Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2016., 08:15   #1161
Kupio sam hladnjak i stabilizirao na ravnu površinu prema uputama. Upalio sam ga 2 dana kasnije, te je bio bešuman cca 15min. Nakon toga je započelo zujanje (pretpostavljam motora/kompresora) koje je trajalo cca 2h. Nakon toga zujanje je prestalo na cca pola sata i opet počelo.
Navodno je određena razina buke normalna pogotovo jer se radi o tehnologiji digitalnog invertora koji baš radi na taj način da se s vremna na vrijeme pokreće.
Meni je taj zvuk iritantan jer doma imam hladnjak star 15 god i bešuman je.
Imate li iskustva?
citili is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 09:20   #1162
Hladnjak se čudno ponaša

Zadnjih tjedan dana konstantno treperi temperatura od 9C na displayu. Probao sam ga paliti i gasiti ali opet dođe na isto. Čini se da hladi ali ne potpuno. Inače radi se o Gorenje K 357/2 MELB modelu starom 10-tak godina sa dolje zamrzivačem a gore hladnjakom. Pretpostavljam da imaju dva kompresora. Zna li netko je li isplativije kupiti novi hladnjak ili popravak? Znam da je teško ovako procjenjivati što je krepalo ali barem okvirno da dobijem predodžbu ako je moguće.
legenda128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 19:09   #1163
molim dobru dušu da mi pomogne
imam problem s frižiderom gorenje
tip je HZS3366 ili PK63333W (ne znam točno šta od to dvoje pa pišem oboje)

to je gore frižider, a dolje škirinja

uglavnom odleđivala sam ga i ugasila

i sad, ima jedan prekidač u frižideru, nacrtana je onako pahuljica, na jednoj strani prekidača obična manja, a na drugoj strani malo veća i onako uokvirena

i kako sam ja to mrdala, ne sjećam se na kojoj "poziciji" je bio taj prekidač ranije. čemu to uopće služi???

naravno uputstva nemam, to je neki prastari model niti na stranicama od gorenja nema ništa o tome
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 09:53   #1164
Savjet

Jučer odleđen Candy frižider koji je uredno radio....

Od kako je napunjen i stavljen u ponovni rad...... ne ledi niti ne hladi a svakih cca 10 minuta čuje se iz donjeg dijela nekakav klik.

Kao da termostat klikne i onda se čuje tiho brujanje.... nakon 10 sec klikne još jednom i sve utihne.... i tako opet prođe 10 minuta pa opet klik i sve tako u krug...
__________________
Tko gubi dobitak, dobije gubitak.........
DuskoDugousko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 14:17   #1165
Thumbs up

Quote:
legenda128 kaže: Pogledaj post
Zadnjih tjedan dana konstantno treperi temperatura od 9C na displayu. Probao sam ga paliti i gasiti ali opet dođe na isto. Čini se da hladi ali ne potpuno. Inače radi se o Gorenje K 357/2 MELB modelu starom 10-tak godina sa dolje zamrzivačem a gore hladnjakom. Pretpostavljam da imaju dva kompresora. Zna li netko je li isplativije kupiti novi hladnjak ili popravak? Znam da je teško ovako procjenjivati što je krepalo ali barem okvirno da dobijem predodžbu ako je moguće.
Evo update: došao majstor, napunio plin i rekao da se nada da će sad biti ok. Jutros sam gledao i dalje blinka temperatura, nazvao majstora koji mi veli da je najisplativije kupit novi. Nešto je spominjao i da se iznutra nešto napuhalo i da za popravak treba nekakvu pur pjenu rasturit, ukratko nema mu spasa. Sad je moje pitanje je li to zaista tako i što napravit? Svaki komentar dobrodošao
legenda128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 09:40   #1166
Pozdrav, dobri ljudi

Dva problema sa friziderom (koje cudo ha?)

Quadro DFR-365A Inox.

Ledenica ispod, hladnjak iznad. Juer primjetio da mi u hladnjaku gornja polovica ima jako puno leda na straznjoj (unutrasnjoj strani). Prije to nije bilo tako uvijek se malo ledilo ali otopilo, imalo je svoj ciklus. Cini mi se da jos uvijek hladi jer mi je sok bio leden kad sam ga pio ali nekako mi je to cudno. Da li je to simptom kvara ili mozda bi ga trebao samo odlediti citavog i dobro pocistiti?

Druga stvar, gumica koja dihta oko vrata mi je vec godinama malo puknuta na jednom djelu (ono jedno rebro je zarezano) ali se vrata normalno zatvaraju i nema lufta, sad kad sam zvao Quadro kazu da idu citava vrata kao zamjena ali da ih nemaju niti ne mogu naruciti. Nazalost kad sam kupovao frizider nije mi na kraj pameti bilo da pitam da li se gumica moze mjenjati jer nisam nikad prije cuo da postoje frizideri kojima se to ne moze zamijeniti.

