Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2010., 19:26   #201
Quote:
tihana22 kaže: Pogledaj post
helou,

danas sam prvi dan u kontaktu sa zelenom glinom, nasla sam argital zelenu za piti u kuhinjskom ormaricu, kupljenu prije dvi godine ( mama), valjda je jos dobra

imam par pitanjca:

1. znam da se pije ujutro ( pripremi se navecer), koliko zlicica na koliko vode, te postoji li neki prekid il se to tako pijucka dok si ziv?

2. citala sam da je dobra za zubice, mogu li taj prah misati s obicnom pastom za zube? ako da, koliko cesto?

3. upravo tipkam sa licem ko u svemirca, dakle napravila sam masku, ali nemam nikakvih etericnih ulja, baza, ni nista, pa sam ju razmutila s vodom i nekom obicnom revitalizirajucom maksom za lice, jel to ok?

ja sam ju otkrila prosle godine..pije ti se tri tjedna za redom..ako nisi jako gadljiva,nemoras ju pripremat vecer prije,nego ujutro,prije pranja zubiju,zamjesas u najbolje kupovnoj vodi i popijes..
ja sam uz glinu dobila papir kako ju postupno piti,ali nemoras,to je cito radi prilagodbe ako mislis da ce bit cudan okus,ali uopce nije.

meni je bas pomogla za akne,povukle su mi se(nemora svima)ali dobra je i za detoksikaciju,pogotovo u proljece.

i radim si masku za lice,drzis ju oko 5,ili 10 min,ovisno koliko ti je koza suha,ako je jako suha nemoj pre dugo jer ce nastat crvenilo.
meni bas lijepo ociti lice,cak i miteseri na nosu.
nakon toga stavim hidratantnu kremu i to je to.
meni je to za sad dovoljno i najjednostavnije.

prije toga sam imala masku od gline za lice od colistara i kostala 180kn/30ml tak da sama izracunas sta se isplati vise..
ancatdubh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 21:31   #202
hvala ancatdubh

evo pijuckam glinu vec () dva dana, nemam nikakvih tegoba ni nis, cak mi nije toliko gnjusna za progutat ( al ne bi bilo lose da se zamuti s cedevitom ).. jedino me muci probavljanje tog taloga, zemlje, stijena.. sta li je..
tihana22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 21:48   #203
jel ju pijes zbog detoksikacije ili imas neke aknice po licu?javi dal su ti se sta smirile,bas me zanima.
ancatdubh is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 13:02   #204
pijem radi detoksikacije , a i obozavam se trackat raznim kucnim pripravcima, tako da sam naravno isprobala i masku od gline.

nemam jos neke utiske sta se tice uzimanja gline oralno, jer je proslo tek par dana...

sto se tice maske (koju sam pravila s glinom, jogurtom i par kapi vode) mogu potvrditi slijedece:

povrsinski masna ( u dubljim slojevima potpuno dehidrirana) koza lica, s tonom mitesera i poprilican broj pristica, mi se ocistila 70% u samo jednoj primjeni maske

inace, imam cireve s unutrasnje strane bedra koji traju po misec i vise. tri dana ih mazem onim talogom koji mi ostane nakon pijenja gline; vecina ih se osusila, otpale su krastice, a najsocniji primjerci su dozrili te se nadam i njihovom skorom susenju - pardon na ovako slikovitom opisu, znam da je gnjusan

jos; u zavrsnoj fazi umivanja se oplahnem sa par kapi glinene vode koju vecer prije pripremam za ujutro
tihana22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 13:14   #205
Probaj masku napraviti sa malo biljnog ulja (lješnjak ili sjemeke grožđa) i vodom/ hidrolatom!
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 00:25   #206
Jel normalno da glina dobije neki svoj posebni miris ako se miješa s Taheebo čajem? Zadnjih par puta ju pravim s vodom, glicerolom i uljem noćurka i jojobe, jer mi je nos postao nekako osjetljiv na eterična - uglavnom ništa od toga nema svoj miris. Sad sam ju napravila s Taheebo i odjednom miriši.. ne znam.. po metvici
fleshettes is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 21:42   #207
bok svima..imam problema sa koljenom-voda u koljenu i danas sam prvi put stavila oblog?? da li ga mogu stavljat izravno na kozu ili trebam na kupus ili gazu?? logicno mi je izravno..al u uputama pise sve, pa mi nije jasna razlika..?? help me...
__________________
..
malena^^ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 10:37   #208
Na alternativi - alternativnom liječenju - korisna literatura (ili tak nešto) imaš besplatno za skinuti knjigu Liječenje glinom.

