio ili mu nešto naškodi pa ga prosere da oprostite. Ako se problem često ponavlja, onda je tu nešto više od "pojeo sam krivo". Imam starijeg psa sa kroničnim problemima s crijevima (crijeva "popuštaju") koji se očituje ko kroničan proljev čak s tragovima krvi. Natečena i bolna guza i, kao posljedica učestalog kakanja (i vjerojatno naprezanja) hemeroidi. Naravno da onda jednokratno dati Linex ili ugljen ništa njemu ne znači. Ako je baš loše, završi na injekcijama, a inače se strogo pazi što jede, isključivo medicinski dehidrat i kuhanana riža s tu i tamo malo piletine ili mrkvice. Sve ostalo, uključujući i Intestinal (RC i Hills) konzerve njemu uzrokuju proljev.

Kad je to krenilo, mislili smo, ajde proljev ništa strašno ni neobično. Kada se nije rješilo za 2-3 dana otišli smo vetu na pretrage koje su uključivale rtg i analizu stolice i prema tome skužili što je te se prebacili na posebnu klopu.

Ovo maknuti hranu je ok, kada mi je Kona bila proljevasta, skuhala sam joj malo riže i piletine, čisto da mrvicu pojede, zgurala ugljen i sljedeće dane davala djetno, te nastavila s manjim količinama dehidrata. U dva dana je prošlo, valjda je vani požderala nešto što nije smjela (bila je tada još blesava i mlada). Maknuti hranu 24 sata je ok, ja nisam skroz, ali sam dobro smanjila oborke, ali voda bi se trebala davati barem umjereno, na špricu ili manju količinu (ne osatviti na raspolaganju ko što je inače). Kad pas ima gadan proljev, sama voda curi iz njega i treba nadoknaditi tekućinu. Barem da malo popije.

Očito ti pas ima neki problem s probavom, možda "samo" osjetljivu probavu, pa bi trebalo pripaziti na hranu, odabrati odgovarajuću, i eventualno napraviti pretrage ako se problem konstantno ponavlja. Razlika je između toga i "jednodnevnog proljeva", evo ko ovaj Koninin, jednom u životu (4,5 godina).
moj je isto stariji ima 10 god,od kad znam za njega ima problema sa crijevima,gusteracom cak je prijasnji vet nagadjao da ima pankreatitis.kako sam presla kod dr vet ona kaze ma ne nesmijemo na to ni pomisljat a on ima jako puno simptoma koje pokazuju na tu bolest. od malena jede iskljucivo svoju dehidriranu hranu i malo malo ga ulove proljev,povracanje,malaksalost,zgaravica znaci gastritis koji vidim da je sad sve jaci,gusi ga ta kiselina.zadnjih 3 god skoro je na veterinarskom programu od RC,intestinalu.na pocetku kratko ajmo reci je bilo donekle ok sad mu ni ona vise ne pase.i dalje svako toliko ga ulovi povracanje,proljev,gastritis,starsno kruljenje u crijevima,bolovi,sav se savija jadnik.izbjegava vodu,hranu po 2,3 dana odem do veta ispika ga injekcijama peptorana,spasmexa i ko zna cega bude par dana ok oporavi se,pocne papat i onda opet isto.vec sam na zivcima tako stalno strahujem kad ce ga opet ulovit,on bude polumrtav,jedva hoda,krece se,samo lezi..muka mi ga gledat.preporucila mi vet da predjem na drugu hranu isto od royala samo sensitiviti control medjutim nju isto nije bas podnio,mozda zato sta je na bazi bakalara i riba.tako da smop opet sad presli na intestinal,voli ga pojest ne mogu reci,ne odbija ga ali sta kad sve brzo povrati,vadili smo krv ok su nalazi,dali i stolicu na analizu,isto ok nalaz...ne znam sta radit vise,doslovce od zraka kako se kaze ga ulovi to njegovo...sad mu dajem svaki dan jedno vrijeme po pol djecjeg peptorana u hranu ali nis ne pomaze isto ga je vec ulovilo...otisla sam i do bioenergeticara na terapije koje mi je vec pred par mj preporucila bas vet,inace je covjek njezin pacijent,odnosno njegov pas,pomogao je mnogim psima u mom gradu,prosli smo jednu turu od 4 dana terapije,sad moramo u 5.mj opet ponovit jos jednu.on garantira da ce mu bit bolje.od tada je 2 puta povracao ali bez proljeva,sad vec 3 dana nije,da kucnem u drvo... iskreno bila sam skepticna prema alternativi ali kako vidim da vise nemam rjesenja i muka mi ga gledat ovako svako malo kako se pati odlucila sam i to provat,sad ce vrijeme pokazat.to sta je povracao kaze bioener. da moze bit reakcija...
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Old 21.04.2010., 10:22   #2096
Oooooo, kod tebe je to vidim puno teže nego kod ovog mog malog balavog kenjavca (7 mjeseci). e znam koliko bioenergetičar može pomoći, ali ako si psremna probati tako nešto možda dapotržiš i animacanis na ljubimci-forum.com (ili .hr?). mislim da je upravo animacanis prije fijuuuu godina nekom očajnom Slovencu savjetovao da bokseru, mladom, sa jezivim gastritisom nađe burag (želudac) krave koja je pasla travu na pašnjaku. Svi smo se kreveljili dok se nije pokazalo da je to skoro nemoguća misija, s obzirom na način na koji se uzgaja krave. Par dana kasnije javio se isti oduševljeni Slovenac koji se samo žalio na užasan smrad zbog takvih sirovih želudaca (jede se žive bakterije buraga), ali pas mu je bio prvi put radostan i zdrav.

