Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2012., 13:26   #21
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
I jos jednom, pricas gluposti, i precjenjujes broj birokrata. Ima ih nekoliko desetaka tisuca, a nisu svi nepotrebni.
nisam ni rekao SVI...

Ali mislim da bi teže preboljeli manjak birokrata,nego višak,koji uništava naše društvo
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 13:40   #22
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
nisam ni rekao SVI...

Ali mislim da bi teže preboljeli manjak birokrata,nego višak,koji uništava naše društvo
Visak birokrata je neznatan, kao i njihov ukupni broj. A kad kazes da ih treba otpustiti i da ce PDV moci biti 10%, jednostavno trolas. Ustedom na nepotrebnim birokratima bi mozda mogao smanjit PDV za pola postotka. Mozda. Problem nije njihov broj, nego njihov rad. I prava koja oni, a i drugi drzavni, javni i lokalni sluzbenici i zaposlenici u drzavnim, javnim i lokalnim poduzecima ostvaruju putem kolektivnih ugovora, koje s druge strane potpisuje ekipa koja to placa tudjom lovom, pa im je tak svejedno.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 13:57   #23
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
treba zadržati stranačke vojnike ( glasovanje ) ?
vidim da si, za razliku od mene, rođena političarka o tom aspektu nisam niti pomislio
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 14:02   #24
Quote:
Razbijač kaže: Pogledaj post
Ja sam prvi za kresanje administracije.

Ali me laprdanja tih mlatimudana koje si nabrojao stvarno ne zanimaju.

Prvo brojke i ozbiljna analiza pa ćemo onda pričati dalje.

Bez toga će sve ostati samo na laprdanju i administracija se neće smanjiti.
naravno da se moraju dati i brojke i jasni kriteriji, ali to mora biti drugi korak. prvi je donjeti nedvosmislenu političku odluku da se krene u preustroj i racionalizaciju javne uprave, jer je to nužnost kojoj je dokaz usporedba s razvijenijim društvima od našeg
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 14:04   #25
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Visak birokrata je neznatan, kao i njihov ukupni broj...
temeljem čega ovo tvrdiš?
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 14:04   #26
Quote:
diogeneš kaže: Pogledaj post
kako vi gledate na tu problematiku i moguća rješenja
glede tvog rješenja, ako ćeš ih TI plaćati za nerad - nema problema, ako ću ih JA plaćati za nerad - ne dolazi u obzir.
zna se kako se riješava višak radne snage u privatnom sektoru, sorry stari, nemrem te više plaćat, otkazni rok, radna knjižica, burza...
(s) obzirom da: su pred ustavom i zakonom svi jednaki; gospoda o kojoj ti govoriš nisu svete krave; radnici u privatnom sektoru, (a) koji zapravo financiraju ove i kojima ti pričaš, nemaju ta prava...
kako ti uopće može pasti na pamet da bi nekome trebali plaćati za nerad, i da ga, ni više ni manje, plaćaju oni koji rade, (a) kojima bi, zbog plaćanja ovih koji ne rade, plaće bile manje?!
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 14:08   #27
Quote:
šmokljanica kaže: Pogledaj post
glede tvog rješenja, ako ćeš ih TI plaćati za nerad - nema problema, ako ću ih JA plaćati za nerad - ne dolazi u obzir.
zna se kako se riješava višak radne snage u privatnom sektoru, sorry stari, nemrem te više plaćat, otkazni rok, radna knjižica, burza...
(s) obzirom da: su pred ustavom i zakonom svi jednaki; gospoda o kojoj ti govoriš nisu svete krave; radnici u privatnom sektoru, (a) koji zapravo financiraju ove i kojima ti pričaš, nemaju ta prava...
kako ti uopće može pasti na pamet da bi nekome trebali plaćati za nerad, i da ga, ni više ni manje, plaćaju oni koji rade, (a) kojima bi, zbog plaćanja ovih koji ne rade, plaće bile manje?!
a tko ih sad plaća za nerad?
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 14:10   #28
Quote:
diogeneš kaže: Pogledaj post
kako vi gledate na tu problematiku i moguća rješenja?
JA na tu problematiku gledam ovako:

"problem viska zaposlenih u javnoj upravi" treba rjesiti tako da lazne mantre prestanu biti objavljivane po raznim medijima.

Da se narod konacno istinito informira o tome da zapravo taj "problem" gotovo i ne postoji. Da ne postoji "60000 parazita". Neka neki normalni medij (ili otvarac topica) konacno iznese stvaran broj ljudi o kojima je rijec, broj "prekobrojnih".

Ako na kraju ispadne da je prekobrojnih 12 (dvanaest), 145 (sto cetrdeset i pet) ili 319 (tristo devetnaest), onda cemo razgovarati o tome kako da ih rijesimo. Prvo nek ljudi nauce sto je "javna uprava", cime se bavi, tko u njoj radi i sto bi bez nje.

