Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2009., 16:18   #1
Problemi sa susjedima

osječam potrebu da se malo izjadam.

prije pola godine doselila sam se u stambenu zgradu i prvi dojam kada sam u nju kročila bio je ''ideš kako prljavo stubište''.

nakon 2 mjeseca nabavila sam psića
i danas u ulazu stoji natpis kako je zgrada prljava i zapišana radi ''mlade dame s psom''
moram napomenuti da se zgrada uopće ne čisti
uvijek sam nosila krpicu sa sobom i čistila psu šapice prije ulaska a sada se osjećam kao prozvana budala i glavni krivac za nešto što očito ne funkcionira već neko vrijeme prije dolaska psa.

ima li smisla odgovoriti na tu poruku?

ili šutke oprati cijelo subište povremeno i nadati se da mi neće podmetnuti otrov ili nešto?
__________________
mališa
stressee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 16:33   #2
Vidi ovdje:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=488319
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 16:51   #3
Strašno Susjedi se ne ljute radi Cuninih capa na hodniku.
Spiritovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 17:49   #4
Čuj, imali smo sličan problem, ne bi sad o tome duljila, s tim da imam tri mala psa. Uglavnom i nama su pisali o kulturi na oglasnoj ploči. Nisam reagirala, samo sam nastavila po svom, uzdignute glave. Nakon nekog vremena jasno se moglo vidjeti da smo kulturni i da me neki spisateljski pokušaji ne diraju, samo sam obustavila srdačno pozdravljanje sa susjedima. Nakon nekog vremena, neki su mi se počeli ispričavati kako nisu upleteni u to što je bilo napisano, neke je smetalo što ih ne pozdravljam više i nekako...samo od sebe sve se smirilo i nitko nas više ne proziva i ne dira, a stvorila se neka susjedska tolerancija općenito. Sigurno bi i tebe mogla smetati glasna vika djece, prljave cipele ili nešto slično...
Nadam se da će i kod tebe biti sve ok. Brini o svom psu, budi pristojna, ne ulazi u rasprave i ne dopuštaj ni da te u njih uvlače. Ne mogu ti ništa.
Naviknut će se susjedi, a ti eventualno pripazi da pas ne jede ništa oko zgrade.
Danas se ljudi za sve i svašta poprijeko gledaju, grupna šizofrena frustriranost.
Glavu gore i budi ponosna što imaš psa i što si dobar čovjek!
__________________
Saša
S@ša is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 18:28   #5
Quote:
stressee kaže: Pogledaj post
osječam potrebu da se malo izjadam.

prije pola godine doselila sam se u stambenu zgradu i prvi dojam kada sam u nju kročila bio je ''ideš kako prljavo stubište''.

nakon 2 mjeseca nabavila sam psića
i danas u ulazu stoji natpis kako je zgrada prljava i zapišana radi ''mlade dame s psom''
moram napomenuti da se zgrada uopće ne čisti
uvijek sam nosila krpicu sa sobom i čistila psu šapice prije ulaska a sada se osjećam kao prozvana budala i glavni krivac za nešto što očito ne funkcionira već neko vrijeme prije dolaska psa.

ima li smisla odgovoriti na tu poruku?

ili šutke oprati cijelo subište povremeno i nadati se da mi neće podmetnuti otrov ili nešto?
to su i meni napravili! ma pusti ih, vidis da su sve same budale.. neko je prolio sok po haustoru i tak su mi slicnu poruku napisali jer su mislili da se to moj pas popiskio! koji je stariji i kulturniji od njih svih skupa.. a i da imaju imalo mozga u glavi znali bi da nije on jer je muzjak, nekastrirani i nebi se samo tak popisao nasred stepenica bez ikakvog stupa/plota, drveta.. i to odmah ispustio litru mokrace!

