Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 12.08.2010., 13:33   #1
detonira plin, na otvoreno čak troši više nego (prije reparacije glave m.) u gradu?? AUTRONIC elek

radi ranijih problema kod vožnje na autoplinu (LPG) sa gašenjem u leru , trokiranjem , te što mi nije radio 4. cilindar i na plinu i na benzinu (majstor mi poslije reparacije glave motora rekao da je 4.cilindar radio sa 30% snage?) bio sam na reparaciji glave motora

neposredno poslije motor je radio dobro ( osim što je malo varirao ler gas -između 600 i 900 rpma...možda zbog toga jer mi je auto staro 17 godina, pa su vjerojatno načeti i cilindri-karike?), ali nakon mjesec -mjesec i po povremeno mi je počeo DETONIRATI motor u vožnji na plinu( što u zadnjih 1, 5 godinu kolko imam auto se NIJE NIKADA dogodilo, čak ni u vrijeme najvećih problema sa ler gasom i gašenjem i trokiranjem!!)

odveo sam ga ponovo majstoru , on je navodno pokušao ga naštelati, podesiti , ali je rekao da nema aparaturu za AUTRONIC ( već samo za BRC ) pa nije siguran dali će biti sve ok

inače da naglasim: sustav je tomasseto sa ručnim štelerom , elektronika je AUTRONIC (ima 3 crne kutijice ...na jednoj piše mislim AE 307, na drugoj aE 7xx), boca i instalacija su ugrađeni 2005.g.

primjetio sam još jednu čudnu pojavu!!utovao sam odmah poslije toga na more i izračunao sam da mi je vozeći po staroj ličkoj magistrali D1 ( znači vožnja cijelo vrijeme između 80-110kmh- kada bi auto trebao najmanje trošiti...znači nisam vozio po AC 130-150kmh) znači potrošnja je bila 12,o4 l/100km , dok je u gradu bila manja tj.11,60 l/100km!??očekivao sam da će mi biti na otvorenom potrošnja 8-9 l, max. 10l /100km , jer mi je prošle godine na potpuno istoj relaciji i na istom režimu i stilu vožnje potrošnja bila točno 10 l/100km!!

može li biti na stvari nešto sa filterom ( ili filterima-neznam da li ima više filtera) i membranama koje nisu servisirane minimalno 23000 km koliko ga ja vozim, ali vjerojatno još i dodatnih 10-20 000 km koliko ga je vozio predzadnji vlasnik koji ga je vozio samo 1 godinu, znači moguće da 30-40 000 km nisu mijenjane membrane i filteri (mada sam rekao majstoru kad sam vratio vozilo radi detoniranja, da pogleda filtere i membrane, ali mi poslije štelanja plina nije ništa rekao u vezi filtera i memb, tj. dali ih je gledao , dali treba mijenjati ih isl)

ako je instalacija sa ručnim štelanjem ( čini mi se da je rekao da je najjednostavniji sustav bez step motorića!) to znači da nema plin/benzinskih mapa?... šta se onda može raditi (štelati) na tim crnim kutijama- autronic elektronici?

ima li tko u zagrebu (okolici zagreba) tko je ovlašteni serviser za AUTRONIC ili ima AUTRONICOVE dijagn.uređaje i softver pa da odem k njemu , jer očito je da se nešto treba štelati ( jel se kaže mapirati?)

hvala svima

Zadnje uređivanje bdm : 12.08.2010. at 13:38. Reason: boldanje
bdm is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:58.