Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2008., 14:58   #201
strašno...

ti homopederi i narkići će nas na kraju sve potrovat...
madmax2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 16:05   #202
Quote:
madmax2 kaže: Pogledaj post
strašno...

ti homopederi i narkići će nas na kraju sve potrovat...
Misliš da hepatitis potječe od homoseksualaca i narkomana?! Grdo se varaš Oni jesu rizična skupina, ali isto tako rizična skupina su hetero cure i dečki koji često mijenjaju partnere. Hepatitis možeš pobrati u bolnici, ko moja frendica npr. i to dok se sirota liječila od raka, pa kod tetoviranja i pirsanja, čak i kod zubara.
Znaš, uvijek bi prije stavila ruku u vatru za homoseksualca koji živi uredan i zdrav život, nego mačo frajera koji šara

Ja bih se radije na tvom mjestu pazila psihopata u farmaciji koji prodaju mladim nadobudnim dečkima "dodatke prehrani" koji će im pomoći da napumpaju mišiće i zarade instant samopouzdanje
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 10:54   #203
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Misliš da hepatitis potječe od homoseksualaca i narkomana?! Grdo se varaš Oni jesu rizična skupina, ali isto tako rizična skupina su hetero cure i dečki koji često mijenjaju partnere. Hepatitis možeš pobrati u bolnici, ko moja frendica npr. i to dok se sirota liječila od raka, pa kod tetoviranja i pirsanja, čak i kod zubara.
Znaš, uvijek bi prije stavila ruku u vatru za homoseksualca koji živi uredan i zdrav život, nego mačo frajera koji šara

Ja bih se radije na tvom mjestu pazila psihopata u farmaciji koji prodaju mladim nadobudnim dečkima "dodatke prehrani" koji će im pomoći da napumpaju mišiće i zarade instant samopouzdanje
Nigdje ja nisam napisao da te boleštine ne potječu od njih, već da oni hepatitis ponajviše šire kao i AIDS. Možeš ih ti branit koliko hoćeš, al medicina i istraživanja kazuju kako je upravo među te dvije populacije zabilježeno značajno viskoko odstupanje od prosjeka, što se tiče prisutnosti tih boleština...

Boleština koju ću pokupt kod zubara, ili lječenjem, je slučajna i radi se o iznimci, dok se kod gornje dvije skkupine ne radi o iznimci, već o pravilu da su upravo oni glavni širitelji tih zaraznih i smrtonosnih bolesti...
madmax2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 10:59   #204
Quote:
madmax2 kaže: Pogledaj post
Nigdje ja nisam napisao da te boleštine ne potječu od njih, već da oni hepatitis ponajviše šire kao i AIDS. Možeš ih ti branit koliko hoćeš, al medicina i istraživanja kazuju kako je upravo među te dvije populacije zabilježeno značajno viskoko odstupanje od prosjeka, što se tiče prisutnosti tih boleština...

Boleština koju ću pokupt kod zubara, ili lječenjem, je slučajna i radi se o iznimci, dok se kod gornje dvije skkupine ne radi o iznimci, već o pravilu da su upravo oni glavni širitelji tih zaraznih i smrtonosnih bolesti...
daj ne lupaj. jetru si sjebao sam đubrivom koje si pio, a vjerojatno i superkritičkim odabirom cura.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 12:00   #205
Quote:
madmax2 kaže: Pogledaj post
Nigdje ja nisam napisao da te boleštine ne potječu od njih, već da oni hepatitis ponajviše šire kao i AIDS. Možeš ih ti branit koliko hoćeš, al medicina i istraživanja kazuju kako je upravo među te dvije populacije zabilježeno značajno viskoko odstupanje od prosjeka, što se tiče prisutnosti tih boleština...

Boleština koju ću pokupt kod zubara, ili lječenjem, je slučajna i radi se o iznimci, dok se kod gornje dvije skkupine ne radi o iznimci, već o pravilu da su upravo oni glavni širitelji tih zaraznih i smrtonosnih bolesti...
Nisi napisao, ali je tvoje aludiranje bilo više nego jasno. Što se tiče medicinskih istraživanja, jednako rizična skupina za hepatitis i AIDS su i hetero i homoseksualci koji ne žive uredan život i ponašaju se vrlo promiskuitetno. Druga stvar je što se zbog takvog ponašanja generalno prozivaju svi a ne oni koje to direktno ide, a to su ljudi koji ne drže do higijene, u najmanju ruku.

