Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2009., 20:24   #1
Knedle sa šljivama i jedno pitanje

upravo radim ...i neckam se kad mi je krumpir gotov, vele kad je mekan, a kak da ja znam sto je mekano XD lol...
pa se jos pitam XD jel svejedno ak stavim ostro il glatko brasno?
padmé_amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 20:48   #2
Ja krumpir probusim vilicom i kad ona bez otpora prolazi kroz krumpir, a kozica se lako guli, gotov je.
Brasno ti je najbolje pola glatko, pola ostro. Ja sam radila po ovom receptu.
Nego sto znaci XD, a sto <3
regica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 21:09   #3
XD je smajlić. Ovaj:
<3 je srce.

Eh, ti noviteti. Nikako mi ne sjedaju.

Za knedle i ja uglavnom stavljam pola-pola.

Zadnje uređivanje Gipsyqueen : 26.08.2009. at 21:30.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 21:21   #4
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
XD je smajlić. Ovaj:
<3 je srce.

Eh, ti noviteti. Nikako mi sjedaju.

Za knedle i ja uglavnom stavljam pola-pola.
Blesavo. No dobro. Zapravo ima smisla, mozes iljadu puta napisati XD i jos dodati deset smajlica.
Nego <3 mene asocira na nesto drugo. Ili nesto trece Srce mi nikad ne bi palo napamet
regica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 21:27   #5
Quote:
regica kaže: Pogledaj post
Blesavo. No dobro. Zapravo ima smisla, mozes iljadu puta napisati XD i jos dodati deset smajlica.
Nego <3 mene asocira na nesto drugo. Ili nesto trece Srce mi nikad ne bi palo napamet


Tijek misli ti je zanimljiv, moram priznati.

Meni je to srce fora na Gmailu, ođe glupo izgleda.


Baš malo gledam recepte za knedle sa šljivama. Ne piše koje brašno, ali uglavnom ide oko 400g brašna na 1kg krumpira.
Ja ih najviše volim s vrhnjem. Ne pašu mi ni ulje ni prezle, kako ih neki jedu.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 21:41   #6
hvala =) stavila sam brasno pola pola i super ispalo =)
padmé_amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 21:43   #7
ja sam napravila tako da sam stavila 3 veeelka krumpira kuhat XD i onda strpala dve sake brasna jedna saka ostrog jedna glatkog i jedno jaje, malo posoilila.... naravno krumpir sam zgnjecila ko za pire samo malo hrapavije ostavila i sljivu, u vrucu vodu XD prezle =)
super su !!!
padmé_amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 21:43   #8
Ne pise tamo za brasno, al mnogi su mi rekli da je za njoke, knedle i sl. najbolje pola, pola. Meni je doma u kapsuli s brasnom uvijek ta kombinacija i manje vise sve radim s tim. Nekad kad poham dodam i kukuruzne krupice. Nekad griza. Cesto i pogrijesim

Prezlu i vrhnje obavezno s knedlama. Secer mi ne pase uz njih. Prezla mi je dobra i s leso povrcem (npr. cvjetaca) ako nemam masl. ulja. Vrhnje mi je dobro sa svim. To sam u menzi otkrila (onaj kelj).
regica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 22:08   #9
Quote:
padmé_amidala kaže: Pogledaj post
ja sam napravila tako da sam stavila 3 veeelka krumpira kuhat XD i onda strpala dve sake brasna jedna saka ostrog jedna glatkog i jedno jaje, malo posoilila.... naravno krumpir sam zgnjecila ko za pire samo malo hrapavije ostavila i sljivu, u vrucu vodu XD prezle =)
super su !!!
A kaj je ovo?
Molim prijevod na naški

On: meni knedle nikad dobro ne ispadnu.
Ali sam otkrila neke smrznute, mislim iz Lidla.
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 04:07   #10
ja jedem one od leda
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 16:23   #11
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
ja jedem one od leda
Pa čini mi se da mi te nisu, onak', fine.

