Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2004., 15:33   #41
vrijednosti koje si naveo nemaju veze s jetrom, uvjetno bilirubin, povisheni limfociti upucuju vishe na neku upalu, itd.

ja imam vecinom povishen (granicno ili vishe) Bilirubin uz ostale normalne jetrene vrijednosti! a posto su ostale ok, dr-i su rekli da je to ok i da moze biti povisheno ovak.
sve te granice za krvnu sliku su osim toga kao referente granice postavljene na temeljima prosjeka.

od Bilirubina dobijash zhutu boju kad imash zhuticu!

Bilirubin mi raste kad mi je veci stres i kad ne mirujem (bavim se puno raznim sportskim aktivnostima). no to je tak kod mene, kod tebe mozhe biti neku drugi uzrok.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2004., 00:37   #42
Možda onako bez veze da napraviš markere na hepatitis. Vjerojatno nije nešto s tim al ovako blaga limfocitoza u diferencijalnoj krvonj slici i umjereno povišen bilirubin...hm,hm...ne škodi ti ubost se još jednom i to napravit. Osim toga kad se več bodeš ne bi ti bilo loše pogledat i transaminaze ( GOT, GPT, GGT ) pa se onda može možda nešto pobliže reći o funkciji jetre.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2004., 12:13   #43
AST mi je isto povišen, blago povišen, 39 mi je a gornja granica je 38!

GGT mi je dobar.

Pričekati ću svog doktora da dođe s godišnjeg, pa da vidimo šta će on reći! Inače; smanjit ću tjelesnu aktivnost, zbog koje sam između ostaloga i bio (lagano) premoren; jedan od razloga "svega ovoga" možda je i to što uzimam PROZAC od 20mg, a ako mi je i inače viši bilirubin, uza sve nevedeno - moglo bi objasniti "sadašnji bilirubin"...

Pričekati ću doktora, pa vidjeti. Pokušat ću ne previše razmišljat o tome...

Hvala vam na odgovorima na temu, ako imate još što za napisati - molim vas!
aboriđin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 03:45   #44
EEG nalaz - hitno

Dajte ljudi recite sto znaci ovaj EEG nalaz, jeli to sta opasno, zajebano ili sta.... Hvala puno!!!


Osnovna EEG aktivnost je regularni srednjovoltazni alfa ritam, prosjecne frekvencije oko 10 hz.
Reakcija blokiranja ociju dobro je izrazena.
Obostrano postranicno, cesce nad straznjim regijama, ima nesto theta aktivnosti jednake ili malo vise amplitude, redovito u kracim nizovima.
Nema jasnih asimetrija ni paroksizama.
Tijekom HV nema promjena
EEG je granicno disritmičan, usporen.
__________________
AJ napravite nesto od sebe da slicite na ljude hr.rec.sport.bodybuilding

www.bbfaq.tk/
novi ovde is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 10:18   #45
Tu nemaš izbora. Moraš to pitati neurologa koji je kompetentan to protumačiti.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 01:16   #46
to je u biti ok, mislim, ali i ne mora biti.
kod normalnog covjeka se pojavljuju samo alfa i beta valovi.
theta i delta valovi se pojavljuju u nekim bolestima. to su sporiji valovi, a svako usporenje valova u EEG-u znaci abnormalnost, ali ne znaci nuzno i bolest.


uglavnom, EEG nalaz ne specificira nista. on je samo jedan od potvrda npr. epilepsije, ali iskljucivo uz jos dokaza. EEG NIJE SPECIFICAN ZA ODREDJENU BOLEST. Dakle, jos nema razloga za brigu, ako je samo to (nema simptoma, neuroloski status je uredan, blabla)
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 20:08   #47
Question Tko mi može protumačiti nalaz...

Radila sam pretrage krvi, ima nešto što nije u redu pa me zanima ima li koji liječnik na forumu ili laborant tko mi može protumačiti što jeS- y GT ??? Piše da je referentna vrijednost do 35, a ja imam 63 H ...

