Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2007., 00:34   #1
Nuhalni nabor

Ima li netko kakvih osobnih iskustava s nuhalnim naborom čije je prvo mjerenje ukazivalo na moguće kromosomske poremećaje, a da je kasnije utvrđeno da se radilo o lažnoj uzbuni?
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 16:15   #2
the edge, nemam osobnih iskustava, ali pošto ti nitko nije odgovorio, preporučila bih ti da odeš na forum udruge Roda i tamo pretražiš po pojmu nuhalni nabor, pa ćeš pronaći raznorazna iskustva. Ja bih budućoj mami preporučila da ako već nije ode na još jedan ultrazvuk i to kod nekog zaista iskusnog liječnika.
(npr. u Zagrebu doktor Kos u Poliklinici Vili)
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 16:26   #3
Meni je nuhalni nabor bio 2 mm i jedan doktor mi je rekao da je to ok,ali na granici.Ja sam se naravno prepala,napravila double test i ispalo je sve ok.Koliko su ti izmjerili nabor?
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 19:13   #4
Točno 2,9mm, a granica je 3mm. Znači, na samom gornjem dopuštenom rubu pozitive. Bio sam na rodi i pročitao nešto od pozitvnih raspleta.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 19:30   #5
da, granica je 3 mm, kod mog malog je bio 2.9. moram priznati da mi nije bilo svejedno. ginekolog me uputio na double test u vinogradsku..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 21:28   #6
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
da, granica je 3 mm, kod mog malog je bio 2.9. moram priznati da mi nije bilo svejedno. ginekolog me uputio na double test u vinogradsku..
I, kako je prošlo?
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 21:44   #7
mali ima 11 mjeseci, pametan, lijep, obožava slikovnice, stavlja moju ruku da mu pokazujem što ga zanima, a počeo je i jesti
sve je super

nek traži uputnicu za double test, postoji i triple test. obavlja se u vinogradskoj, vadi se krv. brzo je gotovo. nisam sigurna koliko se čekaju nalazi, mislim oko 2 tjedna, ali nisam ziher.
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 22:14   #8
Za deset dana su gotovi nalazi,ništa strašno izvade epruvetu krvi i to je to.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 21:29   #9
ima li neko da vam dr nije mjerio nuhalni nabor????
__________________
06.09.2010. stigle naše Lubavice
takomlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 21:47   #10
moj ginekolog nije mjerio taj nuhalni nabor,nego mi je dao uputnicu za petrovu,za triple test.mislim da sam čekala za nalaz otrilike tjedan dana,meni su ga poslali doma jer ne živim u zagrebu. inače moj ginekolog ima naviku svaku trudnicu slati na taj triple,makar je postotak točnosti za taj test ako se ne varam oko 60 posto.
sikica23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 21:57   #11
Meni je NN 1mm, ali ja sam danas svjedno išla radit triple test...nalaz je gotov za 10dana i ako bude upućivao na povišen rizik napravit ću i amniocentezu
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 22:01   #12
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Meni je NN 1mm, ali ja sam danas svjedno išla radit triple test...nalaz je gotov za 10dana i ako bude upućivao na povišen rizik napravit ću i amniocentezu
bravo

~~~~~~~~~~~~ bit će ok
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 22:14   #13
Meni ga nije izmjerio jer je bio skoro nepostojeći, manji od 1 mm
Samo mi je pokazao di se nalazi i kak se to odlično zatvorilo. Njemu je sve odlično
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:44   #14
joj, nuhalni mi je noćna mora.
Mjerili nam ga u prvoj trudnoći - prvo 3,5-4,5, onda na drugom mišljenju 2,5.
Onda smo išli na kombinirani - rezultati ...hm - isti dan, mislim, i to nakon par sati. Platiš 300 kn. E od prvog mjerenja do rezultata kombiniranog je prošlo manje od tjedan dana, al kao da mi je otišlo desetljeće života. Kombinirani ispao OK. Tad nam je bilo lakše, al i dalje je do poroda ostalo zrnce sumnje. Čak me muž odmah po porodu na uho priupitao jel sve ok, aludirajući na to.

V ima skoro 2 godine i jako je napredan i velik i divan

Sad, drugi put, uf... išli smo odmah kod doktora koji nam je bio drugo mišljenje u prvoj trudnoći i sjetio nas se pa smo odmah na UZV maknuti taj strah. I sve 5. Bio je 1,6 mm. Uf kako smo odahnuli.

mi nismo htjeli na amnio, a biopsija nije dolazila u obzir.

Ono što se još mjeru tada, a većina ne zna, posebno ako nuhalni nije idealan, su postojanje, i mjerenje nosne kosti te krvni protoci kroz pupčane žile.

Ne dajte se cure i samo optimistično dok vam ne DOKAŽU suprotno. i volite svoje nerođene bebice
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 21:17   #15
Ja bila danas na pregledu,8+4. Dr. je mjerila nuhalni nabor-1,1mm. Nosna kost razvijena-2,1 mm. Rekla je ako želim da još vadim i krv što sam i učinila, nalaz je sutra pa me malo strah hoće li i taj nalaz biti dobar kao na uzv.
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 21:17   #16
Quote:
takomlada kaže: Pogledaj post
ima li neko da vam dr nije mjerio nuhalni nabor????
niš ne brini, koliko ja znam ni ne mjere ga kad su blizanci u pitanju

btw, kod nas je nuhalni bio 1,9 mm
__________________
26.02.2010. stigla je moja ljubav, moja curica žurilica Anja
vexy315 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 21:18   #17
Joj, pardon, ne 8+4, nego 11+4.
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 21:20   #18
Quote:
vexy315 kaže: Pogledaj post
niš ne brini, koliko ja znam ni ne mjere ga kad su blizanci u pitanju
zašto ne?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 21:22   #19
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
zašto ne?
nisam sigurna točno, znam da sam to čula u par navrata
__________________
26.02.2010. stigla je moja ljubav, moja curica žurilica Anja
vexy315 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 21:59   #20
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
zašto ne?
jer razine markera koji se prate u krvi su potpuno drukčije nego u jednoplodnoj trudnoći
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.