Ali ove su zbilja super. Frozen dreams.
Išla sam za tebe provjerit' u freezer kak' se zovu.
Toplo ti ih preporučam. U Lidlu kupljene.
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 19:29   #12
Quote:
Eyecandy kaže: Pogledaj post
A kaj je ovo?
Molim prijevod na naški

On: meni knedle nikad dobro ne ispadnu.
Ali sam otkrila neke smrznute, mislim iz Lidla.
evo ti recept sigurno ce ti uspjet- ja vidla mamu kak radi jednom i super ispale znaci lijepo cu napisat -ovo je recept za 6 knedla =)

skuhaj tri velika krumpira-znaci duljine kojih 10 cm XD sad ja to ovak odokativno.kad se skuhaju, zgnjeci ih ko za pire- al ne skroz onako bez grudica, nek ti ima malo grudica. onda u to stavi dve sake brasna, jednu saku ostrog, jednu glatkog. prstohvat soli i jedno jaje. i onda to rukama umjesti, al prvo si pobrašni ruke da ti se ne lijepe.eh onda kad to umjesis, spremno je za trpanje šljiva.
pobrašniš ruke opet da se ne lijepi, uzmes dio tijesta, rastegnes, strpas pol sljive, i rukom u kuglu napravis.kada to zavrsis, u vrelu vodu stavi nek se kuhaju i kad isplivaju van na povrsinu spremne su za valjanje u prezle.
prezle znas radit- zagrijes ulje i pomijesas prezle i mijesas dok ne pozute.a onda kad uvaljas u prezle pospes secerom =) i vola!
padmé_amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 09:30   #13
Quote:
padmé_amidala kaže: Pogledaj post
evo ti recept sigurno ce ti uspjet- ja vidla mamu kak radi jednom i super ispale znaci lijepo cu napisat -ovo je recept za 6 knedla =)

skuhaj tri velika krumpira-znaci duljine kojih 10 cm XD sad ja to ovak odokativno.kad se skuhaju, zgnjeci ih ko za pire- al ne skroz onako bez grudica, nek ti ima malo grudica. onda u to stavi dve sake brasna, jednu saku ostrog, jednu glatkog. prstohvat soli i jedno jaje. i onda to rukama umjesti, al prvo si pobrašni ruke da ti se ne lijepe.eh onda kad to umjesis, spremno je za trpanje šljiva.
pobrašniš ruke opet da se ne lijepi, uzmes dio tijesta, rastegnes, strpas pol sljive, i rukom u kuglu napravis.kada to zavrsis, u vrelu vodu stavi nek se kuhaju i kad isplivaju van na povrsinu spremne su za valjanje u prezle.
prezle znas radit- zagrijes ulje i pomijesas prezle i mijesas dok ne pozute.a onda kad uvaljas u prezle pospes secerom =) i vola!
nešto ti tu fali i ja sam prije radio bez tog al više njet tj. stavim i više nego što kažu (anagram slama)
http://www.kuharica.hr/recepti/kolac...arelicama.html
http://www.kuharica.hr/recepti/kolac..._sljivama.html

dal pored vrhnja radite dodatno još neki voćni umak poput ovog od šljiva? jer meni nikad dosta tih šljiva il marelica

Šljive za umak očistite, prepolovite, i stavite ih u duboku tavu, te posipajte sa dvije žlice smeđeg šećera i dodajte žlicu meda.
Šljive stavite na laganu vatru 30 minuta i pustite da se sve skupa fino karamelizira, i da dobijete umak sličan onomu kao kada radite džem.
http://www.coolinarika.com/recept/knedle-ala-cici


nisam još to probao al indijski čatniji od šljiva, marelica il jabuka i sl. bi se mogli možda slagat s knedlima.

naletio sam i na ove od sira bez krumpira koje radim prvom prilikom
http://www.coolinarika.com/recept/fi...glice-s-umakom

postoje i ove od jabuka koje sam već probao i super su kao lagani osvježavajući desert
http://www.coolinarika.com/recept/njoki-od-jabuka

