Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2016., 19:20   #3681
Quote:
ajdontnow kaže: Pogledaj post
Za dva dana su rješenja izašla..

Ali ljudi moji, pa kako taj njihov odgovor da su manje opterećeni išta objašnjava? Pa logično je da su manje opterećeni, no tu svejedno ne znamo zašto su manje opterećeni. Ja sam odgovorila otprilike ovako: pelikan u jatu ima manji broj otkucaja srca jer mora pružiti manji otpor zraku pošto leti u skupini i zato mu je potrebno manje snage.. A ovaj njihov odgovor je jadan. To je kao da pitaš nekoga zašto ti imaš dijabetes, a on ti kaže zato što imam premalo inzulina u krvi. To se podrazumijeva, isto kao i ovo da su manje opterećeni.

E da, mislite da će mi priznati križanje s obzirom da sam umjeso Rh+ i Rh- pisala Dd i dd jer smo tako u školi radili, a i na internetu sam vidjela da se aleli za Rh tako označavaju?
Slažem se, mislim da ovako baš banalno nitko nije napisao odgovor jer bi pomislio da je predebilno i da zapravo na pitanje odgovara ono što samo drugim riječima i piše u pitanju. Ovo tvoje kaže zapravo isto, ali na po meni normalniji način jer kaže ponešto i o tome zašto bi bilo tako, vjerujem da to mora biti priznato.

A križanje isto osim ak baš tvoj test naleti na nekog totalnog idiota...
cloudy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 20:38   #3682
Quote:
cloudy kaže: Pogledaj post
Slažem se, mislim da ovako baš banalno nitko nije napisao odgovor jer bi pomislio da je predebilno i da zapravo na pitanje odgovara ono što samo drugim riječima i piše u pitanju. Ovo tvoje kaže zapravo isto, ali na po meni normalniji način jer kaže ponešto i o tome zašto bi bilo tako, vjerujem da to mora biti priznato.

A križanje isto osim ak baš tvoj test naleti na nekog totalnog idiota...
Da, baš to.

To je lako moguće haha Ako ne priznaju, žalit ću se.

edit: za aspirin sam napisala da razgrađuje mliječnu kiselinu, jel bi to priznali?
__________________
"Ima nečeg utješnog i radosnog u prizoru sreće običnog, malog čovjeka." Tracy Chevalier
ajdontnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 00:22   #3683
Ja sam na to pitanje s upalom mišića napisala da ti lijekovi umrtvljuju živce koji potom prestanu mozgu slati impulse te bolovi privremeno nestaju
__________________
I'm going slightly mad
axlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 16:03   #3684
jedno malo pitanje vezano uz bioogiju
u rješenjima od ncvvo-a piše:
53.1. Položaj otvora omogućuje uspravno tijelo i dvonožno kretanje .
a ja sam napisala:
imaju uspravno držanje i hodaju na dvije noge po tlu
i nisu mi priznali? Jelda da je to isto
nekacura777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 16:54   #3685
Žali se
__________________
"Ima nečeg utješnog i radosnog u prizoru sreće običnog, malog čovjeka." Tracy Chevalier
ajdontnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 18:14   #3686
Priznali su da se pelikani osjećaju sigurnije u jatu
__________________
I'm going slightly mad
axlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 11:03   #3687
Može li još netko potvrditi da su prihvatili osjećaj sigurnosti pelikana u jatu kao točan odgovor.
Hvala
debaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 18:23   #3688
Po cemu je najbolje uciti za dm iz bio? Skripta koja kruzi po forumu je radjena prema starijem ispitnom katalogu, tako da mi se to ne cini vise pouzdano... Ja ucim po profilovim udzbenicima za gimnazije Zivi svijet, iako vidim da postoje i novi Alfini... Jesu li ti bolji ili?
La chupacabra 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 10:20   #3689
Ja sam uglavnom po udzbenicima iz srednje, a iz skripte samo prije mature kad sam trebala brzinski ponoviti
__________________
"Ima nečeg utješnog i radosnog u prizoru sreće običnog, malog čovjeka." Tracy Chevalier
ajdontnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 20:25   #3690
Ma joj sve mi je sad konfuzno s tom biologijom, ne znam vise uopce sto ocekivati... Slazem se da je ok sastavljati ispite tako da bude vise logicnog zakljucivanja a manje strebanja nepotrebnih definicija, ali ako opet budu pitanja tipa pelikani ne znam onda cemu uopce previse uciti
La chupacabra 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 10:11   #3691
biologija

