Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2016., 22:51   #3401
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
[QUOTE

Quote:
samo da uskočim
taj sa fiksatorom ... koliko me služi pamćenje trebao bi bit ilija kljajić predsjednik kriznog štaba općine bosanski brod i obnašatelj još par funkcija u gradu...lokalni šerif...zanimljiv lik...ne znam što je sad sa njim..par puta ga sreo tam...nije mi baš djelovao sposobnim ..pričalo se kako je prek noć odlazio preko u S.B. na spavanje,imao svoje plaćenike,štitio ga meter...mutan
Mislim da nije to taj covjek,neradi se o lokalcu.Ovaj covjek je sigurno dolazio sa druge strane Save.
Dobor kula is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 17:03   #3402
Quote:
Dobor kula kaže: Pogledaj post
Mislim da nije to taj covjek,neradi se o lokalcu.Ovaj covjek je sigurno dolazio sa druge strane Save.
Sami smo sebi bili krivi,uzdali smo se u neke ogromne snage HV-a da ce doci i razjebati sve kao u maju ali to se nazalost nije odigralo.
Mozda nisu mogli,mozda nisu smjeli,mozda nisu htjeli....jbg kako je tako je

Ali ipak dosta ih je doslo, dali dobrovoljno dali pod naredbom i pomogli nam tada koliko su mogli.To im se nemoze nikako zaboraviti...

Da je se Sarajevo u pola toliko za nas zalagalo a kako vidim ni dan danas im nije stalo da zastite interese i bosnjaka i hrvata gore u posavini

Da smo se vise "uzdali u se i u svoje kljuse"i stali cvrsce na linije onda nebi bas sve padalo zaredom.Nije se imalo, to znamo, ali su se i polozaji pri malo jacem napadu napustali.Kako je Gradacac i Orasje opstalo(ginulo se al nema ostupanja) tako je mogao barem Odzak i Brod opstati...
dobrinja 92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 20:56   #3403
Dobor, ti si iz Jakesa?
Izvini sto pitam...
__________________
Ko sme taj i moze, ko ne zna za strah taj ide dalje...
husky011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 23:59   #3404
[QUOTE=dobrinja 92;61028555]
Quote:
Da je se Sarajevo u pola toliko za nas zalagalo a kako vidim ni dan danas im nije stalo da zastite interese i bosnjaka i hrvata gore u posavini
Zemljace,posavina je nasa rak rana,a mnogima trn u oku.Vidis ovo oko Orasja mnogi zele da se unisti ono sto se nije moglo ni u ratu.
Grb posavske zupanije
https://bs.wikipedia.org/wiki/Grbovi...osavski_kanton
-jednom smeta gornji dio grba
-drugom smeta donji dio
-a trecem smeta i jedno i drugo.
Dobor kula is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 00:01   #3405
Quote:
husky011 kaže: Pogledaj post
Dobor, ti si iz Jakesa?
Izvini sto pitam...
Jesam naravno
Dobor kula is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 23:21   #3406
23. OBLJETNICA OPERACIJE “ANGELA”

http://poskok.info/wp/23-obljetnica-...ve-kod-odzaka/
Dobor kula is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 05:37   #3407
Sprema se uhicenje 21 pripadnika 102.brigade HVO...

Od zrtve se napravi agresor...
dobrinja 92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 12:10   #3408
Izuzetno zanimljiva i slikovito opisana prica iz maja 1992. godine, Modrica pred Operaciju Koridor

http://dr91-95.blogspot.rs/2013/05/m...bnja-1992.html
__________________
Ko sme taj i moze, ko ne zna za strah taj ide dalje...
husky011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 13:30   #3409
Quote:
husky011 kaže: Pogledaj post
Izuzetno zanimljiva i slikovito opisana prica iz maja 1992. godine, Modrica pred Operaciju Koridor

http://dr91-95.blogspot.rs/2013/05/m...bnja-1992.html
Prijatelju,
procitaj temu bio bi red, ispadas glup ili neozbiljan a sigurno to nisi. Postas linkove za clanke koje je ovde na temi sudionik opisao prije pet - sest godina... Red je da procitas kad vec ucestvujes a i zbog respekta i bar donekle da te ozbiljno shvate.
Bez uvrede i pozdrav
avayan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 16:27   #3410
Branitelji navedenih postrojbi koliko Vas se prikljucilo 4 gbr sinovi posavine i kakva je tada bila situacija na bojistu?

Isto tako sa velikim zarom sam pratio Vase postove kao i samu temu..

