Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2018., 09:15   #1
Troškovi života u Zagrebu

Imam pitanje za ljude koji žive sami u Zg i uzimaju stan u najam.

Koliki su vam troškovi na kraju mjeseca kad uzmete u obzir samo osnovne stvari - stan, režije i hrana?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2018., 19:09   #2
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za ljude koji žive sami u Zg i uzimaju stan u najam.

Koliki su vam troškovi na kraju mjeseca kad uzmete u obzir samo osnovne stvari - stan, režije i hrana?
Li la! Kakav stan? Gdje? Od režija zavisi ima li stan centralno, na plin ili struju….. Trebati ćeš ti to na drugi način doznati a ne ovakvim upitom!
Uglavnom računaj od 300 do 3.000 eura, Sve zavisi od lokacije stana, opreme, koliko jedeš….!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2018., 12:05   #3
Evo ja placam stan 260 eura, rezije nekih 550-600kn + plin po tromjesecjima.
Koliko izdvajam za hranu dosta varira jer me cesto nema u Zagrebu. Kvart stara tresnjevka, stan je 40 kvadrata
Spotty Dots is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2018., 14:57   #4
Quote:
Spotty Dots kaže: Pogledaj post
Evo ja placam stan 260 eura, rezije nekih 550-600kn + plin po tromjesecjima.
Koliko izdvajam za hranu dosta varira jer me cesto nema u Zagrebu. Kvart stara tresnjevka, stan je 40 kvadrata
Jel bi ti plaća od 5100 bila dovoljna za život?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2018., 22:06   #5
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Jel bi ti plaća od 5100 bila dovoljna za život?
Da, iako ne bi bas nesto novca ustedila. Al to je moj stil zivota, ja ne placam nikakve clanarine tipa teretana niti imam auto nego uzmem pokaz
Spotty Dots is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2018., 21:18   #6
Mogu li dobiti info od još nekoga?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2018., 21:35   #7
pdf Stanovanje, probaj pogledati teme i pitati ovdje https://www.forum.hr/showthread.php?t=12437 i tu https://www.forum.hr/showthread.php?t=301734
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2018., 13:17   #8
Ovisno o dijelu grada, stan možeš pronaći za 250 do 350 eura (u kući ili dalje od javnog prijevoza možda i manje). Ovisi što ti je važnije: pozicija, veličina stana, namještenost. Još dodajmo 1000 za režije, pri čemu uključujem i internet i internet tv i mobitel i mogućnost da završiš u hladnom stanu s lošom stolarijom. Hajmo reći da je to 3500 za temeljne troškove, a da živiš u pristojnom stanu blizu javnog prijevoza i imaš neke životne udobnosti (sigurno će se javiti netko tko živi povoljnije, ali ako ne znaš nikoga tko bi ti iznsjmio povoljnije i ako ne želiš naš živjeti u garsonjeri, to je otprilike to). Ostatak bi trebao biti dovoljan za klopu, javni prijevoz i nešto sitno drugih stvari. Nije baš raskošna egzistencija, ali:

a. Ako to dolazi u obzir, pokušaj živjeti s cimerom/cimerima. Znam da se to kod nas smatra maltene sramotnim, ali znam dvoje ljudi koji na taj način znatno smanjuju troškove (sigurno barem 1000 kuna). Oboje su društveni i kažu da bi im bilo samotno živjeti samima (jedna je pokušala pa se vratila u cimerstvo).

b. Stanovi izvan tramvajske zone (ali u zoni busa), stanovi u kući ili u 'brdskim' kvartovima su jeftiniji. Znam da se ljudi toga groze, ali mislim da to ne mora uopće biti strašno iskustvo. Ovisi i o životnom stilu.

c. Zagreb puno mogućnosti posla, uključujući i dodatne poslove. Marljiv čovjek, po mom iskustvu, uvijek može dodatno zaraditi. Također, lakše se mijenja posao i brže se napreduje.

Moje osobno iskustvo: stisni i dođi. Možda ćeš živjeti skromnije prvo vrijeme, ali ako si marljiv i sposoban, brzo ćeš se snaći.

