Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2014., 14:03   #201
Blago natečeni limfni čvorovi

Eh znam da mi ne može nitko puno pomoći preko interneta...ali...
Najveća greška koju sam napravila je...pretraživanje interneta.
Dakle prije par tjedana...onako pred menstruaciju osjetila sam bol pod lijevim pazuhom...bol vrlo slična bolnim grudima pred mjesečnicu...zanemarila sam to. Prije dva tjedna kada sam se ujutro probudila osjetila sam istu bol u istom pazuhu...i ne nadajući se vidjeti išta pogledala sam u pazuh i uspaničarila se! Bio je očit mali mekani otok kakav se nije nalazio na drugom pazuhu. Odmah sam otišla svojoj liječnici i pokazala joj. Ona se nije činila uopće zabrinuta, jer je(objasila je) otok bio mekan, pomičan...ništa za zabrinuti se...ipak prepisala mi je klavax i odmah sam vadila i krv. (Krv je istog dana pokazala normalne vrijednosti...ali tu je bila uključena samo kks bez dks) Obzirom da inače zazirem od lijekova koji se daju šakom i kapom ponekad ne znajući pravi razlog-nisam ih popila...tri dana nakon pojave tog otoka pod pazuhom, osjetila sam kako mi se bol proteže prema vratu...te sam osjetila i zatezanje vrata...na prvi pogled nije se ništa vidjelo ali kada bih nagnula glavu u desno-vidjela bi se malena kvržica. Tu sam već totalno van sebe...otišla sam na raznorazne preglede kod tri doktora (citologinja, kirurg torakalne kirurgije i dr. Opće prakse) i nitko nije mogao napipati išta pod pazuhom...citologinja je rekla da je eventualni malo natečena lijeva strana vrata ali ništa strašno. ) poslana sam i na ultrazvuk vrata, pazuha i dojki-na ultrazvuku je sve u redu. Ali mene još uvijek sve boli...a na vratu čak mislim da se malo i povećao otok...MISLIM...uglavnom ništa me još nije smirilo...
Ponekad se znojim po noći...i to me dodatno uplašilo dok sam čitala po netu...ne gubim težinu...niti imam temperaturu...ali mi se tu i tamo kašlje...please savjetujte me što da radim da se umirim napokon...pa ne mogu stalno živjeti s tolikim strahom...
__________________
lose your dreams and you will lose your mind
pebbles is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 20:22   #202
Vjerojatno imaš neku blagu infekciju ili upalu. Nije ti ništa, mozes napraviti i dks, ali ako se ne možeš smiriti, preporucam ti biopsiju uvecanog limfnog čvora i citometriju i citološki pregled. Ako nešto nije u redu, tu će se vidjeti.

Zadnje uređivanje Kirala : 22.04.2014. at 20:31.
Kirala is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 09:50   #203
Bok!

Molim pomozite - u panici sam! Mama mi je danas bila na UZV dojki i mamografiji. Pronađena joj je kvržica 1 cm i mora za par dana na punkciju. Zadnji put je na UZV i mamografiji bila prije 2 godine i tada nije bila upućivana na nikakve dodatne pretrage. Već je jednom davno bila na punkciji i ispalo je da su samo ciste bile. Sad nakon dugo vremena mora opet na punkciju. Moram svakako napomenuti da već godinama ima jako problematične dojke, i često ih mora kontrolirati. Mislite li da ako je prije 2 godine sve bilo ok, a sad je kvržica 1 cm, da je moglo u samo 2 godine nastati nešto zloćudno???? Ima 63 godine.
roxana16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 10:18   #204
Quote:
roxana16 kaže: Pogledaj post
Bok!

