Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2007., 15:22   #41
http://www.boardsmag.com/screeningroom/musicvideos/
moji favoriti su spotovi od "I Love You But I've Chosen Darkness" (odličan bend btw), Dumasov spot , pa spot od Clarka, spot za The Knife (odlična klupska elektronika), ima toga!

dapače mislim da je, suprotno uvriježenom mišljenju, music video scena vani vibrantnija nego ikad!
Iako se priča o smrti music video forme itd (i naš Darko Glavan je imao nešto pametno za reći o tome nedavno u odličnoj emisiji na HRT), mislim da je stvar obrnuta: forma je naletom motion graphicsa i revitalizacijom animacije poletnija nego ikad - i de facto je zamijenila ulogu koju je nekada imao eksperimentalni film, znači zapravo je uvukla experimentalni film u mainstream medije!

dakle, o "smrti" music videosa je bezveze govoriti, ali razumijem zašto - u 90-ima je music video bio underground, alternativan a danas se predaje na fakultetima - time izgubio tu neku "otpadničku" čar koju je imao u protekloj dekadi. Isto je bilo i sa rock n rollom, pa on nije mrtav, kaj ne?

Liberatore is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 23:12   #42
Moj osobni favorit: Armand van Helden Koochy (by Sam Brown; nažalost, kvaliteta nije bogznakakva).
"Reprocesiranje medija" kako bi reko Errol Morris.


The Rapture: House of Jealous Lovers (by Shynola - radili između ostaloga i one zabavne animacije za Vodič kroz galaksiju...) - jer sam saker za animiranim videoklipovima.


Još materijala za seciranje:
http://cliptip.blogspot.com/
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 20:02   #43
helou pipl, long time no see

kozz, nije mi se svidio koochy previse mi je off , ne volim takve kolaze, ne vidim nikakav smisao u njima. mozda ih za koju godinu shvatim doduse

moj video of the month (zadnjih par zapravo) : Johnny Cash-God's Gonna Cut You Down

nisam mogla vjerovati kada sam procitala da ga je osmislio i producirao Justin Timberlake drasticno mi je porasao u ocima

i jos jedan za gust: Robbie William-Rudebox zapravo dobra mi je stvar, video je za q..yo yo yo
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 00:07   #44
Ja sam bas danas (jucer?) hvalila God's gonna cut you down na jednom drugom forumu

Evo jedan koji se meni u zadnje vrijeme vrti po glavi, zapravo nije nista revolucionarno (prije 10-ak godina bi mozda i bilo), al bas me nekako svaki put razveseli: Beck - Girl
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 23:03   #45
najbolje od svega je to što u tom spotu za cashovu pjesmu iggy pop i sheryl crow izgledaju kao jedna te ista osoba
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 23:06   #46
proučite dobro genijalnost ovog božanstvenog video uratka urađenog za glazbu dostojnu apolona i njegovih muza :S :Ss : s
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 14:35   #47
jeben video

PUFFY AMIYUMI - joining the fanclub

svijet postaje veselo igralište gledan kroz slow motion oko kamere

inače, pjesma govori o djevojci koja se zapalila za neku celebrity ličnost i učlanilaa sva luda u njegov fan club da bi on na kraju poginuo u aotomobilskoj nesreći
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 00:43   #48
dakle, gdje smo ono stali?

aha! video spotovi!

e sad, imam vam nešto zanimljivo za pokazat. kao i kod ostalih umjetničkih vrsta, tako i kod video spotova postoji određena doza plagijatorstva. postoje izvrsni redatelji, i oni manje izvrsni koji "uče zanat" od onih prvih. i tako, tobože slučajno, posežu za tuđim idejama. neki suptilno, neki polu očito, a neki se pak niti ne trude prikriti krađu autorskog djela.

izvolite nekoliko sjajnih primjera, pa sami procijenite radi li se o pukoj slučajnosti, preuzetoj inspiraciji ili o čistoj kopiji.

jedan suptilniji primjer:

PARIS HILTON - stars are blind VS. CHRIS ISAAC - wicked game

jedan malo očitiji:

TOKIO HOTEL - rette mich VS. SKUNK ANANSIE - charlie big potato

jedan "kak ih nije sram" primjer:

DMITRY KOLDUN - work your magic VS. AEROSMITH - jaded

za potpuni ugođaj predlažem da otvorite spotove u dva odvojena prozora i gledate ih istovremeno sa glazbom po izboru
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 00:46   #49
predlažem također da stavite linkove nekih primjera plagijatorstva među video spotovima, ako se možete sjetiti kojeg!
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 14:50   #50
Evo vam danas jednog zanimljivog spota za Goldfrapp.