Zadnje uređivanje ursamajor : 29.08.2009. at 10:26.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 11:39   #14
Quote:
padmé_amidala kaže: Pogledaj post
evo ti recept sigurno ce ti uspjet- ja vidla mamu kak radi jednom i super ispale znaci lijepo cu napisat -ovo je recept za 6 knedla =)

skuhaj tri velika krumpira-znaci duljine kojih 10 cm XD sad ja to ovak odokativno.kad se skuhaju, zgnjeci ih ko za pire- al ne skroz onako bez grudica, nek ti ima malo grudica. onda u to stavi dve sake brasna, jednu saku ostrog, jednu glatkog. prstohvat soli i jedno jaje. i onda to rukama umjesti, al prvo si pobrašni ruke da ti se ne lijepe.eh onda kad to umjesis, spremno je za trpanje šljiva.
pobrašniš ruke opet da se ne lijepi, uzmes dio tijesta, rastegnes, strpas pol sljive, i rukom u kuglu napravis.kada to zavrsis, u vrelu vodu stavi nek se kuhaju i kad isplivaju van na povrsinu spremne su za valjanje u prezle.
prezle znas radit- zagrijes ulje i pomijesas prezle i mijesas dok ne pozute.a onda kad uvaljas u prezle pospes secerom =) i vola!
6 knedli? pih

savjet za one koji mozda ne znaju: tijesto je puno bolje ako se umjesi jos toplo.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 23:46   #15
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
6 knedli? pih

savjet za one koji mozda ne znaju: tijesto je puno bolje ako se umjesi jos toplo.
pa no XD ako oce 12 uduplaju...ja sam radila sam za sebe
padmé_amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 05:27   #16
Quote:
Eyecandy kaže: Pogledaj post
Pa čini mi se da mi te nisu, onak', fine.

Ali ove su zbilja super. Frozen dreams.
Išla sam za tebe provjerit' u freezer kak' se zovu.
Toplo ti ih preporučam. U Lidlu kupljene.
meni su dobre,budem te svakako probala ,tnx.
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 18:01   #17
Smile Male tajne

Radila sam ih svakako, a sad sam nadošla - brašno stavim pola-pola, ( sve odoka, ne važem ništa) ali obavezno i 2 žlice griza (pšeničnog), 2 jaja i žlicu domaće svinjske masti, naravno, i krumpir. Najbolji je žuti krumpir, onaj za pire, bitno je da je suh, a ne vodenast. Kvaliteta takvog tijesta najviše ovisi o kvaliteti krumpira. Imali smo jedne godine pravi žuti lički krumpir, suh kao kesten, pa stavim više masti....super...doduše, ne može proći pod zdrava hrana, al je zato fino!!!
nina black is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 13:17   #18
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
ja jedem one od leda
Preskupe i premale
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 13:20   #19
Jednom prilikom ostalo mi je pire-krumpira i odlučila sam od njega napraviti knedle, dodala sam u ostatak pire-krumpira brašna odokativno, jedno jaje sve lijepo zamjesila razvaljala i kako nisam imala šljiva stavila sam pekmez od šljiva. Knedle ispale super i od onda uvijek radim po sistemu kao za pire-krumpir. Ista stvar je sa valjušcima.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 01:00   #20
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
Jednom prilikom ostalo mi je pire-krumpira i odlučila sam od njega napraviti knedle, dodala sam u ostatak pire-krumpira brašna odokativno, jedno jaje sve lijepo zamjesila razvaljala i kako nisam imala šljiva stavila sam pekmez od šljiva. Knedle ispale super i od onda uvijek radim po sistemu kao za pire-krumpir. Ista stvar je sa valjušcima.
uvijek sam kuhala krumpir u ljusci pa bi protisnula kroz pasirku i radila tak kak veli nina black....onda sam probala skuhati krumpir oguljen i narezan kao za pire pa bi ga ocijedila i protisnula i dalje isto...

ja zamjećujem veliku razliku između ta dva načina kuhanja krumpira. kako imam problema sa želucem i jako teško podnosim krumpirovo tijesto, na ovaj drugi način (kao za pire) je krumpirovo tijesto mnogo lakše probavljivo i ne pravi mi kiselinu. a zakaj je to tak ne bi znala objasnit, al je!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:55.