Molim pomozite - u panici sam! Mama mi je danas bila na UZV dojki i mamografiji. Pronađena joj je kvržica 1 cm i mora za par dana na punkciju. Zadnji put je na UZV i mamografiji bila prije 2 godine i tada nije bila upućivana na nikakve dodatne pretrage. Već je jednom davno bila na punkciji i ispalo je da su samo ciste bile. Sad nakon dugo vremena mora opet na punkciju. Moram svakako napomenuti da već godinama ima jako problematične dojke, i često ih mora kontrolirati. Mislite li da ako je prije 2 godine sve bilo ok, a sad je kvržica 1 cm, da je moglo u samo 2 godine nastati nešto zloćudno???? Ima 63 godine.
Da se to može ovako suhoparno potvrditi ili isključiti, ne bi trebala na punkciju.
Sve može i nemora biti. S obzirom da je sklona cistama, moguće je da se opet o tome radi, ali treba isključiti da nije.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 16:37   #205
Rekla mi mama, da joj je dr rekla da bi mogao biti kalcifikat, cista kao da nije - bar tako dr. kaže. Dakle ili kalcifikat ili ono najgore, ako sam dobro shvatila.....Mene zanima da li je moguće da se samo u 2 godine razvije rak, a prije ga nije bilo? I ako je to moguće, da li je bilo puno takvih slučajeva?
roxana16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 17:01   #206
Quote:
roxana16 kaže: Pogledaj post
Rekla mi mama, da joj je dr rekla da bi mogao biti kalcifikat, cista kao da nije - bar tako dr. kaže. Dakle ili kalcifikat ili ono najgore, ako sam dobro shvatila.....Mene zanima da li je moguće da se samo u 2 godine razvije rak, a prije ga nije bilo? I ako je to moguće, da li je bilo puno takvih slučajeva?
Dušo, neki se razviju kroz par mjeseci, a kamoli 2 godine.Osim toga nije mamografija 100% učinkovita dijagnostika. Neke stvari promaknu a i puno ovisi koliko je sposobna i iskusna osoba koja očitava snimak.

Rak dojke je najučestalija maligna dijagnoza kod žene i nije svaki rak dojke isti po staničnoj građi i stupnju maligniteta. U tom smislu je nemoguće odgovoriti na tvoje pitanje. Ima zaista svega.

Od drame sad nema ničeg dobrog i zato se trebate obje skockat, posebno ti jer ćeš panikom samo naškoditi dodatno mami. Bitno je da je stvar pronađena i da će se punktirati i onda vidjeti šta je i što i kako dalje ako bude potrebno. Dakle, prepreke prelaziti kako se naiđe na njih.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 20:30   #207
Pozdrav,

Prošle godine sam počela osjećat jako probadanje na lijevoj dojci samo neposredno prije i za vrijeme menstruacije i to svaki put na istom dijelu dojke. Tada sam i napipala kvržicu i odmah otišla na ultrazvuk gdje mi doktorica nije našla ništa iako sam joj rekla da sam napipala kvržicu. Onda sam otišla kod svoje doktorice opće prakse i ona mi je rekla da je to normalno za moje godine ( tada sam imala 18, sad imam 19) i prepisala mi je kapsule nocurka da mi se taj čvor "razgradi".
Nakon sto sam pila te kapsule , bol je nestala ali mi je ta kvržica i sve do danas ostala. Sad idem za tjedan dana opet na redovnu kontrolu na ultrazvuk i sad me zanima da li se imam razloga brinuti?
Marina dulce is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 16:35   #208
Mama mi je danas rekla da je napipala kvržicu na cici...ja sam u šoku, a ona se ponaša u stilu - sve je ok, ionako sam već dosta proživjela.
Prošle godine su joj na pregledu našli nekakve kalcifikate, ali to nije bilo opipljivo na dodir.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 20:17   #209
Imam pitanje vezano za UZV grudi pa sam mislila da bi ga bilo prikladno ovdje postaviti.Dakle,u utorak idem na taj uzv a danas sam dobila menstruaciju pa me zanima:
može li se nešto "zamaskirati" na uzv pošto će mi tad biti 3 dan ciklusa?
Da li je jako bitno kad se radi uzv?
Mislim,vjerojatno jest ali čekala sam termin 3 mj i moram otići svakako,pa ako mi netko može objasniti bila bih puno zahvalna
__________________
my mind is my worst enemy!
zaged is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 20:01   #210
Quote:
zaged kaže: Pogledaj post
Imam pitanje vezano za UZV grudi pa sam mislila da bi ga bilo prikladno ovdje postaviti.Dakle,u utorak idem na taj uzv a danas sam dobila menstruaciju pa me zanima:
može li se nešto "zamaskirati" na uzv pošto će mi tad biti 3 dan ciklusa?
Da li je jako bitno kad se radi uzv?
Mislim,vjerojatno jest ali čekala sam termin 3 mj i moram otići svakako,pa ako mi netko može objasniti bila bih puno zahvalna
Optimalno je otici na UZ pocetku ciklusa, tako je meni moja gyn rekla. Valjda jer su tada estrogen i ostali hormoni na najmanjoj razini..na neki nacin u stanju mirovanja. Tako da se nemas sto bojati..
sretno!!
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 21:29   #211
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
Optimalno je otici na UZ pocetku ciklusa, tako je meni moja gyn rekla. Valjda jer su tada estrogen i ostali hormoni na najmanjoj razini..na neki nacin u stanju mirovanja. Tako da se nemas sto bojati..
sretno!!
Hvala ti najljepša,sad sam malo mirnija...naravno koliko mogu biti!
__________________
my mind is my worst enemy!
zaged is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 20:08   #212
Limfna zljezda