Sto mi je uciniti povodom prvog i drugog problema?

Puno hvala na odgovorima.
woobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 10:40   #1167
Čišćenje rupe za odvod kondenzata u hladanjaku

Jel itko možda zna kako ocistit rupu za odvod u hladnjaku. Stvorila se plijesanj u toj rupi i nikako se nemogu rijesit mirisa. Probao sam procackati sa stapicima za usi, i uspio sam dio, ali neznam koliko je to duboko niti da li je to samo mala cijev ili cijela posuda iza.

Hladnjak sam dobio s kuhinjom koju sam kupio u Emezzeti prije jedno godinu dana. Hladnjak je ugradbeni i marke Candy(ili neka njihova sestrinska firma)(kombinacija frizera i hladnjaka) .
Radi se o ovoj kuhinji ako ikome to ista znaci...
http://www.emmezeta.hr/namjestaj/kuh...r_opis-content

E sad ako bi mi itko znao reci kako to ocistiti bio bih jako zahvalan, problem je sto nemogu pomaknut hladnjak jer je ugradben pa ako se radi o posudi iza neznam kako doci do nje...jedino da rastavljam dio kuhinje, a to nikako ne zelim
Mile1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 16:23   #1168
dakle ta rupica je cca 10-15cm duga i odvodi kondenzat iza hladnjaka u jednu posudicu (da ne curi po podu)
moguce je da se i ta posudica usmrdila a moguce je ta rupica.
najjednostavnije je uzeti domad zice i zagurati preko zice konad gaze dok ne izadje na drugu stranu van i tako procistiti glavninu. zica da mozes zagurati i gaza da ju mozes povuci van nazad.
nakon toga mozes to pospricati nekim dezinfekcijskim sredstvom. postoje cak i neka sredstva za ciscenje hladnjaka.
obavezno prekontroliraj i tu posudicu iza (na zalost moras izvuci hladnjak van ormara da dodjes do straznje strane
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 20:13   #1169
Quote:
Mali_Mirko kaže: Pogledaj post
Ljudi u čemu je problem ako hladnjak sa jednim kompresorom, normalno hladi odn. zamrzava u prostoru za duboko zamrzavanje, a ne hladi u području za normalno hlađenje (neznam kako nazvati onaj "normalni" prostor)

Star frižider ima sigurno 10 godina ili više...
Evo i ja imam slican problem i da stvar bude gora hladnjak je ugradbeni (whirlpool)pa ga uopce ne mogu pomaknuti i usisati prasinu, a mislim da je i to mozda problem. Cujem kompresor kako se gasi i pali, ali temp je od 15-17stupnjeva. Hoce li majstor uopce to moci odsarafiti ili cemo samo gledati skupa u to?
zasto ljudi uzimaju ugradbene frizidere, kako se to nekom moze ciniti kao dobra stvar
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Mg.Aloisis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 20:16   #1170
ma lako se odsarafi i izvuce van. ja sam uzeo slicnu kuhinju kao i Mile1 jer je cjela kuhinja sa elementima kostala 10000kn sto je u to doba bilo prilicno povoljno a element sa hladnjakom se lako izbaci van i na to mjesto se stavi normalni samostojeci hladnjak ako treba
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 07:16   #1171
Thumbs down

Molim za pomoc!
Jucer samo ostavila vrata zamrzivaca lagano otvorena (kombinacija frizidera i donji dio je zamrzivac marke Beko)
Jutros vidim da se lagano odledjuje,blinka crvena lampica i pokazuje 13C.

Jel znaci da je crko do kraja ili ce svijetil dok ne postigne odgovarajucu temp?
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 10:07   #1172
Gorenje frižider - problem s vratima

Pozdrav svima,
imam stari Gorenje frižider.
Do prije neki dan sve je bilo ok i onda je odjednom počeo davati signal da gornja vrata nisu dobro zatvorena.
Slika u prilogu.
Pretpostavljam da je riječ o ovoj zaštitnoj gumi ili?
Koliko takav popravak košta da li netko zna?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMAG0091.jpg‎
Views:	881
Size:	9.7 KB
ID:	17129  
vanda31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 17:49   #1173
Pitanje prije kupnje. Može li se očekivati da bi s nekim od ovih modela moglo biti problema:

http://quadro.inem.hr/proizvod/rf-2450a-1

http://www.nabava.net/zamrzivaci-led...iaa10__6431731

Kupuje se kao dodatni zamrzivač uz već postojeću Liebherrovu škrinju jer nam ona u jednom dijelu godine nije baš dovoljna. Ali plan je da s vremenom ladičar preuzme glavnu ulogu.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 09:40   #1174
Samsung

