Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2012., 13:59   #2341
Quote:
kedi18 kaže: Pogledaj post
Na samom kraju dana (dan još neće biti gotov, bit će savršeno gotov, tek kad se kasno noću vrate u Kadirovu kuću! ), Valentinovo je (sapkina gatanja poluostvarena: golubovi i golubice /samo/ lete, držanje za rukice, milo gledanje jedno drugom u oči - baksam dursam!-, kafić, plesić, „Ben Kerim“, ajme, ljepote li divne, divne li ljepote), Fatmagül i Kerim, radosni i raspoloženi, dolaze autom do Ružine kuhinje – mjesta u kojem je ljubavni par već donio poneku životnu važnu odluku.
Fatmagül zadivljeno gleda: crveno cvijeće, bezbroj upaljenih svjećica, čuje se pjesma „Alev, alev“ (ili sam ovo umislila, pišem po sjećanju) ... cvilenje iz kutije ... Fatmagül vidi štene ... „LODOS“, ushićeno uzvikuje.

Zna ona , zna i Kerim , zna još bolje kedi18 – po milosti sapkinoj promaknuta u CSI-Horacia - zašto su maloj kujici dali to ime. Lodos, s grčkim pedigreom, postat će treći član obitelji Ilgaz. Živjet će između Kadirove kuće i Ružine kuhinje, predškolac Murat igrat će se s njom ... Lodosici će Fatma biti mama, kako sama kaže, a Kerim tata (ili očuh, barem u prvo vrijeme; ovo za očuha preuzeto od witch).

Kad Fatmagül i Kerim usele u svoju bijelo-plavu kuću u cvijeću, svoju bijelo-plavu kućicu dobit će i Lodos. Znamo to vrlo dobro jer će njezino ime velikim štampanim slovima biti ispisano iznad ulaznih vrata: LODOS. (Prevoditelji: dikkat ve lütfen ... ime joj je Lodos! )

Nakon prve bračne noći (patentirana pod šifrom: PBN) Lodos će spojiti zdvojne, neraspoložene, zbunjene ljubavnike koji na terasi – doručak je na stolu - izbjegavaju međusobne dodire i poglede:

Kerim doziva Lodos. Ona izlazi iz kućice.

Kerim: Dođi, dođi do nas! Je li ti draga naša kuća? Sviđa li ti se tvoja nova kućica?
Fatmagül : Jest, jest, sviđa joj se.
Kerim: Neka ti je sretno u njoj, to će odsad biti tvoj dom, ovdje ćemo odsad živjeti svi zajedno
Fatmagül: Da, odsad će živjeti ovdje. Ružina kuhinja više nije prikladna za nju.

LODOS IM PRILAZI, ONI JE GLADE I MAZE, NJIHOVE SE RUKE DOTIČU, ISPREPLIĆU ... ONDA OBOJE NAGLO POVLAČE SVOJE RUKE - KAO DA IH JE OPEKLA STRUJA

Fatmagül: Idem staviti još nekoliko kriški kruha u toster.
(Ulazi u kuću, dolazi do vrata spavaće sobe, zuri u krevet ... u kuću ulazi i Kerim, susreću se pred vratima svoje spavaće sobe ... neugodno im je ... on izvana donosi Lodosičinu posudicu za vodu)
Kerim: Nema više vode ...
Fatmagül: Daj je meni, ja ću je napuniti.
Kerim: Ne, ja ću.

(Fatmagül potom odlazi oprati ruke ... da joj budu čiste za rezanje kruha.)


„Naravoučenije“ by kedi18 : Lik psa/kujice LODOS u našoj dramskoj seriji ima i terapeutsku ulogu za dvoje ranjenih bića, ali i edukativnu za sve nas. Kad postaneš vlasnikom (domaće) životinje, dužan si se brinuti za nju: da joj nikad ne uzmanjka čovjekove ljubavi, da nikad ne bude žedna i gladna, da je nikad ne mučiš ...
I da je uvijek jako jako voliš



evo ti ovu slimbu kao dokaz, a ti sad meni reci kad sam je i kome i u kojoj prigodi prvi put objavila

sapunka! Neeema šaptanja!!!
__________________
Ja sam u bulutima...
brankacro is offline  
Old 24.09.2012., 16:14   #2342
Quote:
brankacro kaže: Pogledaj post


I da je uvijek jako jako voliš

http://imageshack.us/a/img84/8839/j0ktxl.jpg

evo ti ovu slimbu kao dokaz, a ti sad meni reci kad sam je i kome i u kojoj prigodi prvi put objavila

sapunka! Neeema šaptanja!!!


