Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2010., 22:09   #81
Quote:
dekica6 kaže: Pogledaj post
I ugl, jel znate u kojem mjesecu počnu ispadati iz gnijezda?
Bolje ti pusti divlje životinje na miru. Kako bi tebi bilo da ti netko u bolnici ide oteti 'mladunče'. Vjerujem ne baš ugodno.
Iako govorimo o pticama koje ugibaju svake sekunde ne moraš i ti namjerno maltretirati životinje.
Ovakvo ponašanje je koliko mi je poznato zabranjeno i netko te lako može prijaviti.
mekmek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 22:15   #82
Ljudi su nekad vjerovali kako, kad netko umre, vrana odnosi njegovu dušu u zemlju mrtvih. No, ponekad, vrana može vratiti dušu kako bi se ispravila nepravda. Na Đavolju noć (30. listopada) – uoči Noći vještica – banda zločinca Top Dollara ubila je rock gitaristu Erica Dravena i njegovu zaručnicu Shelly. Godinu dana kasnije Eric ustaje iz groba: Đavolja noć bit će njegova noć osvete...
BNP Paribas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 22:58   #83
a koja je razlika između vrane i svrake?
__________________
Ubijam vampire svakodnevnice...pogotovo vampirice...
ubojica vampira is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 23:05   #84
Svraka




Vrana

BNP Paribas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 23:24   #85
I svraka je dva-triput manja od vrane
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 23:27   #86
Meni osobno i ljepsa.
BNP Paribas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 00:06   #87
I meni je ljepša, ali to ne znači baš ništa - sve su životinje takve kakve jesu. Svrake su mi interesantne jer ih kod mene nema.
martinb is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 00:44   #88
Kod mene ima, jer moja rezidencija je na neki nacin dio svijeta svraka, ali se slazemo, zivimo i djelujemo u skladnom odnosu, one ne kradu moje pilice, ja njih ne gadam nicime Ako zelis, mogu ti prodati nekoliko decentnih, krasnih primjeraka vitkih i estetski osobtih svraki?

Toliko dosadno, da poceo raspravljati o svrakama

P. S. nemam pilice uopce
BNP Paribas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 11:25   #89
ne znam jesam li napisala ili nisam, al još jednom ću

nemojte krast mladunčad iz gnijezda!!!
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 11:48   #90
U redu, čini mi se da su me neki krivo razumijeli.
Dakle, kada ptić ispadne iz gnijezda, roditelji ga ne mogu vratiti natrag i briniti se za njega. Taj ptić ugiba, u većini slučajeva ga mačke zakolju prije neko ugine od gladi, kako se to često viđa u našim parkovima. Moja namjera je spasiti ptića od takvog ''sretnog'' završetka. Dakle, ja dobijem kućnog ljubimca, on život i svi sretni.
Mislila sam ako ovdje postoji neki poznavatelj ptica pa da me uputi kada da se bacim u potragu, ali izgleda da nema.
Naravno da ne namjeravam vaditi ptiće iz gnijezda, nisam luda penjat se na drvo još stvarno ne znam po čemu ste to iz mojih postova zaključili.
dekica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 12:00   #91
Quote:
dekica6 kaže: Pogledaj post
U redu,...
ok sorry mala. ne iz tvojih. vidjela sam da je netko predložio penjanje po drveću..
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 12:48   #92
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
ok sorry mala. ne iz tvojih. vidjela sam da je netko predložio penjanje po drveću..
Ma sve 5! Malo sam pošizila jer volim ptice odkako znam za sebe, ne bi im nikad ništa loše napravila.
dekica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 12:56   #93
Quote:
dekica6 kaže: Pogledaj post
Ma sve 5! Malo sam pošizila jer volim ptice odkako znam za sebe, ne bi im nikad ništa loše napravila.
i ja volim ptice.
u zadnje vrijeme su mi čak i svrake zanimljive, iako ranije nisu bile.
primijetila sam da ih ima jako puno u mom mjestu.
ne znam, valjda im paše ovo podneblje
no, mislim da je za njih nezgodno brinuti iz par razloga:
1. velike su
2. bučne su (može smetati susjedima)
3. vjerojatno prave dosta nereda
4. traže dosta hrane
za ostalo ne znam.

okladim se da nije ugodno kada te čope sa kljunom jer je jak i špičast. znam da vraški boli čak i kada guska ugrize sa onim svojim oblim kljunom, a kamoli svrake.

no, spasiti malo mladunče je plemenita ideja i to pozdravljam
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 13:09   #94
Evo nadam se da je moj proračun točan.
Vrane se gnijezde od kraja 4. mjeseca do polovine 5-tog od prilike, leženje na jajima traje oko dva i pol tjedna, mladima treba oko 35 dana da se operjaju - znači odokativno očekuj mlade negdje u rasponu krajem 6-tog početkom 7 mjeseca.

PS. ako si na jugu recimo u Dalmaciji mislim da se kreću prije gnijezditi pa se i datumi ranije pomjeraju za par tjedana.
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 13:39   #95
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
mislim da je za njih nezgodno brinuti iz par razloga:..
Da, svjesna sam svih tih problemčića, ali vjerujem da mi neće biti prevelik problem s obzirom da imam iskustvajer sam imala jako puno životinja tijekom života. Od pasa, mačaka, ptica do gmazova (i to velikih i opasnih), kuća mi je doslovno bila prihvatiliš. Ali sve će se to dat sredit i pretrpit, to je ništa u usporedbi s ljubavlju koju ću dobiti.

Quote:
kuroishijin kaže: Pogledaj post
Evo nadam se da je moj proračun točan.
Vrane se gnijezde od kraja 4. mjeseca do polovine 5-tog od prilike, leženje na jajima traje oko dva i pol tjedna, mladima treba oko 35 dana da se operjaju - znači odokativno očekuj mlade negdje u rasponu krajem 6-tog početkom 7 mjeseca.
Kuroishijin, hvala puno na odgovoru, sad mi preostaje samo čekati.
dekica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 12:30   #96
moj gavran

[/IMG]
Quote:
grofDrakula kaže: Pogledaj post
u cemu su razlike zivotinja i gdje se moze nab

Uploaded with ImageShack.usaviti?
mat_37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 17:59   #97
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
A ne pada ti na pamet da bi te tako istrenirana vrana mogla i odvesti u zatvor.
Bio bi valjda prva osoba u našoj povijesti kojem je životinja bila glavni dokaz; već vidim: tužitelj stavi na stol zlatnu ogrlicu, vrana doleti, uzme je i donese tebi koji sjediš na optuženičkoj klupi
Pitam se jesu li uhvatili tipa u Italiji koji je istrenirao vranu da mažnjava lovu s bankomata.
Vrana bi čekala negdje u blizini, a onda, čim bi lova počela izlaziti, obrušila bi se i zgrabila lovu ljudima pred nosom i otperjala u nepoznatom pravcu.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:35.