Što se tiče tvog pitanja možeš na oba načina.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 11:42   #209
Vjerujem da je ovo vec mozda negdje bilo napisano ali da sad ne trazim po postovima da li bi mi mogao preporuciti koji hidrolat da koristim pri spravljanju maske od gline (s obzirom na vasa iskustva sa istima). Unaprijed hvala! =)
energetica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 01:18   #210
netko koristio cattier masku za masnu kožu sa zelenom glinom? sadrži kombinaciju zelene i bijele gline, biljna ulja jojobe, metvicu, eterično ulje ružmarina. gotov je proizvod pa ne moram kupovati svaki posebni sastojak jer za to treba iskeširati dobru svotu, pa ako je maska dobra uzela bih nju. nemam iskustva sa ovim brandom kozmetike pa je svaki glas dobrodošao
__________________
We live in a fantasy world, a world of illusion. The great task in life is to find reality.
blue~angelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 21:19   #211
Wink

Pozdrav svima,
danas kupih zelenu (ultra ventiliranu) glinu francuske marke Argiletz, i evo, upravo ju drzim na faci , a od ujutro planiram i početi i s oralnom trotjednom kurom. Zanima me može li se stavljati u masku kantarionovo ulje (gospina trava), je li netko možda probao?
Uuuu, što zateže , odoh se isprati!
Leelu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 12:59   #212
Bok svima!
Recite mi jel se glina smije davati djetetu za pranje zubića? Katastrofa su ovi kaladonti, ima svakakvog s... u njima.
Hvala puno!
Pat&Mat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 15:20   #213
Quote:
Leelu kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
danas kupih zelenu (ultra ventiliranu) glinu francuske marke Argiletz, i evo, upravo ju drzim na faci , a od ujutro planiram i početi i s oralnom trotjednom kurom. Zanima me može li se stavljati u masku kantarionovo ulje (gospina trava), je li netko možda probao?
Uuuu, što zateže , odoh se isprati!
Može u masku .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 15:41   #214
Quote:
Pat&Mat kaže: Pogledaj post
Bok svima!
Recite mi jel se glina smije davati djetetu za pranje zubića? Katastrofa su ovi kaladonti, ima svakakvog s... u njima.
Hvala puno!
Za početak jako je bitno o kojoj glini govorimo. Trebala bi biti, budući pretpostavljam kako se može desiti da ju dijete tijekom pranja i malo proguta, ventilirana. No, nekako mi se čini da djetetu glina baš i ne bi bila po volji budući (ne znam jeste li i sami probali) ona nema baš neki ugodan okus u ustima.

Ono što bi mogli koristiti za dijete je:Ayurvedska pasta za zube bez fluora
Sa dodatkom neema



Informacije o proizvodu:

- bez fluora
- bez umjetnih boja i konzervansa
- nije testirana na životinjama
- pogodna za vegetarijance
- bezopasna za djecu
- sadrži ljekovito lišće neema
- odlična kvaliteta

Pakovanje: 100 ml
Cijena: 45 kn 39 kn

Osnovni sastojci:

Neem (Azadirachta indica) lišće - anti-bakterijsko i anti-upalno djelovanje
Španjolska kamilica (Anacyclus pyrethrum) korijen – protiv zubobolje
Bagrem (Acacia arabica) kora – kod krvarenja desni
Lotur Bark (Symplocos racemosa) – kod krvarenja desni
Drvo Bakul (Mimusops elengi) kora – za zdravlje i jačanje desni
Drvo Jamun (Eugenia jambolana) kora – jačanje zubi i desni
Kalcij iz prirodnih izvora