Ako je netko zainteresiran za USB stick sa Powerpoint prezentacijama iz biologije, i to: 20 prezentacija po 28-30 slajdova, koje predstavljaju kompletno gimnazijsko gradivo iz biologije i savršene su kao pripreme za Državnu maturu, neka se javi porukom na privat

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 24.01.2017. at 17:14.
leukoplast is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 12:21   #3692
Jel mi može netko reći što se najviše traži na biologiji odnosno koje gradivo? Znam da ne mogu dobiti konkretan odgovor, ali vjerujem da postoji nešto što ponavljaju svake godine. Hvala puno.
-missandei- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 15:34   #3693
Quote:
-missandei- kaže: Pogledaj post
Jel mi može netko reći što se najviše traži na biologiji odnosno koje gradivo? Znam da ne mogu dobiti konkretan odgovor, ali vjerujem da postoji nešto što ponavljaju svake godine. Hvala puno.
UPDATE: Pronašla sam na ncvvo (:

Vidim da dosta vas uči po knjigama, mene zanima hoće mi biti dovoljno učiti po trinomovim skriptama od ove godine? Znači skripte napravljene za pripremu za DM 2017.
-missandei- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 11:32   #3694
Upit

http://perpetuum-lab.com.hr/forums/t...logija/?page=3
Je li ovaj forum pouzdan što se tiče tvrdnji o mol.bio i medicini ili je samo prepun subjektivnošću
Biologbubble is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 23:44   #3695
Znam da su prošle godine bile ludosti s pelikanima i drukčijim principom mature iz biologije Može li netko od prošlogodišnjih maturanata reći kako je napisao maturu, tj. koliko je posto otprilike imao? Koliko je posto za ocjenu 5? I da.. jeste se pripremali po udžbenicima ili skriptama? Ne znam koliko će biti korisno učiti sve te podatke ukoliko su primijenili princip testa
Zvone99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 12:16   #3696
Quote:
Zvone99 kaže: Pogledaj post
Znam da su prošle godine bile ludosti s pelikanima i drukčijim principom mature iz biologije Može li netko od prošlogodišnjih maturanata reći kako je napisao maturu, tj. koliko je posto otprilike imao? Koliko je posto za ocjenu 5? I da.. jeste se pripremali po udžbenicima ili skriptama? Ne znam koliko će biti korisno učiti sve te podatke ukoliko su primijenili princip testa
Ja sam bila na pripremama radjenima po novom ispitnom katalogu i moj dojam je da svejedno treba znati hrpu podataka, samo sto vole ubaciti i koji zadatak tipa pelikani (to je kao logicko zakljucivanje).
La chupacabra 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 14:59   #3697
Quote:
La chupacabra 1 kaže: Pogledaj post
Ja sam bila na pripremama radjenima po novom ispitnom katalogu i moj dojam je da svejedno treba znati hrpu podataka, samo sto vole ubaciti i koji zadatak tipa pelikani (to je kao logicko zakljucivanje).
Ja ne idem na pripreme, misliš da se može to dobro naučit samostalno?

Meni se čini da je u početnim zadacima s a/b/c/d više znanje podataka, a kasnije većinom logičko zaključivanje.
Zvone99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 21:30   #3698
Quote:
Zvone99 kaže: Pogledaj post
Ja ne idem na pripreme, misliš da se može to dobro naučit samostalno?

Meni se čini da je u početnim zadacima s a/b/c/d više znanje podataka, a kasnije većinom logičko zaključivanje.
Moze naravno, meni su pripreme bile vise kao smjernica na sto treba obratiti paznju, sto je bitno i to, a najvise sam naucila samostalno. U katalogu sve detaljno pise sto treba/ne treba znati. Pise i koliko zadataka se odnosi na strebanje, a koliko na zakljucivanje, ne znam sad kako su to strucno nazvali
La chupacabra 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 09:08   #3699
Quote:
La chupacabra 1 kaže: Pogledaj post
Moze naravno, meni su pripreme bile vise kao smjernica na sto treba obratiti paznju, sto je bitno i to, a najvise sam naucila samostalno. U katalogu sve detaljno pise sto treba/ne treba znati. Pise i koliko zadataka se odnosi na strebanje, a koliko na zakljucivanje, ne znam sad kako su to strucno nazvali
Dok pročitam katalog, mogu ponovit 50 stranica

Ja tek počinjem biologiju, nadam se da ću stići
Iako išao sam skoro svake godine na natjecanja, pa mi je valjda ostalo bolje u glavi
Zvone99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 13:14   #3700
Quote:
Zvone99 kaže: Pogledaj post
Iako išao sam skoro svake godine na natjecanja, pa mi je valjda ostalo bolje u glavi
A onda ti nemas beda
La chupacabra 1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:59.