Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2006., 19:47   #21
Quote:
rsbl kaže:
Oni zaboravljaju da je bio rat. Šta smo mi trebali, ratovati sa jednim muslimanima na granicama a druge ostaviti "iza leđa" ? Ne može to tako. Ostali su samo lojalni muslimani koji su ratovali za RS.
I to je glupost. Mi Srbi se trebamo stiditi neljudi s "nase" strane.
matematicar is offline  
Old 24.10.2006., 19:56   #22
Quote:
matematicar kaže:
Slusaj, nemoj se praviti glup i nemoj biti teski licemjer. Dobro znas na sto sam mislio.
Ako se uistinu zeli nacin neko rjesenje koje ce manje vise zadovoljiti sve tri strane, onda je potreban skroz drugaciji pristup problemu.
Ovo sto ti radis je samo plitko prepucavanje koje ne vodi nicemu.

Nije prepucavanje.

Razmisli.

Stvorili ste u BH unutarnje granice kojih nije bilo u SFRJ. Stvorili ste ih ratom.
U slučaju ponovonog rata možete ih proširiti, a možete ih i izgubiti.
Zašto?

Jer se uvažio argument sile. Kad se jednom uvaži može se uvažiti uvijek.
Kexx is offline  
Old 24.10.2006., 20:07   #23
Tzv republika srpska u BiH == republika srpska krajina u Hrvatskoj.
isti scenarijo
iste vođe (patološki manijaci kriminalne prošlosti, po zanimanju psihijatri Rašković - Karadžići)
Iste metode,
isti jezik,
isto fašističko naslijeđe,
isti inspiratori,
isti dobavljači gvožđurije smrti,
isti kukavički mentalitet,
isto praznoslavlje,
isti DNK iste zakrvavljene oči od iste rakije na u musavim zadlakavljenim prednjim nogama.

Jednom riječju ološ na vlasti nekad i sad,
ološ koji ga podržava.
Takvo smeće je pokušavalo u Hrvatskoj od 1918 -1941 u u WWII, u razmaku kada je ljutom travom na ljutu ranu spašena demografska jezgra Hrvata, i na kraju uspjelo od 1945 -1990.


Na isti način treba i nestati po modelu iz 1995.
Ložač is offline  
Old 24.10.2006., 20:41   #24
Quote:
Ložač kaže:
Tzv republika srpska u BiH == republika srpska krajina u Hrvatskoj.
isti scenarijo
iste vođe (patološki manijaci kriminalne prošlosti, po zanimanju psihijatri Rašković - Karadžići)
Iste metode,
isti jezik,
isto fašističko naslijeđe,
isti inspiratori,
isti dobavljači gvožđurije smrti,
isti kukavički mentalitet,
isto praznoslavlje,
isti DNK iste zakrvavljene oči od iste rakije na u musavim zadlakavljenim prednjim nogama.

Jednom riječju ološ na vlasti nekad i sad,
ološ koji ga podržava.
Takvo smeće je pokušavalo u Hrvatskoj od 1918 -1941 u u WWII, u razmaku kada je ljutom travom na ljutu ranu spašena demografska jezgra Hrvata, i na kraju uspjelo od 1945 -1990.


Na isti način treba i nestati po modelu iz 1995.
Unistenjem Republike Smrtske unistio bi i Hrvate u BIH. Muslimani u BIH su na razini Srba u ex-Yu iz predratosvkog 'Dogadjanja naroda', 'Antibirokratske revolucije' i 'Jednopartiska pluralizma'.

Hrvatska konacno mora nauciti razmisljati strateski. Hrvatsko-srpski odnosi se globalno daju srediti..hrvatko-muslimanski...vrlo, vrlo tesko.
Frankopan is offline  
Old 24.10.2006., 21:06   #25
Quote:
Frankopan kaže:
Unistenjem Republike Smrtske unistio bi i Hrvate u BIH. Muslimani u BIH su na razini Srba u ex-Yu iz predratosvkog 'Dogadjanja naroda', 'Antibirokratske revolucije' i 'Jednopartiska pluralizma'.