Ne mogu svojoj liječnici do slijedećeg tjedna, a jako sam nestrpljiva...

hvala unaprijed...
__________________
Tko šuti, taj se slaže... (Qui tacet, consetit...)
Annette is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 14:19   #48
Ako sam dobro protumačio skračenicu S - yGT je serumski gama GT ili gama glutamil transferaza. To ti je enzim iz grupe tkz. transaminaza ( SGOT, SGPT ) čije povišene vrijednosti najčešće se povezuju s jetrom, žučnim putevima, gušteračom i bubregom. Nalaz 63 H znači da je vrijednosti iznad gornje granice ( H ). Međutim zasigurno nisi izvadila samo to od nalaza pa je ovako nemoguće reći ti jednostavno "to ti je to i to". Svakako da to mora protumačiti tvoj liječnik koji bi onda na temelju tvog laboratorijskog nalaza i kliničke slike trebao odlučiti o čemu se radi i što dalje poduzeti.
Moj savjet je da, ukoliko imaš gastroenteroloških problema, svakako odeš specijlisti.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 17:37   #49
Ovako...ja sam bila na tom pregledu zbog glavobolje...neznam za sve ostalo,ali theta valovi su (bar kod mene) samo znak da postoji nesto,znaci da postoji glavobolja,kao migrena ili nesto drugo..meni je moja neurologinja rekla da to nije ništa alarmantno.
Hera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 20:58   #50
prije 2-3 tjedna sam imala problema sa mokraćnim kanalima,i to je sve pratila oštra bol u donjem lijevom dijelu leđa i trbuha! nekoliko dana sam imala temperaturu oko 40C, dobila sam inekcije i uz ceporex i buscol prošlo me je...

sad se bojim da ta nepravilnost ima veze sa tom upalom...
__________________
Tko šuti, taj se slaže... (Qui tacet, consetit...)
Annette is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 21:26   #51
Kako sam prije rekao, teško je to ovako protumačiti. Tvoj liječnik je najkompetentniji za to.
Jel li neki akutni uro-infekt ili svako malo ti se to desi, imaš li bubrežnih kamenaca, krv u mokrači...?
Sada opet ja, ali urološki problem = urolog ( druga opcija nefrolog ). On je NAJKOMPETENTNIJI za postaviti dijagnozu! Uopće se nemoj ustručavati tražiti uputnicu za specijalistički pregled.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 23:04   #52
hvala ti na odgovorima...

ja sam inače studentica u zagrebu, i zbog rokova ne mogu kući na pretrage svojoj liječnici... zato sam i postavila pitanje na forumu...

i prije sam imala problema sa mokraćom koje bih riješila sinersulom i uvinim čajem. ali ovaj put je bilo gadno...tjedan dana sam se mučila sa mokrenjem, da bi me nakon toga počelo strašno boljeti na lijevoj strani leđa...
sad me više ne boli, ali muka sa mokrenjem još imam, doduše ne jako kao tada...

još jednom... hvala!
__________________
Tko šuti, taj se slaže... (Qui tacet, consetit...)
Annette is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 14:47   #53
pojasnjenje nalaza krvne slike

Bila bih izrazito zahvalna kad bi mi netko pojasnio sljedeće nalaze:

MCV 80,8 (83-97,2)
PLT 447 (158-424)
ALT 124 (10-36)
AST 55 (8-30)
GGT 73 (9-35)
trigliceridi 1,82 (0-1,7)

Ostalo u granicama.
 
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 18:22   #54
MCV-srednji volumen eritrocita-kod tebe je 80,8 malo smanjen (83-97,2)

PLT-lateks reuma faktor,kod tebe je 447 povisen (158-424)

ALT-alanin aminotransferaza,vazan u procjeni jetrene funkcije kod tebe je 124 jako povisen (10-36)

AST-aminotransferaza,takoder vazan u procjeni funkcije jetre,kod tebe je 55 dosta povisen (8-30)

GGT-gama glutamin,pokazatelj mikrosomonalnih enzima u jetrenim stanicama,
kod tebe je 73 dosta povisen (9-35)

TRIGLICERIDI-masnoće,spojevi alkohola i masnih kiselina,građeni su od masnih kiselina,kod tebe su 1,82 dosta poviseni (0-1,7)

ja nisam lijecnik,ali kao laik ti mogu reci da imas masnocu u krvi i da ti jetra nije bas u najboljem stanju.
moras jest manje masnu hranu i skroz promijeniti nacin prehrane da bi se nesto promijenilo na bolje.vise se kretat i slicne spike.to ce ti reci svaki lijecnik!
ivancica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 23:56   #55
Masnoća je ovdje periferna stvar.

