Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2011., 15:06   #1
Još uvijek volim bivšeg, ali on ima curu i ja imam dečka

da se pridružim.
ostavila sam predivnog dečka nakon nekoliko godina lijepe veze.
voljela sam ga ali zadnjih mjeseci bila sam uvjerena da su mi osjećaji izblijedili i da ga ne volim više.
on je bio pasivan i nije ništa poduzimao kako bi oživio našu vezu, na moje pokušaje je ostajao gluh.
u moj život je ušetala nova osoba koja me zaintrigirala i probudila mi maštu i ja sam se ponovo osjećala živom.
ostavila sam tadašnju dugu vezu i prepustila se čarima nove veze i novog dečka. bivši se trudio vratit me ali
da bi nedugo nakon toga shvatila da zapravo volim još uvijek bivšeg koji je isto sebi našao curu u koju je ludo zaljubljen.
mislila sam da će proči i dala si vremena, evo prošlo je tri i pol godine otkako nisam s njim i još uvijek ga volim.
također sam još uvijek sa sadašnjim dečkom ali srce mi pripada bivšem.
znam da nije fer od mene.
do sadašnjeg dečka mi je stalo al to se ne može mjerit sa ogromnom ljubavi prema bivšem a vidim da je on sretan s novom djevojkom i ne želim se tu petljat a s druge strane osjećam potrebu reči mu koliko ga volim i da u meni tinja još uvijek nada da će nam se putevi nekad ispreplest u životu.
I'm sorry is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 15:20   #2
Izdvojila sam ti post u novu temu jer bi u onoj više manje prošao neprimjećen.

3 i pol godine je puno vremena. Jesi sigurna da je to ljubav? Do sadašnjeg ti je stalo, ali ga ne voliš? Voliš ali ne kao bivšeg? Zašto si s njim? Da bivši želi, bi li ostavila sadašnjeg istog trenutka i vratila se bivšem?
__________________
If you are not too long, I will wait here for you all my life. (O.W.)
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 15:27   #3
hvala na izdvajanju teme.
sigurna sam da je ljubav u pitanju, 3 i pol godine samo o njemu sanjam, pokušala sam sa ignoriranjem i ne javljanjem, pokušala sam prijateljskim kontaktom u kojem sam mu jednom rekla da se nadam da ćemo biti skupa i kako se osjećam, to je bilo prije možda godinu i pol a on je rekao kako je sretan s njom i kako se ne trebam nadat.
mislila sam da će proči to sve skupa, ali evo sada je sve ukupno 3 i pol godne prošlo od prekida a ja još uvijek osjćam bol što nisam s njim.
do sadašnjeg mi je stalo, ne mogu reč da ga volim ali mi je stalo i zato sam s njim i isto tako da me bivši ovaj tren pita da mu se vratim da pokušamo ponovo ostavila bih sadašnjeg.
I'm sorry is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 15:31   #4
znam da to zvuči kao da sam poprilično loša osoba i znam da nisam nimalo fer.
donijela sam pogrešnu odluku za koju mislim da me stajala gubitka jedine osobe s kojom bi željela provesti ostatak života i koja mi je bila sve.
i svaki dan se borim s tim što sam napravila i ne mogu vam opisat kako mi je žao, samo toliko da znate prije nego me netko napadne
I'm sorry is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 15:34   #5
sumnjam da ce te itko napast, jer ima i tu dosta ljudi koji su voljeli ali napustili iz nekog razloga. ne znam sto da ti tocno kazem, ako volis bivseg a imas sadasnjeg , ako velim da prekines to nece onda bit fer od mene jer ces izgubit i ovoga drugog. zbilja teska situacija
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 15:34   #6
Rekao ti je da se ničemu ne nadaš, što se njega tiče vi ste završena priča.

A ne bi trebala sadašnjeg dečka zavlačiti ako ga ne voliš.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 15:35   #7
Vjerovatno sam pretjerano beskompromisan, ali meni je vec iz naslova sve jasno kao dan. Kako tebi i ostalim "normalnim" ljudima s kojima se toliko ne kuzim nije?

U vezi si. U kojoj ne zelis biti. Sto uopce imamo pricati o nekom novom koji je zapravo bivsi?
Splinter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 15:36   #8
Quote:
I'm sorry kaže: Pogledaj post
znam da to zvuči kao da sam poprilično loša osoba i znam da nisam nimalo fer.
Fakat nisi fer, ali nisi loša osoba.

