Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2009., 16:18   #21
Baš bih voljela da ova tema malo zaživne i da ljudi pišu svoje uspjehe sa prehranom u zoni.
Meni se to jako sviđa i privlači me, jer ja sam već dugo na nekoj dijetu koju sam ja sama složila i smršavila ja jesam, ali koliko sam čitala u zoni bih se baš riješila tih masnih naslaga... A ovakvom dijetom to nisam postigla.
No jedini je problem što ja ne jedem meso, i ne znam kako onda uskladiti i pratiti prehranu preporučenu po "Zoni".
Vim Cola is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 11:43   #22
zona je odlicna...i zona je za razliku od ostalih nacina prehrane zdrava....
ali ono sto vidim je sto ljudi nekuze da je zona nacin zivota a ne nesto sto traje 2 mjeseca ili 10 pa onda ajmo hop natrag na staro. Po meni je to idiotizam. Ko da si servisiras auto i sredis ga dofuras doma i gledas si ga onak krasnog i sredenog...i fino uzmes komad blata i svjesno mu natrpas u auspuh i rasturis sve.
Samo za ljude koji nemaju discipline i karaktera ne valja ni zona kao niti jedna druga prehrana. S takvima bi ja drugacije razgovarao. S obzirom da se ne mogu kontrolirat sami...ja cu ti napravit program prehrane a ti ces mi dat za to 5000 kuna. I ako imas 10 kg viska...hocu da svaki mjesec skines barem 1 kg. Za svaku skinutu kilu ja ti vratim 500 kn. Ako se desi da u MJESEC DANA nisi skinuo/la barem 1 kg...vise me ne zanimas a ostatak para ostaje meni.
Pa da vidis kako onda funkcionia. A za 10 mjeseci kad se priviknes na zonu i kad ti postane nacin zivota vise te niko nece morat tjerat na ovakve bolesne ideje.
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 17:10   #23
Quote:
Vim Cola kaže: Pogledaj post
Baš bih voljela da ova tema malo zaživne i da ljudi pišu svoje uspjehe sa prehranom u zoni.
Meni se to jako sviđa i privlači me, jer ja sam već dugo na nekoj dijetu koju sam ja sama složila i smršavila ja jesam, ali koliko sam čitala u zoni bih se baš riješila tih masnih naslaga... A ovakvom dijetom to nisam postigla.
No jedini je problem što ja ne jedem meso, i ne znam kako onda uskladiti i pratiti prehranu preporučenu po "Zoni".
Ma možeš! Još uvijek ti ostaje dovoljno izvora proteina. Jaja, mliječni proizvodi, proteinski shakeovi... Problem bi bio da si vegan. Mislim da onda stvarno ne bi išlo.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 19:59   #24
Bas steta,sto se ovdje jako slabo pise...
Uglavnom,ja sam zonu upoznala prije dvi godine,smrsala sam dosta,a nisam bila gladna...
A osim sto su kile otisle i moja krvna slika se promijenila,nabolje,sad da li je od toga i dan dans je tako.ja se osjecam super...i kao sto je neko vec spomenio,da bi zona trebala ostati nacin prehrane za ciljeli zivot,kod mene jest,samo sto to nije ono sto posto kao na pocetku,cesto zabrljam (nema vise onog vaganja),pojede se blok viska..a moja tezina stoji,i ja prezadovoljna.
__________________
Biti roditelj je najljepsi dar koji mozemo dobiti,ali do njega nekada nije lako doci.
ribica78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 19:30   #25
Quote:
ribica78 kaže: Pogledaj post
Bas steta,sto se ovdje jako slabo pise...
Uglavnom,ja sam zonu upoznala prije dvi godine,smrsala sam dosta,a nisam bila gladna...
A osim sto su kile otisle i moja krvna slika se promijenila,nabolje,sad da li je od toga i dan dans je tako.ja se osjecam super...i kao sto je neko vec spomenio,da bi zona trebala ostati nacin prehrane za ciljeli zivot,kod mene jest,samo sto to nije ono sto posto kao na pocetku,cesto zabrljam (nema vise onog vaganja),pojede se blok viska..a moja tezina stoji,i ja prezadovoljna.
ajde ljudovi zonasi,... raspisite se,... ja bi se probala hraniti po zoni,... kako?
koji je recimo vas jedan dnevni plan prehrane?
pozz i ajmo pisanjeeeeee
kleica_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 11:11   #26
Quote:
kleica_ri kaže: Pogledaj post
ajde ljudovi zonasi,... raspisite se,... ja bi se probala hraniti po zoni,... kako?
koji je recimo vas jedan dnevni plan prehrane?
pozz i ajmo pisanjeeeeee
Evo ja cu ti pokusat objasnit....neznam da li ti je poznata knjiga o prehrani u zoni, u kojoj je sve lijepo objasnjeno,sta,koliko se jede,pa izracun blokova,znaci koliko cega...zatim "hrvatska kuharica u zoni" u kojoj ima dosta recepata,a poslije kad se malo uhodas i sama mozes da si iz svoje glave skombiniras neko jelo...
Uglavnom,svaka zena,treba da dnevno jede 11 bolkova U,P,M..koji su rasporedeni u 5 obroka,a vazno je da izmedzu obroka nesmije proci vise od 5 sati,ujutro treba jesti u roku od jednog sata nakon ustajanja,i takozder zadnji ,kasni obrok isto,sat vremena prije spavanja..
Obroci bi trebali biti ovako rasporedeni
Dorucak - 3 bloka P,U,M
Mezduobrok 1 -1 blok P,M,U
Rucak - 3 bloka U,P,M
Vecera -3 bloka U,P,M
Medzuobrok 2 -1blok P,U,M.......ovaj raspored mozes sma sebi prilagodit,onako kako tebi pase,samo ne preci tih 11 blokova...meni odgovara ovaj nacin.
Obroke ne preskakati,a nako uravnotezenog obroka u zoni nisi gladan.
Ovako izgleda moj dan u zoni (npr. danas)
dorucak -feta integralnog kruha 2BU,6 dkg.gaude light 2BP,pola narance,i 30gr.jetrene pastete.
rucak piletina na naglo,spinat i zelena salata
vecera savijaca sa sirom 2 kom,jedan jogurt s 1,5 %masnoce i jedna manja jabuka
medzuobrok casa toplog mlijeka
Nadam se da sam ti koliko toliko pomogla u objasnjenju,´da nisam zakomplicirala
__________________
Biti roditelj je najljepsi dar koji mozemo dobiti,ali do njega nekada nije lako doci.
ribica78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 01:22   #27
Sretna Nova godina, zonaši!
Neka vam 2010. bude sretna i uspješna.
Želim vam da budete zdravi, lijepi i jaki u duhu i tijelu kao što vi već jeste!


nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 17:19   #28
ribice bok!

iako se znamo s druge teme molim te ako mi možeš dati primjer još kojeg dnevnog menija? ja krećem od sutra ali bi htjela imati što više varijacija pa me zanima....

hvala!
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 13:32   #29
konačno neki noviji postovi...ja sam krenula danas sa zonom...bila sam prije godinu i nešto ful u zoni skoro godinu, skinula sam ja nešto medjutim imala sam problema sa hormonima i nije išlo onom brzinom koju sam ja očekivala...a da ne pričam kako je dobar osjećaj kad se hraniš po principu zone...
eto mene danas na poslu sa zobenom kašom i proteinskim prahom i homemade tuna paštetom sa integralnim toastom ...jučer sam imala premalo vremena pa nisam stigla složiti ništa pametnije.
Uglavnom...ujutro kad se dignem popijem šalicu malomasnog mlijeka (to je jedan blok)...na poslu sam pojela zobenu kašu napravljenu sa proteinskim prahom i višnjama (to su 2 bloka ) i sad ću pojesti tuna paštete za jedno 3 bloka....a doma ću probati složiti nešto s povrćem i mesom..nadam se da će se netko javiti sa svojim menijem...tema je predugo bila mrtva
Kaj se blokova tiče važno je da ih je 11, a raspored je individualan. najvažniji obroci mogu biti 3 bloka maksimalno a ostale rasporedite po želji i po dnevnom ritmu.
nekad važem hranu a nekad se služim odokativnim sistemom. s vremenom je sve manje vaganja, al moram priznati da opet moram ući u đir .
Quote:
Jesen82 kaže: Pogledaj post
ribice bok!

iako se znamo s druge teme molim te ako mi možeš dati primjer još kojeg dnevnog menija? ja krećem od sutra ali bi htjela imati što više varijacija pa me zanima....

hvala!

Zadnje uređivanje Digitalna : 25.01.2010. at 13:47.
Digitalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 18:44   #30
Quote:
Jesen82 kaže: Pogledaj post
ribice bok!

iako se znamo s druge teme molim te ako mi možeš dati primjer još kojeg dnevnog menija? ja krećem od sutra ali bi htjela imati što više varijacija pa me zanima....