Hrvatska konacno mora nauciti razmisljati strateski. Hrvatsko-srpski odnosi se globalno daju srediti..hrvatko-muslimanski...vrlo, vrlo tesko.
Ekipi iz tzv rs koja je sada na vlasti, a koja je direktni nasljednik pobunjeničke satrapske bande iz 1992 ti misliš vjerovati ili s njima sporazume potpisivati?:

Muđahedine i islamiste valja prizemljiti, a za to postoje metode i sredstva. Hrvatske ekstremiste koji se ponašaju na način identičan ili sličan Krajišnikovo/Karadžićevom isto.

Upravo suprotno, Hrvatima treba dati priliku da se vrate u područja s kojih su protjerani, a srbima koji to ne shvaćaju pružiti priliku da žive u jednoj državi, a to nije na zapadnoj strani Drine. Dakako za to treba ustrojiti puno stvari a najvažnija su sudovi i sabirni centri zatvorenog tipa kako bi se izoliralo zločince i primjereno odvojilo od nepotrebnih komplikacija.

Inače će Hrvati nestati iz BiH.
U BiH se ne smije dozvoliti nikakve privatne mafijaške grupacije kakve se sada kote po Hrvatskoj. Hrvatima iz BiH treba uvjerljivije objasniti da im je život u BiH puno isplatljiviji i jeftiniji neho u Hrvatskoj.
Ložač is offline  
Old 24.10.2006., 21:13   #26
Quote:
Constatinopol kaže:
Sve se više čuju očekivanja i želje bosanskih Srba o mogućnosti izlaska iz BiH putem referenduma poput onog u Crnoj Gori. Taj referendum u CG im je postao svojevrsna mantra.

Mene sad zanima,CG je bila federalna jedinica,
Kosovo je bilo autonomna jedinica,sada pod UN kontrolom. Mislim,da li BiH Srbi zaista mogu realno očekivati nekakvo slično rješenje i za njih?

Meni se čini da im to dejtonski sporazum i ustav BIH ni u jednoj rečenici/dijelu to ne dopušta.

Ova tema nije napad na nikoga,pa vas molim da se suzdržite od napada i vrijeđanja.Thanks
Ne vidim ni zelju ni potrebu po referendumu dok imamo sadasnji nivo autonomije.
Referendum je zaista bio samo reakcija na prijetnje o ukidanju RS. Ako se oni igraju krsenja dejtona, i mi cemo.
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 24.10.2006., 21:14   #27
Quote:
nordea kaže:
Dayton im nije dao te ovlasti pa nece ni moci referendum odrzati, ali s obzirom da je to vecinom neuk narod te ih je lako talasati, onda se takve price vrlo lako mogu koristiti u licne svrhe.
neuk narod zivi bolje od vas i manje se bavi politikom. Samo toliko koliko nam treba da se odbranimo. Imate hrvate, na njima se izivljavajte kao do sada, nas pustite da napravimo bolji zivot svima u entitetu.
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 24.10.2006., 21:16   #28
Quote:
Memara kaže:
Muslimani u Bosni rade isto ono sto su Srbi radili u bivsoj Jugoslaviji, mislie da imaju vise prava od drugih naroda i znamo sto je se dogodilo. Ako ovako nastave Srpska ce dobiti samostalnost, a i sada je na neki nacin ima.
To pokusavam da im objasnim.. rade istu gresku koju smo mi radili prije 15 godina.
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 24.10.2006., 21:18   #29
Quote:
matematicar kaže:
I to je glupost. Mi Srbi se trebamo stiditi neljudi s "nase" strane.
Apsolutno
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 24.10.2006., 21:20   #30
Quote:
Ložač kaže:
Ekipi iz tzv rs koja je sada na vlasti, a koja je direktni nasljednik pobunjeničke satrapske bande iz 1992 ti misliš vjerovati ili s njima sporazume potpisivati?:
Kakve veze ima dodik sa vlastima 1992? Jedini politicar iz tog vremena je haris silajdzic. Indikativno.
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 24.10.2006., 21:25   #31
Quote:
balkanac kaže:
neuk narod zivi bolje od vas i manje se bavi politikom. Samo toliko koliko nam treba da se odbranimo. Imate hrvate, na njima se izivljavajte kao do sada, nas pustite da napravimo bolji zivot svima u entitetu.
Taj neuk narod ili kako ga ti kontrakorelativno želiš afirmirati svojim cirkusantskim skriptiranjem, je upravo taj koji podržava zločine s kojima ste u crno zavili sve u BiH i niti jedna familija pod okupacijom srba u BiH nije bez sločinca, a što su razna istraživanja statistički dokazala (googlaj). Do nekog ozbiljnog trvenja u BiH nije dolazilo sve dok srbi nisu uhvatili batinu u ruke, a ostali su bili nenaoružani. Isto kao u Hrvatskoj samo 10 puta gore. Sada opet srbi traže kavgu u BiH, ali više nema toliko naivnih,

