Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2010., 18:51   #81
Quote:
ghost kaže: Pogledaj post
ali neće pokupiti ni kamenac, ni sol ni ostale nečistoće.
Kokva sol? Nije joj upao u more... nemoj samo sa wd-40 i bit će ok
__________________
1994 was the worst year! Kurt Cobain died, and Justin Bieber was born... :(
Dare-Devil Inside is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 10:38   #82
Kakve sad nečistoće, valjda nije pao u wc za vrijeme velike nužde. treba ga ostaviti da se osuši par dana i to je sve, a možda i ranije proradi.
Nikakvi daljnji fen tretmani, čišćenja i rastavljanja. A ako je iPhone u pitanju, trebalo je samo dva do tri puta povući vodu na kotliću.
mangata is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 13:12   #83
assassin hvala na infu, nisam znao za te sprejeve na bazi otapala, a kako vidim i nisu baš jeftini, pogotovo u ovom slučaju, jer ti u servisu obično uzmu 80kn za čišćenje.
Inače za vas koji se čudite i iščuđavate vodovodna voda nije čisti spoj vodika i kisika, nego u njoj ima i Mg-a, Na-a, Cl-a, K-a, Ca-a.....
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 21:34   #84
Quote:
ghost kaže: Pogledaj post
assassin hvala na infu, nisam znao za te sprejeve na bazi otapala, a kako vidim i nisu baš jeftini, pogotovo u ovom slučaju, jer ti u servisu obično uzmu 80kn za čišćenje.
Inače za vas koji se čudite i iščuđavate vodovodna voda nije čisti spoj vodika i kisika, nego u njoj ima i Mg-a, Na-a, Cl-a, K-a, Ca-a.....
Kupiš si destiliranu vodu u dućanu i zaliješ ga. Onda malo spreja ubaciš ga u rižu ... i Viola!
__________________
1994 was the worst year! Kurt Cobain died, and Justin Bieber was born... :(
Dare-Devil Inside is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 20:34   #85
Mobitel "osvježen" s 2 dcl vode

Molim pomoć, na Nokiu E72, staru 4 mj, mali je prosuo 2 dcl vode

Odmah sam ga prebrisala koliko se dalo, ugasila ga izvadila bateriju i ubrzo ponovno upalila, dok sam otipkavala datum i vrijeme iz tipkovnice je izlazila voda i odmah sa, izvadila bateriju i odtada ga ne palim ( to je bilo pred cca 2-3 sata)

Ima li mu pomoći?

Koliko da čekam da se osuši?

Hvala na bilo kakvim savjetima!!
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 22:38   #86
nisi smjela palit!!! rastavi sve kolko mozes i PAR DANA (3-4) NE DIRAJ. Trebalo bi bit ok onda
__________________
spol: M
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 23:49   #87
Rastavi mobitel na djelove (poklopac, maska ako ide, baterija...) te ga potom uroni u suhu rižu (ili one gel paketiće koje dobiješ uz cipele, al sumnjam da ih imaš). Riža će pokupiti većinu vlage.
Sunce možda isto pomogne, no ne u dugim periodima. Nikako ne sušiti fenom!
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 00:02   #88
A kako da ga rastavim na djelove?
Prednji dio, masku i tipkovnicu??

Još ću nešto sjee

A onaj siitan prah iz riže neće smetat ?
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 02:38   #89
Jaooo... pa di si išla palit mob, di ti je logika?

Al ok, kao što je rečeno rastavi ga koliko se rastavit da, baci u rižu i čekaj par dana da riža pokupi vlagu. Pošto je to voda a ne more nebi trebalo biti nekih problema, osim ako ti nije došlo do kratkog spoja jer si ga upalila nakon osvježenja.
__________________
1994 was the worst year! Kurt Cobain died, and Justin Bieber was born... :(
Dare-Devil Inside is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 03:30   #90
Ja sam to fenom osušija i sve radilo
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 07:41   #91
Quote:
Dare-Devil Inside kaže: Pogledaj post
Jaooo... pa di si išla palit mob, di ti je logika?
A glupača šta da ti kažem.....