Poslano sa mog SM-A605FN koristeći Tapatalk
kozmetika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2018., 23:07   #9
Quote:
kozmetika kaže: Pogledaj post
b. Stanovi izvan tramvajske zone (ali u zoni busa), stanovi u kući ili u 'brdskim' kvartovima su jeftiniji. Znam da se ljudi toga groze, ali mislim da to ne mora uopće biti strašno iskustvo. Ovisi i o životnom stilu.
Koji bi to kvartovi bili?

Jel bi onaj dio iznad Ribnjaka ušao u to? Znam da je to elitniji dio ZGa, ali bio sam tamo nedavno šetao i čini mi se da ima i dosta malih kućica i trošnih stančića, mogu zamisliti i da bi bilo nečeg vrlo jeftinog tamo.
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2018., 23:58   #10
Zapravo sam mislila na dijelove Črnomerca, oko Svetog duha. Ili na drugu stranu, prema bolnici Rebro. To je relativno blizu i tramvaju, a kvartovi imaju dosta obiteljskih kuća. Stanovi u kući uvijek su jeftiniji za iznajmljivanje. Dijelovi kao Mikulići, Fraterščica, Gornja Kustošija ili slično još su više u brdo i povezani samo busom i to rjeđe. To se isplati gledati u Plavom oglasniku jer u Njuškalu su samo neke nebulozno skupe novogradnje. U tim dijelovima nema puno toga za najam, ali mogu se naći povoljne ponude. Drugo što mi je palo na pamet jest gledati stanove koji se nalaze uz prigradski vlak. Za 10 minuta si u centru Zagreba ako živiš u Vrapču, Podsusedu ili Gajnicama. Vrijedi i za istočne kvartove valjda, ja sam više 'zapadni' tip. Također pogledaj malo udaljenije novozagrebačke kvartove (Dugave, Sloboština) i općenito Novi Zagreb. S obzirom na to da je Dubrava na (u većoj mjeri bezrazložno) na lošem glasu, baci i tamo pogled. Dobra prometna povezanost i dobra opremeljenost kvarta. Neki su dijelovi grozni, ali neki su baš ok.

Dio iznad Ribnjaka je strogi centar grada i ne znam baš za povoljnost. Doduše, u starim kućicama se zaista tamo znaju pronaći ok cijene, ali i s razlogom. Redovito je riječ o nekim čudnijim pregradnjama i obnovama, kuće su stare sa svim problemima koji uz to idu (vlaga, mračno, usko, nema parkinga...). Tako je bilo prije koju godinu, a u međuvremenu se dogodio i turistički boom pa ne znam kako se to odrazilo na ponudu i cijene tih dijelova. No, ja osobno obožavam centar i tako nešto nije mi nimalo odbijajuće. Nisam spomenula jer znam da mnogima jest. Kako je riječ o centru, ne moraš uopće računati da će takvi stančići biti posebno jeftini, ali mogu biti ok cijena za život u žiži i blizu svega. I naravno, količina stanova za najam u Zagrebu je ogromna i ako nisi zadovoljan, odeš dalje. A i što si duže u Zagrebu, to bolje znaš gdje ti se i kako sviđa živjeti.

Moj savjet: za povoljno gledaj obavezno Plavi oglasnik. Ne znaju svi na Njuškalo.
kozmetika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2018., 01:12   #11
a Trešnjevka?
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2018., 02:10   #12
Ja sam podstanar od svoje 18. god, sad imam 24. Prvi stan koji sam imao na Trešnjevci kod remize je bio 1500 kn (cca 32m2)+režije koje su bile cca 500-600 kn najviše ovisno o grijanju koje je bilo centralno.

Nakon toga sam živio skoro u samom centru grada, u starijemstanu gdje sam plaćao 1800 kn sa svim režijama (bilo joj je bitno da netko živi u njemu itd..ta priča, al na kraju se ispostavilo da je ženska prevara)...

Sada sam opet kod remize, plaćam 1800 kn + režije..za sada me ispada cca 2150 kn sa režijama..stan ima cca 45m2..još nije počela prava zima tako da ne znam koliko će biti prava cijena kada padne minus vani..grijanje na plinsku centralnu peć.