"Ne bi' znala kazti!" Mora da si mališanku Lodos (trebalo bi zaboraviti da je riječ o njemu, Lodos je ONA ) postavila prije početka mojeg arhivarskog ludila.

Dempsy: plz, napiši nešto, za našu dušu, i o lijepoj bijeloj mački s crnim točkama - onoj koja ponekad leži na ogradi Kadir beyove kuće, šetucka ulicom, gleda ... zna se u koga ... , a veliš da ima velebnu ulogicu (ako se pojavljuje u sljedećim nastavcima).
kedi18 is offline  
Old 24.09.2012., 19:28   #2343
Quote:
kedi18 kaže: Pogledaj post
"
Dempsy: plz, napiši nešto, za našu dušu, i o lijepoj bijeloj mački s crnim točkama - onoj koja ponekad leži na ogradi Kadir beyove kuće, šetucka ulicom, gleda ... zna se u koga ... , a veliš da ima velebnu ulogicu (ako se pojavljuje u sljedećim nastavcima).
Ko se može oglušiti na tvoj poklik
Iako nisam navdušena...ipak moram pojasnit da neman ništa su ton crnobilon macon...ja znaden za jednu crrrnu ka noć kroz koju su odili K&F do jedne osamljene klupice(i poslin se tamo puno juuubili...šššt jel san ovo na spoileru...tkn...tkn..tkn...srce mi tuče od straja da ne falijen ćagod)...eee pa ota crna maca im prešla preko puta...onako ležerno ka da uživa u minutaži šta jon Hilalka odobrila...ja se pripade...ajme eto ti ga sad vraže sad će se vratit kući...oli će pljunit tri puta...a oni ni jedno ni drugo nego Kerim ufati Fatu za ruku...stisne ju...i kaže " ne korkma se ničega dok sam ja su tebon"...a Fata zna se..zaklima "biljorum"...i nastave oni revno do one spomenute klupice jerbo su znali da se tribadu tamo puuuno jubit...taku in direktivu Hilalka dala...Nego dok su se oni tako jelte...ja se sve mislin di je ona maca potla završila...da je nije Kadirbej slučajno nagazija kad se vraća sa posala...nije valjda išla kopat po škovacama nakon te role...pa ipak je zaslužila finu marendu(da sad ne reklamiran one mačje delicije ) Ne znan šta bi sunjon...nikad je niko više spomenija nije...a ja eto nisan ni pitala...

Eto do ote crne mace ima još 5,6,7,epki...ne znan ni ja točno sad po ovomu novomu brojanju

Edit:
Nisu ni brojke šta su nekad bile
__________________
Sreća nije u događajima...ona ovisi o plimama i osekama uma...

Zadnje uređivanje Dempsy : 24.09.2012. at 19:36.
Dempsy is offline  
Old 25.09.2012., 06:29   #2344
Slike sa seta .... djecak nepoznat ogroman sa Beren, minijaturan sa Enginom



TheWitch is offline  
Old 27.09.2012., 20:44   #2345
Quote:
Dempsy kaže: Pogledaj post


Ko se može oglušiti na tvoj poklik
Iako nisam navdušena...ipak moram pojasnit da neman ništa su ton crnobilon macon...ja znaden za jednu crrrnu ka noć kroz koju su odili K&F do jedne osamljene klupice(i poslin se tamo puno juuubili...šššt jel san ovo na spoileru...tkn...tkn..tkn...srce mi tuče od straja da ne falijen ćagod)...eee pa ota crna maca im prešla preko puta...onako ležerno ka da uživa u minutaži šta jon Hilalka odobrila...ja se pripade...ajme eto ti ga sad vraže sad će se vratit kući...oli će pljunit tri puta... a oni ni jedno ni drugo nego Kerim ufati Fatu za ruku...stisne ju...i kaže "ne korkma se ničega dok sam ja su tebon"...a Fata zna se..zaklima "biljorum"...i nastave oni revno do one spomenute klupice jerbo su znali da se tribadu tamo puuuno jubit...taku in direktivu Hilalka dala...Nego dok su se oni tako jelte...ja se sve mislin di je ona maca potla završila...da je nije Kadirbej slučajno nagazija kad se vraća sa posala...nije valjda išla kopat po škovacama nakon te role...pa ipak je zaslužila finu marendu(da sad ne reklamiran one mačje delicije ) Ne znan šta bi sunjon...nikad je niko više spomenija nije...a ja eto nisan ni pitala...