Kažeš da ne šaraš, a po stavu koji si ovdje iskazao sigurno nisi gay, s toga, ne vidim čemu tvoje bediranje u smislu "sve će nas potrovati", kad ti sa tim i takvima nemaš posla

Čuvaj se ti otrova u malim šarenim bočicama
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 13:17   #206
ivanicapeca...

ovak.. prije se nisam zanimo za te boleštine... jer sam mislio da nemogu doč doticaj s njima. Ali očito smo svi, manje-više, izloženi tome. Pa sam krenuo čitat po netu, iskustva idu otprilike ovako "hep mi je prenio bivši dečko narkić"... a jasno piše da se i hepatitis puno lakše prenosi neprirodnim bludom, tj. eufemizmom moderno zvanim analni seks - a upravo to prakticiraju homoseksualcui... a na koje sve načine preko njih slučajno mogu dobit virus i sami si napisala, od zubara, bolnica pa do slučajnih doticaja s koječime, gdije oni ostavljaju svoje smrtonosne tragove...
madmax2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 13:28   #207
Quote:
madmax2 kaže: Pogledaj post
ivanicapeca...

ovak.. prije se nisam zanimo za te boleštine... jer sam mislio da nemogu doč doticaj s njima. Ali očito smo svi, manje-više, izloženi tome.
Exectly my point. To sam ti i napisala, a ti si rekao da je to rijetkost.
Quote:
Pa sam krenuo čitat po netu, iskustva idu otprilike ovako "hep mi je prenio bivši dečko narkić"... a jasno piše da se i hepatitis puno lakše prenosi neprirodnim bludom, tj. eufemizmom moderno zvanim analni seks - a upravo to prakticiraju homoseksualcui... a na koje sve načine preko njih slučajno mogu dobit virus i sami si napisala, od zubara, bolnica pa do slučajnih doticaja s koječime, gdije oni ostavljaju svoje smrtonosne tragove...
Kao što rekoh, higijena je pola zdravlja. Po meni nije higijenski i vrlo riskantno spolno općiti s narkićem bez kondoma, analno se seksati bez kondoma (mislim da se danas jako puno na ovaj način praše i heteroseksualci), i često mijenjati partnere, pa bio gay ili straight...kužiš, jer kad jednom pokupiš nešto, tak ti je sve jedno od koga je krenulo.

Imaš pravo na svoje mišljenje, ali mislim da ipak malo generaliziraš.

p.s.ako si se zanimao za hepatitis onda sigurno znaš da se moguće cijepiti protiv nekih tipova. Svakako ti to preporučujem.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 13:33   #208
Cjepivo, ja bi se cjepio odmah, al prvo moram sačekat nalaze da vidim jel ga imam...


Osim toga, čujem da to cjepivo ima kojekakve nus pojave... čak sa se može dobit virus... a cjepjenje traje nekolko godina il tak nešt?
madmax2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 13:37   #209
Quote:
madmax2 kaže: Pogledaj post
Cjepivo, ja bi se cjepio odmah, al prvo moram sačekat nalaze da vidim jel ga imam...


Osim toga, čujem da to cjepivo ima kojekakve nus pojave... čak sa se može dobit virus... a cjepjenje traje nekolko godina il tak nešt?
Prvi glas
Imam u obitelji nekoliko liječnika kojima je obavezno cijepljenje protiv hepatitisa. Nisu imali nikakve nuspojave niti su u našim razgovorima spominjali takvo šta. Ja se isto spremam da to napokon obavim.

DA LI JE CJEPIVO PROTIV HEPATITISA B SIGURNO?

Hepatitis B cjepivo pokazalo se kao vrlo sigurno bilo da se primjenjuje kod djece, adolescenata ili odraslih. Prema podacima WHO (Svjetska zdravstvena organizacija) u svijetu je cijepljeno više od 500 milijuna ljudi. Najčešće zabilježena nuspojava cijepljenja je bol na mjestu uboda i blago ili umjereno povišena tjelesna temperatura. Nema znanstveno dokazane povezanosti između cijepljenja hepatitis B cjepivom i teških kroničnih bolesti, kao što nema opasnosti da cijepljenje izazove obolijevanje od hepatitisa.
Jedina kontraindikacija za cijepljenje je prethodna alergijska reakcija na cjepivo ili neki njegov sastojak.

izvor:http://www.hepatos.hr/hepatitis_b_akutni.htm

Što se tiče doze i načina cijepljenja znam da klinci u 6. razredu dobiju 2 mjeseca za redom cjepivo i zatim 6 mj. nakon prvog primljenog cjepiva.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 14:07   #210
Puno ti hvala na linku i ostalim uputama

Neg, našo sam nešt zanimljivo:

Liječenje je identično kao i kod hepatitisa A – mirovanje sve dok je bilirubin u mokraći pozitivan i jetra bolna na palpaciju, dijetna prehrana s malo masti te izbacivanje alkohola i ostalih hepatotoksičnih sredstava

meni je na nalazu krvi i urina nađen negativan bilirubun, (dakle taj od prije tjedan dana gjd su mi ustanovljeni i povišeni jetreni enzimi)---
Ivana, znači li to da ja sigurno nemam hepatitis, jer gore jasno piše da je bilirubin pri hepu pozitivan?

