Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2016., 07:17   #10321
Znaci, bozicnica ide sigurno.
Zanima me sto je s onima kiji placu primaju na zasticeni racun?
Na koji racun im se uplacuje bozicnica?
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Old 02.12.2016., 08:03   #10322
Nije jos nigdje receno da ide sigurno
charlizeos is offline  
Old 02.12.2016., 08:58   #10323
Ok.
A ako ide, je li sjeda na zasticeni racun kao i placa?
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Old 02.12.2016., 10:13   #10324
E to ne znam
charlizeos is offline  
Old 03.12.2016., 12:06   #10325
Pozdrav svima, može li mag./dipl. oec. s informatičkim smjerom i položenom PPDM izobrazbom predavati informatiku u osnovnoj školi ukoliko se na natječaj ne javi osoba koja je završila pedagoški studij s pojačanom informatikom? Ili se natječaj poništava?
wawrinka1 is offline  
Old 04.12.2016., 12:51   #10326
Quote:
alcatraz kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi.

Imam dilemu.
Morao bih odlučiti u roku koji dan.
Završio sam Pravni fakultet-pravo.

Dobio sam ponudu da radim kao tajnik u osnovnoj školi na stručnom osposobljavanju i ponudu da radim kao odvjetnički vježbenik.

Ovo na stručnom mi se ne računa kao staž za polaganje pravsudnog ispita, no opet, ako ne ostanem za stalno kao tajnik, mogu dalje tražiti staž za polaganje pravosudnog. Kao tajnik bi mi trebalo 4 godine radnog odnosa da bi polagao pravosudni.

S druge strane, mala se sasvim vjerojatnost da bi me neki odvjetnik zadržao nakon 1 ipo godine jer ih je jako puno u mom gradu, a i posao privatnika u mojoj branši je krvav. Ne možeš se posvetiti ničemu nego samo poslu, a puno nas je.


Ravnateljica kaže da je deficitarno s tajnicima i da bi ja sa visokom stručnom spremom mogao lako dobiti za stalno, što bi više volio nego se ubijat kao privatnik.


Kakve su mi šanse
za napredovanje (u banke, i gradske urede i sl nakon tajništva i kolika je plaća kasnije za stalno?
Ne znam odakle si, ali ovo je prvi put da čujem da je s tajnicima deficitarno, ima mali milijun dipl. pravnika. I imam masu prijateljica koje su to završile, i da javlja se po 100 ljudi na natječaj, tako da ono. Mislim da je plaća tajnika u školi oko 5000, 5100, u svakom slučaju manje nego učitelja i stručnih suradnika, jer se vodi kao radno mjesto 2.vrste ili tako nešto. sve u svemu, srednja žalost!
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Old 04.12.2016., 19:38   #10327
Ciao ekipa,
Zanima me nekoliko stvari pa sam se ovdje ulogirala.
Dakle,
1 Bila sam mentorica osobi koji je položio stručni ispit u ožujku, Škola tvrdi da su poslali sve potrebno da mi se isplati naknada. Zanima me koliko dugo se čeka na isplatu od položenog ispita, i koliko iznosi?

Dalje, ukoliko posoji netko ko se razumi u pravnu stranu osoba sa invaliditetom u školama, bilo bi mi drago da mi odgovori ili uputi kome da se obratim.

Dakle, imam tjelesno oštećenje od 90% zbog lošeg vida ( noćno sljepili i vrlo suženo vidno polje, samo jedan mali centralni ostatak.)
Nisam slijepa, vidim čitati i to me spašava inače ne bih mogla nigdje ni raditi.
Znam da su nekad davno osobe velikih hendikepa imale čak pola radnog vrememna za punu plaću. Znam da to više ne postoji, i nikada ama baš nikada se nisam raspitivala za sebe koje obaveze i prava imam, iz straha da me ne proglase nesposobnom i šikaniraju.
U sadašnjoj školi u kojoj radim se neloše osjećam. Obavljam sve poslove sa punom savješću, i prilično dobro, pa usudim se reći i bolje nego pojedini zdravi ljudi, bez imalo lažne skromnosti.
Međutim, svjedožbe i taj dio posla obavlja osoba umjesto mene, kojoj sam zahvalna doživotno.
Srećom još nismo prešli na e-dnevnike, ali tu me oswoba umirila da imam pravo tražiti ono ša meni odgovara da se bolje snađem.
Ponukalo me da se javim najviše zbog tog šta mnogi zdraviji od mene imaju razno razne privilegije, a meni se natuvi posla i ako nešto nije u redu, prvu će mene ravnatelj prozvati.
Prvih godina je bio pakao i ponižavanje, ali eto smirili su se.

Zanima me,
1. Imam li ikakvu pravnu osnovu da ne dežuram na maturalnom ispitu( uvijek tražim da me ne stave kao glavnog člana)
2. Mogu li se osloboditi dežurstva po hodnicima? Premda moram priznati da me uvijek stave na kat gdje je manja gužva.
3. S obzirom na 90% tjelesnog oštećenja, da li moram imati punu satnicu od 21 sat tjedno rada u nastavi ili ima kakva mogućnost za sat ili dva manje?
Ne, nisam lijena, već sam samo ogorčena jer svi imaju neke ustupke a ja za sebe nikad ništa ne tražim.
I da, putujem u drugi grad po sat ipo vremena, A ima ih puno koji imaju slobodan dan. Ja ne.
4. I još. jedan dan mi se naštima sati punih 7 , crknem, a druga tri dana po dva , tri?
Postoji li i tu neki zakon kojim me se ne smije opteretiti dnevno sa više od 4,5 sati dnevno.

Malo duži post, pa eto ako netko zna, dobro će mi doći info.
Hvala vam!
Little-curly is offline  
Old 04.12.2016., 19:46   #10328
Ono što ti je mogu reći u vezi svega ovoga je za mentorstvo.