Nek fokus medija padne na neucinkoviti privatni sektor, na privatni sustav koji se medjusobno unistava namjernim neplacanjem.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 14:17   #29
vidiš, a meni je npr. pun kufer priča tipa nije to govno, nego se magarac posrao. dakle, javna uprava je za mene nešto vrlo jednostavno - dakle, to su svi oni koji iz državnih, općinskih, gradskih... budžeta primaju svoje plaće, e da bi bili u nekoj općedruštvenoj funkciji. i baš me briga je li to neki institut ili ministarstvo ili ured gradonačelnika - sve je to politika izmislila, bilo opravdano ili ne, pa znači da to ona mora i riješiti. a njih 350.000 na državu od 4,5 milijuna i tolikim brojem nezaposlenih i umirovljenika, jest uistinu pretjerano do boli. shvati da vas mi više ne možemo toliko hraniti, pa se rađe među sobom ogledajte tko je zavrijedio, a tko nije, biti državni službenik
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 14:20   #30
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Nek fokus medija padne na neucinkoviti privatni sektor, na privatni sustav koji se medjusobno unistava namjernim neplacanjem.
ali problemi privatnog sektora su plaćeni iz privatnih džepova a problemi u javnom su plaćeni iz naših
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 14:20   #31
Quote:
diogeneš kaže: Pogledaj post
dakle, javna uprava je za mene nešto vrlo jednostavno - dakle, to su svi oni koji iz državnih, općinskih, gradskih... budžeta primaju svoje plaće, e da bi bili u nekoj općedruštvenoj funkciji. i baš me briga je li to neki institut ili ministarstvo ili ured gradonačelnika - sve je to politika izmislila, bilo opravdano ili ne, pa znači da to ona mora i riješiti
E vidis, nemas pojma o cemu govoris.

Opcinske i gradske vlasti imaju autonomiju, to rjesavaj s njima.

A na drzavnoj razini, tvopje "politika izmislila" obuhvaca policajca, carinika, vojnika, suca...

Ti si dovoljno glup da bi maknuo sve carinike, suce i vojsku (oni spadaju u tih tvojih 60 000 "parazita")? Sve bi ti njih "rjesio", sve je njih "poitika izmislila"? Ili nisi bas toliko glup?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 14:23   #32
Sjesti sa sindikatima i reci: Masa placa je u javnom sektoru je x. U roku od 6 mjeseci, masa placa mora biti X - 10%. Hocete li otpustati dio zaposlenih, hocete li dogovoriti manje place, hocete li drugaciju sistematizaciju, I don't care. Predlozite rjesenje i dogovorite se medju sobom. Ako ga ne predlozite mi idemo u izmjenu zakona o radu, raskidanje kolektivnih pa cemo mi odluciti kako ce biti...

Tako bi ja...
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 14:24   #33
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Sjesti sa sindikatima i reci: Masa placa je u javnom sektoru je x. U roku od 6 mjeseci, masa placa mora biti X - 10%. Hocete li otpustati, hocete manje place, hocete drugaciju sistematizaciju, I don't care. Predlozite rjesenje a ako ga ne predlozite mi idemo u izmjenu zakona o radu, raskidanje kolektivnih pa cemo mi odluciti kako ce biti...

Tako bi ja...
zar je raskidanje kolektivnog ugovora tako jednostavno?
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 14:25   #34
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
E vidis, nemas pojma o cemu govoris.

Opcinske i gradske vlasti imaju autonomiju, to rjesavaj s njima.

A na drzavnoj razini, tvopje "politika izmislila" obuhvaca policajca, carinika, vojnika, suca...

Ti si dovoljno glup da bi maknuo sve carinike, suce i vojsku (oni spadaju u tih tvojih 60 000 "parazita")? Sve bi ti njih "rjesio", sve je njih "poitika izmislila"? Ili nisi bas toliko glup?
očigledno je da ne mogu ja biti toliko glup, koliko ti možeš biti pokvaren, pa mi podmetati svoja kukavičja jaja. rekao sam što sam imao, a ti se pjeni koliko želiš i zovi to govnom ili magarac se posrao, uopće me se ne tiče, jer ja tako ne razgovaram
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 14:25   #35
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
ali problemi privatnog sektora su plaćeni iz privatnih džepova a problemi u javnom su plaćeni iz naših
Tvoj problem "javnog sektorq" je debelo ovisan o "privatnom sektoru". Privatni sektor je zapravo potpuno neucinkovit i ovisan upravo o - javnom novcu.

Privatni sektor ne uplacuje novac za poreze, a medjusobno se unistava, istrebljuje neplacanjem. Tako se ubire jos manje i manje manje poreza, sve je manje zaposlenih, a sve vise onih koji ovise o drzavi...

