Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2010., 17:33   #81
Quote:
Marcellina kaže: Pogledaj post
Ne znam je li bilo već ovo pitanje, pardon ako jest, ali zanima me koja se ulja smiju uzimati oralno?
Konkretno smije li se ulje divlje ruže uzimati tako?

Znam da se crni kim može, ricinus se preporučuje za probavu, dakle biljna ulja, koja još?
Bademovo? (Moja pasičica ga obožava kad mažem kosu njime, poludi i moram joj kapnut malo na pod i to tako s užitkom poliže nisam primijetila da joj smeta)
Još neka?
ricinusovo ulje je laksativ i koristi ga samo u tu svrhu.
divazg is offline  
Old 17.09.2010., 18:29   #82
Na to sam i mislila, ne kao sredstvo koje treba redovito uzimat za probavu, nego kao nešto što otvori, ali sam se krivo izrazila.
Nemam problema s tim sreća, ali jednom sam ga probala čisto iz znatiželje samo da vidim kako djeluje neće mi past više na pamet!
Marcellina is offline  
Old 10.11.2010., 09:11   #83
uh, ne znam gdje da pitam, pa ću ovdje
Smije li se avokadovo ulje mazati direktno na kožu lica? Ne mislim na ono iz DM-a, nego na primjer Oshadhijevo? I ne mislim na čitavo lice, nego samo na neke dijelove?
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Old 10.11.2010., 11:03   #84
Da.
Merlina is offline  
Old 13.11.2010., 00:11   #85
Htjela bih pohvaliti ulje baobaba, miješam ga sa malo pasjeg trna i to mi je jedna od najdražih kombinacija za lice
Princez Krafna is offline  
Old 05.01.2011., 12:13   #86
Avokado ulje

Avokado ulje
Avokado ( Persea gratissima )

Ulje avokada ima izvanredne sposobnosti regeneracije i pomladjivanja zbog visokih koncentracija esencijalnih masnih kiselina koje sprečavaju isušivanje i održavaju elastičnost kože. U kožu prodire dublje od svih biljnih ulja i aktivne sastojke nosi do unutrašnjih slojeva dermisa. Njegova antibakterijska i zacjeljujuca svojstva čine ga idealnom bazom za kozmetičke tretmane rana, akni, dermatitisa i sl. Ublažava svrab koji se pojavljuje kod ekcema i psorijaze. Ulje avokada usporava pojavu znakova starenja jer potiče metabolizam kolagena, povećava njegovu topivost u dermisu, a visoki sadržaj vitamina E pomaže u neutraliziranju slobodnih radikala. Ima svojstva apsorpcije UV-zraka. Od svih biljnih ulja pokazao se kao najefikasnije sredstvo za zaštitu od sunca, štiti od pjegica nastalih od sunca i opekotina. Zbog lecitina i fitosterola kojim je bogato, koristi se u kozmetičkim preparatima. Sadrži vitamine A, B1, B2, D, E, pantotenicnu kiselinu, proteine, lecitin, masne kiseline. Vlaži i omekšava kožu, pogotovo suhu i zrelu, sprečava prijevremeno starenje kože i djeluje protiv bora.

Boja: svileno zelenkasta

Aroma: Srednje jaka, slatkasta.

Tekstura: Gusto, ostavlja masan trag na koži, zato se koristi razredjeno ( do 10% )

Upotreba: Velika moć penetracije. Hranljivo za suhu i dehidriranu kožu. Korisno kod ekcema, solarnih keratoza, poboljšava elastičnost kože.


Počela sam tek koristiti ovo ulje. Kupila sam nerafinirano u Kemigu, odlično je. Koža mi je kao svila. Samo ga namažem po sebi. Nikakve kombinacije i komplikacije.. par kapi ovog ili onog. Naravno, može se kombinirati, ali ja sam lijena i ne da mi se .
Uglavnom, moja preporuka svima sa suhom kožom.
ž

Ali bez obzira na moju lijenost jel netko zna da li bi mogla neka eterična ukapati unutra da poboljšam miris? Tnx!

Zadnje uređivanje Snowblack : 05.01.2011. at 12:22.
Snowblack is offline  
Old 04.04.2011., 16:20   #87
Arganovo ulje

U zadnje vrijeme trend je ili high tech ili prirodna kozmetika. Po pitanju prirodne sve se više spominje argan i njegovo blagotvorno djelovanje, pogotovo na masnu kožu jer nije komedogen.

Gdje ga ima za kupiti, koja su vaša iskustva?
madeira is offline  
Old 04.04.2011., 18:04   #88
Arganovo ulje djeluje upalno, pa se koristi kod svih upalnih procesa na koži u kombinaciji sa drugim baznim uljima.