Ne znam zašto, zadnjih par osoba koji su bili mentori u našoj školi i pripravnici su položili stručni, nisu dobili uopće nikakvu lovu za to.

Koliko znam, oni se ne raspituju uopće zašto, a meni to nije jasno.

Kad sam ja bila pripravnik, moj mentor je dobio naknadu, a to nije bilo toliko davno, prije 9 godina.

Nemam pojma o čemu se radi.
Zna li netko dobiva li se još naknada za to ili ne?
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Old 04.12.2016., 19:54   #10329
pripravnici na stručnom osposobljavanju ili zaposleni?
neke škole tvrdoglavo ustraju na tome da mentori pripravnicima na SO nemaju pravo na naknadu, iako je ministarstvo na direktan upit reklo kako je pripravnik-pripravnik, bez obzira na model po kojem se osposobljava. te škole onda ne pošalju po isteku godinu dana pripravništva tablicu u ministarstvo - i mentor ostane bez novčića.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 04.12.2016., 20:00   #10330
Pa kod nas se radi o zaposlenima.
Znači imali su pravo dobiti naknadu kad su bili mentori zaposlenim kolegama?
Oh well, zašto me uopće ne čudi što nisu dobili tu lovu kod nas.

Imali smo prošle godine jednog na stručnom osposobljavanju isto. Ne znam ni jel za njega kolega dobio išta.
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Old 04.12.2016., 20:31   #10331
jedini uvjet je da su im bili mentori duže od 10 mjeseci. (ako su nakon manje od 10 mjeseci otišli iz škole i promijenili mentora, onda ništa)
ali i lova iz ministarstva kasni strašno, čekaju ljudi po godinu dana i više, tako da ne mora škola biti kriva.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 04.12.2016., 20:37   #10332
Pa u našem slučaju su im u školi tvrdili da su pitali ministarstvo i da nemaju pravo na lovu. Pitali su više puta i svaki put u školi dobili odgovor da ne može.

Svi su bili mentori cijeli period stažiranja. Niti jedan pripravnik nije za vrijeme stažiranja prešao u drugu školu, bili su cijelo vrijeme kod nas.
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Old 04.12.2016., 20:51   #10333
bože, svašta... stvarno ne znam što bih ti rekla.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 04.12.2016., 20:53   #10334
Ma ništa. Sve mi je zapravo jasno. Nije to prvi primjer kod nas. Radilo se i o prijevozu i svašta još. Ne znam više na koji način se postaviti prema svemu.

Hvala ti
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Old 04.12.2016., 20:59   #10335
eventualno se obratiti sindikatu, ako vam je školski sinidi slizan s vrhom, onda zvati županijsku središnjicu ili direkt u pravnu službu, pa njih pitati kako dalje.
majke ti, ko da iz vlastitog džepa plaćaju, a ne prosljeđuju ministarstvu troškove
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 04.12.2016., 21:02   #10336
Da. Trebalo bi vjerojatno tako.
Baš me ljute takve stvari
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Old 04.12.2016., 21:42   #10337
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
pripravnici na stručnom osposobljavanju ili zaposleni?
neke škole tvrdoglavo ustraju na tome da mentori pripravnicima na SO nemaju pravo na naknadu, iako je ministarstvo na direktan upit reklo kako je pripravnik-pripravnik, bez obzira na model po kojem se osposobljava. te škole onda ne pošalju po isteku godinu dana pripravništva tablicu u ministarstvo - i mentor ostane bez novčića.
Pripravnik je zaposlenik škole, i dalje radi kod nas. Kad je položio, poslali su u ministarstvo njegovu potvrdu i tablicu stažiranja, i sve šta ide, tako tvrde, ni ja, ni još jedan kolega nismo ništa dobili.... Ma srava, blago nama ša nas čine retardiranima i ismijavaju nas.
A oni prilagođeni programi i izrada IOOPa, 4 kune nam plaćaju i to po razredu, npr ako imas 3 učenika u razredu za sva tri 4 kune po satu, a traže da za svakog posebno radimo prilagodbu.
Ahhhhhh prosvjeto, ma šta oće glupi profe, pa oni mogu od zraka živiti....... Sorrrry ma,o sam ogorčena, al aj jesam odkad sam kročila nogom u školu.
Little-curly is offline  
Old 06.12.2016., 18:12   #10338
Quote:
Little-curly kaže: Pogledaj post
I da, putujem u drugi grad po sat ipo vremena, A ima ih puno koji imaju slobodan dan. Ja ne.
Jedino oni koji rade u nepunom radnom vremenu mogu imati jedan slobodan dan. Svi koji su na punoj normi moraju raditi svih 5 dana u tjednu.
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Old 07.12.2016., 18:23   #10339
Zna li netko, ima li dijete umrlog branitelja prednost pri zaposljavanju? Ili se ta prednost odnosi samo za dijete stradalog/poginulog branitelja?
Satis is offline  
Old 08.12.2016., 12:41   #10340
Quote:
Satis kaže: Pogledaj post
Zna li netko, ima li dijete umrlog branitelja prednost pri zaposljavanju? Ili se ta prednost odnosi samo za dijete stradalog/poginulog branitelja?
Ne!!

Prednost imaju:
- dijete smrtno stradaloga, zatočenoga ili nestaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata bez oba roditelja i dijete smrtno stradaloga, zatočenoga i nestaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata bez roditeljske skrbi,
- HRVI iz Domovinskog rata,
- član obitelji smrtno stradaloga, zatočenoga ili nestaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata,
- dragovoljac iz Domovinskog rata,
- hrvatski branitelj iz Domovinskog rata.
Gremblina is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:33.