edit; btw, sad sam na još jednoj stranici našao da hepatitis uzrokuje povečanje bilirubuina...
Dakle mogu li sad 97% reč da nemam hep?
madmax2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 14:56   #211
Quote:
madmax2 kaže: Pogledaj post
Puno ti hvala na linku i ostalim uputama

Neg, našo sam nešt zanimljivo:

Liječenje je identično kao i kod hepatitisa A – mirovanje sve dok je bilirubin u mokraći pozitivan i jetra bolna na palpaciju, dijetna prehrana s malo masti te izbacivanje alkohola i ostalih hepatotoksičnih sredstava

meni je na nalazu krvi i urina nađen negativan bilirubun, (dakle taj od prije tjedan dana gjd su mi ustanovljeni i povišeni jetreni enzimi)---
Ivana, znači li to da ja sigurno nemam hepatitis, jer gore jasno piše da je bilirubin pri hepu pozitivan?

edit; btw, sad sam na još jednoj stranici našao da hepatitis uzrokuje povečanje bilirubuina...
Dakle mogu li sad 97% reč da nemam hep?
Iskreno, ne znam ti na to odgovoriti, ali znam da je jedino marker na hepatitise nalaz koji se priznaje, tak da pričekaj taj nalaz, iako ovaj negativan bilirubin ide u prilog tome da se možda ipak ne radi hepu. Isto tako može značiti da si ga nekako prebolio u akutnoj fazi i sad je potrebno vrijeme da se jetra regenerira.
Pričekaj nalaz
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 23:40   #212
Imala sam povišeni
ALT I AST. Na ultrazvuku je nalaz jetre bio ok. Doktorica mi je rekla da idem na pregled za hepatitis C. I ja mislim da ga nisam mogla dobiti spolnim putem, ali...mogla sam ga dobiti i kod zubara. Bojim se otići na taj pregled. Sad idem opet vaditi te nalaze. Inače sam bila jako mršava i onda sam se u pola godine udebljala 10.tak kila. Ne znam da li postoji mogućnost da se jetra zbog te nagle debljine uznemirila, s obzirom da sam godinama bila užasno mršava...uglavnom strah me bilo kakve dijagnoze.
snjezrom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 00:11   #213
Quote:
snjezrom kaže: Pogledaj post
Imala sam povišeni
ALT I AST. Na ultrazvuku je nalaz jetre bio ok. Doktorica mi je rekla da idem na pregled za hepatitis C. I ja mislim da ga nisam mogla dobiti spolnim putem, ali...mogla sam ga dobiti i kod zubara. Bojim se otići na taj pregled. Sad idem opet vaditi te nalaze. Inače sam bila jako mršava i onda sam se u pola godine udebljala 10.tak kila. Ne znam da li postoji mogućnost da se jetra zbog te nagle debljine uznemirila, s obzirom da sam godinama bila užasno mršava...uglavnom strah me bilo kakve dijagnoze.

nemam ništa osobno proti tebe, ali stvarno nemogu shvatit takav mozak i razmišljanje... pa jebote daj razmisli...?!?!
pogledajmo solucije ako imaš/nemaš hepatitis;
1)imaš hepatis a neznaš da ga imaš, bolest napraduje iz dana u dan, a ti se ne lječiš,već kao noj zabadaš galvu u pjesak... a vjerovatno ćeš zarazit još nekaoga, možda svog partnera ili svoje djete..

2)SAznaš da imaš hepatitis i izlječiš se kroz neko vrijeme...

3)Nemaš hepatitis, otišla si na pretragu i sama se uvjerila u to... rasterečena si i sretna..

SAD TI RAZmISLI ŠTo JE PAMETNIJE
madmax2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 00:39   #214
Gle, imam jedan veliki problem a on je psihičke prirode a radi se o tome da se jednostavno ne mogu suočiti sa tim pregledima i strahovima. Inače imam već 40 tak godina i zdravo dijete (nema hepatitis)...muž mi se isto tako čini prilično zdrav, tako da ne vjerujem da imam hepatitis...idem vaditi opet krv za par dana, pa ako opet budu povišeni nalazi onda ću valjda dalje...valjda...
snjezrom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 12:28   #215
Vi vjerovatno nemate hepatitis, ali kao što znate i vi i ja, hepatitis je stvarno podmukla bolest, tako da svi djelujemo zdravi...
Moje mišljenje je da se bolje što prije suočit s time, jer odgađanje problema, nije riješavanje! Normalno, svatko zna što je najbolje za njega.. a možda i nezna, ja da sam slušo svoje starce vjerovatno bi mi danas nalazi jetre bili normalni..

