Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2012., 20:55   #2201
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Osobno ne bih kupala malu djecu često u tome, možda tu i tamo radi fore, ali to je sve.
Kupala bi ih u par kapi neke dječije kupke sa dodatkom badema ili nekog biljnog ulja radi njege kože.
Moje ima 8 godina pa sam mislila napraviti mu fore radi 2-3.Od prijatelja mali ima 6 i sigurno ce htjeti i on da proba pa ne znam smijem li mu napraviti jednu.Ipak nisu to bas bebe ali eto da pitam za svaki slucaj.To je bila ideja vise za zezanciju nego za redovnu njegu.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 06:28   #2202
Quote:
bedacha kaže: Pogledaj post
marcipanka
gdje si nabavila cvjetiće lavande?
http://www.sapunomanija.com/proizvodi/posebni-dodaci
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 06:33   #2203
hvala svima!

Quote:
bedacha kaže: Pogledaj post
marcipanka
gdje si nabavila cvjetiće lavande?
kućna radinost sestrine sveki
(žive na toplom jugu)

Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Moje ima 8 godina pa sam mislila napraviti mu fore radi 2-3.Od prijatelja mali ima 6 i sigurno ce htjeti i on da proba pa ne znam smijem li mu napraviti jednu.Ipak nisu to bas bebe ali eto da pitam za svaki slucaj.To je bila ideja vise za zezanciju nego za redovnu njegu.
evo, moj ima 3,5.
neće se svaki dan kupati u toma, al povremeno može dobiti kupku
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 07:33   #2204
Ma ja cu to njima napraviti za novaka.Nece se valjda potrovati i osugaviti za jedno kupanje
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 09:14   #2205
marcipanka, prekokrašno
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 13:55   #2206
Napravila bih klincima neku zaštitnu kremu (od vjetra i hladnoće), lanolinsku, pa me zanima što da ubacim unutra.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 16:05   #2207
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
zna li netko da li je moguće pomiješati polysorbat i bu ili eu i to nekako strpati u vodu u kadi a da se emulgira?
i evo meni odgovora

Večeras ću odmah probati Znam da je sojino vrhnje super, ali nije baš najjeftinije, nema ga u svakoj trgovini, ne može dugo baš stajatiu frižideru pa ne mogu napraviti zalihu za neku buduću kupku. S polysorbatom riješila sve probleme. Sad samo da bude još ok. Javim sutra

edit: a evo još malo uporabe za polysorbat

Zadnje uređivanje elly : 12.12.2012. at 16:12.
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 14:18   #2208
Radila bih pločice za masažu, može li se umjesto kakao maslaca stavljati shea maslac? Ima li neke velike razlike?
black leather is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 14:27   #2209
ja govorim kao apsolutni laik ali kako je puuuuno tvrđi pa mislim da bi se i pločica daleko sporije itapala dok je shea dosta mekana pa mislim da bi takva "pločica" nestala u par mazanja. Možda jedino povećati udjel voska da se postigne tvrdoća
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 14:42   #2210
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
ja govorim kao apsolutni laik ali kako je puuuuno tvrđi pa mislim da bi se i pločica daleko sporije itapala dok je shea dosta mekana pa mislim da bi takva "pločica" nestala u par mazanja. Možda jedino povećati udjel voska da se postigne tvrdoća

Imam dosta voska, tj pčelinjeg voska. Znači dalo bi se izvesti?
black leather is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 15:07   #2211
Quote:
black leather kaže: Pogledaj post
Imam dosta voska, tj pčelinjeg voska. Znači dalo bi se izvesti?
ovo nije jedini recept koji se poziva na 1/3 sastojke, tj. 1/3 voska, 1/3 maslaca (bilo kakao, shea), i 1/3 ulja. Tu sam pročitala da u biti kad se radi sa sheom treba smanjiti udjel ulja. Ja bi na tvom mjestu pokušala napraviti jednu "muffin" pločicu za probu pa ćeš imati pametniju predožbu za drugi put što treba promijeniti.
odoh i ja smućkati jednu. Taman nemam s čim mazati tijelo
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 15:18   #2212
šumeće kulgice & co.

Radila sam šumeće kuglice po Starletinom receptu, dakle: soda b., lim.k., usitnjeni cvjetići, malo bu, eu i to je to -bez kapi vode.
Smjesa se super ljepila, utisnula sam ju u obje strane kalupa (kuglice), spojila ih i ostavila tako da se posuše.
No, smjesa mi je od bubrenja počela podizati kalupe i "curiti" van!
Jesam li trebala utisnuti manje smjese i ostaviti mjesta u kalupima?
Kad ih izvadim iz kalupa i stavim da se same posuše, kuglice mi "sjednu"-donji dio se izravna.

Ljubazno molim pomoć

p.s. jel im možda pretoplo u stanu? da ih stavim na balkon?