hvala!
Jesenko moja,sorry,ja malo u guzvi pa nisam ni dolzila ovdje...
Skuzila sam te na onom drugom forumu Vrlo rado cu ti pomoc..ja se i danas nastoim hranit po principu zone,samo sto ja sad nemjerim ko prije,vec je to odokativno i vise puta zabrljam ali mi je marenda 100% zonirana...
evo npr.danas,dorucak svjezi sir u ombinaciji sa ribanom jabukom i cimetom i 3 zlice mljevenih badema.
meduobrok jogurt
rucak:frigani filet oslica i pomes (nisam mogla odolit)
vecera pura,jogurt (nadam se da znas sto je pura)
i pred spavane casa toplog mlijeka...
Ja cesto ravim zonirane muffine,pa ih imam kao meduobrok,nekad mi osluze i kao rucak..toga uvjek napecem vise...
a za sutra sam planila napravit zonirne lazanje
__________________
Biti roditelj je najljepsi dar koji mozemo dobiti,ali do njega nekada nije lako doci.
ribica78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 18:47   #31
I jos cu ti reci,svakako si kupi steviju.a sa njom radim skoro sve kolace i mojmuz nije ni skuzio da u njema nema obicng secera
Srtno ti sa zonom
__________________
Biti roditelj je najljepsi dar koji mozemo dobiti,ali do njega nekada nije lako doci.
ribica78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 19:27   #32
Quote:
ribica78 kaže: Pogledaj post
Jesenko moja,sorry,ja malo u guzvi pa nisam ni dolzila ovdje...
Skuzila sam te na onom drugom forumu Vrlo rado cu ti pomoc..ja se i danas nastoim hranit po principu zone,samo sto ja sad nemjerim ko prije,vec je to odokativno i vise puta zabrljam ali mi je marenda 100% zonirana...
evo npr.danas,dorucak svjezi sir u ombinaciji sa ribanom jabukom i cimetom i 3 zlice mljevenih badema.
meduobrok jogurt
rucak:frigani filet oslica i pomes (nisam mogla odolit)
vecera pura,jogurt (nadam se da znas sto je pura)
i pred spavane casa toplog mlijeka...
Ja cesto ravim zonirane muffine,pa ih imam kao meduobrok,nekad mi osluze i kao rucak..toga uvjek napecem vise...
a za sutra sam planila napravit zonirne lazanje
molim recept!

znam što je pura

probala sam i ja zonirane muffine i skroz su mi odlični

Quote:
ribica78 kaže: Pogledaj post
I jos cu ti reci,svakako si kupi steviju.a sa njom radim skoro sve kolace i mojmuz nije ni skuzio da u njema nema obicng secera
Srtno ti sa zonom
totalno sam prezadovoljna sa zonom sam mi reci di ima te vražje stevije za kupiti ja sam koristila do sad fruktozu... ea i krenula sam na pilates
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 19:37   #33
Quote:
Jesen82 kaže: Pogledaj post
molim recept!

znam što je pura

probala sam i ja zonirane muffine i skroz su mi odlični



totalno sam prezadovoljna sa zonom sam mi reci di ima te vražje stevije za kupiti ja sam koristila do sad fruktozu... ea i krenula sam na pilates
e steviju i ja ovdje tesko pronalzim..kupujem je u ljekarni (nema u svim),u hr
znam daj malo tezeje naci... moja sestra je kupuje u jednoj ljekarni u kastelima ili u splitu ali je prethodno naruci..i super za pilates.,
__________________
Biti roditelj je najljepsi dar koji mozemo dobiti,ali do njega nekada nije lako doci.
ribica78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 22:45   #34
Quote:
ribica78 kaže: Pogledaj post
e steviju i ja ovdje tesko pronalzim..kupujem je u ljekarni (nema u svim),u hr
znam daj malo tezeje naci... moja sestra je kupuje u jednoj ljekarni u kastelima ili u splitu ali je prethodno naruci..i super za pilates.,
A kojoj knjizi ima tih recepata?
Jel ima dosta knjiga o zoni pa koja je najbolja
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 00:29   #35
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
A kojoj knjizi ima tih recepata?
Jel ima dosta knjiga o zoni pa koja je najbolja
ja ti imam od dr.Gredelj, zove se hrvatska kuharica u zoni... meni je odlična!

btw.. pozdrav dugo se nismo sretale po forumu... ja sam ti manje više na onoj temi gdje si me ostavila

sretno!
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 00:45   #36
Quote:
Jesen82 kaže: Pogledaj post
ja ti imam od dr.Gredelj, zove se hrvatska kuharica u zoni... meni je odlična!

btw.. pozdrav dugo se nismo sretale po forumu... ja sam ti manje više na onoj temi gdje si me ostavila

sretno!


Ma i ja bi tam bila da nema grupisanja
Ovako svak za se, travu pase...

Moracu potrazit to.Vidla sam zona za zaposlene i jos neke al nevido tu hrvatsku
Valjal cemu?Idul kg dole s tim i koliko?
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 13:15   #37
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post


Ma i ja bi tam bila da nema grupisanja
Ovako svak za se, travu pase...