Da me nebi krivo shvatio, ja želim da se srbima osigura vječiti mir.
Ložač is offline  
Old 24.10.2006., 21:31   #32
Quote:
Ložač kaže:
Taj neuk narod ili kako ga ti kontrakorelativno želiš afirmirati svojim cirkusantskim skriptiranjem, je upravo taj koji podržava zločine s kojima ste u crno zavili sve u BiH i niti jedna familija pod okupacijom srba u BiH nije bez sločinca, a što su razna istraživanja statistički dokazala (googlaj). Do nekog ozbiljnog trvenja u BiH nije dolazilo sve dok srbi nisu uhvatili batinu u ruke, a ostali su bili nenaoružani. Isto kao u Hrvatskoj samo 10 puta gore. Sada opet srbi traže kavgu u BiH, ali više nema toliko naivnih,

Da me nebi krivo shvatio, ja želim da se srbima osigura vječiti mir.
Srbi traze kavgu u bih? Jel ti stvarno vidis tako situaciju? Ko ovdje hoce mijenjat dejton?

Dalje. Stvarno vjerujes u to da niti jedna familija nije bez zlocinca? Jedino ako vjerujes da smo svi Kainov rod.
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 24.10.2006., 21:37   #33
Quote:
balkanac kaže:
neuk narod zivi bolje od vas i manje se bavi politikom. Samo toliko koliko nam treba da se odbranimo. Imate hrvate, na njima se izivljavajte kao do sada, nas pustite da napravimo bolji zivot svima u entitetu.
Ne bih rekla. Kao sto rekoh, cesto putujem, vidjela sam sta sam vidjela. Ne gledajuci Sarajevo, vec ostale kantone, bolje se zivi u Federaciji nego u RS(cak i ako je u tim krajevima bilo granatiranja, a u srpskim nije). Jedan Prijedor je propao, a nije granate primio, u odnosu na Tuzlu recimo. Ili, Mostar. Sa obje strane. Ekonomski ste upravo poharani a niko vas nije taknuo. Povratnicka mjesta ne pikam jer su oni bas u losoj ekonomskoj situaciji. Govorim ovdje o ljudima koji su ostali na svojem. Ima tu dosta razloga zasto je to tako. Banja Luka vam jeste svijetla tacka, ali ona je kao i Sarajevo-mjesto gdje se slijeva najvise love od administracije pa nadalje. Sta je sa Focom? Trebinjem?(ima obrise ljepote zbog klime, ali Trebinja nema ni na mapi sto se tice razvoja). Manje gradove da i ne spominjem-Ljubinje je katastrofa, Nevesinja uzas, Teslic strava, Kotor-Varos da si krv zaledi. Prodjoh tim podrucjima i po noci-nigdje svjetla- ni u kucama, ni ispred. Tek u Bluci se vidi nesto. Srbi se ne vracaju u svoje domove bilo gdje u bivsoj Jugi jer nemaju vise kredita a ni obraza za to. Rijetki, i to oni koji su isuvise hrabri(a zlocinci) ili koji nista lose nisu uradili(a stisnu od stida sta su njihovi opet radili) se vrate.
Recimo, u Ortijes se vratilo nesto Srba. I u Mostar cak. Vjerujem da je to sve normalan svijet koje rat i nije mazio. Ostali se drze u tami RS. Zato strancima njihove ambasade sugerisu da ne idu u RS i da im se tamo ne garantuje sigurnost(ako ne vjerujes provjeri sam).
Mlati ti praznu slamu nekom ko nije odavde i ko ne zna sta je RS. Vozila sam jednu Svicarku u jedan grad u RS, poslovno. Zena se isprestravila. Trazila je da se vratimo sto prije i to po danu. Kada smo dosli do glavnog puta i presli u Federaciju, predahnula je i opustila se. Bez da sam je ista pitala i sama je uvidjela razliku.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 24.10.2006., 21:39   #34
Quote:
Kexx kaže:
U pravu si, svuda ste radili etničko čišćenje.
Ali nije to što sam htio reći, sve što si nabtrojao imalo je svoje granice i u SFRJ, osim RS, ona je dobila svoje granice etničkim čišćenjem.
Potpisujem!
Constatinopol is offline  
Old 24.10.2006., 21:39   #35
Quote:
matematicar kaže:
Etnickog ciscenja je bilo svugdje: u cijeloj BiH, u Hrvatskoj, na Kosovu tako da tvoje rezonovanje nije na mjestu.
Jeste, ali organizacija i obim je vidno bio razlicit.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 24.10.2006., 21:43   #36
Quote:
balkanac kaže:

Dalje. Stvarno vjerujes u to da niti jedna familija nije bez zlocinca? Jedino ako vjerujes da smo svi Kainov rod.
Da, vjerujem sto se vase strane tice. Mozda ne bas svaka, ali mislim da je nemoguce zivjeti u zgradi gdje nestaju ne-srbi i ne vidjeti u tome zlo. A posto je vecina teritorije rs, kao i ostatka bih, bila izmijesana to i znaci da ste vecina bili informisani o tome da "bosnjaci i hrvati nestaju", samo vam je to mozda bilo zabavno tada...ili vas uopste nije bilo briga. svejedno, odgovornost je na vama.
Ne mozes mi reci da recimo prijedorski srbi nisu znali za trnopolje-pa nije up pitanju Chicago vec mali Prijedor te njegova okolina!!!!
I dan danas se masovne grobnice tamo otkopavaju. Isti slucaj i sa Zvornikom-opstina sa najvise masovnih grobnica.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 24.10.2006., 21:45   #37
Quote:
Frankopan kaže:
Unistenjem Republike Smrtske unistio bi i Hrvate u BIH...
To mi je rekao i moj ustašoidni susjed,Mostarac na privremenom radu u RH. Ma slušajte,ako eminentni hrvatski političari u BiH i katolički biskupi kažu da je za BH Hrvate najbolja kantonalna BiH,a ne ovakva,onda prestanite podrzavati tu tzv. srpsku republiku. Odite u Posavinu i vidite sve one srušene kat.crkve i hrv.kuće pa si onda ližite guzicu sa prijateljima Srbima
Constatinopol is offline  
Old 24.10.2006., 21:46   #38
Quote:
nordea kaže:
Ne bih rekla. Kao sto rekoh, cesto putujem, vidjela sam sta sam vidjela. Ne gledajuci Sarajevo, vec ostale kantone, bolje se zivi u Federaciji nego u RS(cak i ako je u tim krajevima bilo granatiranja, a u srpskim nije).
Imas li kakav argument za to osim tvoje zelje? Ja imam statistike koje govore suprotno.

Quote:
nordea kaže:
Jedan Prijedor je propao, a nije granate primio, u odnosu na Tuzlu recimo.
Prijedor je jedan od najvecih izvoznika u BiH.

Quote:
nordea kaže:
Ili, Mostar. Sa obje strane. Ekonomski ste upravo poharani a niko vas nije taknuo.
Niko nije taknuo? O cemu ti? Sva nasa granicna mjesta su bila unistena od granata i gelera

Quote:
nordea kaže:
Povratnicka mjesta ne pikam jer su oni bas u losoj ekonomskoj situaciji. Govorim ovdje o ljudima koji su ostali na svojem. Ima tu dosta razloga zasto je to tako. Banja Luka vam jeste svijetla tacka, ali ona je kao i Sarajevo-mjesto gdje se slijeva najvise love od administracije pa nadalje. Sta je sa Focom? Trebinjem?(ima obrise ljepote zbog klime, ali Trebinja nema ni na mapi sto se tice razvoja).
Trebinje je centar elektroprivrede RS koja izvozi 30% svoje proizvodnje.