Zelim Vam poruciti da nastavite pisati, spominjati vazne dogadjaje, vase suborce itd..
Jer za nas mlade koji zelimo nauciti ili bar bar pokusati prestaviti u glavi kako se sve odvijalo je od neprocjenjivog znacaja.
jeti2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 10:40   #3411
Quote:
marinac 104 kaže: Pogledaj post
Lugar i Crni su bili u Bosanskom Šamcu i tamo napravili puno zločina,imam jedno pitanje za Lava i ostale,bile su neke snimke na tv novom sadu gdje se prikazuje kornica i čardak i neki naši poginuli,zanima me da li neko od vas posjeduje te kazete,možda sb323rar,pokazuju i zarobljene Šuška i Perkovića,,neko meni vrlo blizak je nestao 13.6.1992 na području Kornice točnije lugova u pokušaju izvlačenja ljudi iz obruča,Lave da li si možda čuo za tu akciju?
Quote:
marinac 104 kaže: Pogledaj post
To je baš prikaz Šamca i razgovori s tim ljudima iz sda ,ovo sam ja davno gledao na tv i pokušavam doć do tog materijala,znam sam da se prikazuju borbe za koridor i Kornica i Čardak te neki poginuli ,zatim Zvonko Šušak,Mato Perković i čini mi se jedan dečko iz Bazika koji je uhvaćen na Grebnicama,ako to imaš punoo bi miznačilo,ako ne hvala svejedno,pozdrav
Dali je mozda netko pronasao snimku koju spomije kolega marinac...?? Snimka je sa tv novi sad gdje se prikazuju dokumenti nastradalih u kornici 25.06.1992... medju njima su bili ana damjanovic, ivo debogovic, nikola dubravac, marijan susak, mustafa vranduklija i drugi... cak ima prikazano i neka tjela poslagana jedno do drugoga..?? I dali je netko od vas bio sa njima toga dana u kornici kada je pala??
Jumany is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 23:50   #3412
Pozdrav. Da upadnem kao padobranac. Za sb323ar iako vidim da je banovan. PItao me je za sudbinu pripadnika VRS iz Celinacke brigade, koji je nastradao na Vuciclovcu a koji je bio brat viseg oficira VRS. Ako misli na brata oficira koji se prezivao sa I, njegovo tijelo jos nije nadjeno
kartagina 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 15:30   #3413
Quote:
avayan kaže: Pogledaj post
Prijatelju,
procitaj temu bio bi red, ispadas glup ili neozbiljan a sigurno to nisi. Postas linkove za clanke koje je ovde na temi sudionik opisao prije pet - sest godina... Red je da procitas kad vec ucestvujes a i zbog respekta i bar donekle da te ozbiljno shvate.
Bez uvrede i pozdrav
Prihvatam kritiku, citao sam temu i znam sta hoces da kazes.
Nisam ovde tako cesto, pa, eto i zabrljam...
Inace sam Modricanin i poznajem i Periju i mnoge druge koji su ovde ili na nekom drugom mestu pomenuti u kontekstu Posavine.
__________________
Ko sme taj i moze, ko ne zna za strah taj ide dalje...
husky011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 11:32   #3414
Quote:
Jumany kaže: Pogledaj post
Dali je mozda netko pronasao snimku koju spomije kolega marinac...?? Snimka je sa tv novi sad gdje se prikazuju dokumenti nastradalih u kornici 25.06.1992... medju njima su bili ana damjanovic, ivo debogovic, nikola dubravac, marijan susak, mustafa vranduklija i drugi... cak ima prikazano i neka tjela poslagana jedno do drugoga..?? I dali je netko od vas bio sa njima toga dana u kornici kada je pala??
...ja sam za taj snimak prvi puta cuo ovdje, nikad ga nisam vidio na TV. Poginuli koje si naveo su stradali u odvojenim okolnostima i razlicitim datumima, neki prilikom proboja koridora a neki prilikom pokusaja izvlacenja hrvata iz Hasica.
avayan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 19:23   #3415
početkom agresije na Posavinu, muslimani nisu pružali otpor JNA. Hrvati nisu dobili nikakvu pomoć od službenog Sarajeva (to je teritorij BiH i oni su trebali braniti Posavinu, a ne Hrvatska). Muslimansko selo Kotorsko nije pružalo otpor, bili su odlučili pustitit Srbe, tek nakon pritiska odlučili su se pridružiti obrani, iako ne na svom prostoru, zato je selo ostalo čitavo za razliku od susjednih hrvatskih Johovac, Foča i drugi koja su spaljena do temelja.
Tijekom jednog napada srpski tenk je zapeo i tri dana su ga izvlačili, a branitelji ga nisu mogli skinuti, dolazio je čovjek sa nekim bacačem i samo je odustao, kaže nema prostora od kud ga može skinut.
Na početku rata u selu je bilo 200 branitelja, kad je počelo ozbiljnije ostalo je nekih 50-ak, drugi su jednostavno isparili.
Imperato is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 00:57   #3416
[QUOTE=Imperato;62487239]
Quote:
početkom agresije na Posavinu, muslimani nisu pružali otpor JNA.