Eto do ote crne mace ima još 5,6,7,epki...ne znan ni ja točno sad po ovomu novomu brojanju

Edit:
Nisu ni brojke šta su nekad bile

Sevgili Dempsy, teşekkürler! (a možda sam trebala reći: Teşekkür ederim!)
To su çok çok important činjenice ... da nijedan mačak (erkek kedi), a kamoli mačka (kedi), nit' crna nit' bijela, našim junacima ništa nažao ne smije učinit ... u turskim serijama ... (po istanbulskim ulicama vidjela posudice s vodom i hranom na pragovima kuća; a i u serijama vidimo da mačkitisi idu neometano, "ruše" puste pitare sa cvićem = SO )

Ovog ljeta našla sam rečenicu u romanu Orhana Pamuka Zovem se Crvena. Pas se žali na omiljenost mačaka, dok „kojekakvi hadžije, hodže, vaizi i imami nas pse uopće ne vole“ te nastavlja: „Ako se mene pita, to je povezano s pričom kako je Poslanik Muhamed, da ne bi probudio mačku koja je uz njega zaspala, odsjekao dio svoje halje.“
Pričica mi se vrlo svidjela.
kedi18 is offline  
Old 29.09.2012., 21:02   #2346
Pozdrav drage curke! Evo ovaj prekrasan video i mislim da je recitacija iz Ezela, pa bih molila dobru dušu koja zna i može(Kedi?) ako bi htjela prevesti ili komentirati stihove

http://www.youtube.com/watch?v=OXFJE...hannel&list=UL
__________________
Ja sam u bulutima...
brankacro is offline  
Old 29.09.2012., 21:29   #2347
Quote:
brankacro kaže: Pogledaj post
Pozdrav drage curke! Evo ovaj prekrasan video i mislim da je recitacija iz Ezela, pa bih molila dobru dušu koja zna i može(Kedi?) ako bi htjela prevesti ili komentirati stihove

http://www.youtube.com/watch?v=OXFJE...hannel&list=UL
Svako ubija onog koga voli, dobro slušajte što vam kažem.
Neko gorkim pogledom, neko riječju laskavom.
Kukavica poljupcem, hrabar mačem.
Neko ubija voljenog dok je mlad, netko dok je star.
Neko ga zadavi rukama žudnje, neko rukama od zlata.
Milostivi ubija nožem, jer se mrtvo tijelo brzo hladi.
Netko voli premalo, neko previše,
neko kupuje, a neko prodaje.
Neko ubijajući pusti suzu, a neko i ne trzne.
Jer svako ubija onoga koga voli, ali svakoga to ne ubije.
Oscar Wilde
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Old 29.09.2012., 21:55   #2348
Quote:
S.N.O.B kaže: Pogledaj post