Quote:
nordea kaže:
Manje gradove da i ne spominjem-Ljubinje je katastrofa, Nevesinja uzas, Teslic strava, Kotor-Varos da si krv zaledi. Prodjoh tim podrucjima i po noci-nigdje svjetla- ni u kucama, ni ispred. Tek u Bluci se vidi nesto. Srbi se ne vracaju u svoje domove bilo gdje u bivsoj Jugi jer nemaju vise kredita a ni obraza za to. Rijetki, i to oni koji su isuvise hrabri(a zlocinci) ili koji nista lose nisu uradili(a stisnu od stida sta su njihovi opet radili) se vrate.
Recimo, u Ortijes se vratilo nesto Srba. I u Mostar cak. Vjerujem da je to sve normalan svijet koje rat i nije mazio. Ostali se drze u tami RS. Zato strancima njihove ambasade sugerisu da ne idu u RS i da im se tamo ne garantuje sigurnost(ako ne vjerujes provjeri sam).
Sad mi dodje da kao ovaj sa milion nickova pocnem slati linkove...
Nivo investicija u RS i stanje berze u RS je puno bolje nego u fbih. Toliko savjetuju da idu odavde da se ljute zato sto necemo da prodamo elektroprivredu i ubise se da kupe telekom srpske.
Mislim... jel ti stvarno vjerujes u to sto pricas?

Quote:
nordea kaže:
Mlati ti praznu slamu nekom ko nije odavde i ko ne zna sta je RS. Vozila sam jednu Svicarku u jedan grad u RS, poslovno. Zena se isprestravila. Trazila je da se vratimo sto prije i to po danu. Kada smo dosli do glavnog puta i presli u Federaciju, predahnula je i opustila se. Bez da sam je ista pitala i sama je uvidjela razliku.
A sta je svicarka radila u RS poslovno? Zar ne bjeze oni odavde? Inace... opet ti sa svojim pricama o ljudima koje znas. Samo jos kreni o momku kog su izbacili sa tramvaja u zagrebu i pravac u logor.
Ali ne smeta mi da vjerujete u to.. zabavno mi je sada kada vise ne mozete nista.
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 24.10.2006., 21:47   #39
Quote:
nordea kaže:
Da, vjerujem sto se vase strane tice. Mozda ne bas svaka, ali mislim da je nemoguce zivjeti u zgradi gdje nestaju ne-srbi i ne vidjeti u tome zlo. A posto je vecina teritorije rs, kao i ostatka bih, bila izmijesana to i znaci da ste vecina bili informisani o tome da "bosnjaci i hrvati nestaju", samo vam je to mozda bilo zabavno tada...ili vas uopste nije bilo briga. svejedno, odgovornost je na vama.
Ne mozes mi reci da recimo prijedorski srbi nisu znali za trnopolje-pa nije up pitanju Chicago vec mali Prijedor te njegova okolina!!!!
I dan danas se masovne grobnice tamo otkopavaju. Isti slucaj i sa Zvornikom-opstina sa najvise masovnih grobnica.
Kad vec pominjes trnopolje. Koliko je ljudi ubijeno u Trnopolju?
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 24.10.2006., 21:49   #40
Quote:
Constatinopol kaže:
To mi je rekao i moj ustašoidni susjed,Mostarac na privremenom radu u RH. Ma slušajte,ako eminentni hrvatski političari u BiH i katolički biskupi kažu da je za BH Hrvate najbolja kantonalna BiH,a ne ovakva,onda prestanite podrzavati tu tzv. srpsku republiku. Odite u Posavinu i vidite sve one srušene kat.crkve i hrv.kuće pa si onda ližite guzicu sa prijateljima Srbima
Opet znate bolje od hrvata sta je bolje za njih.
Ne tumacite ovo kao nikakav pokusaj zblizavanja s hrvatima. Mi mozemo bez njih kao i s njima. Govorim svoje misljenje jer nemam interesa ni od koje varijante.
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.