Prvo da kazem kako je fora u tome sto to uopce nije njen oficijelni spot, vec uradak nekog no.name'a koji je, koliko sam polovila, samo fan . spot izgleda stvarno profi (zanemarivsi tetu koja i nije bas neka miss i cinjenicu da ne mozemo realno procijeniti kvalitetu slike videa koji gledamo na youtube) i pogadja bit, it's very goldfrappisch .

sumnjam da je tip imao neki suludi budget za ovaj spot, sto samo dokazuje da se sa minimalno sredtsava moze napraviti nesto odlicno (i pritom ne mislim na spotove u kojima tipovi zongliraju u taktu muzike )

Dakle

Goldfrapp-Let it take you



.
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 12:34   #51
drago mi je da vam se spot svidio. idemo dalje

danasnja poslastica je Muse-Knights of Cydonia .

pjesma nije moj djir ali je zato spot velicanstven. uzivajte!
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 00:26   #52
Muse je zabavan, ali ipak malo previše tongue in cheek za mene.
Dva tri miga prema gledateljima bi bila dovoljna. Ovak im je skoro oko ispalo.
Ali opet, tko bi reko da mali Bellamy ima smisao za humor.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 00:39   #53
Kad smo već kod Muse, onaj za Supermassive Black Hole od tebi omiljene goth-frikuše mi je baš hercig.

Biće zbog tih "živih" boja.


Još kandidata:

Hartbeat - The Knife. Ovi klinci na skateboardima su mi tak čudno hipnotični da sam već proučavao ak' nije CGI u pitanju.
Over and Over - Hot Chip. Dobra ideja, realizacija tu i tamo klimava. Btw. jel ovo niskobudžetni koji se pretvara da je visokobudžetni ili obrnuto?
Commotion - Wiseguys. Ak ti se stvar sastoji od ponavljajućih sampleova, napravi i spot na istu foru. Fora.
Davyan Cowboy - Boards of Canada. Opet reprocesiranje medija. Možda ti se ovaj ipak dopadne.
Province - TV on the Radio. Bjuuutiful. (David Bowie bekvokalira)


Hrvatski klasik za kraj .
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 01:08   #54
Soundgarden - Black Hole Sun
Nirvana - Heart Shape Box
Madonna - Bedtime Stories (ovaj je stvarno bio mrak kad se pojavio)
__________________
God is on the TV.
Gorila is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 03:32   #55
dragi naši, pripremili smo vam nekoliko konceptualno odabranih spotova. radi se o tri videa u kojima glavne uloge imaju naši najbolji prijatelji - psi. kvaliteta izvedbe varira, kao i uostalom samih pjesama, ali procijenite sami. kriterij za odabir je bio pojavljivanje više od tri različita psa koji "glume".

pa krenimo redom:

TOM JONES - if i only knew nezahtjevne uloge za četveronožne glumce, imamo jedan interesantan pseći par i veliki broj statirajućih gostiju. također imate priliku vidjeti pazuhe Toma Jonesa, ili ga pak čuti kako repa. Spot se radnjom oslanja na odnos psa, tehnologije i čovjeka.

KORN - word up solidna new metal obrada velikog funk hita grupe Cameo. psi ovaj put imaju lica članova grupe Korn, a tehnologija kojom se autor videa služi je slična onoj u legendarnom spotu Basement Jaxxa s rhesus majmunima. U glavnoj ulozi možete vidjeti izvrsnu glumu psa pasmine chihuahua. Video prikazuje život pasa u sumnjivom kvartu, te zanimljiv doživljaj polugolih plesačica - iz pseće perspektive.

VITALIC - poney part 1 I na kraju, video zbog kojeg smo se uopće odlučili na jedan ovakav koncept. Glazbena podloga je progresivni electro, motorički ritam i oštri sintisajzeri. A video? Pa, može ga se opisati u dvije riječi: psi i laseri. Visoka umjetnička kvaliteta postignuta je vještom upotrebom slow motiona. Rezultat je čisti spektakl, jedan od najboljih videa u zadnje vrijeme!

p.s. u pripremi je još nekoliko ovakvih tematskih pregleda, ako vam se sviđa ideja napišite nam koji prijedlog...
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 13:15   #56
idemo dalje sa home-made spotovima:

Peaches-Slippery Dick

ludilo
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 14:29   #57
Evo jednog spota koji mi je fantastican. Nije nikakav konceptualni video-uradak kakvima ovdje stremimo vec bas naprotiv, fino reziran, dobro isproduciran, super napravljen (bas me iznenadio kad sam ga vidjela ):

Jan Delay feat.Udo Lindenberg - Im Arsch
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 02:35   #58
odustani, pliz. stisne me u prsima kad se sjetim ovog nesretnog topica...
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 02:51   #59
Quote:
paučko kaže: Pogledaj post
odustani, pliz. stisne me u prsima kad se sjetim ovog nesretnog topica...
a sta da ti kazem, ne mogu...sve se nekako nadam da ce ga netko primjetiti i poceti navracati. mozda da ga premjestim u root pdf?

btw kak ti se svidja Jan?
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 19:13   #60
Kad smo već kod Gondryja:
Beck - Cellphone's Dead

Zanimljivosti o spotu su na ovom linku!
__________________
Pustim si Simple Mindse, zatvorim oči i zamišljam da sam ja njihov pjevač na velikom koncertu. Odjeven sam u bijelo odijelo i dugi bijeli lagani kaput, imam roza košulju. Oko vrata imam lanac, prstenje na svakoj ruci, a našminkan sam kao Boy George.
iprskal9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.