Samo se skrivaš u laganju. Lažeš sebi (jer si nezadovoljstvo sadašnjom vezom lažno pojašnjavaš/opravdavaš ljubavlju i nakon 3 i pol godine), lažeš onima oko sebe (ovo valjda ne trebam objašnjavati).
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 15:38   #9
Quote:
I'm sorry kaže: Pogledaj post
bivši se trudio vratit me ali
da bi nedugo nakon toga shvatila da zapravo volim još uvijek bivšeg koji je isto sebi našao curu u koju je ludo zaljubljen.
Ne kužim najbolje ovu rečenicu, ali nameće mi se jedno pitanje: bi li ga tako ludo voljela da je i dalje jadan i sam i da te pokušava vratiti? Ili to ipak ima neke veze s činjenicom da ima drugu u koju je ludo zaljubljen? Pomalo mi zvuči sebično, pogotovo kad uzmem u obzir da si ti njega ostavila.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 15:46   #10
Pokusaj razgovarat sa bivsim i reci mu kako se osjecas te vidi kako ce on reagirat no ako te odbije nemoj bit u vezi sa sadasnjim deckom jer to nije fer prema njemu...te mislim da tom sadasnjem moras rec sve, no prije svega razgovaraj s bivsim.
mado87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 15:52   #11
hvala ljudi na pomoći,
iskreno, bojim se ostaviti sadašnjeg da ne bih požalila naglu odluku opet.
a što se bivšeg tiće rekao je svašta, i da će njegovo srce zauvijek prpadat meni i da se sjeti i mene i nas ali u suštini da je sretan s novom djevojkom i da se ne nadam nečem jer ni on sam nije siguran što će biti.
to je bilo davno, prije godinu i pol i od tada se nismo čuli.. otkako mi je to rekao nisam se željela mješat u njegov život ali činjenica je da mi i dalje nedostaje.
mislila sam da će u ove tri i pol godine to proči, da ću ga zaboraviti i biti sretna u novoj vezi s novim dečkom. i tome se nekako stalno nadam.
I'm sorry is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 15:53   #12
što je najjadnije imam 28 godina a ponašam se kao balavica.
I'm sorry is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 16:02   #13
Quote:
I'm sorry kaže: Pogledaj post
...
evo prošlo je tri i pol godine otkako nisam s njim
...
tri i pol godine i nije malo
misliš li da je on još uvijek ista osoba koju si ti tada voljela?
mislim da se nakon toliko vremena dosta stvari promjenilo i da imaš pomalo nerealna očekivanja


Quote:
I'm sorry kaže: Pogledaj post
...
da me bivši ovaj tren pita da mu se vratim da pokušamo ponovo ostavila bih sadašnjeg.
činjenica je da postoje ljudi u našim životima koje nikada ne prežalimo, koji su na nama ostavili veliki trag