Vrijeme je da mediji konacno pocnu procati o katastrofalnom privatnom sektoru koji gusi Hrvatsku.

Ne moze se nikakav gospodarski rast niti zamisliti sa "privatnim vizionarima" kojima je najveci doseg preprodavati uvezenu kinesku robu, graditi katastrofalne stanove ili za drzavu bojati tunele i graditi mostove, drzavi odrzavati kompjutore, drzavi prodavati automobile i sl.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 14:27   #36
Quote:
diogeneš kaže: Pogledaj post
temeljem čega ovo tvrdiš?
Zato sto od 200 i koliko tisuca drzavnih i javnih sluzbenika, ima mozda 20,000 birokrata. A i ti tesko da su svi nepotrebni.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 14:28   #37
OTKAZ svim PARAZITIMA u javnoj upravi- administraciji, birokraciji, raznoraznim ministarstvima, tajnicima istih i sl. (ne školama, vrtićima, bolnicama, policiji)

to su neradnici koji čekaju da im prođe radno vrijeme, surfajući po internetu i hodajući po placu, dućanima, ko zna kud za vrijeme radnog vremena dok ti čekaš da se vrati na radno mjesto, a takav ima plaću sigurno ne manju od 5000kn, to je ona najniža;
dok npr. jedan radnik koji radi na normi na signal dolazi i odlazi s posla, zatvoren je u pogonu i prima minimalac od 2200kn

primjer kako 'radi' javna uprava (točnije županijski sud):
trebam potvrdu o nekažnjavanju- prvo trebam sama kupiti obrazac, sama ga ispuniti, onda ići u taj i taj ured, onda čekam mada nikog nema unutra, a one su dvije i kokodaču valjda; kad me pozovu onda predam taj obrazac, dopune ga, onda me šalju u drugu sobu- odem tamo pa čekam... za usranu potvrdu čekam pola sata! i onda se pitam:
KOG VRAGA VI TU RADITE ako ja radim sve umjesto vas?

u današnje vrijeme informatizacije kad su kao svi umreženi trebali bi samo upisati moje ime i dati mi gotov obrazac.
ali ne žele se povezati, umrežiti, jer tako čuvaju radna mjesta.

ma sutra svima otkaz!!!!! paraziti prokleti
i ukidanje općina i gradova koji se ne mogu sami financirati

Zadnje uređivanje jebozovna : 30.01.2012. at 14:36.
jebozovna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 14:29   #38
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
zar je raskidanje kolektivnog ugovora tako jednostavno?
Nije dok je na snazi zakon o radu koji je na snazi a njega se moze izmijeniti...sto ce se vjerojatno i napraviti

Ja ne vidim zasto bi sindikati i vlada bili na suprotnim stranama stola. Svima je jasno da se sve ove godine zaposlajvalo sve i svakoga preko veza i vezica. Isto tako je jasno da para vise nema da bi se sve te ljude placalo i da tu glomaznu upravu nema tko hraniti.

Zasto sindikati ne izadju za svojim prijedlogom, to mi nije jasno odnosno jasno mi je da je to cisto politikanststvo...
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 14:29   #39
Quote:
diogeneš kaže: Pogledaj post
očigledno je da ne mogu ja biti toliko glup, koliko ti možeš biti pokvaren, pa mi podmetati svoja kukavičja jaja. rekao sam što sam imao, a ti se pjeni koliko želiš i zovi to govnom ili magarac se posrao, uopće me se ne tiče, jer ja tako ne razgovaram
Ako si otvorio temu, onda prvo napisi strukturu tih 60 tisuca ljudi. Koliko je sudaca, koliko carinika, koliko vojnika...

A onda lijepo napisi za koliko sudaca mislis da je previse, za koliko bi smanjio nasu vojsku (koja i ovako stane na "tribinu" stadiona seoskog kluba), na koliko bi produzio radno vrijeme carinika (kad otpustis 30%) i sl.

Ako to ne znas i ne zanima te, onda si otvorio trolersku temu.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 14:29   #40
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Sjesti sa sindikatima i reci: Masa placa je u javnom sektoru je x. U roku od 6 mjeseci, masa placa mora biti X - 10%. Hocete li otpustati dio zaposlenih, hocete li dogovoriti manje place, hocete li drugaciju sistematizaciju, I don't care. Predlozite rjesenje i dogovorite se medju sobom. Ako ga ne predlozite mi idemo u izmjenu zakona o radu, raskidanje kolektivnih pa cemo mi odluciti kako ce biti...

Tako bi ja...
Pa to se vec dogodilo, dosao narod, potpisao duplo vise potpisa nego sto je trebalo za referendum, sto se nikad u povijesti nije dogodilo za puno ozbiljnije stvari, i papala maca. Nije rijec vlade zadnja, pa ti je stoga 'metoda' potpuni promasaj. Ali sasvim na tragu histerije koju stvaraju mediji.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.