Oralno uzimanje ulja smanjuje razinu kolesterola.

Imas ga kupiti u Kemigu, ja sam ga koristio jedno vrijeme, bilo je ok, iako mi ima malo jak miris.
tomo_zg is offline  
Old 04.04.2011., 20:12   #89
moje iskustvo je negativno, dobila
sam
jako puno pristeva od njega
gyioia is offline  
Old 04.04.2011., 23:34   #90
Exclamation

Quote:
madeira kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme trend je ili high tech ili prirodna kozmetika. Po pitanju prirodne sve se više spominje argan i njegovo blagotvorno djelovanje, pogotovo na masnu kožu jer nije komedogen.

Gdje ga ima za kupiti, koja su vaša iskustva?


Ulje Argana obično se koristi za njegu suhe i ili zrele kože.
Može se u nekim situacijama dodati i u aroma mješavine za njegu masne kože
uz "lakša" ulja, no treba paziti na postotak.



Kaže i ovako:
Opis:

Ulje argana (Argania spinosa (L.) Skeels) postalo je sinonim za njegu suhe kože. Dolazi nam iz sjeverne Afrike, a dobiva se iz sjemenke ploda koji podsjeća na maslinu. Tradicionalno se koristilo za njegu suhe kože, njegu kože beba, te u kulinarstvu. Blago neugodnog mirisa, odlično se kombinira s biljnim uljima ploda divlje ruže, badema i marelice, te pšeničnih klica, te eteričnim uljima bušina, ruže, palmarose, sjemena mrkve. Od njega se spravljaju ulja za kožu, te hranjive kreme. Ulje argana dodaje se i u uljne pakunge za njegu kose, te zajedno s ricinusom u pakunge za nokte.

Sadrži 10-15% palmitinske kiseline, 45-5% oleinske kiseline, 28-36% linolne kiseline. Od fitosterola sadrži spinasterol i shotenol koji čine preko 70% ukupnih fitosterola.
Merlina is offline  
Old 05.04.2011., 00:50   #91
ja sam si kupila od oshadhija i jako sam zadovoljna,povremeno ga koristim,kap dvije na mokro lice i oko očiju i baš mi paše.
jasmine is offline  
Old 06.04.2011., 19:52   #92
Camelina sativa

Koji je HR prijevod za ovu biljku i da li se koristi u prirod. kozmetici ?
__________________
Istina je moj motto
Kochis is offline  
Old 07.04.2011., 10:13   #93
Talking

Quote:
Kochis kaže: Pogledaj post
Koji je HR prijevod za ovu biljku i da li se koristi u prirod. kozmetici ?
http://www.opg-lazic.hr/ljekovito-bilje/57
ne bih znala da li se koristi u kozmetici ali mislim da bi moglo iz tog razloga zato što njemo ulje sadrži vitamin e (tokoferol) koji se može koristi tako da se nanosi na kožu i djeluju protiv bora...
trimcy is offline  
Old 07.04.2011., 11:00   #94
Godinama se bavim prirodnom kozmetikom, kuham kreme , no nisam radila sa ovim uljem.
Merlina is offline  
Old 07.04.2011., 11:21   #95
Obnavljajući pakung za njegu lomljivih noktiju od Argana



10 ml argana
5 ml ricinusa
5 ml maslinovog ulja
5 kapi eu sjemena mrkve
5 kapi eu palmarose


Umasirati mješavinu 1 do 2 puta dnevno te prije spavanja
Merlina is offline  
Old 07.04.2011., 13:52   #96
Quote:
trimcy kaže: Pogledaj post
http://www.opg-lazic.hr/ljekovito-bilje/57
ne bih znala da li se koristi u kozmetici ali mislim da bi moglo iz tog razloga zato što njemo ulje sadrži vitamin e (tokoferol) koji se može koristi tako da se nanosi na kožu i djeluju protiv bora...
Ovo ulje je lako kvarljivo i zbog toga nije praktično za uporabu, a ulje sa najviše vitamina E je ulje pšeničnih klica.
tomo_zg is offline  
Old 16.05.2011., 16:19   #97
Quote:
Snowblack kaže: Pogledaj post
Avokado ulje
Avokado ( Persea gratissima )