Kada god bih tražio stan izbjegavao bih toplanu jer mi ne odgovara, a i po iskustvu drugih nije baš najjeftinija
Blackyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2018., 20:13   #13
Gdje nadete te stanove od 1800 kn ?
Na oglasnicima sve po 400€+
burnN is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2018., 20:02   #14
Ja našao preko poznanika stan za 1900, Trnje uz Vukovarsku. Na oglasima nema baš takvih.
gigra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2018., 23:29   #15
ah da jedino preko poznanstava.
burnN is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2018., 21:22   #16
Quote:
gigra kaže: Pogledaj post
Ja našao preko poznanika stan za 1900, Trnje uz Vukovarsku. Na oglasima nema baš takvih.
Ja sam u potrazi i vidim same šupe sa nerealnim cijenama. Dođe mi da plačem.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2019., 15:29   #17
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za ljude koji žive sami u Zg i uzimaju stan u najam.



Koliki su vam troškovi na kraju mjeseca kad uzmete u obzir samo osnovne stvari - stan, režije i hrana?
Ja živim na Kajzerici u jednoj kući starijeg datuma i plaćam oko 1800 kn stanarinu i režije.Svjestan sam da jako dobro prolazim s obzirom na situaciju ali eto može se i to zalomiti.Savjet: Čitajte Plavi Oglasnik i zovite ljude pa se nađe i nešto dobro!

Poslano sa mog Vivo 4G_r koristeći Tapatalk
Ingvar25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 23:09   #18
Zagreb, samac:

Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Ne znam kako vi, ali ja već nekoliko godina vodim evidenciju potrošnje energenata, što mi pak služi kao povratna informacija o mojim navikama. I iz godine u godinu, pomoću analize podataka, moje navike se mijenjaju po pitanju potrošnje, na bolje dakako. Naravno, govorim o onim energentima na koje mogu utjecati, a to je prvenstveno potrošnja toplinske i električne energije, dok mi velik problem predstavlja potrošnja vode recimo. Zašto? Pa zato što moj židovski najmodavac ne želi ugraditi vodomjere, pa tako ja, s velikom radošću plaćam tuđu vodu, koju drugi troše i koja se slijeva na moj račun, i koju bratski dijele sa mnom, velikim, solidarnim, altruistički nastrojenim komunistom. Dakle, bez obzira što ja želim plaćati manje i onoliko koliko potrošim, to ne mogu, koliko god ja to želio. Evo, ovdje je potrošnja energenata za jednu osobu, koja živi u 30m2, kojoj povremeno dođe ženska osoba da skupa odigraju partiju šaha:



Dakle, svašta se da zaključiti iz ovoga grafa gore, a bome i ovoga dolje;



Moji ukupni, godišnji troškovi, uključujući i naknade za čistoću, pričuvu i prostor, koji ovdje nisu prikazani iz razloga jer ih svrstavam u druge troškove (njihov iznos je 2584,56 kn na godišnjoj razini), baš kao što i pretplate (mobitel (109 kn/mj) i internet(184 kn/mj), ukupno 3516 kn na godišnjoj razini) svrstavam u treće, iznose 9726,31 kuna, odnosno, u prosjeku, distribuirano po mjesecima; 810,53 kune, što će reći da mi za pokrivanje troškova režija na dnevnoj bazi treba ~ 27 kuna.

Troškovi najma iznose 1400 kn/mj, odnosno 16800 kuna godišnje, za što je potrebno zaraditi ~ 46 kuna dnevno.

Nažalost, roškove hrane bilježim tek od početka ove godine, interesiraju me moje navike, no trenutno se da zaključiti da će se prosjek vrtiti oko 1500 kn, što sam i prije uzimao kao referencu, što će reći da je godišnje potrebno 18000 kn za hranu, odnosno ~ 49 kn dnevno.

Trenutno, po ovim podacima, za osnovni život, bez ikakvih dodatnih egzibicija ja svaki dan moram zaraditi 122 kune, odnosno 44530 kuna na godišnjoj razini, odnosno ~ 3710 kuna mjesečno.
__________________
Love is what makes sex more than masturbation. If there is no love even if you are really with a partner you masturbate with a partner.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2019., 02:37   #19
ima Vam oglasi na njuškalu za 300 eura + režije, ali traže studenta/studenticu
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2019., 02:09   #20
300 eura stanarina, 100 barem za osnovne režije, 200 eura hrana.
Računaj 600 eura u najmanje da nisi gladan beskućnik ispod mosta.

Pa počni dalje zbrajati + mobitel + internet + kavice + društveni život + održavanje vozila + odjeća + što već misliš da čovjeku treba u životu ...
SVebor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.