Moracu potrazit to.Vidla sam zona za zaposlene i jos neke al nevido tu hrvatsku
Valjal cemu?Idul kg dole s tim i koliko?
helou

da da grupiranje je too much... daleko je to od onoga što je nekad bilo...

ovako.. ja sam u 2 tjedna skinula 2 kg... metar mi nije baš dobar jer nemam krojački pa ovaj vulgaris nije baš precizan.. ali mislim da sam izgubila jedno 2 cm s bokova i 1 cm sa struka... vidim i po hlačama i suknjama...pomalo..

ono što je meni puno bolje je činjenica da sam puna energijem, nema gladovanja, smiješ manje više sve jest....jedem kvalitetnije na poslu jer sam prije brljavila i tako... ne pazim baš sve na gram ali se držim 95%, sad sam si i kupila kuhinjsku vagu pa stvarno i važem prije obroka....

pozdrav veliki!
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 13:29   #38
mafrica i ribica a da mi malo podignemo ovu temu? vidim da se ovdje puno manje piše nego na montinjaku!

evo ja ću prijaviti što sam jučer jela i što ću danas jesti

jučer:

D: zobena kaša sa proteinskim prahom, 4, 5 grožđica, mrvicu fruktoze (doslovce) i 9 badema (mljac!!)

R: delikates šunka od purisa, male rajčice, sir edamer, 1 integralni dvopek, 6 kikirikija, 1 kivi (sve u gramažama koliko smijemo)

Međuobrok: 1 bioaktiva

V: purreći file na grill tavi, zeleni rezanci sa pršutom, vrhnjem i gljivama (recept iz kuharice dr.Gredelj i sve u gramažama koliko se smije)

male kokice u kinu... počastih se

kasni večernji: šalica toplog mlijeka i 3 badema

danas:

D: jaje na oko, malo pršuta (20g), 1 šnita tost kruha, 3 badema, 1 kivi, nescafe (cijeli na mlijeku) - jutros sam se isto malo počastila ali sam ga skroz uzonirano radila...

R: ne kuha mi se preveć danas pa će biti uzonirana pizza iz kuharice i salata

međuobrok: vjerojatno naranča i još nešto, moram vidjeti

V: biti će vjerovatno zobena kaša u varijanti od jučerašnjeg ručka

kasni večernji: vjerojatno mlijeko i bademi osima ako ne napravim muffine iz kuharice onda će biti jedan muffin
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 14:31   #39
Ima samo jednu molbu za nekoga tko ima "hrvatsku kuharicu u zoni".
Već sam nekoliko puta čula da svi hvale zonirane čokoladne muffine. Ali nisam nigdje našla recept. Zapravo, ono što sam našla bili su neki osobno prilagođeni i izmjenjeni recepti. Može li mi netko ovdje napisati točan recept iz knjige? Sigurno ima još zainteresiranih.
Unaprijed zahvaljujem.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 21:33   #40
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Ima samo jednu molbu za nekoga tko ima "hrvatsku kuharicu u zoni".
Već sam nekoliko puta čula da svi hvale zonirane čokoladne muffine. Ali nisam nigdje našla recept. Zapravo, ono što sam našla bili su neki osobno prilagođeni i izmjenjeni recepti. Može li mi netko ovdje napisati točan recept iz knjige? Sigurno ima još zainteresiranih.
Unaprijed zahvaljujem.
helou... samo u kuharici ti nije čokoladni... ali ja ti koristim proteinski napitak od čokolade od dm pa ti ispadne čokoladni

ovo je original recept iz knjige i kaže da je za 8 muffina ja ti imam srednje kalupe i meni je ispalo 12 komada jer ja nikad ne punim do kraja tako da ti vidi..

2/3 šalice zobenog ili raženog brašna(80g ili 100g)
6 žlica proteinskog praha (ti po želji, ja stavljam kako sam ti gore napisala iako se smatra da on nije po ps-u.. tu definitvno malo varam:-))
2 jaja
1 žličica praška za pecivo
malo cimeta
malo soli
2/3 šalice vode
1 žlica maslinovog ulja
1 žlica fruktoze
4 žlice grožđica (60 grama)
aroma vanilije (ne piše koliko... ja nisam stavljala previše)
24 kapi stevije, po ukusu (ja nemam steviju pa sam stavila još malo fruktoze i probala smjesu da li mi je dovoljno slatka)

sve se dobro izmješa u kalupe..oni se prije toga naulje i pobrašne... meni se svejedno sve zaljepilo pa stavljam u kalupiće od dm-a... 200 komada za 10 kn.

evo to ti je original recept

pozdrav!
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:20.