nemoj prat nista, eventualno preporuci da nadete naku cistacicu koja ce najnormalnije 2 puta tjedno prat stubiste, a sto se tice otrova.. a gle, ako su tak zadrti onda ce im uvijek nesto smetat.. a ne samo "prljavo" stubiste..

pazi si na dlakavca i to je to!
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 19:59   #6
Mi imamo takve susjede. Zapravo, mi imamo susjede koje uvijek moraju nešto nekome kakat. Zgrada je mala, skoro u svakom stanu čuči jedna nezaposlena i frustrirana žena ili tip. Stanje je specifično. Skupa piju kave, a kad jedna osoba ode svi po njoj. Mi smo mladi par i ne sudjelujemo na njihovim sjelima. Samo smo ljubazni i distancirani na njihovu žalost.
Onda su vidjeli psa od cijelih 1,5 kg i drsko upitali gdje ga to odnosimo. Sugerirajući da se s njim ni ne vraćamo u stan. Da, upit iste susjede je bio što će to hodati po stepenicama zgrade. Napominjem, ja i dečko najčešće i inače čistimo zgradu, imamo jedino uređeno oko vrata - po zgradi se da već izvana naslutiti tko je najuredniji, a bome i tko najgnjevniji....
Pas je još i premali da ide sam po zgradi, a imali smo ga 3 tjedna i nitko to nije ni znao - do spomenutog susreta.

Kako se selimo boli nas đon. Sada smo samo na isforsirano ljubaznom pozdravu. Prije toga lijepo sam im kad su me nekidan povukli za jezik rekla da svoje probleme rješavaju sa sobom, da i nama smetaju neke njihove navike pa im ne kucamo za svaku glupost na vrata. Da je to zgrada i da treba postojati tolerancija. Sve to povišenim glasom jer sam vidjela da tri susjede vire - pa rekoh nek svi čuju, a ostalima će prepričat!

Ne treba se inatiti ali se treba i postaviti jer nećeš trpiti njihove optužbe ukoliko nisu točne ili su nelogične, a u tvom slučaju bedaste!
*Lotta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 22:48   #7
Uf...ja imam susjede iznad sebe koji mrze pse...sve im smeta...kad laje, kad ih njuši dok prolaze...ma sve sve ... zbog toga sam im jednom bila svašta izbrojala...imali su mačku koja je svakodnevno pišala na naša vrata kao i njeni udvarači to se je smjelo... i stalno je kotila svaka 4 mj...i što je najgore te mačiće su isti dan utopili i takvi če meni nešto srat...više se uopće ne obazirem na njih...
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 22:58   #8
imamo dva psa i nemamo problema sa susjedima (za sada, još čekamo ove ispod nas da usele )

ne laju u stanu, na balkonu
ne skaču po ljudima (tj. mladu držimo na kratkoj lajni iako je sve bolja u tome jednom mi je 'zbrisala' i skočila na susjeda u liftu pa sam mu se dva puta ispričala)
ne njuše ljude
ne seru/pišaju po zgradi
a ako cipelama/capama nanesemo blato na hodnik ja ga pometem

susjedi ih obožavaju, a predstavnik je rekao da bi bilo super kad bi neki svoju djecu odgojili kao mi svoje pse
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 10:14   #9
Ista situacija kod mojih roditelja. Stariju kujicu susjedi obožavaju. Kvart ima hrpu parkova pa je sve više obitelji sa psima. Mogu reći i dobro odgojenima. Stalno je hvale kako je dobro odgojena, kako se ni ne čuje. Dobar je i ovaj drugi pesonja, ali susjedi su očito nezadovoljniji i gunđaviji.