Svako ubija onog koga voli, dobro slušajte što vam kažem.
Neko gorkim pogledom, neko riječju laskavom.
Kukavica poljupcem, hrabar mačem.
Neko ubija voljenog dok je mlad, netko dok je star.
Neko ga zadavi rukama žudnje, neko rukama od zlata.
Milostivi ubija nožem, jer se mrtvo tijelo brzo hladi.
Netko voli premalo, neko previše,
neko kupuje, a neko prodaje.
Neko ubijajući pusti suzu, a neko i ne trzne.
Jer svako ubija onoga koga voli, ali svakoga to ne ubije.
Oscar Wilde
Sad uletjela na ove drage mi stranice i vidjela tvoju molbu, brankacro! (Mislila sam da moram prevesti s turskog, , tek malo kasnije vidjeh engleski tekst).
brankacro, i da sam i vidjela engleski prijevod, prednost bi uvijek, u prijevodu i svemu vezanom za Ezel-a imao S.N.O.B. Pa ova kedi-"genije" je u gradu I. ušla u "musikladen" na Istiklalu (kojim eto hoda i Engin ), kupila najprije jedan Evlerinin-CD, a onda mladog prodavača pitala što imaju od Toygarove muzike. On je odmah preporučio soundtrack Ezela (ja se odmah sjetila S.N.O.B.-a) i ... sad se Ezel vrti dan i noć (i) kod mene. Moćna, premoćna muzika! (A dio serije pogledala tek ovog ljeta).
Hvala ti S.N.O.B.-e na divnom prijevodu Wildeovih stihova.
Dobro se uklapaju u sve.
kedi18 is offline  
Old 01.10.2012., 19:22   #2349
Zna li mi netko reći na kojoj smo mi trenutno ep za Novoj, u originalu? Jer oni stalno režu i sad ne znam više koliko je do kraja ostalo
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Old 01.10.2012., 19:24   #2350
Quote:
V element kaže: Pogledaj post
Zna li mi netko reći na kojoj smo mi trenutno ep za Novoj, u originalu? Jer oni stalno režu i sad ne znam više koliko je do kraja ostalo
63.
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Old 01.10.2012., 19:50   #2351
Quote:
V element kaže: Pogledaj post
Zna li mi netko reći na kojoj smo mi trenutno ep za Novoj, u originalu? Jer oni stalno režu i sad ne znam više koliko je do kraja ostalo
U srid noći da me ko pita znan da je onaj the kiss uz alev alev u 62.epki...dakle večeras nam daju 1/2 63. epke...
Jel u ovoj epki ono kad Kerimu ujutro zreba zglobex jerbo cilu noć spava glavom na vom dlanu
__________________
Sreća nije u događajima...ona ovisi o plimama i osekama uma...
Dempsy is offline  
Old 02.10.2012., 20:55   #2352
Ja sam ovde nova. Ne znam koliko ste jos uvek aktivne, ali bih volela da podelim sa vama svoje utiske. Ja sam odusevljena sa serijom i moram to nekome da kazem......

Ona mi je preslatka....pogotovo kad se smeje razdragano.....ko devojcica je...a ja sam jedva docekala da taj trenutak i dodje....da ga gleda sa vragolastim osmehom i bez optuzivanja.....A on je jedan divan, divan momak sa zlatnom dusom. I poprilicnim strpljenjem.

Inace ja seriju gledam kod nas na Prvoj. Danas se upravo emitovala, valjda 38. epizoda po turskom, to mu kod nas dodje 76.-77. i ja umirem od nestrpljenja za njihovom bliskoscu. Valjda cu docekati jednog dana.

Kad pomislim kako sam se nervirala kod drugih turskih serija, kako nema poljubaca, a sad mi je sve to normalno. Pa i na najmanje drzanje za ruke ja sva srecna, sa osmehom od uva do uva. A kad se budu poljubili, ne znam sta cu......

Zadnje uređivanje Ivona F : 02.10.2012. at 21:13.
Ivona F is offline  
Old 02.10.2012., 21:30   #2353
Quote:
Ivona F kaže: Pogledaj post
Ja sam ovde nova. Ne znam koliko ste jos uvek aktivne, ali bih volela da podelim sa vama svoje utiske. Ja sam odusevljena sa serijom i moram to nekome da kazem......

Ona mi je preslatka....pogotovo kad se smeje razdragano.....ko devojcica je...a ja sam jedva docekala da taj trenutak i dodje....da ga gleda sa vragolastim osmehom i bez optuzivanja.....A on je jedan divan, divan momak sa zlatnom dusom. I poprilicnim strpljenjem.

Inace ja seriju gledam kod nas na Prvoj. Danas se upravo emitovala, valjda 38. epizoda po turskom, to mu kod nas dodje 76.-77. i ja umirem od nestrpljenja za njihovom bliskoscu. Valjda cu docekati jednog dana.

Kad pomislim kako sam se nervirala kod drugih turskih serija, kako nema poljubaca, a sad mi je sve to normalno. Pa i na najmanje drzanje za ruke ja sva srecna, sa osmehom od uva do uva. A kad se budu poljubili, ne znam sta cu......
Pozdrav canim Ivona...čestitke na tvom 1.postu...koji me baš onako razgalio...vidim došla amo jedna dušica koju isto ko i nas ostale sa ovog topića takla priča dvoje prekrasnih ljudi Kerima i Fatmagul...
Razumijem kako se osjećaš gledajuć ih...i vjeruj mi da se i ja tako osjećan nakon ko zna koliko puta uzastopnog repriznog gledanja...btw.imam sve epke pohranjene na usb i to zahvaljujući jednoj arkadašici sa ovog divnog topića...Ako si nas pratila do sada mogla si vidit da su se tu odvijala lijepa i ugodna druženja...po toj toploj atmosferi i dobroj vibri bili smo nadaleko poznati...iako si se javila na spoiler temi ali jedva odolih da ti stavim slikicu jedne preeedivne scene između njih dvoje
Pozdrav i nadam se da se i dalje čitamo...