Ulje avokada ima izvanredne sposobnosti regeneracije i pomladjivanja zbog visokih koncentracija esencijalnih masnih kiselina koje sprečavaju isušivanje i održavaju elastičnost kože. U kožu prodire dublje od svih biljnih ulja i aktivne sastojke nosi do unutrašnjih slojeva dermisa. Njegova antibakterijska i zacjeljujuca svojstva čine ga idealnom bazom za kozmetičke tretmane rana, akni, dermatitisa i sl. Ublažava svrab koji se pojavljuje kod ekcema i psorijaze. Ulje avokada usporava pojavu znakova starenja jer potiče metabolizam kolagena, povećava njegovu topivost u dermisu, a visoki sadržaj vitamina E pomaže u neutraliziranju slobodnih radikala. Ima svojstva apsorpcije UV-zraka. Od svih biljnih ulja pokazao se kao najefikasnije sredstvo za zaštitu od sunca, štiti od pjegica nastalih od sunca i opekotina. Zbog lecitina i fitosterola kojim je bogato, koristi se u kozmetičkim preparatima. Sadrži vitamine A, B1, B2, D, E, pantotenicnu kiselinu, proteine, lecitin, masne kiseline. Vlaži i omekšava kožu, pogotovo suhu i zrelu, sprečava prijevremeno starenje kože i djeluje protiv bora.

Boja: svileno zelenkasta

Aroma: Srednje jaka, slatkasta.

Tekstura: Gusto, ostavlja masan trag na koži, zato se koristi razredjeno ( do 10% )

Upotreba: Velika moć penetracije. Hranljivo za suhu i dehidriranu kožu. Korisno kod ekcema, solarnih keratoza, poboljšava elastičnost kože.


Počela sam tek koristiti ovo ulje. Kupila sam nerafinirano u Kemigu, odlično je. Koža mi je kao svila. Samo ga namažem po sebi. Nikakve kombinacije i komplikacije.. par kapi ovog ili onog. Naravno, može se kombinirati, ali ja sam lijena i ne da mi se .
Uglavnom, moja preporuka svima sa suhom kožom.
ž

Ali bez obzira na moju lijenost jel netko zna da li bi mogla neka eterična ukapati unutra da poboljšam miris? Tnx!
Slažem se
tajana21 is offline  
Old 20.05.2011., 18:25   #98
neke cure s foruma su me uputile na ovaj pdf pa eto da pitam..
dermatologica mi je preporučila maslinovo ulje za masažu lica,čisto da potakne cirkulaciju i tako smanji ožiljke..ožiljci se od masaža stvarno smanjuju, ali izbijaju nove akne..e onda sam čula da je maslinovo ulje komedogeno, pa sam tako u potrazi za novim!
dakle trebam ulje za osjetljivu kožu koje hidratizira i NE čepi pore?
Yumi is offline  
Old 20.05.2011., 18:39   #99
Quote:
Yumi kaže: Pogledaj post
neke cure s foruma su me uputile na ovaj pdf pa eto da pitam..
dermatologica mi je preporučila maslinovo ulje za masažu lica,čisto da potakne cirkulaciju i tako smanji ožiljke..ožiljci se od masaža stvarno smanjuju, ali izbijaju nove akne..e onda sam čula da je maslinovo ulje komedogeno, pa sam tako u potrazi za novim!
dakle trebam ulje za osjetljivu kožu koje hidratizira i NE čepi pore?
Dobro su te uputili, maslinovo ulje nije dobro za lice.

Za lice mozes koristiti ulje kostica marelice, makadamiju(brzo se upija pa je neprikladan za masazu), plod divlje ruze pa i ulje suncokreta koje je takoder jako dobro i bogato vitaminima, a avokado, argan i jojobu(u kombinaciji s drugim uljima), ima jos mnogo ulja. Mozes ih staviti na kozu i ostaviti da se upiju ili ih nanijeti pa nakon 20tak min lagano obrisat lice ako ces nanositi ostalu kozmetiku.

Sva ulja moraju biti hladno presana.

Najbolje su mjesavine baznih i etericnih ulja, ali i samo bazno ulje ce pomoci.

Zadnje uređivanje tomo_zg : 20.05.2011. at 19:00.
tomo_zg is offline  
Old 26.05.2011., 10:55   #100
Quote:
tomo_zg kaže: Pogledaj post
Dobro su te uputili, maslinovo ulje nije dobro za lice.

Za lice mozes koristiti ulje kostica marelice, makadamiju(brzo se upija pa je neprikladan za masazu), plod divlje ruze pa i ulje suncokreta koje je takoder jako dobro i bogato vitaminima, a avokado, argan i jojobu(u kombinaciji s drugim uljima), ima jos mnogo ulja. Mozes ih staviti na kozu i ostaviti da se upiju ili ih nanijeti pa nakon 20tak min lagano obrisat lice ako ces nanositi ostalu kozmetiku.

Sva ulja moraju biti hladno presana.

Najbolje su mjesavine baznih i etericnih ulja, ali i samo bazno ulje ce pomoci.
Je li limantesa alba bazno ulje?
tajana21 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:08.