Zadnje uređivanje Litsea : 14.12.2012. at 15:26. Reason: dodatak
Litsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 15:22   #2213
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
ovo nije jedini recept koji se poziva na 1/3 sastojke, tj. 1/3 voska, 1/3 maslaca (bilo kakao, shea), i 1/3 ulja. Tu sam pročitala da u biti kad se radi sa sheom treba smanjiti udjel ulja. Ja bi na tvom mjestu pokušala napraviti jednu "muffin" pločicu za probu pa ćeš imati pametniju predožbu za drugi put što treba promijeniti.
odoh i ja smućkati jednu. Taman nemam s čim mazati tijelo
Nego šta, treba probati
black leather is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 15:32   #2214
c/p jedne od forumašica i meni je ova pločica draga jel' nema toliki udio voska (kad je veliki udio voska imam osjećaj da mi sve ostaje na koži i da mi ne njeguje baš Bog zna kako). Ali nisam baš sigurna da bi ovakav recept išao sa sheom jer se i sa kakao maslacom jaaaaako brzo troši pločica. To je jedini minus:
Kakao pločice za njegu tijela ili masažu:

3-4gr pčelinjeg voska
97gr kakao maslaca
20-40 kapi eteričnog ulja

Na vodenoj pari otopite vosak i kakao maslac, mejšate doke se ne ohladi na cca 50°C i onda u to dodate eterična ulja!

Možete dodati i malo ulja npr.badema ili sjemenke marelice, ali onda treba malo povećati vosak! (5gr voska, 10-15gr biljnog ulja 80-85gr kakao maslaca)
Ovakva pločica će se nešto brže opiti u dodiru sa kožom!

Ja u kakao stavim eterična ulje slatke naranče (miriši kao jaffa) ili paprene metvice (after eight, to volim za ljeto)

edit: recept je od Starlete
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 15:33   #2215
pls hitno!!

dižu se u nedogled!!
Litsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 15:40   #2216
đizus, koliko prekrsanih recepata, sve kopije Lush-a :klap:
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 15:43   #2217
Quote:
Litsea kaže: Pogledaj post
pls hitno!!

dižu se u nedogled!!
Stavi ih van, na hladno
black leather is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 15:52   #2218
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
c/p jedne od forumašica i meni je ova pločica draga jel' nema toliki udio voska (kad je veliki udio voska imam osjećaj da mi sve ostaje na koži i da mi ne njeguje baš Bog zna kako). Ali nisam baš sigurna da bi ovakav recept išao sa sheom jer se i sa kakao maslacom jaaaaako brzo troši pločica. To je jedini minus:
Kakao pločice za njegu tijela ili masažu:

3-4gr pčelinjeg voska
97gr kakao maslaca
20-40 kapi eteričnog ulja

Na vodenoj pari otopite vosak i kakao maslac, mejšate doke se ne ohladi na cca 50°C i onda u to dodate eterična ulja!

Možete dodati i malo ulja npr.badema ili sjemenke marelice, ali onda treba malo povećati vosak! (5gr voska, 10-15gr biljnog ulja 80-85gr kakao maslaca)
Ovakva pločica će se nešto brže opiti u dodiru sa kožom!

Ja u kakao stavim eterična ulje slatke naranče (miriši kao jaffa) ili paprene metvice (after eight, to volim za ljeto)

edit: recept je od Starlete
Za koliko je ovo komada?
black leather is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 15:54   #2219
Quote:
black leather kaže: Pogledaj post
Za koliko je ovo komada?
jbt... nisam već dugo radila, ali koliko se sjećam, napunila sam 1 onaj veći kalup za muffine (odnosno, klasični muffin kalup)

edit: ili sam ja radila pola smjese ? fakat ne znam. sorry
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 16:37   #2220
Quote:
Litsea kaže: Pogledaj post
Radila sam šumeće kuglice po Starletinom receptu, dakle: soda b., lim.k., usitnjeni cvjetići, malo bu, eu i to je to -bez kapi vode.
Smjesa se super ljepila, utisnula sam ju u obje strane kalupa (kuglice), spojila ih i ostavila tako da se posuše.
No, smjesa mi je od bubrenja počela podizati kalupe i "curiti" van!
Jesam li trebala utisnuti manje smjese i ostaviti mjesta u kalupima?
Kad ih izvadim iz kalupa i stavim da se same posuše, kuglice mi "sjednu"-donji dio se izravna.

Ljubazno molim pomoć

p.s. jel im možda pretoplo u stanu? da ih stavim na balkon?
Quote:
Litsea kaže: Pogledaj post
pls hitno!!

dižu se u nedogled!!
Nešto ti je bilo vlažno. Trebala si dodati malo kukutuznog škroba, jer ti je smjesa vlažna i zato se dižu (tj rastapaju se)
Ili ti je možda u stanu vlaga, trebaju biti na suhom. Probaj ih staviti negdje pored radijatora.

Quote:
black leather kaže: Pogledaj post
Za koliko je ovo komada?
To ti je 100grama. Koliko je komada ovisi o tome u kakve kalupe ih stavljaš.
Maffin je jedan, ako ćeš puni.
Pogledaj kutijicu od kreme od 50gr, e tako otprilike dva komada

Nisam probala raditi sa shea maslacom, ali i tom slučaju bi ja stavila manje (ili skroz izbacila) bilnog ulja, a dodala malo više voska. Igraj se pa probaj.
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:44.