Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: sviđaju li ti se pjegice?
da 176 51.76%
ne 164 48.24%
Glasovatelji: 340. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2011., 09:40   #1261
cure jel vi ovaj serum s niacinamidom, ako ga stavljate ujutro, isperete ili na njega može ići krema pa puder
VUITTONKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 09:55   #1262
Quote:
namelessone kaže: Pogledaj post
Molim te možeš mi poslati info na pm, jer ako budem u mogućnosti možda bih čak i do Zagreba otišla!!!...samo da ih se riješim
ne znam koliko ti se isplati ici u zagreb, jer ces morati dolaziti min. 3-4 puta.
zasto ne odes zambelliju, on je u rijeci, ako se dobro sjecam, pola hrvatske ide njemu na korekcije
sigurna sam da ima laser, ako nema, znat ce ti dati preporuku u tvom gradu.
moja dr. http://www.dermolab.hr/


Quote:
VUITTONKA kaže: Pogledaj post
cure jel vi ovaj serum s niacinamidom, ako ga stavljate ujutro, isperete ili na njega može ići krema pa puder
nista ne ispires. na cistu i suhu kozu naneses serum pricekas da se dobro upije i nastavis dalje prema potrebi.
obavezno raditi piling bar 2x tjedno!

top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 10:54   #1263
Quote:
anya kaže: Pogledaj post
Mislim da je uz kemijski piling frakcijski isto super rješenje za melasmu....nakon 7 dana isto možeš na posao i oporavak je brz i jednostavan...evo ovakvo je stanje mog lica nakon godine dana (nakon tretmana je bilo kao bebina guza...)

http://imageshack.us/photo/my-images...108221609.jpg/

Slika nije najbolja jer se isto ne volim slikavati i nisam htjela da se vidim bolje.
Prije godinu dana stanje je bilo puno gore i kao što je zuba rekla nije mi potamnila koža ponovo na tim mjestima nakon toga.....

daj malo vise podataka o tom laseru...
gdje? kod koga? koliko novaca? kakav je tretman? traba li vise puta ici tokom jedne zime?

top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 10:55   #1264
[QUOTE=top-secret-koka;35380965]ne znam koliko ti se isplati ici u zagreb, jer ces morati dolaziti min. 3-4 puta.
zasto ne odes zambelliju, on je u rijeci, ako se dobro sjecam, pola hrvatske ide njemu na korekcije
sigurna sam da ima laser, ako nema, znat ce ti dati preporuku u tvom gradu.
moja dr. http://www.dermolab.hr/



Hvala koka, stvar je u tome da sam htjela dobit pozitivan feedback od nekog tko je uistinu bio na nekom takvom tretmanu kod nekog dermatologa i da je taj postupak urodio plodom. Što se tiče Rijeke imala sam u vidu Zambellija, međutim ljudi, za koje znam da su nesto radili kod njega, su bili iskljucivo orijentirani na estetske korekcije, tipo nos, grudi, uši i sl., nitko nije radio korekcije tona kože! Ali svejedno sam planirala otić i čut misljenje...hvala ti još jednom!!!
namelessone is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 11:18   #1265
bitno je naci dobrog doktora, onda nemas sto razmisljati.

znam da je meni dr. stavljala tufere na oci + celicne naocale + zastitnu masku i tek onda blicala laserom. bez obzira na sve to svaki blic sam vidjela. frendica je bila kod kozmeticarke i njoj je stavila samo blazinice od vate, tako da mi uopce nije jasno kakavim se laserom sluze kozmeticki saloni. ja bi ih zaobisla, ako nemas bas dobru preporuku za neku kozmeticarku koja zna sto radi.


ne mogu se sve fleke tretirati laserom, objasnit ce ti dr. a neke nece reagirati. vecinu ce ipak skinuti. kad ih blicne, osjetis trenutno peckanje, fleka pocrni i nakon dan-dva se oguli...ispod je mlada crvena koza i zarasta bez fleke.
takodjer se koristi razlicita jacina lasera, prvi tretman ide manjom jacinom, tako da se vidi kako fleke i koza oko njih reagira, a onda nastavljate po potrebi...