Evo meni nitko da odgovori kakave veze ima jetra i fizička aktivnost, i zbog čega ja nebi mogo vježbat? mislim još 10tak dana.. mirovat, najviše,,. a onda nazat u teretanu lagano, pa i noagomet, malo sparirat itd... a za 20tak dana ponovo na pretrage baš da vidim... jer sad sam počeo jest 5 obroka dnevno na bazi lešo mesa, tunjevine, purečih prsa, jogurata i nemasnog mljeka... alkohol, gazirano i slatko, te svinjetina - 0 bodova... bar ne do rezulatat novih pretraga...
madmax2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 12:30   #216
Quote:
snjezrom kaže: Pogledaj post
Gle, imam jedan veliki problem a on je psihičke prirode a radi se o tome da se jednostavno ne mogu suočiti sa tim pregledima i strahovima. Inače imam već 40 tak godina i zdravo dijete (nema hepatitis)...muž mi se isto tako čini prilično zdrav, tako da ne vjerujem da imam hepatitis...idem vaditi opet krv za par dana, pa ako opet budu povišeni nalazi onda ću valjda dalje...valjda...
Draga, sve ono što će ti netko napisati na papir, eventualno, pod dijagnozu je već u tebi, i negiranje i ne suočavanje s tim neće ti pomoći da stvar nestane, već će postati gore u svakom pogledu.
Dakle, imaš dva izbora:
1) nastaviti živjeti kao rob svojih strahova i dopustiti da te to muči cijeli život koji će biti sve samo ne kvalitetan
2) zauzeti se za sebe, svoje zdravlje i svoju sreću, kao i sreću svojih najbližih jer sve ono što se događa tebi, oni su time isto zahvaćeni i to proživljavaju

U životu nema nikakvih garancija i zato se moraš stalno boriti da poboljšavaš stvari i da one stvari koje su dobre takve održiš da traju što dulje. To ti je cijela filozofija kada kažemo da je čitav život borba. ZDRAVLJE je broj 1 u toj priči.

Strah, suočavanje...sve je to stvar momenta odluke. Mislim da imaš sve razloge ovoga svijeta da to učiniš i postaneš jedan strašna ženska
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 12:40   #217
Quote:
madmax2 kaže: Pogledaj post

Evo meni nitko da odgovori kakave veze ima jetra i fizička aktivnost, i zbog čega ja nebi mogo vježbat?
Meni nije jasno kako to tebi nije jasno
Jetra je glavni detoksikator i filter u tijelu. Kada vježbaš opteretiš je na način da se metabolizam ubrzava, a ona je veliki igrač u metabolizmu i umjesto da malo odmara, radi punom parom i opterećuje se dodatno. Jetra je organ koji se može obnoviti, ali obnavlja se sporo i potrebno je vrijeme da se oporavi.
http://www.plivazdravlje.hr/?section...2&cat=t&show=1
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 21:19   #218
Hvala Ivanicapeca...budem obavila te pretrage koje moram, a imam ih na raznim stranama...tako da...nadam se da ću konačno krenuti.
snjezrom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 22:46   #219
khm. možda glupo pitanje ali ja svejodno pitam! ima li ikakve veze povišeni AST i ALT sa poremećajem štitnjače? mislim, ono, sve se nekako svodi na metabolizam pa...
druga stvar- začuđuje koliko puno ljudi ima povremeno ili češće povišene transaminaze bez nekog određenog uzroka. to kaže i moja dr. opće prakse ali i jedna dr. hepatolog. možda bi trebalo poraditi na tim referentnim vrijednostima! ja bi to cimnula malo šire!


malo se šalim a li evo i sama tragam za uzrocima tih mojih "šetajućih" nalaza pa mi je zadnji AST 34 ALT 62 GGT 54 ALP 130 ali ja to imam nekoliko puta godišnje da se izmjenjuju uredni i ovakvi nalazi.
imam trudnoću iza sebe pa se nekako nadam da se sve to može baciti u taj koš.
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 18:18   #220
krvna slika i pretraga mokraće

Postovani, molim Vas za pomoć u objasnjavanju nalaza.
U normalnim granicama mi nije:
Sedimentacija eritocita 27
MCV 79.3
MCH 26,2
Kolesterol 5,8
LDL kolesterol 3,5

Mokraćni nalaz:
Leukocitna esteraza pozit +
Leukociti 5-10
Stanice pločastog epitela dosta
Bakterije dosta

Lijepo Vas molim tko ima znanja i iskustva da mi kaze na sto ovo upucuje. Pokusala sam malo cackati po internetu i cini mi se da se moze raditi o nekakvim upalama ili infekcijama, ali nisam sigurna.
Unaprijed zahvalna erika

Zadnje uređivanje erika07 : 24.04.2008. at 18:38. Reason: meni je to jako, jako, vazno, a mozda je nekome nezanimljivo
erika07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:39.