Jesi li ti to dozivio(vidjeo)ili je to rekla kazala ?Procitaj samo poginule u svim posavskim brigadama HVO ,izracunaj postotak poginulih(Muslimana) u odnosu na broj stanovnika (Muslimana)svake opstine,sve ce ti se samo kazati.
Dobor kula is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 08:41   #3417
Quote:
avayan kaže: Pogledaj post
Forumasi,
nedavno sam naletio na galeriju slika radi se o okolici Tarevaca medju njima jedna jako interesantna da li neko zna nesto o ovome tenku lokacija mi nije jasna stoji u opisu "pogled na Majnu ispod Civcija". Meni izgleda kao kraj puta za Rijecane ispod Vidikovca ili Sicare opet nisam siguran, a Civcije ne znam taj toponim u MD, oko Doboja da..? Dobor kula znas li mozda gdje je ovo i kako tenk zavrsi tu (pada mi na pamet kada su "Hijene" unistile jedan maljutkom sa Jakesa, mada sumnjam da je to taj ovaj se ne vidi otud ako je to ovo sta mislim...).

http://s15.postimg.org/qe733h1ln/pog...od_civcija.jpg

Steta da nema ni jedan tarevcanin ovde...

Nesto sam malo iz daljega nacuo-moguce da je to i nas tenk.

ja mislim tada 25.ili 26.6. da su 3 tenka (osobno vidio) dosla iz odzacke strane u modricu na ispomoc.Jedan je bio u dobrinji a druga dva u tarevcima(za oba nije sigurno) i da je jedan ostavljen-nije se mogao vise povuci preko mosta.

sada da li je unisten u borbi ili od nase ruke da ne padne neprijatelju u ruke...???
dobrinja 92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 15:40   #3418
Quote:
dobrinja 92 kaže: Pogledaj post
Nesto sam malo iz daljega nacuo-moguce da je to i nas tenk.

ja mislim tada 25.ili 26.6. da su 3 tenka (osobno vidio) dosla iz odzacke strane u modricu na ispomoc.Jedan je bio u dobrinji a druga dva u tarevcima(za oba nije sigurno) i da je jedan ostavljen-nije se mogao vise povuci preko mosta.

sada da li je unisten u borbi ili od nase ruke da ne padne neprijatelju u ruke...???
Kako sam ja cuo od terevljana,taj je tenk nekada poslije rada ostavio SFOR vrsili su neka gadanja tu.Vjerovatno je tacno jer sam siguran da nije tu pogoden 92.god.
Dobor kula is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 20:08   #3419
Neznam tacno,kod nas se prica da je ostavljen jedan tenk,da je bilo rizicno da se povlaci preko mosta(da je bilo vec kasno).

I na dobrinji je posada bila vec napustila tenk,rekli su ako se pomole na cistinu da su gotovi.Pa su ih domaci nagovorili i pokazali im sumski put i tako uspjeli ga spustiti do grada..

...Avayan bi trebao nesto vise znati o tome,kako mi se cini on je surovo tada sa SFOR-om
dobrinja 92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 08:46   #3420
Quote:
dobrinja 92 kaže: Pogledaj post
Neznam tacno,kod nas se prica da je ostavljen jedan tenk,da je bilo rizicno da se povlaci preko mosta(da je bilo vec kasno).

I na dobrinji je posada bila vec napustila tenk,rekli su ako se pomole na cistinu da su gotovi.Pa su ih domaci nagovorili i pokazali im sumski put i tako uspjeli ga spustiti do grada..

...Avayan bi trebao nesto vise znati o tome,kako mi se cini on je surovo tada sa SFOR-om
Ne znam za taj tenk zato sam postavio sliku... Moguce su obje varijante, mada mislim da nije IFOR tu bio prisutan mozda neke patrole povremeno, jer su oni bili kontra na avionskoj pisti PD na Pustari je bila baza Hampton. Tamo su im bile i vjezbe koliko se sjecam.
avayan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:02.