moj ti je savjet kreni dalje kako znaš i umiješ. ako je sretan i ako ga voliš pusti ga, a ako vam je suđeno vaši putevi će se ponovno ispreplesti kada (i ako) za to bude vrijeme.
__________________
Keeping my soul happy...
markiza poisson is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 16:19   #14
to se i ja pitam draga moja, hvala ti puno.
uvjerena sam da nije ista osoba i da se puno toga promjenilo.
I'm sorry is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 16:28   #15
slažem se sa par osoba gore koje su napisale da je tri i pol godine jako, jako dug vremenski period. jesi li sigurna da je tvoj bivši dečko još uvijek ona ista osoba koju si voljela?
i, ono što me najviše zanima, zašto mu se nisi vratila ako si bila sigurna da je on pravi za tebe? odnosno, sigurno je bilo vremena prije no što je on našao novu djevojku. možda si propustila šansu...
što se sadašnjeg dečka tiče, nemoj da ti on bude rezervni igrač. bit će teško, ali vrijeme je da mu priznaš svoje emocije jer u toj igri nisu samo tvoji osjećaji u pitanju. zamisli kako bi tebi bilo da si u vezi s nekim tko još uvijek voli bivšeg partnera. stoga moraš biti fer prema njemu i nadati se da će te shvatiti.
ako si sto posto sigurna da želiš biti s bivšim, onda mu to reci. jedino razgovorom s njim možeš riješiti tu muku. možda će te dočekati širom otvorenih ruku, a možda i ne...
samo, moraš se pripremiti i na mogući negativan ishod, ipak si jako dugo vremena čekala...
u svakom slučaju, želim ti puno sreće
Rebel Yell is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 18:06   #16
Quote:
I'm sorry kaže: Pogledaj post
hvala ljudi na pomoći,
iskreno, bojim se ostaviti sadašnjeg da ne bih požalila naglu odluku opet.
Ali rekla si da ga ne voliš. Za čime bi točno žalila? Nije baš nagla odluka ako si godinama s njim i godinama osjećaš da ga ne voliš i izjavljuješ bivšem ljubav.
Tvrdiš da si sigurna da je ljubav prema bivšem u pitanju, ali 3 i pol godine je stvarno dosta vremena, a ti očito nisi zadovoljna u sadašnjoj vezi, žališ za nekim prošlim vremenima jer ti je bilo bolje. Da nije to u pitanju? Kako možeš biti sigurna da voliš osobu s kojom si bila zadnji put prije 3 i pol godine a niste se u tom periodu družili?
Mislim da trebaš izaći iz sadašnje veze jer ga ne voliš. Osim ako ne želiš ostati s nekim tek tako da ne budeš sama?
__________________
If you are not too long, I will wait here for you all my life. (O.W.)
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 18:29   #17
kod ovakvih "problema" uvijek se pitam jedno: da li bi se sjetila bivšeg da ti je još uvijek super sa sadašnjim? ako imaš nekakvih problema sa sadašnjim dečkom, trebaš ih riješiti na način da se upitaš da li želiš biti s njim ili ne želiš. čini mi se da kalkuliraš, a to se ne radi. ako ti nije dobro u vezi sada(to ne mora biti zbog toga jer još voliš bivšeg) trebala bi biti fer i ostaviti dečka jer je on zaslužio da ga netko iskreno voli. svoje probleme moraš riješiti sama- ako nekoga voliš tada ga ne možeš i ne želiš ostaviti (ti si svog bivšeg ostavila). kod mene je prekid kraj i gotovo!!
blackqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 18:35   #18
Quote:
I'm sorry kaže: Pogledaj post
hvala ljudi na pomoći,
iskreno, bojim se ostaviti sadašnjeg da ne bih požalila naglu odluku opet.
a što se bivšeg tiće rekao je svašta, i da će njegovo srce zauvijek prpadat meni i da se sjeti i mene i nas ali u suštini da je sretan s novom djevojkom i da se ne nadam nečem jer ni on sam nije siguran što će biti.
to je bilo davno, prije godinu i pol i od tada se nismo čuli.. otkako mi je to rekao nisam se željela mješat u njegov život ali činjenica je da mi i dalje nedostaje.
mislila sam da će u ove tri i pol godine to proči, da ću ga zaboraviti i biti sretna u novoj vezi s novim dečkom. i tome se nekako stalno nadam.
Situacija je poprilično jednostavna. Na tebi je odluka, a svaka odluka snosi i posljedice. Sudeći prema tvojim mislima, ti nikad nećeš moći uzvratiti sadašnjem momku osjećaje, je li to pošteno prema njemu, prema vama pa i prema tebi samoj? Strah te samoće? To su kule od karata, koje će se prije ili kasnije srušiti. Poradi čega imaš to opravdanje "ne želiš se miješati u njegov život"? Misliš li da se ne miješaš u život sadašnjega momka? Tu nema straha?
Bastrado is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 18:40   #19
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Fakat nisi fer, ali nisi loša osoba.

