Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 17.06.2012., 22:28   #1
Odgoj malenih

pošto tamo na rid-u ima tema odgoj ali je općenita..pa valjda je ok imati jednu temu tu.

dakle..

kako se postaviti kad dijete sasvim lijepo funkcionira doma, uz puno objašnjavanja, tumačenja sluša, surađuje, otvoreno je, slobodno, komunikativno, veselo, drago, mirno..jednostavno normalno dijete. a u kontaktu sa drugom djecom uopće nije nalik na sebe inače. nego vriska, otimanje igračaka, vriska, navlačenje mame (mene) za ruku naokolo, vriska, neće marelicu, hoće tuđi kroki, pa hoće nečije napolitanke, pa vrišti...

danas sam imala takvo sramoćenje u parku..
ne znam što ju je spopalo zadnja 3 dana ali je nemoguća.

pogledi drugih, komentari drugih, tobože šala (ja sam stroga, dovela bi je ja u red za tjedan dana) a ono moraš nešto reći, tu smo svi na tih nekoliko m2, uvijek isti ljudi, svakavi (oću reć, neki malo ograničeni),..katastrofa. druga djeca njene dobi se ponašaju normalno, a ona izvodi bijesne gliste, ja mijenjam boje ko semafor. (btw je li to uopće razlog za osjećati sram ili ja pretjerujem?)..

ko što rekoše savjeti sa strane iz parka- da je ignoriram. pa kak da to ignoriram? a opet, kak da uvažavam tu naizgled bezrazložnu reakciju (nažalost, kad je dijete toliko malo, onda nije moguće odvesti ga na stranu i porazgovarati o tome što mu je), šta da radim?

ako se pitate zašto nismo otišli-zato što nije to bilo konstantno, u jednom momentu veselo trči okolo, u drugom izvodi jer joj se ne sviđa što netko radi (skužila da neki dečko nateže vlažnu maramicu preko svoje face, počela se drečati na njega), u trećem se lijepo igra na pješčaniku, a onda hoće na veeeliki tobogan, viši od mojih ruku..sa hranom je isto bilo "zanimljivo", taman kad je krenula gristi marelicu (oblizivala ju je pola sata), neka mama vadi redom: napolitanke, štapiće i kroki automatski baca marelicu i kreće predstava.. a onda i komentari kako joj mama ništa ne daje jesti.. (ni njihova djeca ne jedu voće, jedu ga u voćnom jogurtu pa je to to, ko da su pojeli voće)... al ok, to već ne spada u ovu temu..

uglavnom, izgledala je kao krajnje neogdojeno, problematično derište što inače stvarno nije. a nemam pojma kako da se postavim i koji je tome uzrok?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:05.