Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2007., 13:23   #81
Nalazi urina

može mi netko reći što znači da su mi eritrociti u mokraći 3-5,a po referentnoj vrijednosti bi ih trebalo biti 0,a leukociti 5-10 a referentna vrijednost 1-2 ?Hvala.
 
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 15:29   #82
mikrohematurija,ako su ostali nalazi urina ok nemaš brige
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 22:28   #83
ne znam ante....nije to baš za "nemaš brige"...ukoliko ima extra simptomatologije ( bolovi, temp, pečenje kod mokrenja....) onda to pogotovo nije miran nalaz.
Barem se meni tako čini.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 22:30   #84
ja nikada, nikada u zivotu nisam dobila nalaz urina BO ili da nije bilo bakterija, eritrocita, leukocita...

pa me eto zive
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 20:49   #85
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
No jetrene probe - ast i alt - nikako nisu te poprilično alarmantno upućuju na nešto.
meni su recimo snizene - jel to jednako lose kao imat povisene?
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 20:59   #86
Quote:
vilinska musica kaže: Pogledaj post
meni su recimo snizene - jel to jednako lose kao imat povisene?
Ne. Snizene uopce ne mogu bit zato sto je normala od nula pa do nekog broja (35,40 IJ), ovisno o laboratoriju itd. itd.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 01:19   #87
e pa u mom laboratoriju je alt 10 - 36 i ast 8-30. meni je alt 8.
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 01:25   #88
ja sam imao te jetrene enzime jako povišene prije jedno 2 godine....i to jako jako, recimo oko 10tak puta od gornje granice.... isto je bila panika ali nakraju se ispostavilo da je posljedica pijenja preventivnog lijeka za tbc....u obitelji je bio slučaj pa...lijek je neš bio na e, prvo slovo e jel.... tako da pretpostavljam da može biti više razloga za to....
marindrlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 09:57   #89
Quote:
vilinska musica kaže: Pogledaj post
e pa u mom laboratoriju je alt 10 - 36 i ast 8-30. meni je alt 8.
Promijeni laboratorij . Sala mala. To je uredan nalaz i nemas razloga za zabrinutost. Jedino (znacajno, dakle ne za jedinicu-dvije-tri-pet) povisenje razine ALT i AST u krvi (tj. serumu) govori u prilog poremecaju funkcioniranja jetre.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 13:39   #90
hvala na pojasnjenju
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 20:27   #91
Dal se netko kuži u krvne nalaze???

Zanima me dal se netko kuži pa da mi objasni šta u krvnim nalazima znači W-MCR, AST, ALT i GGT?
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 20:45   #92
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Zanima me dal se netko kuži pa da mi objasni šta u krvnim nalazima znači W-MCR, AST, ALT i GGT?
A da pitaš na zdravlju , tam već imaš temu objšnjenje krvnih nalaza ....
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 22:03   #93
AST, ALT i GGT su jetreni enzimi. aspartat transaminaza, alanin transaminaza i gama-glutamil transpeptidaza.
W-MCR neću pogađati.

Bolje da ovo prebacim na Zdravlje. Tamo je ionako tema za nalaze.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 22:24   #94
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
AST, ALT i GGT su jetreni enzimi. aspartat transaminaza, alanin transaminaza i gama-glutamil transpeptidaza.
W-MCR neću pogađati.

.
Znači nešto s jetrom mi ne štima.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 16:55   #95
Tumačenje nalaza

bila sam danas na utz vrata. na nalazu piše:

˝Štitnjača je uredne veličine izrazito inhomogenog, hipoehognijeg parenhima, neravnih kontura.
Žlijezde slinovnice su b.o.
Obostrano uz SMC pokoji limhonodul, nešto brojniji i veći limfonoduli u području gornje trećine i angularno, desno najveći mjeri cca 27mm, ovalna oblika, doimaju se sonografski reaktivnima.˝

dakle, žlijezde slinovnice su ok, a što znači ovo za štitnjaču, i to neravnih kontura, da li je to loše? što je SMC i što su ti limhonoduli i limfonoduli, i nadam se da ovo reaktivni znači dobru stvar... znači očekujem čitanje , tj. prevođenje na banalno ovj nalaz, ako netko zna.

inače nalaz je napravljen zbog naticanja žlijezda na vratu i preponama konstantno, i bili su i čvorići neki, ali ovdje ih valjda nema, ne znam. utz abdomena i prepona još čekam ,tek sam naručena pred kraj mjeseca, pa ću vas i to vjerojatno morati pitati...

jel zna netko za ovo?
wavegame is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 17:53   #96
ne moguće da nitko ne zna protumačiti ovo.. teško mi je to za vjerovati
wavegame is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 18:43   #97
Inhomogeni hipoehogeni ultrazvučni odjek štitnjače može, ali ne mora, ukazivati na problem u radu žlijezde - moja preporuka je ponoviti UZV štitnjače kod specijalista nuklearne medicine ili endokrinologa, izvaditi hormone štitnjače, a onda, ako bude potrebno i protutijela.
Limfonoduli su limfni čvorovi. Reaktivni je dobra stvar . SMC je kratica za mišić imenom sternokleidomastoideus koji se prostire od ispod i iza uha do prsne kosti i dijela ključne kosti neposredno uz prsnu kost. Uz taj mišić postoje skupine limfnih čvorova koji su povećani i brojniji u gornjoj trećini duljine mišića, te angularno, tj. uz kut donje čeljusti.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 13:46   #98
Quote:
simple kaže: Pogledaj post
Inhomogeni hipoehogeni ultrazvučni odjek štitnjače može, ali ne mora, ukazivati na problem u radu žlijezde - moja preporuka je ponoviti UZV štitnjače kod specijalista nuklearne medicine ili endokrinologa, izvaditi hormone štitnjače, a onda, ako bude potrebno i protutijela.
Limfonoduli su limfni čvorovi. Reaktivni je dobra stvar . SMC je kratica za mišić imenom sternokleidomastoideus koji se prostire od ispod i iza uha do prsne kosti i dijela ključne kosti neposredno uz prsnu kost. Uz taj mišić postoje skupine limfnih čvorova koji su povećani i brojniji u gornjoj trećini duljine mišića, te angularno, tj. uz kut donje čeljusti.

hvala puno da, za štitnjaču već znam da imam hipertireozu, pa bi to onda ispalo normalno valjda da je malo promjenjena.. znači nije gadan problem neki, dobro je.. hvala ti
wavegame is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 21:27   #99
Question Laboratorijski nalazi - mišljenja

Majka je išla na kontrolu krvi. Upozorili su je da je nalaz jetre loš i da snimi ultrazvukom jetru. Molio bih ako ima netko da može protumačit nalaz koji kaže:

Enzimi:
Pretraga - Rezultat - Jedinica - Ref.intervali
AST - 39 H - U/L - (0-31)
ALT - 61 H - U/L - (0-36)
GGT - 20 - U/L - (0-38)


Očito je AST i ALT povišen ali šta je to i koliko je to ozbiljno molio bih savjete.
Unaprijed zahvaljujem.

P.S. Majka uopće ne pije alkohol niti jede nekakvu masnu hranu (praktički je makrobiotičarka).
joskona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 21:38   #100
ovi nalazi sami po sebi nisu alarmantni, međutim očito postoji neki razlog zašto je gospođa ikako radila nalaze? ima li još "patoloških" nalaza osim jetrenih proba? koliki su proteini,ukupni,albumini,globulini,fibrinogen? jel radila koagulogram? krvna slika? neke hormone? ima li kakvih tegoba?jel već snimila UZV jetre?ako je kakav je nalaz?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:51.