Smatram da nisu uvijek psi tj. vlasnici istih u krivu - nekad su ljudi jednostavno nezadovoljni i moraju svoj gnjev na nekog usmjeriti.
*Lotta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 12:48   #10
Quote:
*Lotta* kaže: Pogledaj post
Smatram da nisu uvijek psi tj. vlasnici istih u krivu - nekad su ljudi jednostavno nezadovoljni i moraju svoj gnjev na nekog usmjeriti.
Slažem se ...a većina je upravo takva
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 13:30   #11
imamo mi i jednih i drugih, i onih koji nam ništa ne prigovaraju iako imamo trenutno tri psa u stanu (štene traži udomitelja, došla je prije 10 dana), nekih koji nas stalno pitaju zašto tu treću malenu ne zadržimo stalno, i ovih koji prigovaraju svima koji imaju i samo jednog malog psa.

toliko puta sam se uvjerila, njima su sad krivi psi, da nema pasa bilo bi krivo nečije dijete, da nema ni pasa ni djece netko tko se glasno smije i sretan je u životu.

to su jednostavno nesretni ljudi ogorčeni svojim životima.

ali ipak mi se čini nemoguće da su baš svi protiv tebe. ima li netko s kim si ok bar toliko da možeš kratko o tome porazgovarati, a tko je onda možda dobar s ostalim susjedima? kod nas je domar stvarno super po tom pitanju.

inače bih na tvom mjestu samo vrlo naglašeno psu brisala šapice i dalje i čistila vrlo paradno, pogotovo kad su ti čangrizavci oko tebe, da se ne mogu praviti blesavi, i svom psu ponekad glasno kraj takvih objasnim da moramo ovo ili ono da ne ispadne da mi prljamo po zgradi. neke to ušutka, a ove druge ništa ne bi osim da odselimo.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 16:44   #12
tu smo tek 4 mjeseca od kojeg smo jedan proveli na godišnjem izvan grada tako da pola susjeda nisam niti srela, a izgleda mi za sada da smo mi daaleko najmlađi ovdje
gazdarica nam dopušta i macu i psa i super joj je što smo ih udomili, ispričala sam i njoj problem da je slučajno neki susjed ne zaskoči dok dolazi u posjetu.
držat ću se preporučenog i dalje deniru prati šapice i nadati se da će s vremenom prestati i da će shvatiti da psić ne baca smeće niti piški u ulazu
__________________
mališa
stressee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 17:22   #13
ja za sad sa mojima nemam problema...nemaju mi uostalom za sta ni prigovarat..niti pisa,niti blati po stepenicama,ne laje kad idemo van,rijetko kad je ni u stanu..a kad je mokro i kisa vani ako donese na capicama sta blata ne obazirem se...ljudi na cipeletinama sto put vise donesu svakakvog smeca..
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 10:19   #14
Živim u zgradi i imam psa odnedavno. Čini mi se stvarno da nas susjedi malo drugačije gledaju, što je po meni suludo. Šta nekoga briga što ja imam u stanu da imam slona to je moj problem.
Ljudi čudno gledaju ljude koji imaju ljubimce u stanu a ne gledaju i ne prigovaraju ljudima koji su nekulturni, bacaju smeće kroz prozor, glasno puštaju muziku. Neki naši susjedi uredno bacaju vrećice sa smećem kroz prozor i to je u redu a nije u redu imati životinju u stanu.
Pozdrav i sretna nova svima !!!!
sanjuška67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 18:40   #15
Zivio sam u ne tako "urbanom" naselju 2 godine od kad imam pekinezera i bio je full miran i volio djecu jer ih nije bilo puno pa ga nisu davili, no kad smo se doselili u novo naselje, gusce naseljeno djeca su mu non stop dolazila kao simpatican pes, al ga nisu smjeli dodirnuti i samo su ga istraumirali bacajuci mu svakakve stvari, psu dosadilo i sad mrzi djecu ( uopce ne zmam sta su mu radili dok je sam u dvoristu ), ne moze ih smislit, do te mjere da grize ako mu netko pride, no sve sam upozorio da mu ne prilaze i da ce bit sve ok, al imam osjecaj da imaju nesto protiv moje obitelji i psa