No jetrene probe - ast i alt - nikako nisu te poprilično alarmantno upućuju na nešto.

A što? To se iz ovih par brojki nikako ne može niti približno reći.

Ipak je potrebno puno više anamnestičkih podataka da se ovim brojkama pridoda moguće etiološko pojašnjenje.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 13:22   #56
PLT su trombociti, ne reuma faktor, malo povišeni, ali to ne mora ništa značiti, puno ljudi to ima.
Jetreni enzimi su ti svi povišeni (ALT, AST, GGT) tako da bi trebala napraviti markere na Hepatitis i UZV abdomena.
Za ostalo je premalo podataka.
E da, trigliceridi su ti isto povišeni. Kakav ti je kolesterol?
Ptičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 17:41   #57
Quote:
balila kaže:
Bila bih izrazito zahvalna kad bi mi netko pojasnio sljedeće nalaze:

MCV 80,8 (83-97,2)
PLT 447 (158-424)
ALT 124 (10-36)
AST 55 (8-30)
GGT 73 (9-35)
trigliceridi 1,82 (0-1,7)

Ostalo u granicama.
Ove povišene jetrene probe hoće se pojaviti kod žena na kontraceptivnim pilulama. Ako nisi na kontracepciji, traži uputnicu kod dr. za markere na hepatitis.
I smanji gazirane sokove i alkohol (nadam se da ne ločeš )
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 00:03   #58
Svakako ponovite nalaze! Možete ih ponoviti u nekom drugom laboratoriju, ako budu i dalje povišeni, tada se očito radi o nekome poremećaju funkcije jetre! Svakako bi trebala napraviti ultrazvuk abdomena.
Ako su parametri i dalje povišeni, potrebno je načiniti dodatne pretrage.
Potrebno je razmisliti da li ste kad primili transfuziju krvi, ili nekoga krvnog derivata. Da li ste radili body pearcing, imali atrificijelni abortus, da li ste bili s nekim na jednu noć (partner za kojeg niste sigurni da li boluje od neke spolno prenosive bolesti), da li ste kad konzumirali drogu i.v. putem.
To bi mogli biti neke faktori povećanoga rizika za Hepatitis B, C.
S obzirom na našu kompletnu anamnezu, i rezultate hematoloških i biok. pretraga krvi, vaš liječnik će vas uputiti na specijalističku (detaljnu) obradu!
Pozdrav!
marijan111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 18:18   #59
Unhappy nalaz urina

Hej ekipo!

Imam jedan veliki problem,naime danas sam primjetila kao neke krve ugruske u urinu,naravno uz bolnost pri mokrenju,a da ne pričam da je svega 3 kapi izaslo iz mene,makar imam stalno osjećaj da mi je sila.
Otišla sam uz hitnu uputnicu u svome domu zdravlja dati urin,a nalaz mi je ovakav:

Bjelančevine:lag.opal.
3-5 ispranih eritrocita
2-4 svježih eritrocita
5-8 leukocita,nešto pločastog epitula i bakterije.

Da li mi tko zna razjesniti ovaj nalaz,naravno znam da mi nisu izolirali tu bakteriju koju imam,to ću morat ići u bolnicu raditi,ali kaj sa ovim eritrocitima i bjelančevinama i epitulom?
AKo itko zna,svaka pomoć dobro došla

Ne mogu nikako izdrazati do suta popodne kad nosim nalaz doktorici,a boli me da bi najrade sjela i plakala
debsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 19:53   #60
Imaš neku upalu, vjerojatno mjehura,ako nije otišlo dalje. Sutra hitno kod doktora!
vanili is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:32.