Samo se skrivaš u laganju. Lažeš sebi (jer si nezadovoljstvo sadašnjom vezom lažno pojašnjavaš/opravdavaš ljubavlju i nakon 3 i pol godine), lažeš onima oko sebe (ovo valjda ne trebam objašnjavati).
Ne bih se složila s tobom da ona nije loša osoba. Inače, znam da nije u redu iznositi vrijednosne sudove o nekom sve sukladno maksimi "Ne sudite,sudit će Vam se..." no kad me već cimaš za pero te tvrdiš da ona nije loša, pitam te -što mora napraviti da bi bila loša? Ubiti nekog umišljajno? Okrasti nemoćnu penzionerku...? Naime, iz ovog što ona opisuje -


Quote:
I'm sorry kaže: Pogledaj post
da se pridružim.
ostavila sam predivnog dečka nakon nekoliko godina lijepe veze.
voljela sam ga
ali zadnjih mjeseci bila sam uvjerena da su mi osjećaji izblijedili i da ga ne volim više.
on je bio pasivan i nije ništa poduzimao kako bi oživio našu vezu, na moje pokušaje je ostajao gluh.
u moj život je ušetala nova osoba koja me zaintrigirala i probudila mi maštu i ja sam se ponovo osjećala živom.
ostavila sam tadašnju dugu vezu i prepustila se čarima nove veze i novog dečka. bivši se trudio vratit me ali
da bi nedugo nakon toga shvatila da zapravo volim još uvijek bivšeg koji je isto sebi našao curu u koju je ludo zaljubljen.
ne zvuči mi baš ko neka moralna vertikala. Inače, ljudski je griješiti, ali ona se s ljudima igra k'o s lopticama. Ostavi bivšeg tek kad ju je zaintrigirao sadašnji, bivši nađe curu i sad ona odjednom osvijesti da u stvari voli njega i pri tom je dakle i dalje u (bez)vezi sa sadašnjim kojeg bi šunula u roku "odmah" da joj se bivši vrati. Dakle, u tom procesu nemilosrdno povređuje bivšeg, njegovu curu i sadašnjeg. Ali, inače, ona uopće nije loša osoba.
__________________
Ondine
Moju je dušu svijet iskvario, moja je fantazija nemirna, a srce se ne može nasititi. Meni je svega premalo; i na bol se lako naviknem kao i na nasladu, i zivot mi postaje iz dana u dan sve pustiji; samo mi je jedno sredstvo ostalo: putovanje.
ondine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 18:49   #20
Ne znam, ali ja uvijek osjetim neku gorčinu kad čitam ovako nešto.
Quote:
ostavila sam predivnog dečka nakon nekoliko godina lijepe veze.
voljela sam ga ali zadnjih mjeseci bila sam uvjerena da su mi osjećaji izblijedili i da ga ne volim više.
Bilo ti je dosta? Ili 28-3,5-nekoliko godina= nisam probala sve što sam htjela i ovaj mi je dojadio nakon nekoliko godina.

Quote:
u moj život je ušetala nova osoba koja me zaintrigirala i probudila mi maštu i ja sam se ponovo osjećala živom.
ostavila sam tadašnju dugu vezu i prepustila se čarima nove veze i novog dečka.
Wow! Nešto novo i zanimljivo, daj da probam....

Quote:
bivši se trudio vratit me ali
To ti naravno nije bilo dovoljno. Nije poništilo : "on je bio pasivan i nije ništa poduzimao kako bi oživio našu vezu" i sad dolazi ključna riječ ALI....

Quote:
da bi nedugo nakon toga shvatila da zapravo volim još uvijek bivšeg koji je isto sebi našao curu u koju je ludo zaljubljen
Shvatila si "zapravo" da ga voliš od trenutka kad je on postao ludo zaljubljen u nekog drugog. Jer si mogu zamisliti da te je bar par tjedana zivkao poslije prekida i gnjavio za neke razgovore i da to nije bilo dovoljno da shvatiš da ga "voliš", nego te je najvjerojatnije štrecnulo kad je prestao zvat, a ludo si se zaljubila ponovo u njega kad si shvatila da ima curu i da je uz to, eto, sretan. Još ako je cura komad...

Quote:
također sam još uvijek sa sadašnjim dečkom ali srce mi pripada bivšem.znam da nije fer od mene.
Da, sebična si.

Quote:
do sadašnjeg dečka mi je stalo al to se ne može mjerit sa ogromnom ljubavi prema bivšem a vidim da je on sretan s novom djevojkom i ne želim se tu petljat a s druge strane osjećam potrebu reči mu koliko ga volim i da u meni tinja još uvijek nada da će nam se putevi nekad ispreplest u životu.
Učini mu uslugu i nemoj se petljati. Učini uslugu i sadašnjem pa ga ostavi.
Nakon toliko godina mislit će da si čaknuta.
Nada -> kuja, vjeruj mi.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:01.