Lapdog, moja mala hulja se izmotava i štrajka glađu na temu kuhana riža + piletina +Linex. ako on misli da će pametniji popustiti, to je zato što me ne pozna.
St Vanja is offline  
Old 21.04.2010., 10:42   #2097
OOOO, jap, znam kako vam je. Mi smo muku mučili dok nismo otkrili prehranu koja paše. Mome RC nikako ne paše, ali Eukanuba (isto medicinska) da. Jesi li mu pokušala kuhati? Ili davati Gastro barf? Ne znam što drugo. U godinicama su, a ove male pasmine same po sebi imaju uglavnom osjetljiv želudac. Naravno da može bioenergija pomoći, a ni ne mora, ali mislim da ne može odmoći. U svakom slučaju treba probati i malo alternative, nakon što veterina više nema ideja.

St Vanja, a da odeš do veta? Koliko već Nesti ima proljev?
lapdog is offline  
Old 21.04.2010., 12:36   #2098
Hmmm.....preuzeli smo ga 7. travnja oko 20h i iste večeri oko 23h izmet je crn, ljepljiv, gnjecav....mislila sam da je to neko prolazno razdoblje i da će proći za dva dana. i onda se malo sredio, a sad smo opet na brsti/pase/žvače travurinu.....Bilo je slučajeva da pokaki doslovce neprobavljenu zelčenu travu oblijepljenju žutom-zelenoim sluzi.

Od isnoć se tvrdoglavi nad rižom s piletinom. Neće ni svježe skuhanu. Dakle, gladan je . Večeras ćemo pružiti šapice do dr Rauniga (znaš da je on u Gupčevoj prema Baćama..) Nesti je i dalje drag, mazan i razigran, ali ovo ga vodi do izgladnjelosti. A, to se ne smije dogoditi. Ne znam što je na kraju bilo s onom malom Funny, ali i ona je imala neki problem, a udomitelji se pravili blesavi i vratili je u jadnom stanju /nekakv enzim je problem).


Javim se ujutro s odogovoruima od dr Rauniga.
St Vanja is offline  
Old 21.04.2010., 12:59   #2099
pa kazem nisam bas pila pristalica alternative,nije da ne vjerujem nego ono uvijek mislis sta ce poslije biti.ali kako nisam imala vise drugog rjesenja rekal sam idem vidjet izgubit nemam sta,ili ce mu pomoc ili ce ostat na istome,odmoc mu nece....pogotovo kad sam vidjela da covjek sam ima pse,da obozava zivotinje,radi sa ljudima i zivotinjama skupa u prostoru.nevjerojatna je ta energija,kad mu polozi ruke na tijelo kako se on smirio kako mu godi,da mi je neko to pricao nebi mozda vjerovala.ljudi koji su bili na tretmanu cudili su se,jedni drugima komentirali kako je miran kako mu pase...svugdje je dopustao dodire ali kad mu je dosao do crijevasca dolje na busicu je znao zanjurgat,zarezat kaze bioenerg. to je mjesto kriticnije.radili smo mu terapije i za srceko jel ima strasan sum na srcu.sad krajem tj idem vetu da vidim jel se sum smanjio sta,covjek me uvjerava da ce bit rezultata.da je imao u puno gorem stanju pse i jos zive.svom psu,retriveru koji je imao kardio probleme,voda mu se strasno skupljala oko srca je produzio 6mj zivota.veter mu je rekla nista nazalost jos koji dan i ocekujte najgore,on je skroz propao bio nije mogao to prihvatit.i poceo je sa njim onako nikakvim vec terapije,to je bilo lani u 6.mj i dogurao je do 12.mj.veter su se cudile rekle su nismo mu 6 dana davale zivota..i od tada sad i one preporucaju bioenerg.tako su i meni...sad moramo 15ak dana napravit pauzu i ond au 5.mj opet idemo na jos jednu. vidjet cemo..samo da mu pomogne sve bi dala na svijetu....nitko sretniji od mene
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Old 21.04.2010., 16:22   #2100
St Vanja, Vando je jedan od boljih. Nastavi i dalje kod njega, nećeš fulat. Pitaj i za analizu stolice. Ipak je dosta dana već proljevast, bojim se da nije samo promjena hrane i svega novoga u pitanju. I ne daji mu Pedigree ni u ludilu na takav želudac!
lapdog is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.