Buduci da mi je pas bio sasvim "normalan" prve 2 godine i nije mrzio djecu, dao se dragati i sl. uopce ga ne krivim, vec napasnu djecu
acetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 08:57   #16
Definitivno me ne vole
Ali to su babe lude, pa me tako boli kuky šta one misle. Imam dva psa, male kujice i super su s ljudima. Nikad nisam imala problema s tim da laju na nekog. Susjeda koja živi iznad ulaza me neopisivo živcira, njoj smeta ako pas zalaje pa si dopušta srat mi nešto. A zalaje iz cistog uzbuđenja zbog šetnje. Ustvari imala problema s jednom ženom. Jednom mi iz cista mira rekla, sad citiram : "Jebo ti pas mater tebi i tvojim psima"
Onak no koment
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 14:12   #17
Ja nisam imala tih problema, nas stvarno nikad nitko nije optužio da se naša kujica negdje popiškila(nisu imali ni razloga). Ali su naši susjedi koji imaju njenu mamu bili optuženi da njihova piški u liftu. Naime netko je mjesecima, dosta često, pokrivao lokvu koja je zaudarala, starim novinama. Znači ne bi očistio nego samo pokrio novinama i to bi tako čekalo čistačicu. I nekolicina iz zgrade je optužila te susjede s psom (usput rečeno lokvu je stvaralo cijeđenje s zidova i to od prilično visoko pa je i idiotu moralo biti jasno da njihova kujica ni kao ženka ni visinom ne može biti krivac). Na kraju je majci obitelji dognjavilo optuživanje pa je odlučila uloviti krivca. Radilo se o sinu jednog susjeda, desetogodišnjem dječaku koji bi trpio do zadnjeg trena jer mu se nije dalo ići na wc doma i onda bi se ako mu baš pripne popiškio u liftu dok bi se vozio prema doma. Njegova mama bi onda samo nabacala novine na lokvu.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 23:15   #18
Mi smo se nakon dva planirana i željena psa odjednom našli neplanirano sa još dva udomljena psa. Znači četri.
S obzirom da su nas oduvjek gledali kao čudake što u stanu imamo dva psa i dvije mace, čini mi se da im ovo brojno stanje sada nije ništa neočekivano.
Stvorili smo si imidž: "Ne diram te - ne diraj me" i "Ako te smeta moj pas u svom stanu - ne dolazi mu narušavati mir" i zasada nas ne diraju, jer znaju da bismo se jako zakrvili. Bolje da te drže čudnim i ludim, i razmišljaju da je bolje ne čačkati po tebi, nego da mi svak čas neka frustrirana baba nešto nabada.
U ostalom ovo brojno povećanje pasa u našem stanu je svima njima na savjest, otkuda ja da znam da mi baš netko od njih nije zavezao Greticu (trećeg psa) za vrata ili istovario slijepu Zouvi nasred ceste s upaljenim cikama.
Mi i jedna susjeda smo jedini koje ja u ovom gradu vidim da beremo izmet svojih pasa nakon svake nužde, pa i tuđih u cijelom okrugu naših zgrada.
Mene zgraža kada se srenemo s nekim ljudima u šetnji, psi se počnu igrati i pokakaju, i oni me čudom i podsmjehom gledaju kako berem izmet i nosim 500 metara do prvog kontejnera. Mislim da nikada nisu pobrali iza svog psa, a zbog takvih nam najčešće i prigovaraju. Niti meni nije ugodno ugaziti u pseću kakicu.
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 19:00   #19
