Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2004., 18:07   #21
rak cega? kojeg organa?

kao sto rekoh moze, ali je toliko specificno da se prvo na to ne treba sumnjati
prije ce biti nesto autoimuno kao sto su rekli
a sto?
iz ovoga se ne da zakljuciti

dakle....treba jos pretraga napraviti...
a i nisi rekla ima li nekih promjena dermatoloskih, bubreznih ili ne znam ja kakvih kod tvoje mame?
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 18:40   #22
Quote:
Studentica kaže:
tumorski markeri su npr. beta HCG, CEA....
ali oni svi nisu specificni..ali su sigurno specificniji od C3

)
mislimda su specificni za stomacni kancer
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 21:48   #23
SuzA isprazni PM
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2004., 17:25   #24
Quote:
Samantha kaže:
mislimda su specificni za stomacni kancer
nisu

a ti markeri se uglavnom koriste za pracenje raka ili daju sumnju da on postoji..ali mogu biti poviseni i kod drugih, "obicnih" bolesti
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2004., 21:45   #25
gledala sam nalaz bolesnika stomacnog raka...trazili su samo HCG beta tumor marker....

iz ovog izvora je moja pretpostavka da se Hcg odnosi kao pokazatelj stomacnih kancera
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2004., 23:13   #26
pa marker za rak zeluca je CA
iako ni on nije specifican
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 19:08   #27
vadih krv

i sedimentacija mi je niža , 2; a eritrociti malo visi... jel to normalno? please objasnjenje
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 21:47   #28
ovak, sedimentacija mi je 2, a referentne vrijednosti su 3-15;
eritrociti su mi 5.17 (ref. vrijednosti - 3.86-5.08); MCV i MCH su isto nešto malo niže vrijednosti od referentinih...

nije ništa strašno, ali me baš zanima kako se to objašnjava i zbog čega je došlo do toga.

znatiželjna sam
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 23:43   #29
Ja kad sam se zadnji put odlucila na taj grozomoran cin vadjenja krvi (a trebalo mi zbog neke administracije) imah sedimentaciju 1.5
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 23:45   #30
Quote:
lahor kaže:
Ja kad sam se zadnji put odlucila na taj grozomoran cin vadjenja krvi (a trebalo mi zbog neke administracije) imah sedimentaciju 1.5
Eto, još si bolja od mene.

I kako se to uopće i objašnjava? Baš me zanima
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 23:59   #31
Joj, ja i hematologija...

Ako ja pocnem objasnjavati moglo bi biti budalastina.

Uglavnom, to je OK, neces umrijet
Gadno postaje kad je sedimentacija previsoka.

Mogla bi se Studentica kuziti u to, mozda ce imati vremena nesto i napisati. Ili netko od doktora s foruma.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 10:43   #32
baš bih voljela....

doktooooriiiii, budući i sadašnji...??
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2004., 08:35   #33
Ma sve ti je oke, to su tak mala odstupanja, sedimentacija pogotovo, nis se ti ne sekiraj. Ne bi valjalo recimo da ti sedimentacija 80 .

Ja sam prosli put imala leuko 2 (4,4-10), skoro sam pala u nesvjest, al za 5 dana se popravilo natrag na 5 .

Kaj bi ti tocno objasnjenje?
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2004., 13:52   #34
Quote:
Bluegirl kaže:
Ma sve ti je oke, to su tak mala odstupanja, sedimentacija pogotovo, nis se ti ne sekiraj. Ne bi valjalo recimo da ti sedimentacija 80 .

Ja sam prosli put imala leuko 2 (4,4-10), skoro sam pala u nesvjest, al za 5 dana se popravilo natrag na 5 .

Kaj bi ti tocno objasnjenje?


Pa, zanima me... zanima me kako dođe do toga. Zadnji put kad sam vadila krv prije ovog, isto su mi eritrociti, MCV i MCH bili tu negdje... Nisam ni skuzila da su to sad neka odstupanja od referentnih vrijednosti, ali ovaj put mi je pored broja bilo "H" (high) i "L" (low) pa mi je upalo u oči...
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 08:47   #35
Da to kompic cim je izvan ranga, odma stavi H ili L.
Zasto do toga dodje? Sedimentacija ti je oke, da smo ju danas isli mjerit po moje bi ti bila 3 ili 4, nekad od labosa do labosa su takve maaaaale promjene. Ja sam u 1 danu 2x krv vadila, jer kad sam mami rekla, da imam leuko 2, odma mi je napravila novi laboratorij (bilo mi je zlo na poslu), da ne bi bila greska. I medju jednim i drugim labosom su bile takve male razlike recimo 2 u bolnici a 2,1 u drugom labosu.