toliko da znas sto i kako te ceka
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 11:41   #1266
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
znam da je meni dr. stavljala tufere na oci + celicne naocale + zastitnu masku i tek onda blicala laserom. bez obzira na sve to svaki blic sam vidjela. frendica je bila kod kozmeticarke i njoj je stavila samo blazinice od vate, tako da mi uopce nije jasno kakavim se laserom sluze kozmeticki saloni.
ja bih vam rado odgovorila koji laser koristi moja kozma,ali nisam pitala, iskreno, nije me ni zanimalo...
i meni ona stavi tufere i naocale ali bez zastitne maske... svaki blic ja vidim i popratim ga instiktiivno trzajem tijela...(i socno opsujem, jer me uvijek iznenadi.. , pa se ispricavam non-stop..)
ovi moji tretmani su nekako umjerene jacine, sto cijenim vremenom potrebnim za oporavak mjesta koje se tretiralo..
bitno da mogu medju ljude, dan dva tri to se ljusti i gotovo.. u pravilu idem kozmi petkom navecer, pa se preko vikenda sve dovede u red..

ja sam nesto novo krenula isprobavati:
kako sam vec bila i radila mezoterapiju, a sada cekam jesen i nastavak, nabavila sam ovu skynedor crystal white kremu pa isprobavam...koristim ju samo navecer, jedno tjedan dana, a to je kratko vrijeme za bilo kakve rezultate..

evo link gdje ima o toj liniji i kremi, a i mezoterapiji:
http://www.farmex.hr/linija-skeyndor/crystal_white/

INTENZIVNA KREMA ZA IZBJELJIVANJE
s azijskim faktorom posvjetljivanja. SPF 15

Intenzivna krema obogaćena depigmentacijskim svojstvima usmjerenim na proces stvaranja pjega (melanogenezu).Čini ten blistavijim, korigira sve mrlje i sprječava pojavu novih. Primjenjuje se lokalno, samo na zone s izraženom hiperpigmentacijom.

Zadnje uređivanje zuba : 23.08.2011. at 12:01.
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 11:44   #1267
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
bitno je naci dobrog doktora, onda nemas sto razmisljati.

znam da je meni dr. stavljala tufere na oci + celicne naocale + zastitnu masku i tek onda blicala laserom. bez obzira na sve to svaki blic sam vidjela. frendica je bila kod kozmeticarke i njoj je stavila samo blazinice od vate, tako da mi uopce nije jasno kakavim se laserom sluze kozmeticki saloni. ja bi ih zaobisla, ako nemas bas dobru preporuku za neku kozmeticarku koja zna sto radi.


ne mogu se sve fleke tretirati laserom, objasnit ce ti dr. a neke nece reagirati. vecinu ce ipak skinuti. kad ih blicne, osjetis trenutno peckanje, fleka pocrni i nakon dan-dva se oguli...ispod je mlada crvena koza i zarasta bez fleke.
takodjer se koristi razlicita jacina lasera, prvi tretman ide manjom jacinom, tako da se vidi kako fleke i koza oko njih reagira, a onda nastavljate po potrebi...

toliko da znas sto i kako te ceka
namelessone is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 12:06   #1268
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
ja bih vam rado odgovorila koji laser koristi moja kozma,ali nisam pitala, iskreno, nije me ni zanimalo.....
nije ni bitno koji je bitno da radi posao

Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
i meni ona stavi tufere i naocale ali bez zastitne maske... svaki blic ja vidim i popratim ga instiktiivno trzajem tijela...(i socno opsujem, jer me uvijek iznenadi.. , pa se ispricavam non-stop..)
..



ajde nemoj zenu plasiti, nije tak strasno...
al da, uvijek iznenadi
meni je dr. rekla - sad cu!
mislim si pa kaj (kulerica ) znam da bude sad...
i hooop trznem se


namelessone nemoj se prepasti
to je trenutno i jako, jer ide duboko u kozu, nije bol, samo sekunda nelagode i jak bljesak.
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 12:09   #1269
Quote:

nista ne ispires. na cistu i suhu kozu naneses serum pricekas da se dobro upije i nastavis dalje prema potrebi.
[U
kaže:
obavezno raditi piling bar 2x tjedno[/U]!

ok, preko noći sam ostavljala, a ujutro sam držala pola sata pa ispirala, sad je neću skidati. hvala ti
VUITTONKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 12:14   #1270
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post


evo link gdje ima o toj liniji i kremi, a i mezoterapiji:
http://www.farmex.hr/linija-skeyndor/crystal_white/

INTENZIVNA KREMA ZA IZBJELJIVANJE
s azijskim faktorom posvjetljivanja. SPF 15

Intenzivna krema obogaćena depigmentacijskim svojstvima usmjerenim na proces stvaranja pjega (melanogenezu).Čini ten blistavijim, korigira sve mrlje i sprječava pojavu novih. Primjenjuje se lokalno, samo na zone s izraženom hiperpigmentacijom.
sto je to?
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 12:27   #1271
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
namelessone nemoj se prepasti
to je trenutno i jako, jer ide duboko u kozu, nije bol, samo sekunda nelagode i jak bljesak.
ma ne plasim ju..zaboga nije mi to bila namjera..
stvarno nije strasno, vec svaki blic - iznenadjenje!!!
a znas i o cemu se radi, i trenutak i sve...

Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
sto je to?
ne znam na sto mislis ?
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 12:35   #1272
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post

INTENZIVNA KREMA ZA IZBJELJIVANJE
s azijskim faktorom posvjetljivanja. SPF 15

Intenzivna krema obogaćena depigmentacijskim svojstvima usmjerenim na proces stvaranja pjega (melanogenezu).Čini ten blistavijim, korigira sve mrlje i sprječava pojavu novih. Primjenjuje se lokalno, samo na zone s izraženom hiperpigmentacijom.
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post



ne znam na sto mislis ?
sto je tocno azijski faktor posvjetljivanja?
nikad cula
ili je pjesnicki izraz
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 12:58   #1273
Sve 5, nisam se prepala, volim dobiti sve moguće informacije prije no se odlučim za išta...svjesna sam da je to invazivni postupak uklanjanja, tako da sam se pripremila i na određenu količinu boli, šokantan izgled i sl., samo mi je bitno da ih uklonim! Cure najbolje ste, puno Vam hvala, od Vas sam dobila kvalitetne informacije i savijete, što ne mogu reći za neke ljude od struke koje sam imala prilike posjetit i zatražit mišljenje!!!
namelessone is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 14:11   #1274
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
sto je tocno azijski faktor posvjetljivanja?
nikad cula
ili je pjesnicki izraz
ma, kao da ja znam..

kaze lijepo da posvjetljuje..sta ce ti vise..i ima da probam...
mozda pobijelim ko' gejsa..


(vruce je za pop... i ne mogu ni misliti ni raditi ni tipkati ...nista...)
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 10:48   #1275
[QUOTE=namelessone;35382002]
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
ne znam koliko ti se isplati ici u zagreb, jer ces morati dolaziti min. 3-4 puta.
zasto ne odes zambelliju, on je u rijeci, ako se dobro sjecam, pola hrvatske ide njemu na korekcije
sigurna sam da ima laser, ako nema, znat ce ti dati preporuku u tvom gradu.
moja dr. http://www.dermolab.hr/



Hvala koka, stvar je u tome da sam htjela dobit pozitivan feedback od nekog tko je uistinu bio na nekom takvom tretmanu kod nekog dermatologa i da je taj postupak urodio plodom. Što se tiče Rijeke imala sam u vidu Zambellija, međutim ljudi, za koje znam da su nesto radili kod njega, su bili iskljucivo orijentirani na estetske korekcije, tipo nos, grudi, uši i sl., nitko nije radio korekcije tona kože! Ali svejedno sam planirala otić i čut misljenje...hvala ti još jednom!!!

Ne moraš se bojati dr. Zambellija...da živim u Rijeci sigurno bih kod njega išla jer sam prije dosta pretraživala internet kad sam htjela odlučiti kod koga da odem a za njega nisam ništa loše pročitala...
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 10:59   #1276
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
daj malo vise podataka o tom laseru...
gdje? kod koga? koliko novaca? kakav je tretman? traba li vise puta ici tokom jedne zime?

radi se o frakcijskom laseru a rade se obično 1-2 tretmana godišnje u razmaku od minimum mjesec dana ovisno i o tretmanu koji odabereš. Ja sam samo jedan tretman napravila srednje jačine (ljuštenje nakon 5-7 dana), a može se raditi i jače (ljuštenje za 10-ak dana) ili slabije (ljuštenje za 2-3 dana). MOžda je i zuba to radila.

Iskreno, tretman je malo bolan, ali to brzo zaboraviš....stisneš zube.
Doktor je super, sve te lijepo ispita, u detalje sve objasni i posveti max. vremena pacijentu.
Kako sam čula, malo je skuplji od ostalih, ali ne bojim se ići kod njega opet.
Ne volim ovako javno nikoga reklamirati pa ti za ostalo napišem na pm ako te zanima.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 11:00   #1277
[QUOTE=anya;35401536]
Quote:
namelessone kaže: Pogledaj post


Ne moraš se bojati dr. Zambellija...da živim u Rijeci sigurno bih kod njega išla jer sam prije dosta pretraživala internet kad sam htjela odlučiti kod koga da odem a za njega nisam ništa loše pročitala...
namelessone is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 12:00   #1278
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
ma, kao da ja znam..

kaze lijepo da posvjetljuje..sta ce ti vise..i ima da probam...
mozda pobijelim ko' gejsa..