Pozdrav, jel ima netko možda Samsung RB31FERNDSA ili sličan model? Naime, naš je u funkciji mjesec i pol dana i zadnjih nekoliko dana mi se čini da stalno radi plus što uz taj rad nešto zvrči. Dakle, nije to onaj zvuk kad se nakratko upali da postigne temperaturu, nego baš nekako zveckanje uz rad kompresora (pretpostavljam). I sad stalno radi i zvrči i tek tu i tamo se nakratno ugasi i utihne i onda opet zvrči jako dugo. Ide mi već na živce, stalno ga čujem. Ne čini mi se da je to normalno za novi frižider. Ima li možda netko slična iskustva?
maya_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 17:18   #1175
Bok ekipa, jel mi može netko reći koliko otprilike košta punjenje plina? Frižider mi ne hladi par dana, a sve je slabije i slabije hladio, tako da mislim da je to problem, pa me zanima cijena otprilike za punjenje?
Hvala
majki44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 10:33   #1176
Quote:
maya_os kaže: Pogledaj post
Pozdrav, jel ima netko možda Samsung RB31FERNDSA ili sličan model? Naime, naš je u funkciji mjesec i pol dana i zadnjih nekoliko dana mi se čini da stalno radi plus što uz taj rad nešto zvrči. Dakle, nije to onaj zvuk kad se nakratko upali da postigne temperaturu, nego baš nekako zveckanje uz rad kompresora (pretpostavljam). I sad stalno radi i zvrči i tek tu i tamo se nakratno ugasi i utihne i onda opet zvrči jako dugo. Ide mi već na živce, stalno ga čujem. Ne čini mi se da je to normalno za novi frižider. Ima li možda netko slična iskustva?
za slučaj da nekome pomogne: frižider ipak nije ispravan, bili su iz servisa pa su uočili da je temperatura u zamrzivaču veća nego što bi trebala biti (-12, a namješten je na -17), što znači da ne može postići temperaturu i zato stalno radi... sad će ga uzeti u servis pa vidjeti u čemu je točno problem...
maya_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:50   #1177
Zamjena grijača no-frost hladnjaka

Pozdrav,

imam Electrolux side-by-side hladnjak star desetak godina na kojem se pokvario grijač za odmrzavanje isparivača. Pošto tu nema ni "E" od Electroluxa već se radi o rebrandiranom "amerikancu", ponuda dijelova u RH je oskudna pa sam jedva nekako uspio nabaviti novi grijač koji nema isti part number, ali je istih dimenzija kao stari, osim što je na dnu neznatno manje zakrivljen i ima drukčije konektore.

Multimetar mi pokazuje 30 Ohma za novi grijač, što bi za napon od 220 V po Ohmovom zakonu značilo da je snaga 1600 W. Na naljepnici u hladnjaku navodi se snaga odleđivanja (Rated Defrost Input) 450-540W.

YT video na kojem je prikazana zamjena grijača, koliko vidim hladnjak je iznutra potpuno isti kao moj - Fridge Defrost Heater Replacement


Pošto mi elektrotehnika nije jača strana, pitanje - smije li se ugraditi novi grijač bez ikakvih preinaka?
__________________
TEŠKI ZVUK
Divus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 20:07   #1178
Pozdrav!
Jel mi netko može pomoći, imam whirpoolov hladnjak. star 5godina no frost. radio normalno do prošle godine, tada se događa sljedeće, ledenica radi normalno(-18), hladnjak ne hladi, iskljucim ga 24sata ukljucim opet radi normalno, to se događalo svakih 2-3mjeseca. a sada se pocelo događati svakih 10dana. Čak dva puta nakom što sam ga pustio da odstoji 24 sata, dogodilo se to da je u doljnjem djelu(hladnjaku) temperatura padne na -18c. ima samo jedan motor. jel mi mozete reci o čem bi se moglo raditi. plin,motor,ili nešto trece??nema mi logike to što se događa.
ivedome is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 17:00   #1179
Jel moguče da se frižider smrzne? Temperatura prostorije u kojoj je frižider pala je ispod 0°C. Sav se otopio iznutra i uopče nije radio..Kad sam ga ugrijao normalno radi!
Bozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 07:45   #1180
To je normalno. Novi frizideri imaju min.radnu temperaturu puno vecu nego sto su to imali stari. U principu noviji frizideri nece raditi ispod 10.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:25.