Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2007., 17:41   #1
Njega zubi

HEllo!
Zanima me da li postoje neki prirodni sastojci kojima bi se mogli zubi barem malo izbijeliti? Osim onog ne pusi, ne piji caj, kavu, crveno vino itd., procitala sam negdje na netu da pomazu cesnjak i jagoda...e, sad koliko je to tocno...da li je netko probao ili cuo za nesto drugo?
žirafa_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 10:40   #2
Stavi sodu bikarbonu na cetkicu i ribaj.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 20:18   #3
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
Stavi sodu bikarbonu na cetkicu i ribaj.
Ali ne prečesto, najviše 3 puta mjesečno. Inače oštećuje zubnu caklinu.
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2007., 20:48   #4
Uzas, zubno meso mi je otpadalo u krpicama. Kazu da pomaze i ribanje praskom za pecivo, ali ne vjerujem da je manje agresivan.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2007., 23:28   #5
sta se soda bikarbona ne koristi nekad ko zamjena za prasak za pecivo u kolacima itd?.za zubno meso je jako dobro trljat ga limunom a i za zube je dobar.
inace moj deda je zub eprao pepelom,nije koristio zubne paste, nikad nije imao karijes.
za zube je super i jabuka i celer.
vjerojatno ce neko rec nije ovo dobro nije ono, no i dalje vise vjerujem takvim stvarima nek pastama za zube koje kakti izbjeljuju a jos vise unistavaju caklinu.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 01:37   #6
Quote:
mrkvich kaže: Pogledaj post
sta se soda bikarbona ne koristi nekad ko zamjena za prasak za pecivo u kolacima itd?.za zubno meso je jako dobro trljat ga limunom a i za zube je dobar.
inace moj deda je zub eprao pepelom,nije koristio zubne paste, nikad nije imao karijes.
za zube je super i jabuka i celer.
vjerojatno ce neko rec nije ovo dobro nije ono, no i dalje vise vjerujem takvim stvarima nek pastama za zube koje kakti izbjeljuju a jos vise unistavaju caklinu.
kako trljat zube limunom? limun na pol pa trljaj ili iscjedit pa na cetkicu
od svih savjeta jedino me toga nije strah probat
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 15:26   #7
onak kriskicu i s tim trljat, nisam probala al sam citala po knjigama da je dobar za izbjeljivanje.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 18:48   #8
ja sam čula da je dobro mrvicu soli staviti na četkicu i dobro iščetkakti, ali to je dobro koristiti 1 u 10 dana zato da caklina ne popuca. ja sam to radila i pomoglo mi je samo što mi se onda 2 dana ali prođe to
__________________
Ne vjeruj im srećo,idi sada znaš. Istina je ljubav naša,sve je drugo laž.
pashazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 13:49   #9
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
kako trljat zube limunom? limun na pol pa trljaj ili iscjedit pa na cetkicu
od svih savjeta jedino me toga nije strah probat
Ni slučajno sa limunom, uništava zube, a neće ništa izbijeliti...
Izbjegavajte općenito kiselo voće ako imate osjetljive zube...
Ja sam sa zubima prošla sve i svašta (sad su mi skoro svi u navlakama) a prostor između pojedinih zubi čistim sa onim malim četkicama za prostor između zubi. Naučila sam se s tim već skuniti i kamenac (tako da ne moram često kod zubara samo zbog toga) i koristim ovu novu četkicu za zube od sensodyne koja je odlična. Ne mogu se sad sjetiti kako se zove.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 10:27   #10
Tek sad vidjeh ovo o sodi bikarboni... Haa?
Pa moja pasta koju koristim svaki dan sadrži 50% sode (Parodontax)!
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 21:20   #11
ma dajte ljudi.. limun i voće su kiseline.. zdravo za pojest ali ne i za trljat po zubima
pepel je lužina... lužine isto mogu bit štetne
ovisi
al za zube treba dost kalcija da caklina bolje drži.. zato pijte domaće mlijeko...
i kak je gospođica gore navela.. s koncem malo protrljat
mekmek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 01:59   #12
Već par mjeseci koristim mješavinu sode bikarbone, morske soli, čajevca a uskoro ću tome dodati i prah nima. Za sada nemam nikakvih nuspojava, i puno sam zadovoljnija nego prije kada sam zube prala pastama.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 10:07   #13
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Već par mjeseci koristim mješavinu sode bikarbone, morske soli, čajevca a uskoro ću tome dodati i prah nima. Za sada nemam nikakvih nuspojava, i puno sam zadovoljnija nego prije kada sam zube prala pastama.
Ja vec duze vrijeme koristim svoju zubnu pastu sa prahom neema,po sastavu gotovo identicna tvojoj. Rezultat savrseni zubi
__________________
Sve se vrti oko kontrole, one koje imamo nad sobom i one koju drugi imaju nad nama.
mad max 04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 10:21   #14
dali je ntko izbjeljivao zube metodom koja ne oštečuje zubnu caklinu? i da napomenem da imam prirodno žute zube pa neznam dali se to može?!
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 10:29   #15
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Već par mjeseci koristim mješavinu sode bikarbone, morske soli, čajevca a uskoro ću tome dodati i prah nima. Za sada nemam nikakvih nuspojava, i puno sam zadovoljnija nego prije kada sam zube prala pastama.
jel to isto ok za ljude s paradentozom? neko vrijeme sam imala ful problema sa povlačenjem zubnog mesa, osjetljivi zubi na hladno, toplo, ali..sad ću zvučat ko teta s reklame... od kad koristim sensodyne nemam više problema. ali stvarno, nije reklama

i što je taj prah nima?
__________________
IN SPE
anell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 11:43   #16
Čuj ja sam isto pokupila taj recept, konzultirala se sa Striborom, i odlučila probati. Imala sam povremeno problema sa upalom zubnog mesa, zadnji put je to završilo prilično pa rekoh, da vidim. Uglavnom, pokazalo se super . (Zaboravih napisati da dodam i malo glicerola u tu mješavinu)
Nim je poznat kao čudotvorno drvo Indije. Koristi se kora, listovi i ulje. Ima antivirusna i antigljivična svojstva. Prahom se natrlja zubno meso i zube, ostavi par minuta da djeluje i ispere. Pomaže i kod prevencije od karijesa.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 16:56   #17
Jel netko probao trljati zube sa zelenom glinom? Navodno to izbjeljuje.
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 11:46   #18
Dal je netko išao na pjeskarenje kod zubara?
LittleBeast is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 11:49   #19
..znam da se priča o prirodnim metodama izbjeljivanja...al pošto sam većinu toga probala...a nije imalo nekog velikog učinka....zanima me dal se tko prepustio u ruke zubara i dal je to imalo kakvog učinka?
LittleBeast is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 14:14   #20
Quote:
LittleBeast kaže: Pogledaj post
Dal je netko išao na pjeskarenje kod zubara?
ja....ispolira, izbjeli, nista drasticno ni jako vidljivo (bar meni nije) al je neugodno, skoro sam se udavila od tog praha kaj vec to je.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.