)

zuba-san



Quote:
anya kaže: Pogledaj post
radi se o frakcijskom laseru a rade se obično 1-2 tretmana godišnje u razmaku od minimum mjesec dana ovisno i o tretmanu koji odabereš. Ja sam samo jedan tretman napravila srednje jačine (ljuštenje nakon 5-7 dana), a može se raditi i jače (ljuštenje za 10-ak dana) ili slabije (ljuštenje za 2-3 dana). MOžda je i zuba to radila.

Iskreno, tretman je malo bolan, ali to brzo zaboraviš....stisneš zube.
Doktor je super, sve te lijepo ispita, u detalje sve objasni i posveti max. vremena pacijentu.
Kako sam čula, malo je skuplji od ostalih, ali ne bojim se ići kod njega opet.
Ne volim ovako javno nikoga reklamirati pa ti za ostalo napišem na pm ako te zanima.
koliko kosta 1 tretman?
koliko si zadovoljna ucinkom samo 1 tretmana?

da li ste imali probni laser, na manjem dijelu koze, da vidite kako reagiras?
moze sve i na pp
hvala
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 12:32   #1279
ma mogu i ovdje napisati, necu sad komplicirati...
super sam zadovoljna bila nakon jednog tretmana i nisam htjela niti ponovit iako je doktor preporučio dva tretmana (prvi kosta 3.500 a ostali 3.000 kn) ali nisam se najbolje čuvala sunca (ne znam da li je samo to razlog), pa su mi se brzo pojavile mrljice ali ta melasma u obimu kojem je bila nije se vratila i sad nakon ljeta situacija je puno bolja nego prije godinu dana...kasnije sam radila bio light fotopomlađivanje koji je stanje popravio ali ne skroz...mislim da bi kombinacija toga dvoje bila super za održavanje ali nažalost problem nisam riješila trajno za sada i već sam dosta novaca potrošila na sve to...sad si ti otkrila niacinamid ali nisam to još koristila i imam osjećaj da mi samo to ne bi rješilo problem....a uvijek i izmišljaju nešto novo tako da ne znam što bi bilo idealno za rješavanje melasme ili hiperpigmentacije. Čitala sam da se u starijoj dobi taj problem povlači sam od sebe a sada se ovako očito moramo pomiriti s tim.

Zadnje uređivanje anya : 24.08.2011. at 12:41.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 12:47   #1280
Quote:
anya kaže: Pogledaj post
ma mogu i ovdje napisati, necu sad komplicirati...
super sam zadovoljna bila nakon jednog tretmana i nisam htjela niti ponovit iako je doktor preporučio dva tretmana (prvi kosta 3.500 a ostali 3.000 kn) ali nisam se najbolje čuvala sunca (ne znam da li je samo to razlog), pa su mi se brzo pojavile mrljice ali ta melasma u obimu kojem je bila nije se vratila i sad nakon ljeta situacija je puno bolja nego prije godinu dana...kasnije sam radila bio light fotopomlađivanje koji je stanje popravio ali ne skroz...mislim da bi kombinacija toga dvoje bila super za održavanje ali bi bankrotirala da nastavim tako.... sad si ti otkrila niacinamid ali nisam to još koristila i imam osjećaj da mi samo to ne bi rješilo problem....a uvijek i izmišljaju nešto novo tako da ne znam što bi bilo idealno za rješavanje melasme ili hiperpigmentacije.
Je li ti veca povrsina na licu bila zahvacena pigmentacijom?
Kada sam proslu zimu dosla na pregled kod dermatologa, rekao mi je da se takvi problemi najbolje rjesavaju frakcijskim laserom. Nakon toga mi je pokazao slike pacijenata prije tretmana spomenutim laserom i poslije.
Rezultati su bili nevjerovatni. Iznenadila sam se koliko je muskih pacijenata bilo. Mahom su to bili jedrilicari i sve osobe izlozene stalnom suncu.
Ali, uvijek je tu neko ali... barem u mom slucaju
Kako je moja pigmentacija 'samo' na nausnicama i nije bas toliko izrazena, doktor mi je rekao da nikako u takvim slucajevima poput mog, ne bi preporucio frakcijski laser. Isto misljenje sam dobila i kod drugog dermatologa.
Po njima, frakcijski laser je idealno rjesenje za bas dobrano zahvacenu kozu pigmentacijom. U protivnom, ne preporucuju!
I cijene nisu bile toliko velike, nego su se po tretmanu kretale oko 1000, 1000 i nesto kuna.
Da li je bolno ne znam. Kako mi je faze zacijeljivanja prikazao sve, imala sam dojam da je prilicno bolno.
delilaxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.