Samo mi objasnite kako da odvojim prednju maskicu


Quote:
Android-split kaže: Pogledaj post
Ja sam to fenom osušija i sve radilo
Ma najviše se bojim oksidacije da kasnije sve ne krepa.....koliko dugo nakon toga te služio??
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 08:24   #92
Nije se nikad pokvarija. Samo nisam stavija blizu fen, nekih 15-20 cm
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 08:44   #93
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
A onaj siitan prah iz riže neće smetat ?
Pa protresi rižu prije, makni smeće van...

A fen nikad nije pametna ideja.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 08:54   #94
Pametna, glupa, meni je pomogla. Ja sam reka svoje mišljenje. A ko oce oce, ko nece nece.
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 15:35   #95
Mome frendu se također nedavno malo okupao, zaboravio da mob ima u đepu i ušao u bazen...
Bio je to SE K800i. Inače, rastavio ga je na dijelove, stavio na sunce i držao vani 2 dana, onda ga uronio u posudu s rižom i također tamo držao 2 dana, pa malo posušio fenom i tako, da bi mob na kraju sasvim normalno proradio kao da mu se ništa nije ni desilo Ugl. vrijedi pokušati, možda i tebi čudom oživi. Don't lose hope Ako radi-radi, ako ne, žao mi je...

Btw, postoji već gro sličnih tema, tako da zaista nije bilo potrebno niti ima razloga otvarati još jednu, treba se samo potruditi naći, google is your friend...

1, 2, 3, 4, 5, 6...
Ben Marshall is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 16:04   #96
Googlala sam ali eto nije na odmet čuti savjete iz prve ruke

Još ga držim rastavljenog, ali samo bateriju i sim karticu, ne znam skinut prednju masku
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 21:56   #97
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
Googlala sam ali eto nije na odmet čuti savjete iz prve ruke

Još ga držim rastavljenog, ali samo bateriju i sim karticu, ne znam skinut prednju masku

Kucaj na youtube model nokie i stavi u produzetku how to remove.. ili nesto slicno, to sam ja napravio i nasao sam lika kako objasnjava. Inace nemoj se plasit skinut masku, jer je vjerovatno neces strgat, a i ako je strgas to je daleko manji trosak nego ako ne posusus telefon.
sinnnke is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 16:03   #98
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
Googlala sam ali eto nije na odmet čuti savjete iz prve ruke

Još ga držim rastavljenog, ali samo bateriju i sim karticu, ne znam skinut prednju masku
ostavi ga nek se posuši koliko možeš, koristi ga to je mobitel tak i tak nemreš mu drugačije pomoć ako radi radi ako ne ne ...
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 14:16   #99
Namočio smartphone pivom (xperia mini)

Namočio mobitel pivom ali samo poprskao po ekranu ali na nesreću baš pogodio tamo kod zvučnika za pozive.

Obrisao mob samo i ništa posebno radio no drugi dan smanjila se kvaliteta dolaznih poziva i ona zelena žaruljica prestala raditi pa pretpostavljam da je kroz šlušalice za uho prošla tekućina.

E sad imamo još jedna čudna situacija zvuk radi normalno kad se skine poklopac od baterije, no zvuk ne prolazi kroz prednju stranu mobitela.
Da bude još luđe kroz otvor za microfon se čuje normalan zvuk.

Razmišljao sam o servisu ili kupovanju novog (dođe ipak 800kn) no pošto zvuk radi kad se skine poklopac od baterije onda vjerovatno je kanal za zvuk se začepio ili je u dodiru sa alkoholom došlo do neke reakcije da se začepi.
Jel ima netko iskustva sa sličnim i kako postupiti?
alohae is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 14:01   #100
Nokia model 300 dobila vlage

Znaci imam Nokiu model 300 znaci onaj model sa touch screenom i tipkovnicom,koja je dobila malo vlage.Zna li netko ima li to smisla popravljati i koliko bi to otprilike kostalo...Hvala svima na odgovoru...
LiverpoolYNWA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.