A sta se eritro tice, again su tako mala odstupanja, da je tesko reci zasto. Ima puno razloga zasto se dizu eritrociti, ali ovako na pamet i na prvu loptu i na tako malu razliku...hmmmmm....kako se mjere na ml, mozda malo dehidriranosti (rekla sam malo), pa ti je nalaz malo veci (nikad jos nisam objasnjavala male razlike, da su velike bilo bi mi lakse ).
Inace eritro ti se dizu kod dehidracije, ako si u kronicnom manjku kisika (kod nekih bolesti pluca, jer kako "manje" disu, moraju imati vise stanica koje prenose kisik, moze i ako zivis na velikim visinama) i kod nekih drugih bolesti (policitemija vera, kad se proizvodi previse e, kod nekih tumora (neeemas to, samo pisem gdje se moze e puno dic), Cushingove bolesti i tako dalje).
PO moje malcek dehidracije (ljeto), i mozda malo razlika u labu.

Ako jos imas pitanje, samo pitaj!
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 22:09   #36
Quote:
A sta se eritro tice, again su tako mala odstupanja, da je tesko reci zasto. Ima puno razloga zasto se dizu eritrociti, ali ovako na pamet i na prvu loptu i na tako malu razliku...hmmmmm....kako se mjere na ml, mozda malo dehidriranosti (rekla sam malo), pa ti je nalaz malo veci (nikad jos nisam objasnjavala male razlike, da su velike bilo bi mi lakse ).
E, hvala ti
Ali ja ne živim na velikim visinama , a isti su mi tako mrvicu povišeni bili kad sam vadila krv prije šest mjeseci...

možda bi moglo biti to da sam malo dehidrirana... fakat ne pijem dovoljno vode, a i čini mi se da plitko dišem, da ne znam dobro disati... možda to ima veze...
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 21:45   #37
Question Pitanje krvne slike, vađenje krvi???

Pozdrav forumaški prijatelji

Vadio sam krv i navest ću vam ono što izlazi van normalnih mjera:

>GRANULOCITI segmentirani (54.0-62.0) = 51.3
> GRANULOCITI eozinofilni ((1.0-6.0) =0.7
>LIMFOCITI (25.0-33.0) = 38.6
>MONOCITI (3.0-7.0) = 8.9

>BILIRUBIN uk. (3.0-20.0) = 42.1

>URIN spec. težina (1.015-1.025) = 1.005

KOMENTAR MOLIM
aboriđin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 10:30   #38
Napravi pauzu s alkoholom, jetra ti je u qurcu.
__________________
'Ima li nešto smješnije od onoga što je istinski plemenito, i da li ima ičega tužnije od onoga što je uistinu smiješno'.
Akinetoh blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 10:45   #39
Vidite u tome je štos! Alkohol konzumiram otprilike jedanput na tjedan i to su full umjerene količine!

Prije nekih 3 god. vadio sam krv na lječničkom za vojsku. Isto "pitanja" o jetri, ponovio sam pretragu vađenja krvi, i tada su mi rekli da sam "sposoban za vojsku"!

Čujem da mnogi imaju povišen BILIRUBIN i da im je to urođeno! Šta je to BILIRUBIN, neki jetren enzim - čega je on pokazatelj?

Inače; bavim se pa recimo umjerenom tjelesnom aktivnošću (trčim po nasipu ZGa nekih 4 put tjedno, skoro svaki dan radim "vježbe snage"), ne pušim niti se drogiram.

Doktor mi je na godišnjem do početka 9 mj., pa sam eto vas, forumske kolege pitao za savjet!
aboriđin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 13:15   #40
bilirubin ti je pigment koji nastaje razgradnjom hemoglobina

ako si inače zdrav, onda možda imaš neku varijantu Gilbertovog sindroma ... to je nasljedni poremećaj (ali različite varijante se različito nasljeđuju) u kojoj dolazi do umjerenog povišenja bilirubina u krvi ... povišenje uzrokuje fizički napor, gladovanje, iscrpljenost, infekcije, alkohol i neki lijekovi ... u principu to je nije opasno, ali bilo bi dobro da se obradiš i da se to definitivno utvrdi, jer u tom slučaju moraš znati popis lijekova koje ne bi trebao uzimati - čisto da znaš zlu ne trebalo

a bilo bi dobro da ukineš i onu tjednu dozu alkohola, pa i da smanjiš tjelesni napor
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.