mi kad smo imali psa svima smo smetali. u biti već smo prije svima smetali jer se nismo dali zahebavati a pas im je bio samo dodatni izgovor. kad je bio štene nije uvijek stigao u "dvorište" što je zapravo mali komad zemlje oko trafostanice obrastao u korov do glave, da obavi nuždu pa ju je znao obaviti ispred naših vrata. i odmah bi mi to oprali. svaki dan smo cijeli hodnik prali varikinom. nije nikad tako čist bio. a susjeda dva stana dalje ima milijun mačaka lutalica koje bi dolazile kad bi im puhnulo i dovlačile hrpe drugih mačaka pa bi stalno bilo međusobnog klanja i to nikome nije smetalo. da ne govorimo o leglu buha. i drugi susjedi na drugim katovima imaju pse koji po cijeli dan i cijelu noć laju i nema veze. i onda mi jedna susjeda došla i počela srati zašto moj pas obavlja nuždu na hodniku, njena kćer tuda prolazi pa će pokupiti neku bolest. pa nisam znala da njena kćer jede s poda i to nogama. kasnije kad je pas već bio odrasli je izvalila da je naš pas njoj zapišao vrata prije par dana. kao prvo, ako je bio zapišao prije par dana, zašto nije došla odmah kad je to napravio, drugo za par dana se to već osušilo, i treće naš pas je bio fino odgojen, a i nije mogao zapišavati okolo po zgradi jer nikad nije sam bez nadzora šetao. glupača zalila svoja vrata i onda došla nama prigovarati. a nama nije nikad smetalo kad bi njena kćer napravila tulum pa do ko zna kojeg doba nabijala glazbu a mi moramo rano ustati. i nije nam smetalo kad su nam petarde bacali ispred vrata.
smetalo im je jer bi naš pas zalajao kad bi netko prošao ispred naših vrata da dođe do njih.
a onda su nam prigovarali zašto naš pas ide u dvorište obavljati nuždu gdje se djeca igraju, a tamo djeca nisu nikad ni prismrdila, već samo narkići, ljudi sa ulice koji su koristili to dvorište kao javni wc i ostali iz drugih zgrada sa psima. a naš pas tamo išao samo dok je bio mali i to jako rijetko, uvijek bi ga vodili izvan zgrade, jedino kad nikako ne bi stigao nigdje dalje jer je bila hića.
jednom mi je čak predstavnik stanara došao da prigovara, ali prvo je pitao je mi mama doma ( ja sam tada imala 20-tak godina, nisam bila dijete). tek kad je čuo da sam sama počeo mi srati zašto pas piški po hodniku i onda zašto se pas izrigao ispred vrata kroz koja se ulazi u naš dio hodnika, a ono jasno se vidi da se čovjek izbljuvao. i kako su ta vrata odmah do stepenica koje vode na donji kat on počeo da odlazi nakon što mi je prigovorio. ne da sam pošizila i svašta mu izredala, mislim ono, sačekaj da sad ja tebi kažem šta imam. ma čula me cijela zgrada koliko sam vikala. od tada nam nitko ništa nije rekao. još nekoliko tjedana nakon toga sretnem tog predstavnika stanara ispred ulaza u zgradu i on meni da je čuo da mi je stara na putu pa ako bilo šta trebamo da mu se javimo. od šoka mi čeljust završila na podu.
samo treba sve te idiote ignorirati i uopće se s njima ne treba zamarati.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 19:43   #20
Mi smo se prije par mjeseci uselili u novu zgradu sa psom i mackom. Susjedi su kao bili malo skepticni kad su vidjeli da imamo psa, navodno su se bojali da ce biti glasno, da ce lajat non stop. Sad je proslo 4 mjeseca od kako smo se uselili, i svaki put kad sretnem susjede (ima 6 stanova,mala zgrada) oni pocnu kako su iznenadjeni kako to izgleda zivjeti u zgradi sa psom, da su oni nemaju osjecaj da je pas u zgradi (?), da se pas uopce ne cuje i takve stvari. Oni su druga prica, klinac stan do mene ne prestaje divljacki urlati, a onaj stan iznad mene skace do iznad ponoci po stanu. Mi uvijek operemo svoj dio hodnika i stubista gdje pas prodje, kad je mokra od kise obrisemo ako je ostalo na podu. Klinci od susjeda bez beda bace omote od slatkisa po stepenicama. Toliko o tome da je pas problem...
Lilly_Rose1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:50.