Primjena

Koristiti kao običnu pastu za zube (1-3 puta dnevno).
Bezopasna je za djecu (kod gutanja paste tokom čišćenja zubi)
http://www.alternativa-za-vas.com/in...be-bez-fluora/





Također izvrsna pasta je i Ayurdent pasta za zube no prejaka je za dijete.
Nepjenušava pasta za zube od čistih prirodnih sastojaka bez fluora i konzervansa. Ova pasta za zube sadrži ne samo ajurvedsku triphala mješavinu nego i neem, ulje od klinčića i 15 drugih biljaka u visokoj koncentraciji, a sve su poznate po svojoj zaštitnoj ulozi zubiju i desni. Pepermint i kamfor daju dugotrajan svježi dah. Zbog visoke koncentracije dovoljno je na četkicu za zube staviti samo "kap" Ayurdent paste.


http://www.lucella.hr/02/02-proizvodi.htm
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 23:05   #215
Hvala Merlina!
Mislila sam na zelenu glinu, ali sam mislila dodati mentu kako piše u nekim receptima. Nisam je nikad probala pa nemam pojma. Curici ću dati kaladont a ja ću probati s glinom, pa ću joj probati malo dati, pa ću vidjeti šta djete kaže!!! Ko zna, možda će meni biti
Pat&Mat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 11:59   #216
Kad smo već kod te teme evo jedan zanimljivi recept za pastu u kućnoj radinosti iz knjige "Čistoća je pola bolesti" Pat Thomas


50 ml (4 velike žlice) glicerola
100 ml (8 velikih žlica) sode bikarbone
5 kapi esencijalnog ulja (npr. mente ili i limuna)

u to bi se moglo dodati i praha neema ili gline


nisam probala, ali namjeravam
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 14:26   #217
postoji i kaladont od gline, ja sam uzimala onaj koji se koristi ako se uz glinu koristi i homeopatija... negdje oko 60-70 kn je.... probaj pitati tamo gdje se prodaje zelena glina... ja sam u karlovcu i kod mene ima za kupiti u toj jednoj ljekarni i glina i kaladonti od gline
amentalsymphony is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 23:07   #218
Danas sam kupila zelenu glinu, i to na jedvite jade! Nitko u apoteci nije znao za zelenu glinu, gledale su me koda sam s Marsa opala. Ali su mi je naručile, to je najvažnije. Sad i one znaju šta je to i za šta se koristi!!!
Pat&Mat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 11:59   #219
Quote:
blue~angelina kaže: Pogledaj post
netko koristio cattier masku za masnu kožu sa zelenom glinom? sadrži kombinaciju zelene i bijele gline, biljna ulja jojobe, metvicu, eterično ulje ružmarina. gotov je proizvod pa ne moram kupovati svaki posebni sastojak jer za to treba iskeširati dobru svotu, pa ako je maska dobra uzela bih nju. nemam iskustva sa ovim brandom kozmetike pa je svaki glas dobrodošao
Ja sam je isprobala, isto sa skepsom radi relativno nepoznatog imena branda. Odlična mi je, nema neke razlike što se djelovanja tiče između nje i one koju si sama smiješam (a za što sam u većini slučajeva prelijena ). A i cijena je prihvatljiva kad zbrojim koliko bi svi sastojci koštali zasebno.
Majach is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 12:02   #220
Quote:
Pat&Mat kaže: Pogledaj post
Danas sam kupila zelenu glinu, i to na jedvite jade! Nitko u apoteci nije znao za zelenu glinu, gledale su me koda sam s Marsa opala. Ali su mi je naručile, to je najvažnije. Sad i one znaju šta je to i za šta se koristi!!!
Gledali su te ko da si s Marsa opala, jer zaista ne znaju o čemu pričaš. Naime, zelena glina ventilirana kod nas na tržištu nije registrirana za oralnu upotrebu, prema tome ljudi je uzimaju na svoju ruku i neka uzimaju. A ako želiš više saznati o istoj, najbolje je da se informiraš putem interneta ili u nekoj od ovdje često spominjanih, spec. trgovina,
Majach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:12.