Zagrljaj dobrodošlice šalje ti Dempsy
__________________
Sreća nije u događajima...ona ovisi o plimama i osekama uma...
Dempsy is offline  
Old 02.10.2012., 21:31   #2354
Pozdrav dajte mi recite šta će bit sa Fatmom? Hoće li se sama izvući, hoće li tu bestiju napokon ulovit i zatvorit?
ivor6 is offline  
Old 02.10.2012., 21:54   #2355
Quote:
ivor6 kaže: Pogledaj post
Pozdrav dajte mi recite šta će bit sa Fatmom? Hoće li se sama izvući, hoće li tu bestiju napokon ulovit i zatvorit?
Glupo je da ti otkrijem sta ce se desiti, ali misli pozitivno
__________________
„Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für die Augen unsichtbar.“Antoine de Saint-Exupéry
U m a is offline  
Old 02.10.2012., 21:56   #2356
Izvinjavam se post je dupliran.
__________________
„Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für die Augen unsichtbar.“Antoine de Saint-Exupéry
U m a is offline  
Old 02.10.2012., 21:57   #2357
Quote:
ivor6 kaže: Pogledaj post
Pozdrav dajte mi recite šta će bit sa Fatmom? Hoće li se sama izvući, hoće li tu bestiju napokon ulovit i zatvorit?
Ivor6 Dobrodošlica...
Misliš vjerovatno na kraj ove večerašnje epke...
Neće se sama oslobodit...to će učinit njen dragi Kerim...a ona beštija iako ranjena opet će pobići...i kriti se neko vrijeme...no stići će ga ruka pravde ...ne brini...
__________________
Sreća nije u događajima...ona ovisi o plimama i osekama uma...
Dempsy is offline  
Old 02.10.2012., 21:59   #2358
Quote:
U m a kaže: Pogledaj post
Glupo je da otkrijem sta ce se desiti, ali misli pozitivno
Čuj uma nije glupo...ovo je ipak spoiler...tome i služi....da spoila...
Ivor...nisan ti tila u detalje...neko to ne voli no ak te zanima samo ti reci pa ću ja oplesthaha nije to meni mrsko
__________________
Sreća nije u događajima...ona ovisi o plimama i osekama uma...
Dempsy is offline  
Old 02.10.2012., 22:18   #2359
Quote:
Dempsy kaže: Pogledaj post
Čuj uma nije glupo...ovo je ipak spoiler...tome i služi....da spoila...
Oprostite, ja sam odgledala FSN do kraja i mislila sam da nije dobro ispricati sta ce sve desiti i kako ce serija zavrsiti, time se poptuno pokvari car iste. Nisam u toku o kojoj epizodi je tacno rijec, zato prepustam vama spoilanje, izgleda da nisam dobra spoilerica Pozdrav
__________________
„Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für die Augen unsichtbar.“Antoine de Saint-Exupéry

Zadnje uređivanje U m a : 02.10.2012. at 22:31.
U m a is offline  
Old 02.10.2012., 22:51   #2360
Quote:
U m a kaže: Pogledaj post
Oprostite, ja sam odgledala FSN do kraja i mislila sam da nije dobro ispricati sta ce sve desiti i kako ce serija zavrsiti, time se poptuno pokvari car iste. Nisam u toku o kojoj epizodi je tacno rijec, zato prepustam vama spoilanje, izgleda da nisam dobra spoilerica Pozdrav
Sakino Uma...sakino...
Osoba koja se pojavi na spoiler temi i pita kako će se odvit neki događaj tu i očekuje odgovor... ne vidim zašto nebi bilo dobro (ukratko ili nadugo ako neko voli) odgovoriti čoviku...pa da želi iščekivati onda bi išao na IČ...a ne spoilerušama... šta tu nije dobro...
Nema dobre il loše spoilerice...ili jesi ili nisi...spoilerica
Pozdrav i naj se ljutiti name...sve
__________________
Sreća nije u događajima...ona ovisi o plimama i osekama uma...
Dempsy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:16.