Juce sam slucajno napipala zljazdu ispod pazuha,tacnije na sredini.Mala gutica,medjutim jutros se povuklo nije je bilo u toj mjeri vec je sada jako mala kad se napipa.Imam uplajen zub,truho je skoro.Moze li mi ko reci jeli sta opasno ili dali je ok sada kada se smanjila,i ne stoji kako je bilo niti raste?
mith300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 00:30   #213
Quote:
mith300 kaže: Pogledaj post
Juce sam slucajno napipala zljazdu ispod pazuha,tacnije na sredini.Mala gutica,medjutim jutros se povuklo nije je bilo u toj mjeri vec je sada jako mala kad se napipa.Imam uplajen zub,truho je skoro.Moze li mi ko reci jeli sta opasno ili dali je ok sada kada se smanjila,i ne stoji kako je bilo niti raste?
odi konačno zubaru!!
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 08:54   #214
Povećan limfni čvor u pazuhu kod žena

evo, piše u naslovu. bila sam na uzv dojki, redovna godišnja kontrola i uzv dojki je sve 5. jedino mi je u lijevom pazuhu limfni čvor nešto izmijenjen, povećan, na što je dr radiolog rekla da nije ništa sigurno, ali neka napravim uzv aksila( pazuha) za 3-6 mjeseci.
ja moram reći da ja u tom ramenu osjetim kao neku labost povremeno, a ruku naležim po noći da mi utrne strašno. čim se probudim , pomaknem ju i prođe. imam bebu od 1,5 godinu koju neprestano nosam.
inače sam ok.
ja naravno paničarim.
ima li ko kakva iksustva?!
anjinamama1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 11:38   #215
Limfni čvorovi mogu ostati uvećani nakon nekakve upale.

Ja imam jedan uvećani na stražnjem dijelu vrata, ostalo mi je uvećan nakon upale limfnih čvorova. Doktorica mi je rekla dok ne raste, ne boli i ostalo da nemam razloga za paniku ni čačkanje po njemu jer znaju nakon upala (a moj je upaljen bio veličine oraha) ostati uvećani.

Napravi uzv kako ti je radiolog preporučio i mirna si.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 11:54   #216
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Limfni čvorovi mogu ostati uvećani nakon nekakve upale.

Ja imam jedan uvećani na stražnjem dijelu vrata, ostalo mi je uvećan nakon upale limfnih čvorova. Doktorica mi je rekla dok ne raste, ne boli i ostalo da nemam razloga za paniku ni čačkanje po njemu jer znaju nakon upala (a moj je upaljen bio veličine oraha) ostati uvećani.

Napravi uzv kako ti je radiolog preporučio i mirna si.
evo, naručila sam se privatno, za 7 dana, do tad mogu svisnit od muke!
anjinamama1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 12:53   #217
Ma da, ostao ti je uvećan uslijed neke upale. Hoće to. Ne brini, sve je ok
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 13:03   #218
Ista stvar i kod mene, bila na UZV prije tjedan dana. Rekla mi je doktorica da ništa ne brinem, da to ne moram posebno dalje istraživati...da se limfni čvorovi znaju povećati kao posljedica brijanja pazuha (tj. valjda neke upalice s tim povezane)
__________________
Oldie, but Goldie.
Goldielocks is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 14:34   #219
hvala vam svima, nadam se da će bit ok... daljnja iskustva mi , molim vas, pišite i dalje
anjinamama1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 09:31   #220
Jel koristiš kakve deziće ispod pazuha?

Znam jednu curu koja je imala povećan limfni čvor ispod pazuha i doktori su joj zabranili da koristi deziće (sad smije samo prirodne i mora paziti šta stavlja) jer joj se od toga bio upalio limfni.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:10.